-
Відкриті торги
-
Безлотова
-
КЕП
Альпійські носилки
Тендер Prozorro UA-2019-11-05-002421-b
Закупівля здійснюється для реалізації проекту: «PIMReC: Адаптація колишньої обсерваторії на горі Піп Іван до потреб високогірного рятувального навчального центру» PLBU 03.02.00-UA-0754/17-00, в рамках Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна ЄІС 2014-2020, фінансується за рахунок коштів Європейського Союзу та співфінансується за рахунок бюджетних коштів
Торги відмінено
249 030.00
UAH без ПДВ
мін. крок: 1% або 2 490.30 UAH
мін. крок: 1% або 2 490.30 UAH
Номер:
af53d917b21747d6ab29f913b5986a58
Ідентифікатор моніторингу:
UA-M-2019-11-26-000067
Дата прийняття рішення про проведення моніторингу:
26.11.2019 00:00
Період моніторингу:
26.11.2019 17:16 - 18.12.2019 00:00
Статус:
Вирішено
Опис:
ДЕРЖАВНА АУДИТОРСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ЗАХІДНИЙ ОФІС ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ
УПРАВЛІННЯ ЗАХІДНОГО ОФІСУ ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ В ІВАНО-ФРАНКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ
Н А К А З
26.11.2019 № 63
Івано-Франківськ
Про початок
моніторингу закупівель
Відповідно до частини другої статті 71 Закону України «Про публічні закупівлі», пункту 10 Положення про Управління Західного офісу Держаудитслужби в Івано-Франківській області, затвердженого наказом Західного офісу Держаудитслужби від 02.07.2018 № 186, із змінами, внесеними наказом Західного офісу Держаудитслужби від 14.12.2018 №291
НАКАЗУЮ:
1. Почати моніторинг закупівель відповідно до переліку, що додається.
2. Відділу контролю у сфері закупівель забезпечити проведення моніторингу закупівель, зазначеного у пункті 1 цього наказу.
3. Контроль за виконанням даного наказу залишаю за собою.
Начальник Геннадій БУКОВСЬКИЙ
ДОДАТОК
до наказу Управління Західного офісу
Держаудитслужби в Івано-Франківській
області від 26.11.2019 №63
Витяг з переліку процедур закупівель для моніторингу
№ з/п
Оголошення про проведення процедури закупівлі та/або повідомлення про намір укласти договір на веб-порталі Уповноваженого органу Опис підстав для здійснення моніторингу закупівлі унікальний номер дата оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу
12 UA-2019-11-05-002421-b 05.11.2019 Виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель
В.о. начальника відділу контролю у сфері закупівель
Управління Західного офісу Держаудитслужби
в Івано-Франківській області Ігор ГАМУЛЯК
Етапи закупівельного процесу:
- Планування закупівлі та оприлюднення інформації про її проведення
- Розкриття тендерних пропозицій, їх розгляд та оцінка
Підстави для прийняття рішення про початок моніторингу:
- Виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель
Детальніше
Висновок про результати моніторингу
Статус порушень:
Виявлені
Тип порушень:
- Неоприлюднення або порушення строків оприлюднення інформації про закупівлі
- Тендерна документація складена не у відповідності до вимог закону
- Не відхилення тендерних пропозицій, які підлягали відхиленню відповідно до закону
Висновок про наявність або відсутність порушень законодавства:
За результатами аналізу оприлюднення інформації щодо закупівлі встановлено порушення абзацу третього частини першої статті 10 Закону.
За результатами аналізу питання внесення змін до тендерної документації установлено порушення частини другої статті 23 Закону.
За результатами аналізу питання розгляду тендерних пропозицій встановлено порушення пункту 2 та пункту 4 частини першої статті 30 Закону.
За результатами аналізу питання дотримання Замовником законодавства у сфері публічних закупівель щодо визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані (додатку) – порушень не встановлено.
Зобов’язанння щодо усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель:
З огляду на встановлені порушення законодавства у сфері закупівель, керуючись статтями 2 та 5 Закону України «Про основні здійснення державного фінансового контролю в Україні» Управління Західного офісу Держаудитслужби в Івано-Франківській області зобов’язує здійснити заходи щодо усунення виявлених порушень відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі» та протягом п’яти робочих днів з дня оприлюднення висновку оприлюднити через електронну систему закупівель інформацію та/або документи, що свідчать про усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель, викладених у висновку або аргументовані заперечення до висновку, або інформацію про причини неможливості усунення виявлених порушень.
Інформація про результати моніторингу закупівлі у розрізі стадій проведення процедури закупівлі:
Дата закінчення моніторингу закупівлі: 11 грудня 2019 року.
Предметом аналізу були питання: визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані (додатку), оприлюднення інформації про закупівлю, правильності заповнення форм документів, затверджених Уповноваженим органом, відповідності тендерної документації вимогам Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон), розгляду тендерних пропозицій.
Під час моніторингу проаналізовано: річний план закупівель Управління ДСНС України в Івано-Франківській області (далі - Замовник) на 2019 рік, оголошення про проведення відкритих торгів, тендерну документацію, реєстр отриманих тендерних пропозицій, тендерну пропозицію ФОП Провальний Станіслав Олегович, пояснення Замовника від 10.12.2019 року.
За результатами моніторингу питання оприлюднення інформації про закупівлю встановлено, що Замовником не оприлюднено на веб-порталі Уповноваженого органу зміни до тендерної документації та не відображено у вигляді закреслених даних положення тендерної документації, до яких внесено зміни, чим порушено абзац третій частини першої статті 10 Закону та абзац другий частини другої статті 23 Закону.
Встановлено, що Замовник у пункті 3.1.1 Розділу 3 тендерної документації та в пункті 4 частини третьої Додатку 1 тендерної документації вимагає надати інформацію, яка підтверджує відповідність пропозиції учасника технічним, якісним, кількісним та іншим вимогам до предмета закупівлі, встановленим у документації відповідно до Додатку 2 тендерної документації. Проте учасником ФОП Провальний Станіслав Олегович завантажено інформацію про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмету закупівлі, яка не відповідає Додатку 2 тендерної документації, а саме: не зазначено інформацію про додаткові послуги, які обов’язково надає учасник та погодження учасника на загальні вимоги до предмету закупівлі.
На порушення пункту 4 частини першої статті 30 Закону Замовником не відхилено тендерну пропозицію ФОП Провальний Станіслав Олегович, у зв’язку з тим, що тендерна пропозиція не відповідає умовам тендерної документації.
У Додатку 1 тендерної документації зазначено, що переможець повинен подати Замовнику в строк, що не перевищує 5 календарних днів з дати оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу повідомлення про намір укласти договір скановану копію з оригіналу довідки про відсутність заборгованості з податків і зборів (обов’язкових платежів), видану відповідним органом Державної фіскальної служби, що є чинною станом на кінцевий термін подання даного документу у складі пропозиції або чинною на більш пізнішу дату відносно подання документа на розгляд тендерному комітету.
Слід зазначити, що таку довідку учасник може отримати у порядку встановленому наказом Міністерства фінансів України від 03.09.2018 № 733 «Про затвердження Порядку надання довідки про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи» як у паперовому вигляді так і в електронній формі з дотриманням вимог Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги».
ФОП Провальний Станіслав Олегович, якого Замовник визначив переможцем торгів, оприлюднив в електронній системі закупівель та надав в паперовому вигляді (відповідно до пояснення Замовника від 10.12.2019) зазначену довідку, проте вона:
- не підписана уповноваженими на те посадовими особами та не скріплена печаткою, що не є оригіналом документу або його копією, зробленою з оригіналу;
- не має накладеного кваліфікованого електронного підпису, що не є електронним документом у розумінні Закону України «Про електронні документи та електронний документообіг».
На порушення пункту 2 частини першої статті 30 Закону Замовником не відхилено тендерну пропозицію ФОП Провальний Станіслав Олегович, у зв’язку з не наданням переможцем документів, що підтверджують відсутність підстав, передбачених статтею 17 Закону.
Період усунення порушень:
11.12.2019 16:37 - 27.12.2019 00:00
Дата публікації висновку:
11.12.2019 16:37
Інформація про усунення порушення
Опис звіту:
Відмінити торги згідно абзацу 3 частини 1 статті 31 Закону України “Про публічні закупівлі”, а саме через неможливість усунення порушень, що виникли через виявлені порушення законодавства з питань публічних закупівель.
Дата публікації звіту:
16.12.2019 11:06
Підтвердження факту усунення порушення
Результат:
Усунуто
Результат по типу порушення:
- corruptionPublicDisclosure: Так
- corruptionBiddingDocuments: Так
- corruptionAwarded: Так
Опис:
Порушення усунуто шляхом відміни торгів.
Дата публікації:
16.12.2019 12:28
Запити/Пояснення
Номер:
22ef76c5e0a44142b00d748ce31d955d
Назва:
Запит замовнику про надання пояснення
Дата опублікування:
06.12.2019 10:11
Дата до якої повинна бути надана відповідь:
12.12.2019 00:00
Опис:
Дата: 06.12.2019
У межах проведення моніторингу закупівлі предмету «Альпійські носилки» (інформацію опубліковано в інформаційно-телекомунікаційній системі закупівель Prozorro за номером ID: UA-2019-11-05-002421-b) та відповідно до пунктів 6 та 11 статті 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», частини п’ятої статті 71 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) та підпунктів 2 та 9 пункту 6 Положення про Державну аудиторську службу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03 лютого 2016 року № 43, постала потреба в отриманні пояснення із наступного питання.
1. Яким чином учасником-переможцем ФОП Провальним Станіславом Олеговичем надано Замовнику документи та інформацію, що підтверджують відсутність підстав, визначених частинами першою і другою статті 17 Закону?
Пояснення необхідно надати через електронну систему закупівель протягом трьох робочих днів з дня отримання цього запиту. При цьому до пояснень просимо надати документальне підтвердження інформації.
Номер:
d6801beb47354914a97e4e7b0781534b
Назва:
Відповідь на запит
Дата опублікування:
10.12.2019 10:34
Опис:
Документи та інформацію, що підтверджують відсутність підстав, визначених частинами першою і другою ст. 17 Закону, переможець повинен подати замовникові або подати через електронну систему державних закупівель у строк, що не перевищує 5 календарних днів з дати оприлюднення на веб - порталі Уповноваженого органу повідомлення про намір укласти договір. Замовник не вимагає документального підтвердження інформації, що міститься у відкритих єдиних державних реєстрах, доступ до яких є вільним. Замовник не вимагає від учасників документів, що підтверджують відсутність підстав, визначених пунктами 1 і 7 частини першої статті 17 Закону.
Враховуючи, вищенаведене, учасник-переможець ФОП Провальний Станіслав Олегович 03.12.2019 оприлюднив на веб - порталі Уповноваженого органу та надав до Управління, що підтверджується кутовим штампом наступну інформацію:
- відомості про фізичну особу-підприємця Провального Станіслава Олеговича, який є переможцем закупівлі UA-2019-11-05-002421-b не внесено до державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення (згідно пункту 2 ч. 1 ст. 17 Закону);
- фізична особа-підприємець Провальний Станіслав Олегович в особі Провального Станіслава Олеговича, якого уповноважено представляти інтереси під час проведення процедури закупівлі, не було притягнуто, згідно із законом, до відповідальності за вчинення у сфері публічних закупівель корупційного правопорушення (згідно пункту 3 ч.1 ст.17 Закону);
- Провального Станіслава Олеговича, який підписав тендерну пропозицію, засудженим не значиться. Довідка №19322455070730738445, видана відповідним органом МВС України від 24.11.2019р. (згідно пункту 6 ч. 1 ст. 17 Закону);
- фізичну особу-підприємця Провального Станіслава Олеговича не внесено до Єдиного реєстру про перебування фізичної особи-підприємця в процесі припинення підприємницької діяльності, банкрутства. Витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осі, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань №1006034908 від 02.12.2019 (згідно пункту 8 ч.1 ст. 17 Закону);
- фізична особа-підприємець Провальний Станіслав Олегович не має заборгованості по обов’язкових платежам до бюджету. Довідка про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контрольні органи №80969 від 03.12.2019 (згідно ч.2 ст 17 Закону).