-
Відкриті торги
-
Безлотова
-
КЕП
Нове будівництво футбольного стадіону для дитячо – аматорського футболу в м.Берислав Херсонської області
Тендер Prozorro UA-2020-02-07-001827-c
Завершена
112 720 344.00
UAH з ПДВ
мін. крок: 0% або 3 000.00 UAH
мін. крок: 0% або 3 000.00 UAH
Номер:
19cc1a15f40b4a2b87ad879807315e08
Ідентифікатор моніторингу:
UA-M-2023-01-10-000014
Дата прийняття рішення про проведення моніторингу:
10.01.2023 00:00
Період моніторингу:
10.01.2023 11:46 - 01.02.2023 00:00
Статус:
Порушення виявлені
Опис:
ДЕРЖАВНА АУДИТОРСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ПІВДЕННИЙ ОФІС ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ
УПРАВЛІННЯ ПІВДЕННОГО ОФІСУ
ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ В ХЕРСОНСЬКІЙ ОБЛАСТІ
Н А К А З
10.01.2023 № 1-з
Херсон
Про початок моніторингу
процедури закупівлі
Відповідно до частини другої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі», підпункту 15 пункту 10 Положення про Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області, затвердженого наказом Південного офісу Держаудитслужби 12 жовтня 2016 року № 8
НАКАЗУЮ:
1. Почати моніторинг процедури закупівелі за ID: UA-2020-02-07-001827-c
2. Відділу контролю у сфері закупівель забезпечити проведення моніторингу закупівлі, зазначеної у пункті 1 цього наказу.
3. Оприлюднити цей наказ в електронній системі закупівель протягом двох робочих днів.
4. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
Підстава: доповідна записка заступника начальника управління – начальника відділу контролю у сфері закупівель Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області Владислава Щербенка від 10.01.2023.
Начальник управління Дмитро КРУКОВСЬКИЙ
Етапи закупівельного процесу:
- Планування закупівлі та оприлюднення інформації про її проведення
- Розкриття тендерних пропозицій, їх розгляд та оцінка
- Укладання та виконання договору про закупівлю (прийняття рішення про відміну торгів)
Підстави для прийняття рішення про початок моніторингу:
- Інформація, отримана від органів державної влади, народних депутатів України, органів місцевого самоврядування, про наявність ознак порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель
Детальніше
Висновок про результати моніторингу
Статус порушень:
Виявлені
Тип порушень:
- Не відхилення тендерних пропозицій, які підлягали відхиленню відповідно до закону
Висновок про наявність або відсутність порушень законодавства:
За результатами аналізу питання розгляду тендерної пропозиції встановлено порушення вимог пункту 4 частини першої статті 30 Закону (в редакції від 01.12.2019).
За результатами аналізу питання дотримання Замовником законодавства у сфері публічних закупівель щодо визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані, оприлюднення інформації про закупівлю, відповідності вимог тендерної документації вимогам Закону, своєчасності укладання договору про закупівлю та його оприлюднення, відповідності умов договору умовам тендерної пропозиції переможця – порушень не установлено.
Зобов’язанння щодо усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель:
З огляду на встановлене порушення законодавства у сфері публічних закупівель, яке є значущим, через необ'єктивне та упереджене визначення переможця процедури закупівлі, керуючись статтями 5 та 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» та статтею 8 Закону України «Про публічні закупівлі» Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області зобов`язує здійснити заходи щодо усунення виявленого порушення шляхом припинення зобов`язань за договором, в тому числі із застосуванням відповідних наслідків недійсності/ нікчемності договору та протягом п’яти робочих днів з дня оприлюднення висновку оприлюднити через електронну систему закупівель інформацію та/або документи, що свідчать про вжиття таких заходів.
Інформація про результати моніторингу закупівлі у розрізі стадій проведення процедури закупівлі:
Дата закінчення моніторингу:18.01.2023
Предметом аналізу були питання: визначення предмета закупівлі; відображення закупівлі у річному плані; оприлюднення інформації про закупівлю; відповідності вимог тендерної документації вимогам Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон в редакції від 01.12.2019); розгляду тендерної пропозиції; своєчасності укладання договору про закупівлю та його оприлюднення; відповідності умов договору умовам тендерної пропозиції переможця.
Під час моніторингу проаналізовано: річний план закупівель Бериславської районної комплексно дитячо-юнацької спортивної школи імені В.К.Сергеєва (далі - Замовник) на 2020 рік; оголошення про проведення відкритих торгів; тендерну документацію, що затверджена рішенням тендерного комітету Замовника від 07 лютого 2020 року; пропозиція учасника ТОВ «ЕСГ-Україна»; повідомлення про намір укласти договір від 28.02.2020; договір про закупівлю від 18.03.2020 №33.
За результатами моніторингу установлено, що згідно інформації, розміщеної на веб-порталі Уповноваженого органу з питань закупівель, свої пропозиції для участі в процедурі закупівлі робіт з будівництва нового футбольного стадіону для дитячо – аматорського футболу в м.Берислав подали 2 учасники, а саме ТОВ «ЕСГ-Україна» та ТОВ «ПРОФТ БУД СІСТЕМ», за результатом аукціону та в подальшому розгляді Замовником документів тендерної пропозиції в тендері переміг учасник ТОВ «ЕСГ-Україна», з яким укладено договір про закупівлю на суму 94 708 542,75 грн.
Під час дослідження питання розгляду тендерної пропозиції встановлено, що пропозиція ТОВ «ЕСГ-Україна» не відповідає умовам технічної специфікації та іншим вимогам щодо предмета закупівлі тендерної документації та повинна була відхилена з наступної причини.
Так, Замовник у п.1.17 додатку № 3 до тендерної документації установив, що на підтвердження відповідності тендерної пропозиції технічним, якісним, кількісним та іншим вимогам до предмета закупівлі, в тому числі технічної характеристики синтетичного покриття футбольного поля, учаснику необхідно надати висновок незалежної сертифікованої лабораторії з дослідження на безпечну допустиму норму фталатів, та інших важких металів або їх з'єднань у волокні, який підтверджує, що штучна трава вироблена з волокна, що є безпечним для дітей.
На виконання зазначених вимог учасник ТОВ «ЕСГ-Україна» у складі своєї пропозиції надав файл «23 Копія висновку на безпечність.pdf», який містить документ англійською мовою з перекладом на українську мову, виданий виробником синтетичних волокон Morton Extrusionstechnik GmbH, а саме висновок для волокон штучного покриття, що стосується виробничого процесу і продуктів, що поставляється для компанії FieldTurf, та яким виробник інформує, що є сертифіцированим виробником штучного покриття, та його продукція та компоненти сировини для виробництва кінцевого продукту від постачальників, не містить фталатів та інших важких металів, чим не дотримано вимоги п.1.17 додатку № 3 до тендерної документації, а саме не надано висновок незалежної сертифікованої лабораторії з дослідження на безпечну допустиму норму фталатів, та інших важких металів або їх з'єднань у волокні.
Також, в ході проведення моніторингу встановлено, що учасник не звертався до Замовника з приводу внесення змін щодо вимог тендерної документації до проведення аукціону, а також в пропозиції учасника не надано листів пояснень, щодо неможливості надати затребуваний Замовником висновок незалежної сертифікованої лабораторії з дослідження на безпечну допустиму норму фталатів, та інших важких металів або їх з'єднань у волокні.
Отже, на порушення вимог пункту 4 частини першої статті 30 Закону (в редакції від 01.12.2019) Замовник не відхилив тендерну пропозицію учасника ТОВ «ЕСГ-Україна», як таку, що не відповідає умовам тендерної документації, та в подальшому уклав договір про закупівлю від 18.03.2020 №33.
Згідно умов договору від 18.03.2020 №33 роботи мають бути виконані протягом 2020-2021 рр., строк дії договору становить по 31 грудня 2021 року. Разом з цим станом на дату початку проведення моніторингу Замовником не оприлюднено додаткову угоду щодо продовження дії договору або звіт про виконання договору.
У зв’язку з прийняттям Указу Президента України № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні» питання оприлюднення інформації щодо внесення змін до договору або звіту про його виконання при проведенні моніторингу процедури закупівлі не досліджувалось.
Період усунення порушень:
18.01.2023 16:26 - 02.02.2023 00:00
Дата публікації висновку:
18.01.2023 16:26