• Відкриті торги з публікацією англійською мовою
  • Безлотова
  • КЕП

Електрична енергія

Електрична енергія

Завершена

4 325 000.00 UAH з ПДВ
мін. крок: 2% або 86 500.00 UAH
Номер: 30adfbbb3267417287b188e557e619a8
Ідентифікатор моніторингу: UA-M-2020-06-18-000025
Дата прийняття рішення про проведення моніторингу: 18.06.2020 00:00
Автор: ПІВНІЧНО-СХІДНИЙ ОФІС ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ, UA-EDR 40478572
Період моніторингу: 18.06.2020 15:41 - 10.07.2020 00:00
Статус: Порушення виявлені
Опис: ДЕРЖАВНА АУДИТОРСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ ПІВНІЧНО-СХІДНИЙ ОФІС ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ НАКАЗ 18.06.2020 № 121 (дата) Харків Про початок моніторингу закупівель Відповідно до частини другої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі», пункту 9 Положення про Північно-східний офіс Держаудитслужби, затвердженого наказом Держаудитслужби від 02.06.2016 № 23, НАКАЗУЮ: 1. Почати моніторинг закупівель відповідно до переліку, що додається. 2. Відділу контролю у сфері закупівель забезпечити проведення моніторингу закупівель, зазначеного у пункті 1 цього наказу. Підстава: доповідна записка заступника начальника відділу контролю у сфері закупівель Північно-східного офісу Держаудитслужби Курган Г. від 18.06.2020 року. Начальник Станіслав КОСІНОВ. Витяг з переліку процедур для здійснення моніторингу закупівлі (Додаток до наказу Північно-східного офісу Держаудитслужби від 18.06.2020 № 121) № з/п Оголошення про проведення процедури закупівлі та/або повідомлення про намір укласти договір на веб-порталі Уповноваженого органу Дата оприлюднення на вебпорталі Уповноваженого органу Опис підстав для здійснення моніторингу 7.UA-2019-11-02-000046-b 02.11.2019 інформація, отримана від громадських об’єднань, про наявність ознак порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель, виявлених за результатами громадського контролю у сфері публічних закупівель відповідно до статті 7 цього Закону Заступник начальника відділу контролю у сфері закупівель Ганна КУРГАН.
Адреса: Ukraine, Харківська, Харків
Контактна особа: ПІВНІЧНО-СХІДНИЙ ОФІС ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ (Харківська обл.), +38 (0 50) 343-55-02, zurkova.alla@ukr.net
Етапи закупівельного процесу:
  • Планування закупівлі та оприлюднення інформації про її проведення
  • Розкриття тендерних пропозицій, їх розгляд та оцінка
  • Укладання та виконання договору про закупівлю (прийняття рішення про відміну торгів)
Підстави для прийняття рішення про початок моніторингу:
  • Інформація, отримана від громадських об'єднань, про наявність ознак порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель, виявлених за результатами громадського контролю у сфері публічних закупівель відповідно до статті 7 цього Закону
Детальніше

Висновок про результати моніторингу

Статус порушень: Виявлені
Тип порушень:
  • Не відхилення тендерних пропозицій, які підлягали відхиленню відповідно до закону
Висновок про наявність або відсутність порушень законодавства: За наслідками моніторингу питання відповідності умов договору умовам тендерної пропозиції переможця встановлено порушення частини четвертої статті 36 Закону. За результатами аналізу питання дотримання Замовником законодавства у сфері публічних закупівель щодо визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані (додатку), правильності заповнення форм документів, затверджених Уповноваженим органом, оприлюднення інформації щодо закупівлі, відповідності вимог тендерної документації вимогам Закону, відповідності тендерних пропозицій умовам тендерної документації, своєчасності укладання договору про закупівлю, внесення змін до договору та їх оприлюднення – порушень не встановлено
Зобов’язанння щодо усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель: З огляду на встановлені порушення законодавства у сфері закупівель, керуючись статтями 2 та 5 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», Північно-східний офіс Держаудитслужби зобов’язує здійснити заходи щодо усунення виявлених порушень відповідно до законодавства та протягом п’яти робочих днів з дня оприлюднення висновку оприлюднити через електронну систему закупівель інформацію та/або документи, що свідчать про усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель, викладених у висновку, або аргументовані заперечення до висновку, або інформацію про причини неможливості усунення виявлених порушень.
Інформація про результати моніторингу закупівлі у розрізі стадій проведення процедури закупівлі: Предметом аналізу були питання: визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані (додатку), правильності заповнення форм документів, затверджених Уповноваженим органом, оприлюднення інформації щодо закупівлі, відповідності вимог тендерної документації вимогам Закону України «Про публічні закупівлі» в редакції, чинній до 19.04.2019 (далі – Закон), розгляд тендерних пропозицій, відповідності тендерних пропозицій умовам тендерної документації, відповідності умов договору умовам тендерної пропозиції переможця, своєчасності укладання договору про закупівлю, внесення змін до договору та їх оприлюднення. Під час моніторингу проаналізовано: річний план закупівель Державного підприємства «Харківський національний академічний театр опери та балету імені М.В.Лисенка» (далі - Замовник) на 2020 рік, тендерну документацію, затверджену рішенням тендерного комітету Замовника від 01.11.2019 №01/11, реєстр отриманих тендерних пропозицій, тендерну пропозицію ТОВ «ЕНЕРГОГАЗРЕЗЕРВ» (далі – учасник-переможець), протокол розкриття тендерних пропозицій опублікований 23.12.2019 №23/12; договір від 11.01.2020 №Е/152-20 (далі – Договір), додаткову угоду від 06.04.2020 №1 до Договору, додаткову угоду від 14.05.2020 №2 до Договору, додаткову угоду від 19.05.2020 №3 до Договору та додаткову угоду від 28.05.2020 №4 до Договору. В ході моніторингу питання відповідності умов договору умовам тендерної пропозиції встановлено, що комерційна пропозиція про постачання електричної енергії (Додаток 2 до Договору) не відповідає комерційній пропозиції, поданій учасником-переможцем у складі тендерної пропозиції. Так, учасником-переможцем надано комерційну пропозицію від 02.12.2019 №46-b/1, яка містить інформацію щодо умов виконання договірних зобов’язань відповідно до Додатку 2 до проекту договору. При цьому, форма Додатку 2 до Договору «Комерційна пропозиція №1 ТОВ «Енергозарезерв» про постачання електричної енергії споживачу, які споживають електричну енергію для потреб професійної та підприємницької діяльності» не відповідає комерційній пропозиції учасника-переможця. Зазначене є порушенням частини четвертої статті 36 Закону. Крім того, пунктом 5.13 Договору визначено, що Комерційна пропозиція, яка є додатком 2 до цього Договору, має містити зокрема дати та підписи Сторін, завірені печаткою. При цьому, фактично Додаток 2 до Договору не містить дат та підпису з боку Постачальника, що не відповідає умовам пункту 5.13 Договору.
Період усунення порушень: 25.06.2020 19:57 - 10.07.2020 00:00
Дата публікації висновку: 25.06.2020 19:57

Інформація про усунення порушення

Опис звіту: Ознайомившись з Висновком про результати моніторингу закупівлі, повідомляємо, що за результатом електронного аукціону переможцем процедури закупівлі визнано ТОВ «ЕНЕРГОГАЗРЕЗЕРВ». 11 січня 2020 року між Замовником та ТОВ «ЕНЕРГОГАЗРЕЗЕРВ» був укладений Договір про постачання електричної енергії споживачу №Е/152-20. Додатком 2 до Договору передбачена Комерційна пропозиція №1 ТОВ «ЕНЕРГОГАЗРЕЗЕРВ» про постачання електричної енергії споживачу, які споживають електричну енергію для потреб професійної та підприємницької діяльності. Зазначаємо, що Комерційна пропозиція містить відмітку про її підписання Споживачем, підпис та завірена печаткою. Окрім того, Додатком 2 встановлено, що комерційна пропозиція не остаточна, і може бути змінена за ініціативою обох сторін. У наданому Вами Висновку зазначено, що форма Додатку 2 до Договору «Комерційна пропозиція №1 ТОВ «Енергозарезерв» про постачання електричної енергії споживачу, які споживають електричну енергію для потреб професійної та підприємницької діяльності» не відповідає комерційній пропозиції учасника-переможця. Зазначене є порушенням частини четвертої статті 36 Закону. Зазначаємо, що частина 4 статті 36 Закону передбачає , що умови договору про закупівлю не повинні відрізнятися від змісту тендерної пропозиції за результатами аукціону (у тому числі ціни за одиницю товару) переможця процедури закупівлі або ціни пропозиції учасника у разі застосування переговорної процедури. Істотні умови договору про закупівлю не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов’язань сторонами в повному обсязі, крім передбачених цією частиною випадків. Істотні умови договору про закупівлю не змінювались, а умови договору про закупівлю не відрізняються від змісту комерційної пропозиції за результатом аукціону. Виходячи з вищевикладеного, Замовником не порушено частину 4 статті 36 Закону, оскільки Замовник діяв виключно в межах чинного законодавства. Замовником прийнято до уваги ваше застережння, та буде використано у подальшому
Дата публікації звіту: 03.07.2020 17:56