-
Відкриті торги
-
Безлотова
-
КЕП
Оплата електроенергії
Тендер Prozorro UA-2020-02-11-002410-b
Завершена
1 175 640.00
UAH з ПДВ
мін. крок: 0.5% або 5 878.20 UAH
мін. крок: 0.5% або 5 878.20 UAH
Номер:
c9d6d73c444b413fbc5443e18b0a3735
Ідентифікатор моніторингу:
UA-M-2021-07-07-000002
Дата прийняття рішення про проведення моніторингу:
05.07.2021 00:00
Період моніторингу:
07.07.2021 11:05 - 29.07.2021 00:00
Статус:
Порушення виявлені
Опис:
05.07.2021 № 343
Дніпро
Про початок здійснення
моніторингу закупівель
Відповідно до частини другої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі», пункту 9 Положення про Східний офіс Держаудитслужби, затвердженого наказом Держаудитслужби від 02.06.2016 № 23 із змінами,
НАКАЗУЮ:
1. Почати моніторинг закупівель відповідно до переліку, що додається.
2. Відділу контролю у сфері закупівель Східного офісу Держаудитслужби забезпечити проведення моніторингу закупівель, зазначеного у пункті 1 цього наказу.
Начальник Олександр ВАСИЛЬЄВ
Додаток
до наказу Східного офісу
Держаудитслужби
від 05.07.2021 № 343
Перелік процедур закупівель, щодо яких здійснюється моніторинг
№ з/п
Оголошення про проведення процедури закупівлі та/або повідомлення про намір укласти договір на веб-порталі Уповноваженого органу Опис підстав для здійснення моніторингу закупівлі
унікальний номер дата оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу назва замовника
16 UA-2020-02-11-002410-b 11.02.2020 Комунальне підприємство "Міжнародний аеропорт Кривий Ріг" Криворізької міської ради (ЄДРПОУ 01173530) Виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель
Начальник відділу Тетяна ПЕРЕВЕРЗЄВА
Етапи закупівельного процесу:
- Планування закупівлі та оприлюднення інформації про її проведення
- Розкриття тендерних пропозицій, їх розгляд та оцінка
- Укладання та виконання договору про закупівлю (прийняття рішення про відміну торгів)
Підстави для прийняття рішення про початок моніторингу:
- Виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель
Детальніше
Висновок про результати моніторингу
Статус порушень:
Виявлені
Тип порушень:
- Укладення з учасником, який став переможцем процедури закупівлі, договору про закупівлю, умови якого не відповідають вимогам тендерної документації та/або тендерної пропозиції переможця процедури закупівлі
- Порушення строків оприлюднення тендерної документації
Висновок про наявність або відсутність порушень законодавства:
За результатами аналізу питання дотримання замовником законодавства у сфері публічних закупівель щодо визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані, відповідності тендерної пропозиції ТОВ "Запоріжжяелектропостачання", своєчасності укладання договору про закупівлю – порушень не встановлено.
За результатами аналізу дотримання Замовником умов укладання договору та змін до нього установлено порушення норм ч. 4 ст. 36, ст. 37 Закон № 922-VІІІ, частини першої статті 647 Цивільного кодексу України.
За результатами аналізу питання оприлюднення інформації про закупівлю установлено порушення норм абз. 10 ч. 1 ст. 10 Закону № 922-VIII.
Зобов’язанння щодо усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель:
З огляду на встановлені порушення законодавства у сфері закупівель, керуючись статтями 2 та 5 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» від 26 січня 1993 року № 2939-XII, Східний офіс Держаудитслужби зобов’язує здійснити заходи щодо усунення виявлених порушень встановленому законодавством порядку, зокрема вжити заходи щодо припинення зобов’язань за договором від 16.04.2021 № 150 з дотриманням положень Господарського кодексу України та Цивільного кодексу України та протягом п’яти робочих днів з дня оприлюднення висновку через електронну систему закупівель інформацію та/або документи, що свідчать про усунення порушення законодавства у сфері публічних закупівель, викладеного у висновку, або аргументовані заперечення до висновку, або інформацію про причини неможливості усунення виявленого порушення.
Інформація про результати моніторингу закупівлі у розрізі стадій проведення процедури закупівлі:
Дата закінчення моніторингу: 28 липня 2021 року.
Предметом аналізу були питання: обрання процедури закупівлі, визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані, оприлюднення інформації про закупівлю, відповідності вимог тендерної документації вимогам Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII у редакції до 19.04.2020 року (далі Закон № 922-VIII), розгляду тендерних пропозицій, своєчасності укладання договору про закупівлю та його оприлюднення, відповідності умов договору умовам тендерної пропозиції переможця.
Під час моніторингу проаналізовано: річний план закупівель Комунального підприємства "Міжнародний аеропорт Кривий Ріг" Криворізької міської ради (далі Замовник) на 2020 рік UA-P-2020-02-10-003222-b, оголошення про проведення відкритих торгів, тендерну документацію на закупівлю, затверджену рішенням тендерного комітету від 11.02.2020, протокол № 2, реєстр отриманих тендерних пропозицій, протокол розкриття тендерних пропозицій, тендерну пропозицію ТОВ "Запоріжжяелектропостачання", звіт про результати проведення процедури закупівлі, повідомлення про намір укласти договір, опубліковане в електронній системі закупівель 04.03.2020, договір від 23.03.2020 № 23, укладений замовником з ТОВ "Запоріжжяелектропостачання", пояснення Замовника.
Замовник укладає договір з учасником, який визнаний переможцем процедури закупівлі відповідно до вимог тендерної документації та тендерної пропозиції переможця процедури закупівлі, згідно з п. 4 ст. 36 Закону № 922-VIII умови договору про закупівлю не повинні відрізнятися від змісту тендерної пропозиції за результатами аукціону (у тому числі ціни за одиницю товару) переможця процедури закупівлі або ціни пропозиції учасника у разі застосування переговорної процедури.
Моніторингом встановлено, що між Замовником та переможцем – ТОВ "Запоріжжяелектропостачання" укладено договір з додатками. Додаток 2 до договору не співпадає жодним пунктом з додатком 2 до проєкту договору, який опубліковано в електронній системі закупівель, тощо.
Зазначене є порушенням ч. 4 ст. 36 Закону № 922-VІІІ, як наслідок згідно з нормою ст. 37 Закону № 922-VІІІ договір про закупівлю є нікчемним.
Слід зазначити, що згідно з опублікованою в електронній системі закупівель додатковою угодою від 26.01.2021 №4, термін дії договору до 28.02.2021.
Згідно з частиною 3 статті 36 Закону № 922-VIII забороняється укладення договорів про закупівлю, що передбачають оплату замовником товарів, робіт і послуг до/без проведення процедур закупівель/спрощених закупівель, крім випадків, передбачених цим Законом. Отже, посилання в п.11 Додатку 2 до Договору від 23.03.2020 № 23 на норму статті 631 Цивільного кодексу України суперечить вимогам нормі частині 3 статті 36 Закону № 922-VIII. Водночас, частиною четвертою статті 36 Закону № 922-VIII визначено, що умови договору про закупівлю не повинні відрізнятися від змісту тендерної пропозиції за результатами аукціону (у тому числі ціни за одиницю товару) переможця процедури закупівлі або ціни пропозиції учасника у разі застосування переговорної процедури. Істотні умови договору про закупівлю не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов’язань сторонами в повному обсязі.
Крім цього, до договору у продовж періоду його дії внесені зміни. Відповідно до норми частини першої статті 647 «Місце укладення договору» Цивільного кодексу України договір є укладеним у місці проживання фізичної особи або за місцезнаходженням юридичної особи, яка зробила пропозицію укласти договір, якщо інше не встановлено договором. Місцем укладання додаткової угоди від 24.12.2021 № 2 є м. Запоріжжя. Згідно із тендерною документацією та повідомленням про намір укласти договір місцезнаходженням Замовника є місто Кривий Ріг.
Однак, відповідно до повідомлення про намір укласти договір юридичною адресою Замовника є м. Кривий Ріг.
Відповідно до норми пункту 8 частини 4 статті 36 Закону № 922-VIII зміни умов у зв’язку із застосуванням положень частини п’ятої цієї статті можуть вносити до виконання зобов’язань за договором. Пунктом 13.1. договору визначено, що договір набуває чинності з дати підписання Сторонами та скріплення їх підписів печатками та діє до «31» грудня 2020 року. На порушення зазначеного, між сторонами укладено додаткову угодою від 26.01.2021 № 4, якою передбачено продовження дії договору до 28.02.2021 для проведення процедури закупівлі на початку наступного року, в обсязі, що не перевищує 20 відсотків суми, визначеної в початковому договорі про закупівлю, укладеному в попередньому році.
Наслідком моніторингу встановлено порушення норми абз. 10 ч. 1 ст. 10 Закону № 922-VIII, в частині не оприлюднення звіту про виконання договору, відповідно до якого Замовник самостійно та безоплатно через авторизовані електронні майданчики оприлюднює на веб-порталі звіт про виконання договору - протягом трьох днів з дня закінчення строку дії договору, виконання договору або його розірвання.
Надані в ході моніторингу пояснення замовника не спростовують виявлених порушень.
Період усунення порушень:
02.08.2021 17:37 - 17.08.2021 00:00
Дата публікації висновку:
02.08.2021 17:37
Інформація про усунення порушення
Опис звіту:
Замовником 11.02.2020 розпочато процедуру закупівлі за кодом ДК 021:2015:09310000-5: Електрична енергія (UA-2020-02-11-002410-b) очікуваною вартістю 1 175 640,00 грн. 23.03.2020 між Замовником та переможцем - ТОВ "Запоріжжяелектропостачання" укладено договір №23 відповідно до Додатку 4 тендерної документації Проєкту договору, та розміщено в електронній системі закупівель відповідно до ст. 10 Закону України від 25.12.2015 № 922-VІІІ «Про публічні закупівлі», із змінами та доповненнями 23.03.2020 року. Додатковою угодою №1 від 30.03.2020, №2 від 24.12.2020, №3 від 30.12.2020, №4 від 26.01.2021 були внесені зміни, у тому числі до Додатків Договору. На підставі положень пунктів 13.8 розділу 13 договору про постачання електричної енергії №23 від 23.03.2020 року керуючись нормами ч.5 ст. 36 Закону України «Про публічні закупівлі» Замовник та Постачальник прийшли до згоди Додатковою угодою №4 від 26.01.2021 продовжити строк дії Договору №23 від 23.03.2020 року для проведення процедури закупівлі на початку наступного року, в обсязі, що не перевищує 20 відсотків суми, визначеної в початковому договорі про закупівлю, укладеному в попередньому році, якщо видатки на досягнення цієї цілі затверджено в установленому порядку та подовжити термін дії договору до 28.02.2021, яку опублікованою в електронній системі закупівель. В частині не оприлюднення звіту про виконання договору, відповідно до якого Замовник самостійно та безоплатно через авторизовані електронні майданчики оприлюднює на веб-порталі звіт про виконання договору - протягом трьох днів з дня закінчення строку дії договору, виконання договору або його розірвання, пояснюємо, що відповідно до Договору №23 від 23.03.2020 року рахується заборгованість перед Постачальником. Договір вважається виконаним і звіт про його виконання потрібно оприлюднювати після того як сторони повністю виконали свої права та обов’язки. Тобто, був поставлений весь товар/роботи/послуги та за них була здійснена оплата. В такому разі не має значення чи закінчився строк дії договору, важливо чи він виконаний у повному обсязі сторонам. Отже, Замовником не порушено вимоги чинного законодавства.
Крім того, повідомляємо, що Замовником не укладався договір від 16.04.2021 № 150, який зазначено у висновку Східного офісу Держаудитслужби від 02.08.2021, тому відсутні підстави щодо здійснення заходів усунення виявлених порушень у встановленому законодавством порядку, зокрема вжити заходи стосовно припинення зобов’язань за цим договором.
Дата публікації звіту:
09.08.2021 18:19
Підтвердження факту усунення порушення
Результат:
Не усунуто
Результат по типу порушення:
- corruptionContracting: Ні
- deadlineForThePublicationDocumentation: Ні
Опис:
до висновку про результати моніторингу процедури закупівлі
UA-2020-02-11-002410-b
Керуючись частиною 5 статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII (далі – Закон № 922-VIII), протягом строку проведення моніторингу процедури закупівлі посадова особа органу державного фінансового контролю, відповідальна за проведення моніторингу процедури закупівель, скористувавшись наданим на це правом через електронну систему закупівель запитувала у замовника пояснення (інформацію, документи) щодо прийнятих рішень та/або вчинених дій чи бездіяльності, які є предметом дослідження в рамках моніторингу процедури закупівлі. Під час проведення моніторингу Замовнику надавалися питання до пояснення щодо яких виявлено ознаки порушення законодавства у сфері публічних закупівель. Проте, Замовник не надав аргументовані пояснення. За результатами моніторингу установлено порушення діючого законодавства в частині укладання договору та змін до нього і не дотримання законодавства в частині оприлюднення інформації про закупівлю.
Щодо договору від 16.04.2021 № 150 зазначеного в п. ІІІ висновку, просимо вважати технічна помилка та читати як договір від 23.03.2020 № 23
Дата публікації:
13.08.2021 16:13
Запити/Пояснення
Номер:
d48835ea814140e7996c12deba1a5693
Назва:
Запит про надання пояснень (Інформації, документів)
Дата опублікування:
19.07.2021 10:24
Дата до якої повинна бути надана відповідь:
23.07.2021 00:00
Опис:
Відповідно до абз. 2 ст. 2, ст. 5 Закону України від 26.01.1993 № 2939-ХІІ «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» та частини 5 статті 8 Закону України від 25.12.2015 № 922-VІІІ «Про публічні закупівлі», із змінами та доповненнями (далі Закон № 922-VІІІ), в межах здійснення Східним офісом Держаудитслужби моніторингу процедури закупівлі товару за кодом ДК 021:2015:09310000-5: Електрична енергія (UA-2020-02-11-002410-b) очікуваною вартістю 1 175 640,00 грн., яку проведено Комунальним підприємством "Міжнародний аеропорт Кривий Ріг" Криворізької міської ради (далі - Замовник) виникла необхідність в отриманні пояснень (інформації, документів).
На порушення Додатку 4 Тендерної документації між Замовником та переможцем - ТОВ "Запоріжжяелектропостачання" укладено договір якій не співпадає в окремих пунктах з Проектом договору та додатками до нього. Так, наприклад, в Проекті договору є п. 13.8 який взагалі відсутній в укладеному договорі, додаток 2 до договору не співпадає жодним пунктом з додатком 2 до проекту договору, який опубліковано в електронній системі закупівель, тощо.
Зазначене є порушенням ст. 37 Закон № 922-VІІІ (у редакції до 19.04.2020), договір про закупівлю є нікчемним.
Просимо Вас надати інформацію на якій стадії виконано договір від 23.03.2020 № 23, термін дії якого відповідно до інформації яка міститься в електронній системі закупівель до 28.02.2021.
Чому станом на сьогодні Замовником не оприлюднено звіт про виконання договору?
З приводу вищезазначеного необхідно надати пояснення. Поряд з цим повідомляємо, що відповідні пояснення (інформацію, документи) необхідно надати через електронну систему закупівель протягом трьох робочих днів з дня оприлюднення цього запиту, що передбачено частиною 5 статті 8 Закону № 922-VІІІ.
Номер:
81658ec8d34041bdb238d03ce5c6518c
Назва:
Про надання пояснень
Дата опублікування:
22.07.2021 14:48
Опис:
Замовником 11.02.2020 розпочато процедуру закупівлі за кодом ДК 021:2015:09310000-5: Електрична енергія (UA-2020-02-11-002410-b) очікуваною вартістю 1 175 640,00 грн. 23.03.2020 між Замовником та переможцем - ТОВ "Запоріжжяелектропостачання" укладено договір №23 згідно Додатку 4 тендерної документації Проєкту договору, у т.ч. з врахуванням п.13.8., який опубліковано в електронній системі закупівель відповідно до ст. 10 Закону України від 25.12.2015 № 922-VІІІ «Про публічні закупівлі», із змінами та доповненнями 23.03.2020 року. Додатковою угодою №1 від 30.03.2020 були внесені зміни, у тому числі до Додатку 2 Договору.
Відповідно до ст. 10 Закону України від 25.12.2015 № 922-VІІІ «Про публічні закупівлі», із змінами та доповненнями (у редакції до 19.04.2020), звіт про виконання договору оприлюднюється протягом трьох днів з дня закінчення строку дії договору, виконання договору або його розірвання. На даний час не оприлюднено звіт про виконання договору у зв’язку з тим, що Замовником не виконані свої зобов’язання в повному обсязі. Тобто, перед Постачальником рахується кредиторська заборгованість.
Номер:
fe8604665dc041d2b2339dfbbb992b92
Назва:
Запит про надання пояснень (Інформації, документів)
Дата опублікування:
26.07.2021 16:23
Дата до якої повинна бути надана відповідь:
30.07.2021 00:00
Опис:
Відповідно до абз. 2 ст. 2, ст. 5 Закону України від 26.01.1993 № 2939-ХІІ «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» та частини 5 статті 8 Закону України від 25.12.2015 № 922-VІІІ «Про публічні закупівлі», із змінами та доповненнями (далі Закон № 922-VІІІ), в межах здійснення Східним офісом Держаудитслужби моніторингу процедури закупівлі товару за кодом ДК 021:2015:09310000-5: Електрична енергія (UA-2020-02-11-002410-b) очікуваною вартістю 1 175 640,00 грн., яку проведено Комунальним підприємством "Міжнародний аеропорт Кривий Ріг" Криворізької міської ради (далі - Замовник) виникла необхідність в отриманні пояснень (інформації, документів).
Просимо Вас надати (опублікувати) підтверджуючи документи, щодо наявної кредиторської заборгованості.
Просимо пояснити чому не продовжено термін договору, до повного його виконання.
З приводу вищезазначеного необхідно надати пояснення. Поряд з цим повідомляємо, що відповідні пояснення (інформацію, документи) необхідно надати через електронну систему закупівель протягом трьох робочих днів з дня оприлюднення цього запиту, що передбачено частиною 5 статті 8 Закону № 922-VІІІ.
Номер:
e47a21d1f79b489da9d034dd50b4f91c
Назва:
Про надання пояснень
Дата опублікування:
29.07.2021 18:06
Опис:
Підтверджуючи документи, щодо наявної кредиторської заборгованості будуть надані (опубліковані) пізніше, в зв'язку з тим, що на данний час від ТОВ "Запоріжжяелектропостачання" очікуються підтверджуючі документи (акт звірки).