-
Відкриті торги
-
Безлотова
-
КЕП
Обладнання для оснащення кабінетів початкових класів (джерело фінансування кошти державного бюджету) (джерело фінансування кошти районного бюджету )
Тендер Prozorro UA-2019-07-10-001253-b
Завершена
259 342.00
UAH з ПДВ
мін. крок: 0.6% або 1 500.00 UAH
мін. крок: 0.6% або 1 500.00 UAH
Номер:
91c3da5a91f142efb8ac0a1fe3dc80e5
Ідентифікатор моніторингу:
UA-M-2019-09-03-000016
Дата прийняття рішення про проведення моніторингу:
03.09.2019 00:00
Період моніторингу:
03.09.2019 16:08 - 25.09.2019 00:00
Статус:
Порушення виявлені
Опис:
ДЕРЖАВНА АУДИТОРСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ЗАХІДНИЙ ОФІС ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ
УПРАВЛІННЯ ЗАХІДНОГО ОФІСУ ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ
В РІВНЕНСЬКІЙ ОБЛАСТІ
Н А К А З
03.09.2019 № 46
м. Рівне
Про початок
моніторингу закупівель
Відповідно до частини другої статті 7-1 Закону України «Про публічні закупівлі», пункту 10 Положення про Управління Західного офісу Держаудитслужби в Рівненській області, затвердженого наказом Західного офісу Держаудитслужби від 02.07.2018 № 187,
НАКАЗУЮ:
1. Почати моніторинг закупівель відповідно до Додатку 1, що додається.
2. Відділу контролю у сфері закупівель забезпечити проведення моніторингу закупівель, зазначеного у Додатку 1 до цього наказу.
Начальник управління Анатолій КАРП’ЮК
Додаток 1 до наказу Управління Західного офісу Держаудитслужби в Рівненській області від 03.09.2019 № 46.
Витяг з переліку процедур закупівель
№ з/п Оголошення про проведення процедури закупівлі та/або повідомлення про намір укласти договір на веб-порталі Уповноваженого органу Опис підстав для здійснення моніторингу закупівлі Унікальний номер дата оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу
1 UA-2019-07-10-001253-b 10.07.2019 Інформація, отримана від громадських об'єднань, про наявність ознак порушення (порушень) законодавства у сфері закупівель, виявлених за результатами громадського контролю у сфері публічних заупівель відповідно до статті 9 Закону України "Про публічні закупівлі"
Начальник відділу контролю у сфері закупівель Управління Західного офісу Держаудитслужби в Рівненській області
Віктор ГРИГОРУК
Етапи закупівельного процесу:
- Планування закупівлі та оприлюднення інформації про її проведення
- Розкриття тендерних пропозицій, їх розгляд та оцінка
- Укладання та виконання договору про закупівлю (прийняття рішення про відміну торгів)
Підстави для прийняття рішення про початок моніторингу:
- Інформація, отримана від громадських об'єднань, про наявність ознак порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель, виявлених за результатами громадського контролю у сфері публічних закупівель відповідно до статті 7 цього Закону
Детальніше
Висновок про результати моніторингу
Статус порушень:
Виявлені
Тип порушень:
- Порушення законодавства в частині складання форм документів у сфері публічних закупівель
Висновок про наявність або відсутність порушень законодавства:
За результатами аналізу питання правильності заповнення форм документів, затверджених Уповноваженим органом встановлено порушення вимог пункту 2 Наказу № 490.
За результатами аналізу питань: визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані (додатку), оприлюднення інформації про закупівлю, відповідності вимог тендерної документації вимогам Закону, розгляду тендерних пропозицій, своєчасності укладання договору про закупівлю та його оприлюднення, відповідності умов договору умовам тендерної пропозиції переможця – порушень не встановлено.
Зобов’язанння щодо усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель:
З огляду на встановлені порушення законодавства у сфері закупівель, керуючись статтями 2 та 5 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», Управління Західного офісу Держаудитслужби в Рівненській області зобов’язує здійснити заходи щодо усунення виявлених порушень в установленому законодавством порядку та протягом п’яти робочих днів з дня оприлюднення висновку оприлюднити через електронну систему закупівель інформацію та/або документи, що свідчать про усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель, викладених у висновку, або аргументовані заперечення до висновку, або інформацію про причини неможливості усунення виявлених порушень.
Інформація про результати моніторингу закупівлі у розрізі стадій проведення процедури закупівлі:
Предметом аналізу були питання: визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані (додатку), оприлюднення інформації про закупівлю, правильності заповнення форм документів, затверджених Уповноваженим органом, відповідності вимог тендерної документації вимогам Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон), розгляду тендерних пропозицій, своєчасності укладання договору про закупівлю та його оприлюднення, відповідності умов договору умовам тендерної пропозиції переможця.
Під час моніторингу проаналізовано: річний план закупівель (додаток) відділу освіти Костопільської райдержадміністрації Рівненської області (далі – Замовник) на 2019 рік, оголошення про проведення відкритих торгів, тендерну документацію, затверджену рішенням тендерного комітету Замовника, реєстр отриманих тендерних пропозицій, тендерну пропозицію учасника-переможця товариства з обмеженою відповідальністю «Бі-Про» та відхилені тендерні пропозиції учасників: Мельника Романа Ігоровича, фізичної особи-підприємця Горбатко Віталія Олеговича, приватного підприємства «Укрдидактик», протоколи засідань тендерного комітету: від 02.08.2019 № 40, від 05.08.2019 № 41, від 06.08.2019 № 42, від 09.08.2019 № 45, повідомлення про намір укласти договір, договір від 23.08.2019 № 186, пояснення Замовника, отримане через електронну систему закупівель 10.09.2019.
За результатами моніторингу встановлено, що Замовником в електронній системі закупівель в порушення вимог пункту 2 наказу Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 22 березня 2016 року № 490 «Про затвердження форм документів у сфері публічних закупівель», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 25 березня 2016 року за № 449/28579 (далі – Наказ №490) у формі оголошення про проведення відкритих торгів не відображено інформацію, передбачену пунктом «9-1. Умови оплати договору (порядок здійснення розрахунків)», у формі повідомлення про намір укласти договір не відображено інформацію, передбачену пунктом «8-1. Умови оплати договору (порядок здійснення розрахунків)», у формі звіту про результати проведення процедури закупівлі відсутня інформація, передбачена пунктом «7-1. Умови оплати договору (порядок здійснення розрахунків)».
За результатами аналізу питання визначення предмета закупівлі встановлено, що закуповуваний товар «Обладнання для оснащення кабінетів початкових класів» віднесений Замовником до коду ДК 021:2015: 39160000-1 — «Шкільні меблі» та визначений за показником четвертої цифри основного словника відповідно до абзацу другого частини першої розділу ІІ Порядку визначення предмета закупівлі затвердженого наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України 17.03.2016 № 454 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 25.03.2016 за № 448/28578.
Аналізом відхилених тендерних пропозицій Мельника Романа Ігоровича, фізичної особи-підприємця Горбатко Віталія Олеговича, приватного підприємства «Укрдидактик» установлено, що Замовником правомірно відхилено дані пропозиції з підстав вказаних в протоколах засідань тендерного комітету.
Період усунення порушень:
16.09.2019 16:16 - 01.10.2019 00:00
Дата публікації висновку:
16.09.2019 16:16
Запити/Пояснення
Номер:
c2df39d0c2144141b791ac5d72cd774c
Назва:
Запит про надання пояснень
Дата опублікування:
06.09.2019 12:55
Дата до якої повинна бути надана відповідь:
12.09.2019 00:00
Опис:
У межах проведення моніторингу закупівлі товару «Обладнання для оснащення кабінетів початкових класів», код ДК 021:2015: 39160000-1 — «Шкільні меблі» (інформацію про закупівлю оприлюднено в інформаційно-телекомунікаційній системі Prozorro за номером ID: UA-2019-07-10-001253-b) та відповідно до пунктів 6 та 11 статті 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», частини п’ятої статті 7-1 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон), підпунктів 2 та 9 пункту 6 Положення про Державну аудиторську службу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03 лютого 2016 р. № 43, постала потреба в отриманні наступних пояснень.
1. Поясніть, чому не відображені: у формі оголошення про проведення відкритих торгів пункт «9-1. Умови оплати договору (порядок здійснення розрахунків)», у формі повідомлення про намір укласти договір пункт «8-1. Умови оплати договору (порядок здійснення розрахунків)», у формі звіту про результати проведення процедури закупівлі пункт «7-1. Умови оплати договору (порядок здійснення розрахунків)», які передбачені пунктом 2 наказу Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 22 березня 2016 року № 490 «Про затвердження форм документів у сфері публічних закупівель», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 25 березня 2016 року за № 449/28579 ?
2. Згідного інформації оприлюдненої в електронній системі Prozorro, товар «Обладнання для оснащення кабінетів початкових класів» віднесений до коду ДК 021:2015: 39160000-1 — «Шкільні меблі». В Додатку № 4 до тендерної документації наведений наступний перелік товарів: компас шкільний, мікроскоп дитячий (в кейсі), колекція «Мінерали та гірські породи» (демонстраційна), набір таблиць до основних розділів граматичного матеріалу (роздатковий, українська мова), набір геометричних тіл та фігур, набір планшетів, навчальний набір «Грошові знаки», набір класних інструментів, комплект дитячих музичних інструментів, ляльковий театр. Поясніть, чому вищевказані товари Вами віднесені до коду ДК 021:2015: 39160000-1 — «Шкільні меблі»?
3. Згідно пункту 2 розділу V «Оцінка тендерної пропозиції» тендерної документації міститься наступна вимога: «З метою дотримання вимог визначених пунктами 2, 3, 5, 6 і 8 частини першої та частини другої статті 17 Закону, учасник повинен надати гарантійного листа, щодо зобов’язання надання ним документів на протязі 5 календарних днів з дати оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу повідомлення про намір укласти договір».
Просимо надати інформацію щодо наявності в складі завантаженої тендерної пропозиції учасника-переможця відкритих торгів ТОВ «БІ-ПРО» вищезазначеного документу.
Пояснення необхідно надати через електронну систему закупівель протягом трьох робочих днів з дня оприлюднення цього запиту. При цьому, до пояснень може бути долучене їх документальне підтвердження.