• Відкриті торги
  • Безлотова
  • КЕП

09110000-3 Тверде паливо (Вугілля кам’яне марка ДГ (13-100) або еквівалент Г (13-100))

09110000-3 Тверде паливо (Вугілля кам’яне марка ДГ (13-100) або еквівалент Г (13-100))

Торги відмінено

688 760.00 UAH з ПДВ
мін. крок: 1% або 6 887.60 UAH
Номер: 272314138f3b4c6a9697aea034ce53cb
Ідентифікатор моніторингу: UA-M-2019-11-04-000030
Дата прийняття рішення про проведення моніторингу: 04.11.2019 00:00
Автор: СХІДНИЙ ОФІС ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ, UA-EDR 41127371
Період моніторингу: 04.11.2019 15:17 - 26.11.2019 00:00
Статус: Порушення виявлені
Опис: НАКАЗ 04.11.2019 № 199 Запоріжжя Про початок моніторингу закупівель Відповідно до частини другої статті 7-1 Закону України від 25.12.2015 922-VIII «Про публічні закупівлі», пункту 10 Положення про управління Східного офісу Держаудитслужби в Запорізькій області (зі змінами), затвердженого наказом Східного офісу Держаудитслужби від 29.08.2016 № 3, НАКАЗУЮ: 1. Почати на підставі виявлених органом державного фінансового контролю ознак порушень законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель, моніторинг процедури закупівлі: UA-2019-09-30-000204-с ДК 021:2015 09110000-3 Тверде паливо (Вугілля кам’яне марка ДГ (13-100) або еквівалент Г (13-100)), яка проводиться Комунальним закладом "Токмацька загальноосвітня школа-інтернат" Запорізької обласної ради. 2. Відділу контролю у сфері закупівель забезпечити проведення моніторингу закупівлі, зазначеної у пункті 1 цього наказу. 3. Контроль за виконанням наказу залишаю за собою. В.о. начальника управління Віктор БОРОДІН
Адреса: Ukraine, Запорізька, Запоріжжя
Контактна особа: СХІДНИЙ ОФІС ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ (Запорізька обл.), +38 (0 98) 210-73-33, 2107333a@gmail.com
Етапи закупівельного процесу:
  • Планування закупівлі та оприлюднення інформації про її проведення
  • Розкриття тендерних пропозицій, їх розгляд та оцінка
Підстави для прийняття рішення про початок моніторингу:
  • Виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель
Детальніше

Висновок про результати моніторингу

Статус порушень: Виявлені
Тип порушень:
  • Порушення законодавства в частині складання форм документів у сфері публічних закупівель
  • Не відхилення тендерних пропозицій, які підлягали відхиленню відповідно до закону
Висновок про наявність або відсутність порушень законодавства: За результатами аналізу питання дотримання законодавства у сфері публічних закупівель при складанні Замовником форм документів встановлено порушення наказу № 490. За результатами аналізу питання розгляду тендерної пропозиції учасника - переможця торгів ПП «Моноліт Груп» встановлено порушення пункту 4 частини 1 статті 30 Закону. За результатами аналізу питань дотримання замовником законодавства у сфері публічних закупівель щодо визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані, оприлюднення інформації щодо закупівлі, відповідності тендерної документації вимогам Закону - порушень не встановлено.
Зобов’язанння щодо усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель: З огляду на встановлені порушення законодавства у сфері закупівель, керуючись статтями 2 та 5 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», управління Східного офісу Держаудитслужби в Запорізькій області зобов’язує здійснити заходи щодо усунення виявлених порушень та відповідно до частини 8 статті 7-1 Закону протягом п’яти робочих днів з дня оприлюднення висновку оприлюднити через електронну систему закупівель інформацію та/або документи, що свідчать про усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель, викладених у висновку, або аргументовані заперечення до висновку, або інформацію про причини неможливості усунення виявлених порушень.
Інформація про результати моніторингу закупівлі у розрізі стадій проведення процедури закупівлі: Предметом аналізу були питання: визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані (додатку), оприлюднення інформації щодо закупівлі, правильності заповнення форм документів, затвердженим Уповноваженим органом, відповідність вимог тендерної документації вимогам Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон), розгляд тендерної пропозиції переможця. Під час моніторингу проаналізовано: річний план закупівель на 2019 рік; оголошення про проведення процедури закупівлі; тендерну документацію, затверджену рішенням тендерного комітету Комунального закладу "Токмацька загальноосвітня школа-інтернат" Запорізької обласної ради (далі - Замовник), що оформлено протоколом №141 від 30 вересня 2019 року (далі - тендерна документація, ТД), протокол засідання тендерного комітету №153 від 01.11.2019, тендерну пропозицію переможця торгів - приватного підприємства «Моноліт Груп», повідомлення про намір укласти договір. За результатами моніторингу встановлено, що Замовником в порушення вимог пункту 2 наказу Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 22.03.2016 № 490 «Про затвердження форм документів у сфері публічних закупівель», зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 25.03.2016 за № 449/28579 (далі – наказ № 490) у формі оголошення про проведення відкритих торгів не відображено інформацію, передбачену пунктом «10-2. Джерело фінансування закупівлі». Крім того, п. 6 розділу ІІІ «Інструкція з підготовки тендерної пропозиції» тендерної документації Замовником встановлено вимогу надати «Оригінал протоколу випробування, виданого на ім’я учасника торгів, щодо предмету закупівлі у 2019 році». Аналізом тендерної пропозиції переможця (завантаженими документами у файлі «сертифікат+протокол+атестат+сфе-ра.pdf») встановлено, що переможцем завантажено копію протоколу випробування, виданого на ім’я учасника торгів, чим не дотримано вимоги пункту п. 6 розділу ІІІ ТД Замовника. Отже, тендерна пропозиція ПП «Моноліт Груп»» не відповідає пункту 6 розділу ІІІ «Інструкція з підготовки тендерної пропозиції» Замовника. Також, відповідно до вимог п.1 розділу ІІІ «Інструкція з підготовки тендерної пропозиції» тендерної документації Замовником встановлено вимогу «Документи, що складаються безпосередньо учасником (форми довідок, листів, тощо), повинні оформлюватись на фірмовому бланку учасника за його наявності, бути адресовані замовнику, мати вихідний номер, містити прізвище та ініціали і посаду або правовий статус (у випадку підписання довіреною особою, яка не входить до штату учасника і не займає посади,) уповноваженої на підпис документів тендерної пропозиції особи учасника,, дату складення документу». Проте, аналізом тендерної пропозиції переможця, а саме файл «Цінова пропозиція.pdf» в порушення вищезазначених вимог – цінова пропозиція не адресована на ім’я замовнику. Тобто, тендерна пропозиція ПП «Моноліт Груп»» не відповідає пункту 1 розділу ІІІ «Інструкція з підготовки тендерної пропозиції» ТД Замовника. Крім того, згідно п.12 Додатку 1 до ТД, де наведено форму цінової пропозиції, Замовником вимагалася від учасника інформація щодо запропонованої марки вугілля «Якісна характеристика (зазначити марку вугілля)…». Проте, у п.12 цінової пропозиції переможець не зазначив марку вугілля, при цьому у формі цінової пропозиції Замовником встановлено вимогу: «Заповнення усіх пунктів даного додатку є обов’язковим», чим не дотримано вимоги п. 12 Додатку 1 до ТД Замовника. Відповідно до пункту 4 частини першої статті 30 Закону, Замовник відхиляє тендерну пропозицію в разі її невідповідності умовам тендерної документації. Виходячи з викладеного, пропозиція ПП «Моноліт Груп» підлягає відхиленню на підставі пункту 4 частини 1 статті 30 Закону як така, що не відповідає умовам тендерної документації.
Період усунення порушень: 06.11.2019 11:20 - 21.11.2019 00:00
Дата публікації висновку: 06.11.2019 11:20

Інформація про усунення порушення

Опис звіту: Відповідно п.п. 2 п. 1 ст.31 ЗУ "Про публічні закупівлі", замовник відміняє торги у разі неможливості усунення порушень, що виникли через виявлені порушення законодавства з питань публічних закупівель (протокол засідання тендерного комітету від 07.11.2019 №157). Пропозиція ПП "Моноліт Груп" дійсно підлягає відхиленню, як така, що не відповідає вимогам тендерної документації, але у разі відміни процедури закупівлі UA-2019-09-30-000204-с ДК 021:2015 09110000-3 Тверде паливо (Вугілля кам’яне марка ДГ (13-100) або еквівалент Г (13-100)), в цьому не має потреби.
Дата публікації звіту: 07.11.2019 13:42