-
Відкриті торги з особливостями
-
Однолотова
-
КЕП
-
Донорські кошти
Комплекти обладнання для кабінетів фізики, хімії, біології та математики для створення сучасного освітнього простору у пілотних закладах освіти за проєктом "Нова українська школа" на 2026 рік (код ДК 021:2015: 39160000-1 — Шкільні меблі (39162100-6 — Навчальне обладнання))
Тендер Prozorro UA-2026-07-29-008190-a
Завершена
4 002 409.00
UAH без ПДВ
Номер:
b915c73bbb8346909c3f589a81bfd913
Ідентифікатор моніторингу:
UA-M-2026-08-18-000056
Дата прийняття рішення про проведення моніторингу:
18.08.2026 00:00
Період моніторингу:
18.08.2026 16:42 - 09.09.2026 00:00
Статус:
Здійснення моніторингу
Опис:
ДЕРЖАВНА АУДИТОРСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ПІВНІЧНИЙ ОФІС ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ
Управління Північного офісу Держаудитслужби
в Чернігівській області
НАКАЗ
18.08.2026 № 59-З
Чернігів
Про початок моніторингу
процедур закупівель
Відповідно до частини другої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі», пункту 10 Положення про Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області, затвердженого наказом Північного офісу Держаудитслужби від 20 жовтня 2016 року № 18 (зі змінами),
НАКАЗУЮ:
1. Почати моніторинг процедур закупівель відповідно до переліку, що додається.
2. Відділу контролю у сфері закупівель забезпечити проведення моніторингу процедур закупівель, зазначених у пункті 1 цього наказу.
В. о. начальника управління Олена БОНДАРЕНКО
Витяг з додатку
до наказу Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області
«Про початок моніторингу процедур закупівель»
Перелік закупівель
№ з/п Оголошення про проведення закупівлі та/або повідомлення про намір укласти договір на веб-порталі Уповноваженого органу Опис підстав для здійснення моніторингу закупівлі унікальний номер дата оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу 9. UA-2026-07-29-008190-a 29.07.2026 Виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель
Етапи закупівельного процесу:
- Розкриття тендерних пропозицій, їх розгляд та оцінка
Підстави для прийняття рішення про початок моніторингу:
- Виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель
Детальніше
Запити/Пояснення
Номер:
86765e1b6bf6495f83b41c3dba5ed23c
Назва:
Запит про надання пояснень
Дата опублікування:
20.08.2026 14:52
Дата до якої повинна бути надана відповідь:
26.08.2026 00:00
Опис:
У межах проведення моніторингу процедури закупівлі «Комплекти обладнання для кабінетів фізики, хімії, біології та математики для створення сучасного освітнього простору у пілотних закладах освіти за проєктом "Нова українська школа" на 2026 рік (код ДК 021:2015: 39160000-1 - Шкільні меблі (39162100-6 - Навчальне обладнання))», очікуваною вартістю 4 002 409,00 грн без ПДВ (інформацію опубліковано в електронній системі закупівель за номером ID: UA-2026-07-29-008190-a), та відповідно до пунктів 6 та 11 статті 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», частини п’ятої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон), постала потреба в отриманні пояснень.
1. Надати інформацію (з обов’язковим долученням документального підтвердження) про те, яким чином та на підставі яких документів Замовником здійснено обґрунтування розміру очікуваної вартості предмета закупівлі.
2. Надати посилання на сторінку власного веб-сайту (або офіційного веб-сайту головного розпорядника бюджетних коштів) на якому розміщено обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, обґрунтування розміру бюджетних призначень, очікуваної вартості предмета закупівлі відповідно до вимог пункту 4-1 постанови Кабінету Міністрів України від 11 жовтня 2016 року № 710 «Про ефективне використання державних коштів» (зі змінами).
3. За рахунок якої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам здійснено фінансування зазначеної закупівлі (з зазначенням кодів програмної класифікації видатків)?
Просимо надати інформацію та підтверджуючі документи щодо проведення закупівлі згідно з бюджетною програмою в рамках реалізації Плану України з використанням інвестиційних індикаторів у межах Ukraine Facility.
Надайте інформацію стосовно джерела фінансування закупівлі з підтвердними документами (рішення, розпорядження, листування тощо) у тому числі із зазначенням відповідного КПКВ.
У разі, якщо оприлюднення запитуваної інформації може нести загрозу національній безпеці та/або громадській безпеці і порядку, просимо надати відповідь на зазначене запитання з приховуванням інформації з обмеженим доступом.
Пояснення, інформацію та документи, щодо яких буде зазначено в поясненнях, та які обґрунтовують позицію замовника з поставленого(-их) питання(-нь), необхідно надати через електронну систему закупівель протягом трьох робочих днів з дня оприлюднення цього запиту.
Повідомляємо, що за перешкоджання діяльності органу державного фінансового контролю передбачено відповідальність відповідно до статті 351-1 Кримінального кодексу України.
Номер:
12c178c074ff4f3ab2fab695c2c9c733
Назва:
пояснення на запит
Дата опублікування:
24.08.2026 14:03
Опис:
Управління освіти Ніжинської міської ради отримало запит 20.08.2026 р.
Закон про публічні закупівлі не визначає, як саме потрібно рахувати строки в закупівлях, то підлягають застосуванню положення загального законодавства, а саме Цивільного кодексу України. Відповідно до статті 252 ЦК України строк визначається роками, місяцями, тижнями, днями або годинами. Термін визначається календарною датою або вказівкою на подію, яка має неминуче настати. Згідно з частиною першою статті 253 ЦК України перебіг строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов'язано його початок. Враховуючи наведене, перебіг строку в закупівлях починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою повʼязано його початок, та вважається першим днем для вчинення певної дії, яка має юридичне значення. За таких обставин, кінцевий строк надання відповіді на запит Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області – 25.08.2026 р.
На виконання запиту Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Управління освіти Ніжинської міської ради надає наступні пояснення та документальні підтвердження:
Щодо питання 1 - Обґрунтування розміру очікуваної вартості предмета закупівлі здійснено відповідно до вимог Примірної методики визначення очікуваної вартості предмета закупівлі, затвердженої наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 18.02.2020 № 275 (за методом порівняння ринкових цін).
На підставі надісланих письмових запитів Замовником було отримано наступні офіційні цінові (комерційні) пропозиції від потенційних постачальників (виробників):
- ТОВ «ЕЛІЗ ЛАБС» — 4 237 845,00 грн. з ПДВ.(що становить 3 531 537,50 грн. без ПДВ).
- ТОВ «НАВЧАЛЬНЕ ОБЛАДНАННЯ» - 4 237 690,00 грн. без ПДВ.
- ТОВ «Ю+МАГ» - 4 238 000,00 грн. без ПДВ.
Оскільки закупівля здійснюється без урахування ПДВ, розрахунок очікуваної вартості проведено шляхом визначення середньої арифметичної ціни отриманих пропозицій без ПДВ:
(4 237 690 грн. + 4 238 000,00 грн. + 3 531 537,50 грн.) : 3 = 4 002 409,16 грн. без ПДВ.
Отримане математичне значення було математично закруглено до цілих гривень (у бік зменшення) та затверджено очікувану вартість закупівлі в розмірі 4 002 409,00 грн. без ПДВ.
На підтвердження процедури формування та обґрунтування очікуваної вартості Замовник надає наступний комплект документів: Запит цінової пропозиції Управління освіти Ніжинської міської ради направлений на адреси потенційних постачальників. Комерційна пропозиція ТОВ «ЕЛІЗ ЛАБС». Комерційна пропозиція ТОВ «НАВЧАЛЬНЕ ОБЛАДНАННЯ». Комерційна пропозиція ТОВ «Ю+МАГ». Документ «Обґрунтування технічних та якісних характеристик, розміру бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі» від 29.07.2026 р., складений на виконання Постанови КМУ № 710 від 11.10.2016 р.
Щодо питання 2 - На виконання вимог пункту 4-1 постанови Кабінету Міністрів України від 11 жовтня 2016 року № 710 «Про ефективне використання державних коштів» (зі змінами), повідомляємо:
Обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру бюджетних призначень та очікуваної вартості за номером UA-2026-07-29-008190-a розміщено на офіційному веб-ресурсі за посиланням:
https://docs.google.com/document/d/1ScQFs4WkPnnKol0do0wzy2bjcEH-F8aw/edit .
Також можна переглянути іншим способом , відкривши офіційний сайт Управління освіти https://uo.gov.ua/ , перейшовши в розділ «Прозорість та відкритість», далі «Публічні закупівлі» , далі «2026 р.».
Додатково зазначаємо, що зазначене обґрунтування (скан-копія документа «ОБГРУНТУВАННЯ») додається окремим файлом до цього пояснення для підтвердження змісту та факту його підготовки відповідно до чинного законодавства.
Щодо питання 3 - Фінансування зазначеної закупівлі здійснюється за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію публічного інвестиційного проекту на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти «Нова українська школа». Обсяг субвенції саме на створення сучасного освітнього простору у пілотних закладах освіти становить 10 000 000,00 грн. Зазначений проєкт зареєстровано в екосистемі DREAM за № DREAM-UA-250326-1D7A2A9D «Створення освітнього простору у межах реформи "Нова українська школа" (ліцей)», (https://dream.gov.ua/ua/pip/DREAM-UA-250326-1D7A2A9D ).
Класифікаційні коди видатків:
• Код бюджету: 2553800000 (Бюджет Ніжинської міської територіальної громади).
• Код програмної класифікації видатків та кредитування місцевого бюджету (КПКВКМБ): 0611184 — «Реалізація публічного інвестиційного проекту на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти «Нова українська школа» за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам».
• Коди економічної класифікації видатків (КЕКВ): 2210, 3110.
Зазначена закупівля здійснюється у межах реалізації публічного інвестиційного проекту реформи «Нова українська школа», що є складовою виконання завдань та інвестиційних індикаторів Плану України в рамках фінансового інструменту Ukraine Facility від Європейського Союзу (спрямованого на оновлення освітньої інфраструктури, запровадження сучасного освітнього простору та забезпечення закладів освіти необхідним обладнанням для підготовки та реалізації експериментальних профільних програм відповідно до вимог НУШ).
Згідно з рішенням виконавчого комітету Ніжинської міської ради від 28.05.2026 р. № 258, загальний обсяг видатків субвенції в сумі 10 424 500,00 грн. спрямовується на заходи щодо реалізації публічного інвеститційного проєкту на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти «Нова українська школа», з яких:
• 10 000 000,00 грн. — на створення сучасного освітнього простору у пілотних закладах освіти, а саме у Ніжинському ліцеї Ніжинської міської ради Чернігівської області при Ніжинському державному університеті імені Миколи Гоголя;
• 424 500,00 грн. —на створення сучасного освітнього простору в ЗЗСО Ніжинської міської територіальної громади.
На підтвердження джерела фінансування та підстав проведення закупівлі Замовником надаються наступні документальні підтвердження:
1. Копія рішення виконавчого комітету Ніжинської міської ради від 28.05.2026 р. № 258 «Про внесення змін до бюджету Ніжинської міської територіальної громади на 2026 рік»;
2. Копія пояснювальної записки до рішення виконкому від 28.05.2026 р. № 258.
3. Постанова Кабінету Міністрів України від 26 серпня 2025 року № 1058 «Про реалізацію експериментального проекту щодо запровадження в закладах загальної середньої освіти освітніх програм, розроблених на основі типової освітньої програми для 10–12 класів закладів загальної середньої освіти, які забезпечують здобуття профільної середньої освіти за академічним спрямуванням»;
4. Розподіл до Постанови КМУ від 13 травня 2026 року №596 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 31 грудня 2024 р. № 1554 і від 11 лютого 2026 р. № 170», а саме «Додаток до постанови Кабінету Міністрів України від 11 лютого 2026 року №170 (в редакції постанови від 13 травня 2026 року №596)».
5. Наказ Міністерства освіти і науки України від 11.03.2026 р. № 437;
6. Копія Довідки про зміни до розпису бюджету № 340/88 від 28.05.2026 р. та Зведення показників спеціального фонду кошторису на 2026 рік.
З повагою , Валентина ГАКАЛ.