• Відкриті торги з особливостями
  • Однолотова
  • КЕП
  • 1

Деревина дров’яна непромислового використання

Завершена

1 909 425.00 UAH без ПДВ
Номер: a86bc52b65e24b0fa8824e06f839c6d9
Ідентифікатор моніторингу: UA-M-2026-07-29-000012
Дата прийняття рішення про проведення моніторингу: 29.07.2026 00:00
Автор: ПІВНІЧНО-СХІДНИЙ ОФІС ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ, UA-EDR 40478572
Період моніторингу: 29.07.2026 22:27 - 20.08.2026 00:00
Статус: Порушення виявлені
Опис: ДЕРЖАВНА АУДИТОРСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ ПІВНІЧНО-СХІДНИЙ ОФІС ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ НАКАЗ 29.07.2026 № 190 (дата) м. Харків Про початок моніторингу закупівель Відповідно до частини другої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі», пункту 9 Положення про Північно-східний офіс Держаудитслужби, затвердженого наказом Держаудитслужби від 02.06.2016 № 23, на виконання доручення Держаудитслужби від 29.07.2026 № 003100-18/10242-2026 НАКАЗУЮ: 1. Почати моніторинг закупівель відповідно до переліку, що додається. 2. Відділу контролю у сфері закупівель забезпечити проведення моніторингу закупівель, зазначеного у пункті 1 цього наказу. Підстава: доповідна записка начальника відділу контролю у сфері закупівель Північно-східного офісу Держаудитслужби Аляб`євої О.М. від 29.07.2026 року. В.о. начальника Артур ЄГІОЗАР’ЯН Додаток до наказу Північно-східного офісу Держаудитслужби від 29.07.2026 № 190 Витяг з переліку процедур для здійснення моніторингу закупівель № з/п Оголошення про проведення процедури закупівлі та/або повідомлення про намір укласти договір на веб-порталі Уповноваженого органу Дата оприлюднення на вебпорталі Уповноваженого органу Опис підстав для здійснення моніторингу 1. UA-2026-07-09-011355-a 09.07.2026 виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель оприлюдненій в електронній системі закупівель. Начальник відділу контролю у сфері закупівель Ольга АЛЯБ’ЄВА
Адреса: Ukraine, Харків
Контактна особа: ПІВНІЧНО-СХІДНИЙ ОФІС ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ ( обл.), +38 (0 50) 343-55-02, a.a.klymenko@dasu.gov.ua
Етапи закупівельного процесу:
  • Розкриття тендерних пропозицій, їх розгляд та оцінка
Підстави для прийняття рішення про початок моніторингу:
  • Виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель
Детальніше

Висновок про результати моніторингу

Статус порушень: Виявлені
Тип порушень:
  • Інші порушення законодавства у сфері закупівель
Висновок про наявність або відсутність порушень законодавства: За результатами аналізу питання дотримання вимог Постанови № 710 встановлено порушення пункту 4-1 Постанови № 710. За результатами аналізу питань: визначення предмета закупівлі; відображення закупівлі у річному плані; оприлюднення інформації про закупівлю; відповідності вимог тендерної документації вимогам Закону та Особливостям; розгляду тендерної пропозиції ДОЧІРНЬОГО ПІДПРИЄМСТВА «ПУЛИНСЬКИЙ ЛІСГОСП АПК» ЖИТОМИРСЬКОГО ОБЛАСНОГО КОМУНАЛЬНОГО АГРОЛІСОГОСПОДАРСЬКОГО ПІДПРИЄМСТВА «ЖИТОМИРОБЛАГРОЛІС» ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ; своєчасності укладання договору про закупівлю та його оприлюднення; відповідності умов договору умовам тендерної пропозиції переможця; своєчасності надання відповідей на запити органу державного фінансового контролю – порушень не встановлено.
Зобов’язанння щодо усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель: З огляду на встановлені порушення законодавства у сфері публічних закупівель, керуючись статтями 5 та 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» та статтею 8 Закону України «Про публічні закупівлі» Північно – східний офіс Держаудитслужби зобов’язує здійснити заходи направлені на недопущення встановлених порушень у подальшому (шляхом проведення роз’яснювальної роботи, економічних навчань, тощо) та протягом п’яти робочих днів з дня оприлюднення висновку оприлюднити через електронну систему закупівель інформацію та/або документи, що свідчать про вжиття таких заходів.
Інформація про результати моніторингу закупівлі у розрізі стадій проведення процедури закупівлі: Дата закінчення моніторингу:14 серпня 2026 року. Предметом аналізу були питання: визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані, оприлюднення інформації про закупівлю, відповідності вимог тендерної документації вимогам Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) та Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2022 року № 1178 (далі – Особливості) (в редакції станом на дату проведення торгів), дотримання вимог постанови Кабінету Міністрів України від 11.10.2016 № 710 «Про ефективне використання державних коштів», зі змінами (далі - Постанова № 710), розгляду тендерної пропозиції, своєчасності укладання договору про закупівлю та його оприлюднення, відповідності умов договору умовам тендерної пропозиції переможця. Під час моніторингу проаналізовано: річний план закупівель ВІДДІЛУ ОСВІТИ ТЕТЕРІВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ ЖИТОМИРСЬКОГО РАЙОНУ ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ (далі – Замовник) на 2026 рік, оголошення про проведення відкритих торгів з особливостями, тендерну документацію, затверджену Протоколом уповноваженої особи Замовника протокол від 09.07.2026 року№ 72, реєстр тендерних пропозицій, протокол розкриття тендерних пропозицій від 17.07.2026 року, тендерну пропозицію ДОЧІРНЬОГО ПІДПРИЄМСТВА «ПУЛИНСЬКИЙ ЛІСГОСП АПК» ЖИТОМИРСЬКОГО ОБЛАСНОГО КОМУНАЛЬНОГО АГРОЛІСОГОСПОДАРСЬКОГО ПІДПРИЄМСТВА «ЖИТОМИРОБЛАГРОЛІС» ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ, протоколи щодо прийняття рішення уповноваженою особою Замовника від 21.07.2026 року, повідомлення про намір укласти договір від 21.07.2026 року, договір про закупівлю від 03.08.2026 року №172, пояснення Замовника від 04.08.2026 та 13.08.2026, оприлюднені через електронну систему закупівель. Пунктом 3-7 розділу X Прикінцевих положень Закону установлено, що на період дії правового режиму воєнного стану в Україні, введеного Указом Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року № 64/2022, затвердженим Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року № 2102-IX, та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування особливості здійснення закупівель товарів, робіт та послуг для замовників, передбачених цим Законом, визначаються Кабінетом Міністрів України із забезпеченням захищеності таких замовників від воєнних загроз та з дотриманням вимог, встановлених пунктом 3-8 цього розділу. Особливості здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, Кабінет Міністрів України затвердив постановою від 12 жовтня 2022 року № 1178 (далі – Особливості). Відповідно до пункту 3 Особливостей Замовники, що зобов’язані здійснювати публічні закупівлі товарів, робіт і послуг відповідно до Закону, проводять закупівлі з урахуванням цих особливостей та з дотриманням принципів здійснення публічних закупівель, визначених Законом. 1.1. Моніторингом дотримання законодавства у сфері закупівель, щодо дотримання вимог Постанови № 710 встановлено наступне. Відповідно до пункту 4-1 Постанови № 710 передбачено, що головні розпорядники бюджетних коштів з метою прозорого, ефективного та раціонального використання коштів мають забезпечити, зокрема, оприлюднення обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі шляхом розміщення на власному веб-сайті протягом п’яти робочих днів з дня оприлюднення оголошення про проведення конкурентної процедури закупівель. Відповідно до наявного в електронній системі закупівель річного плану UA-P-2026-07-09-014380-a джерелом фінансування закупівлі є кошти Державного бюджету України, а також згідно Єдиного реєстру розпорядників та одержувачів бюджетних коштів, Замовник є розпорядником бюджетних коштів. Оголошення про проведення закупівлі в електронній системі закупівель за номером ID: UA-2026-07-09-011355-a, оприлюднена 09 липня 2026 року. Під час проведення моніторингу, 10.08.2026 Замовнику було надано запит про надання інформації, щодо оприлюднення на власному вебсайті чи офіційному вебсайті головного розпорядника бюджетних коштів обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі. У разі оприлюднення надати посилання на сторінку, яка буде доступна для перегляду. На вищезазначений запит Північно-східного офісу Держаудитслужби Замовник 13.08.12.2026 оприлюднив інформацію наступного змісту: Обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, очікуваної вартості предмета закупівлі, обгрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі розміщено на сторінці власного вебсайту замовника: Відділ освіти Тетерівської ТГ, в розділі «Публічні закупівлі»,посиланняhttps://sites.google.com/vpl2.ukr.education/tsreducation/%D0%BF%D1%83%D0%B1%D0%BB%D1%96%D1%87%D0%BD%D1%96%D0%B7%D0%B0%D0%BA%D1%83%D0%BF%D1%96%D0%B2%D0%BB%D1%96». При переході за зазначеним посиланням міститься документ «ОБҐРУНТУВАННЯ_деревина_для_сайту», в якому шляхом обрання на панелі вкладок вкладки «файл» відображено рядок «Відомості» , де у розділі властивості зазначено наступну інформацію: Пов’язані дати: востаннє змінено 30.07.2026 14.08, створено 30.07.2026 12.36. Вищезазначене свідчить, що Замовником розміщено вищезазначену інформацію 30.07.2026 (на 10-й робочий день), тобто в період проведення моніторингу. Отже, на порушення вимог пункту 4-1 Постанови № 710, Замовник не забезпечив оприлюднення обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі шляхом розміщення на власному веб-сайті (або на офіційному веб-сайті головного розпорядника бюджетних коштів, суб’єкта управління об’єктами державної власності, що здійснює функції з управління суб’єктом господарювання державного сектору економіки) протягом п’яти робочих днів з дня оприлюднення оголошення про проведення конкурентної процедури закупівель.
Період усунення порушень: 17.08.2026 21:41 - 01.09.2026 00:00
Дата публікації висновку: 17.08.2026 21:41

Інформація про усунення порушення

Опис звіту: ЛИСТ Щодо вжиття заходів, спрямованих на недопущення порушень законодавства у сфері публічних закупівель На виконання висновку Північно-східного офісу Державної аудиторської служби України за результатами моніторингу процедури закупівлі «Деревина дров’яна непромислового використання», ідентифікатор закупівлі UA-2026-07-09-011355-a, повідомляємо про вжиття Замовником заходів, спрямованих на недопущення в подальшому порушень вимог пункту 4-1 постанови Кабінету Міністрів України від 11.10.2016 № 710 «Про ефективне використання державних коштів». За результатами проведеного моніторингу встановлено порушення вимог пункту 4-1 постанови № 710 у частині несвоєчасного оприлюднення на власному вебсайті Замовника обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру бюджетного призначення та очікуваної вартості предмета закупівлі. Зокрема, оголошення про проведення конкурентної процедури закупівлі «Деревина дров’яна непромислового використання» було оприлюднено 09.07.2026, тоді як відповідне обґрунтування на вебсайті Замовника було розміщено 30.07.2026, тобто з порушенням установленого пунктом 4-1 постанови № 710 строку. З метою недопущення аналогічних порушень у подальшій роботі Замовником проведено роз’яснювальну роботу з відповідальними працівниками, які беруть участь у плануванні, підготовці та проведенні публічних закупівель. Під час проведення роз’яснювальної роботи відповідальних працівників додатково ознайомлено з вимогами пункту 4-1 постанови № 710 щодо необхідності своєчасного оприлюднення на власному вебсайті обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру бюджетного призначення та очікуваної вартості предмета закупівлі. Особливу увагу звернуто на необхідність дотримання встановленого законодавством строку — протягом п’яти робочих днів з дня оприлюднення оголошення про проведення конкурентної процедури закупівлі. За результатами проведеної роз’яснювальної роботи відповідальним працівникам наголошено на необхідності забезпечення постійного контролю за дотриманням строків оприлюднення відповідної інформації та перевірки факту її розміщення на вебсайті Замовника. Крім того, з метою недопущення повторення аналогічного порушення запроваджено додатковий внутрішній контроль за своєчасністю оприлюднення інформації, передбаченої пунктом 4-1 постанови № 710. Зокрема, під час здійснення кожної наступної конкурентної процедури закупівлі відповідальною особою здійснюватиметься: • визначення дати оприлюднення оголошення про проведення конкурентної процедури закупівлі; • контроль за перебігом п’яти робочих днів, установлених пунктом 4-1 постанови № 710; • забезпечення розміщення відповідного обґрунтування у встановлений строк; • перевірка факту та дати розміщення обґрунтування на вебсайті Замовника; • перевірка доступності розміщеної інформації для перегляду; • фіксація факту своєчасного оприлюднення відповідної інформації. Відповідальним працівникам доручено забезпечувати виконання зазначених заходів під час проведення кожної наступної конкурентної процедури закупівлі та не допускати порушення строків, установлених пунктом 4-1 постанови № 710. Таким чином, Замовником проведено роз’яснювальну роботу та вжито організаційних заходів внутрішнього контролю, спрямованих на недопущення в подальшому порушення вимог пункту 4-1 постанови Кабінету Міністрів України від 11.10.2016 № 710 у частині несвоєчасного оприлюднення відповідної інформації на вебсайті Замовника. Інформацію та документи, що підтверджують вжиття зазначених заходів, буде оприлюднено через електронну систему закупівель у встановлений висновком строк.
Дата публікації звіту: 24.08.2026 11:48

Запити/Пояснення