• Відкриті торги з особливостями
  • Однолотова
  • КЕП
  • 1

ДК 021-2015 (CPV) 55520000-1 - Кейтерингові послуги (послуги з організації харчування)

Закупівля проводиться з урахуванням особливостей, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2022 р. № 1178 «Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі”, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування» (зі змінами) Одиниця ваимірювання послуг: ліжко/дні. Закупівля на очикувану вартість

Завершена

1 800 000.00 UAH без ПДВ
Номер: 40baa6f39d7341dd95c87a044aa7920e
Ідентифікатор моніторингу: UA-M-2026-07-24-000019
Дата прийняття рішення про проведення моніторингу: 24.07.2026 00:00
Автор: СХІДНИЙ ОФІС ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ, UA-EDR 41127371
Період моніторингу: 24.07.2026 12:37 - 15.08.2026 00:00
Статус: Порушення виявлені
Опис: Н А К А З 24.07.2026 № 70-з Запоріжжя Про початок моніторингу закупівель Відповідно до частини другої статті 8 Закону України від 25.12.2015 № 922-VIII «Про публічні закупівлі», пункту 10 Положення про управління Східного офісу Держаудитслужби в Запорізькій області (зі змінами), затвердженого наказом Східного офісу Держаудитслужби від 29.08.2016 № 3, НАКАЗУЮ: 1. Почати на підставі виявлених органом державного фінансового контролю ознак порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель, моніторинг процедури закупівлі: «ДК 021-2015 (CPV) 55520000-1 - Кейтерингові послуги (послуги з організації харчування)» (інформацію про закупівлю опубліковано в електронній системі закупівель за номером ID: UA-2026-07-10-002581-a), яку проводить Комунальне некомерційне підприємство «Центр медичної реабілітації» Запорізької обласної ради. 2. Відділу контролю у сфері закупівель забезпечити проведення моніторингу закупівлі, зазначеної в пункті 1 цього наказу. Начальник управління Геннадій ВАЩЕНКО
Адреса: Ukraine, Запоріжжя
Контактна особа: СХІДНИЙ ОФІС ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ ( обл.), +38 (0 61) 764-86-75, o.p.filatova@dasu.gov.ua
Етапи закупівельного процесу:
  • Розкриття тендерних пропозицій, їх розгляд та оцінка
Підстави для прийняття рішення про початок моніторингу:
  • Виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель
Детальніше

Висновок про результати моніторингу

Статус порушень: Виявлені
Тип порушень:
  • Інші порушення законодавства у сфері закупівель
Висновок про наявність або відсутність порушень законодавства: За результатами аналізу питання відповідності вимог тендерної документації вимогам Закону та Особливостям встановлено порушення вимог частини другої статті 22 Закону та пункту 28 Особливостей. За результатами аналізу питання розгляду тендерної пропозиції ФОП Зайка Катерина Володимирівна встановлено порушення вимог пункту 43 Особливостей. За результатами аналізу визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані, оприлюднення інформації щодо зазначеної закупівлі - порушень не встановлено.
Зобов’язанння щодо усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель: З огляду на встановлені порушення законодавства у сфері публічних закупівель, та з огляду на неможливість їх усунення, керуючись статтями 5 та 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» та статтею 8 Закону України «Про публічні закупівлі», Управління Східного офісу Держаудитслужби в Запорізькій області зобов’язує здійснити заходи направлені на недопущення встановлених порушень в подальшому, та протягом п’яти робочих днів з дня оприлюднення висновку оприлюднити через електронну систему закупівель інформацію та/або документи, що свідчать про вжиття таких заходів. Головний державний аудитор відділу контролю у сфері закупівель Оксана ФІЛАТОВА За перешкоджання діяльності органу державного фінансового контролю передбачено відповідальність відповідно до статті 351-1 Кримінального кодексу України.
Інформація про результати моніторингу закупівлі у розрізі стадій проведення процедури закупівлі: Дата закінчення моніторингу: « 03 » серпня 2026 року. Предметом аналізу були питання: визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані, оприлюднення інформації щодо зазначеної закупівлі, відповідності вимог тендерної документації вимогам Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) та Особливостям здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 (далі – Особливості), розгляду тендерних пропозицій. Під час моніторингу проаналізовано: річний план закупівель Комунального некомерційного підприємства «Центр медичної реабілітації» Запорізької обласної ради (далі – Замовник) на 2026 рік; оголошення про проведення процедури закупівлі; тендерну документацію, затверджену рішенням уповноваженої особи від 09.07.2026 № 11 ВТО-2026; тендерну пропозицію фізичної особи - підприємця Зайка Катерина Володимирівна (далі – ФОП Зайка Катерина Володимирівна); протокол уповноваженої особи від 22.07.2026 № УО-12; повідомлення про намір укласти договір, оприлюднене в електронній системі закупівель 22 липня 2026 року; пояснення Замовника, отримані через електронну систему закупівель 30.07.2026 на запит органу державного фінансового контролю від 27.07.2026. Пунктом 3-7 розділу X «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про публічні закупівлі» визначено, що на період дії правового режиму воєнного стану в Україні, введеного Указом Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 24 лютого 2022 року № 64/2022, затвердженим Законом України "Про затвердження Указу Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 24 лютого 2022 року № 2102-IX, та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування особливості здійснення закупівель товарів, робіт та послуг для замовників, передбачених цим Законом, визначаються Кабінетом Міністрів України із забезпеченням захищеності таких замовників від воєнних загроз та з дотриманням вимог, встановлених пунктом 3-8 цього розділу. Відповідно до пункту 3-7 розділу X «Прикінцеві та перехідні положення» Закону, постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 затверджено Особливості здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування. Отже, з 19.10.2022 на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, замовники, що зобов’язані здійснювати публічні закупівлі товарів, робіт і послуг відповідно до Закону, проводять закупівлі відповідно до Закону з урахуванням цих Особливостей. В ході моніторингу досліджено тендерну документацію до закупівлі, що підлягала моніторингу, та встановлено її невідповідність до вимог законодавства. Згідно абзацу п’ятого пункту 28 Особливостей у тендерній документації відомості, наведені у пункті 2 частини другої статті 22 Закону, визначаються відповідно до вимог, зазначених в абзацах шостому – дев’ятому цього пункту. Зокрема, абзацом восьмим пункту 28 Особливостей передбачено, що у тендерній документації зазначаються підстави для відмови в участі у відкритих торгах, встановлені пунктом 47 цих особливостей, та інформація про спосіб підтвердження відсутності підстав для відхилення. У пункті 5 розділу ІІІ «Інструкція з підготовки тендерної пропозиції» тендерної документації Замовника зазначене наступне: Замовник приймає рішення про відмову учаснику процедури закупівлі в участі у відкритих торгах та зобов’язаний відхилити тендерну пропозицію учасника процедури закупівлі в разі, коли, зокрема: «у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань відсутня інформація, передбачена пунктом 9 частини другої статті 9 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань» (крім нерезидентів)». Проте, на момент проведення закупівлі (10.07.2026) підпункт 9 пункту 47 Особливостей викладено в редакції постанови Кабінету Міністрів України № 112 від 30.01.2026 року «Про внесення змін до особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування», а саме: «у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань відсутня інформація, передбачена пунктом 9 частини другої статті 9 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань” (для учасника процедури закупівлі - резидента), або учасник процедури закупівлі - нерезидент не надав інформації про кінцевих бенефіціарних власників, визначеної абзацом дев’ятим пункту 28 цих особливостей, у спосіб, визначений замовником у тендерній документації». Крім того, у пункті 4 розділу VI «Результати тендеру та укладання договору про закупівлю» до тендерної документації зазначене наступне: «Істотні умови договору про закупівлю не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов’язань сторонами в повному обсязі, крім випадків визначених пунктом 19 Особливостей, зокрема: «2) узгодженого сторонами збільшення ціни за одиницю товару не більше ніж на 10 відсотків пропорційно коливанню ціни такого товару на ринку, що відбулося з дня укладення договору про закупівлю (у разі збільшення ціни за одиницю товару за цим підпунктом вперше) або з дня останнього внесення змін до договору про закупівлю в частині зміни ціни (у разі збільшення ціни за одиницю товару за цим підпунктом вдруге і далі), за умови документального підтвердження такого коливання. Такі зміни до договору про закупівлю можуть бути внесені не раніше 90 днів з дня підписання договору про закупівлю або внесення до нього змін щодо збільшення ціни за одиницю товару за умови, що такі зміни не призведуть до збільшення суми, визначеної в договорі про закупівлю. Обмеження стосовно строків внесення змін до договору про закупівлю щодо збільшення ціни за одиницю товару не застосовується у разі зміни умов договору про закупівлю бензину та дизельного пального, природного газу та електричної енергії. Обмеження щодо збільшення ціни за одиницю товару не більше ніж на 10 відсотків застосовується щодо кожного окремого випадку збільшення ціни за одиницю товару (без обмеження кількості змін). Змінена ціна за одиницю товару не повинна перевищувати 50 відсотків ціни за одиницю товару, що передбачена в початковому договорі про закупівлю». Також встановлено, що відповідно пункту 2 Розділу IX «Строк дії договору» Додатку 5 «Проект договору» зазначено наступне: «2) погодження зміни ціни за одиницю товару в договорі про закупівлю у разі коливання ціни такого товару на ринку, що відбулося з моменту укладення договору про закупівлю або останнього внесення змін до договору про закупівлю в частині зміни ціни за одиницю товару. Зміна ціни за одиницю товару здійснюється пропорційно коливанню ціни такого товару на ринку (відсоток збільшення ціни за одиницю товару не може перевищувати відсоток коливання (збільшення) ціни такого товару на ринку) за умови документального підтвердження такого коливання та не повинна призвести до збільшення суми, визначеної в договорі про закупівлю на момент його укладення», Проте, на момент проведення закупівлі (10.07.2026) підпункт 2 пункту 19 Особливостей викладено в редакції постанови Кабінету Міністрів України № 1067 від 01 вересня 2025 року, із змінами від 30.01.2026 року «Про внесення змін до особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування», а саме: «узгодженого сторонами збільшення ціни за одиницю товару не більше ніж на 10 відсотків пропорційно коливанню ціни такого товару на ринку, що відбулося з дня укладення договору про закупівлю (у разі збільшення ціни за одиницю товару за цим підпунктом вперше) або з дня останнього внесення змін до договору про закупівлю в частині зміни ціни (у разі збільшення ціни за одиницю товару за цим підпунктом вдруге і далі), за умови документального підтвердження такого коливання. Такі зміни до договору про закупівлю можуть бути внесені не раніше 90 днів з дня підписання договору про закупівлю або внесення до нього змін щодо збільшення ціни за одиницю товару за умови, що такі зміни не призведуть до збільшення суми, визначеної в договорі про закупівлю. Обмеження стосовно строків внесення змін до договору про закупівлю щодо збільшення ціни за одиницю товару не застосовується у разі зміни умов договору про закупівлю бензину та дизельного пального, природного газу та електричної енергії. Обмеження щодо збільшення ціни за одиницю товару не більше ніж на 10 відсотків застосовується щодо кожного окремого випадку збільшення ціни за одиницю товару (без обмеження кількості змін). Змінена ціна за одиницю товару не повинна перевищувати ціну за одиницю товару, що передбачена в початковому договорі про закупівлю, більше ніж на 50 відсотків». Керуючись частиною п’ятою статті 8 Закону, органом державного фінансового контролю через електронну систему закупівель направлено Замовнику запит про надання пояснень щодо неврахування зазначених змін законодавства, на який 30.07.2026 отримано відповідь, яка не спростовує факт наявності порушень. Отже, дії Замовника призвели до включення до тендерної документації умов, що не відповідають чинним нормам законодавства у сфері публічних закупівель, чим порушено вимоги частини другої статті 22 Закону та пункту 28 Особливостей. В ході моніторингу досліджено тендерну пропозицію учасника ФОП Зайка Катерина Володимирівна, якого Замовником визначено переможцем торгів відповідно до протоколу уповноваженої особи від 22.07.2026 № УО-12, та встановлено невідповідності в його тендерній пропозиції. 1. Відповідно пункту 2 Додатку 2 до тендерної документації вимагалося надати довідку про працівників відповідної кваліфікації з інформацією, зокрема, про освіту, спеціальність та стаж роботи. На виконання зазначеної вимоги Учасником було надано файл з назвою «Довідка Робітники.pdf», однак надана довідка не містить зазначених даних, що не відповідає вимогам тендерної документації в частині підтвердження інформації про освіту, спеціальність та стаж роботи. 2. Відповідно до вимог Додатку 7 до тендерної документації Замовником вимагалося заповнити відомості про виконання аналогічних договорів із зазначенням коду ЄДРПОУ та номера закупівлі в електронній системі закупівель. На виконання зазначеної вимоги Учасником було надано файл з назвою «Відомості про виконання аналогічних договорів.pdf», в якому відсутня ця інформація, що не відповідає вимогам тендерної документації в частині зазначення коду ЄДРПОУ та номера закупівлі в електронній системі закупівель. Таким чином, тендерна пропозиція Учасника не відповідає вимогам тендерної документації в частині зазначення коду ЄДРПОУ та номера закупівлі в електронній системі закупівель. 3. Відповідно до пункту 11 Додатка 8 до тендерної документації учасники повинні були надати гарантійний лист, яким підтверджується, що учасник, його засновник(и), кінцевий(і) бенефіціарний(і) власник(и), член або учасник (акціонер) юридичної особи — учасника процедури закупівлі, а також предмет закупівлі, запропонований на торги, не перебувають під дією спеціальних економічних та/або інших обмежувальних заходів (санкцій), спеціальних санкцій за порушення законодавства про зовнішньоекономічну діяльність, а також будь-яких інших обставин і заходів нормативного, адміністративного чи іншого характеру, що перешкоджають укладенню та/або виконанню договору про закупівлю, передбачених, зокрема, Законом України «Про санкції», Законом України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення», постановою Кабінету Міністрів України від 07.11.2014 № 595, постановою Кабінету Міністрів України від 30.12.2015 № 1147 та постановою Кабінету Міністрів України від 09.04.2022 № 426. На виконання зазначеної вимоги ФОП Зайка Катерина Володимирівна у складі тендерної пропозиції надано документ з назвою «Довідка про незастосування санкцій.pdf». Водночас, зміст зазначеного документа не відповідає в повному обсязі вимогам пункту 11 Додатка 8 до тендерної документації, оскільки не містить усіх передбачених замовником підтверджень та не є гарантійним листом у редакції, визначеній тендерною документацією. Пунктом 43 Особливостей, замовників зобов’язано надавати учаснику 24 години на усунення виявлених невідповідностей в тендерній пропозиції учасника (крім випадків відсутності забезпечення тендерної пропозиції, якщо таке забезпечення вимагалося замовником, та/або відсутності інформації (та/або документів) про технічні та якісні характеристики предмета закупівлі, що пропонується учасником процедури в його тендерній пропозиції). Проте, Замовником зазначених дій не вчинено під час розгляду тендерної пропозиції учасника ФОП Зайка Катерина Володимирівна, чим порушено вимоги пункту 43 Особливостей. Керуючись частиною п’ятою статті 8 Закону, під час здійснення моніторингу процедури закупівлі органом державного фінансового контролю направлено Замовнику запит про надання пояснень щодо причин не застосування механізму 24-х годин на виправлення, згідно пункту 43 Особливостей, чим не надано можливість учаснику ФОП Зайка Катерина Володимирівна усунути вище вказані невідповідності в інформації та/або документах у складі своєї пропозиції, на який 30.07.2026 отримано відповідь, яка не спростовує факт наявності порушення.
Період усунення порушень: 03.08.2026 17:46 - 18.08.2026 00:00
Дата публікації висновку: 03.08.2026 17:46

Інформація про притягнення до адміністративної відповідальності

Номер протоколу: 08/0047/2026пр

Інформація про усунення порушення

Опис звіту: Про розгляд Висновку Управління Східного офісу Держаудитслужби в Запорізькій області про результати моніторингу процедури закупівлі UA-2026-07-10-002581-a за предметом «ДК 021-2015 (CPV) 55520000-1 - Кейтерингові послуги (послуги з організації харчування) та вжиття заходів щодо недопущення виявлених порушень (технічних неточностей та описок) у подальшій роботі.Під час здійснення моніторингу вищезазначеної процедури закупівлі органом державного фінансового контролю було встановлено наявність технічних неточностей, описок та розбіжностей у тендерній документації Замовника, а також окремих невідповідностей в оформленні документів тендерної пропозиції Учасника ФОП «Зайка К.В.».Враховуючи характер виявлених органом контролю технічних неточностей та з метою забезпечення повного усунення ризиків виникнення аналогічних описок у майбутньому, а також зважаючи на перебування керівника підприємства у щорічній відпустці, уповноважена особа самостійно в межах наданих їй повноважень приймає рішення про впровадження запобіжних заходів.1. Прийняти до відома та врахувати в роботі Висновок Управління Східного офісу Держаудитслужби в Запорізькій області про результати моніторингу закупівлі UA-2026-07-10-002581-a, а також здійснити заходи, спрямовані на недопущення встановлених порушень у подальшому.2. З метою недопущення аналогічних технічних неточностей та описок у подальшій діяльності, при розробці тендерних документацій та розгляді тендерних пропозицій у майбутніх процедурах закупівель: - Забезпечити неухильне дотримання вимог статті 4 Закону України «Про публічні закупівлі» щодо послідовності та черговості планування закупівель перед оприлюдненням оголошень; - Посилити контроль за процесом формування та узгодження кількісних і якісних характеристик предмета закупівлі у різних додатках тендерної документації (зокрема, у технічній специфікації та проєкті договору) з метою виключення механічних розбіжностей; - Невідкладно привести діючі шаблони тендерних документацій підприємства у повну відповідність до актуальної редакції Особливостей № 1178 (із змінами, внесеними постановами КМУ № 112 та № 132), зокрема в частині відображення вимог до учасників-нерезидентів та наявності відомостей про кінцевих бенефіціарних власників; - При розгляді тендерних пропозицій учасників звертати посилену увагу на повноту заповнення ними встановлених форм та наявність у довідках усіх обов’язкових реквізитів, а також застосувати механізм 24-х години на виправлення (при наявності неточностей), згідно пункту 43 Особливостей. 3. Оприлюднити цей Протокол в електронній системі закупівель Prozorro протягом п'яти робочих днів з дня оприлюднення висновку як підтвердження вжиття Замовником належних заходів на виконання вимог Висновку ДАСУ.
Дата публікації звіту: 08.08.2026 18:22

Підтвердження факту усунення порушення

Результат: Не усунуто
Результат по типу порушення:
  • other: Ні
Опис: Порушення не усунуто
Дата публікації: 25.08.2026 16:35

Запити/Пояснення