-
Відкриті торги з особливостями
-
Однолотова
-
КЕП
ДК 021:2015 – 33150000-6 – Апаратура для радіотерапії, механотерапії, електротерапії та фізичної терапії (Комплект для апарата виміру активованого часу згортання)
Тендер Prozorro UA-2026-06-18-009610-a
НК 031:2024: L070704 - КАРДІОХІРУРГІЧНІ ВИМІРЮВАЛЬНІ ПРИСТРОЇ, БАГАТОРАЗОВІ.
Завершена
21 374 614.80
UAH без ПДВ
Номер:
0d0f7e3248c04daa859b1cdce449ca79
Ідентифікатор моніторингу:
UA-M-2026-08-04-000009
Дата прийняття рішення про проведення моніторингу:
04.08.2026 00:00
Період моніторингу:
04.08.2026 12:28 - 26.08.2026 00:00
Статус:
Порушення не виявлені
Опис:
ДЕРЖАВНА АУДИТОРСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ЗАХІДНИЙ ОФІС ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ
УПРАВЛІННЯ ЗАХІДНОГО ОФІСУ ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ
В ТЕРНОПІЛЬСЬКІЙ ОБЛАСТІ
Н А К А З
04.08.2026 № 46-з
Тернопіль
Про початок моніторингу
процедур закупівель
Відповідно до частини другої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі», підпунктів 2, 12 пункту 4, підпункту 13 пункту 10 Положення про Управління Західного офісу Держаудитслужби в Тернопільській області, затвердженого наказом Західного офісу Держаудитслужби від 10.12.2025 №274
НАКАЗУЮ:
1. Почати моніторинг закупівель відповідно до переліку процедур закупівель для моніторингу, що додається.
2. Відділу контролю у сфері закупівель забезпечити проведення моніторингу закупівель, зазначених у додатку до цього наказу.
3. Контроль за виконанням даного наказу залишаю за собою.
Начальник Роман СНІГУР
Додаток
до наказу
Управління Західного офісу
Держаудитслужби в Тернопільській області
від 04.08.2026 № 46-з
Витяг з переліку процедур закупівель
№ з/п
Оголошення про проведення процедури закупівлі та/або повідомлення про намір укласти договір на веб-порталі Уповноваженого органу, опис підстав для здійснення моніторингу закупівлі, унікальний номер та дата оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу:
2. UA-2026-06-18-009610-a від 18.06.2026 – виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель.
Етапи закупівельного процесу:
- Укладання та виконання договору про закупівлю (прийняття рішення про відміну торгів)
Підстави для прийняття рішення про початок моніторингу:
- Виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель
Детальніше
Висновок про результати моніторингу
Статус порушень:
Не виявлені
Висновок про наявність або відсутність порушень законодавства:
За результатами аналізу питання дотримання Замовником законодавства у сфері публічних закупівель щодо визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані, відповідності оголошення про проведення відкритих торгів з особливостями та тендерної документації вимогам законодавства, оприлюднення інформації про закупівлю, розгляду тендерної пропозиції компанії «Медтронік Трейдинг НЛ Б.В», своєчасності укладання договору про закупівлю, його оприлюднення та відповідності умов договору умовам тендерної пропозиції переможця, своєчасності надання інформації та документів у випадках, передбачених Законом – порушень не встановлено.
Інформація про результати моніторингу закупівлі у розрізі стадій проведення процедури закупівлі:
Дата закінчення моніторингу: 13 серпня 2026 року.
Предметом аналізу були питання: визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані, відповідності оголошення про проведення відкритих торгів з особливостями та тендерної документації вимогам Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 №922-VIII (далі - Закон) та Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 №1178 (далі – Особливості №1178), розміщення та оприлюднення інформації про закупівлю, розгляд тендерних пропозицій, своєчасності укладання договору про закупівлю, його оприлюднення та відповідності умов договору умовам тендерної пропозиції переможця, своєчасності надання інформації та документів у випадках, передбачених Законом.
Під час моніторингу проаналізовано: річний план закупівель Державного підприємства «Медичні закупівлі України» (далі - Замовник) на 2026 рік, оголошення про проведення відкритих торгів з особливостями, тендерну документацію, затверджену рішенням уповноваженої особи від 18.06.2026 №503, тендерну пропозицію компанії «Медтронік Трейдинг НЛ Б.В.», вимога про усунення невідповідностей, опублікована у електронній системі закупівель – 02.07.2026, протокол щодо прийняття рішення уповноваженою особою від 02.07.2026 №598, повідомлення про намір укласти договір від 02.07.2026, протокол щодо прийняття рішення уповноваженою особою від 17.07.2026 №710, договір закупівлі від 22.07.2026 №09/170-07/2026 на суму 21 374 614,80 гривень, пояснення Замовника від 10.08.2026, отримане через електронну систему закупівель.
Період усунення порушень:
13.08.2026 11:45 - 19.08.2026 00:00
Дата публікації висновку:
13.08.2026 11:45
Запити/Пояснення
Номер:
cae70d1d2701463487f69da0e0ebd00f
Назва:
Запит про надання пояснення
Дата опублікування:
05.08.2026 11:58
Дата до якої повинна бути надана відповідь:
11.08.2026 00:00
Опис:
У межах проведення моніторингу процедури на закупівлю «ДК 021:2015 – 33150000-6 – Апаратура для радіотерапії, механотерапії, електротерапії та фізичної терапії (Комплект для апарата виміру активованого часу згортання)» (інформацію про закупівлю опубліковано в інформаційно-телекомунікаційній системі закупівель Prozorro за номером ID: UA-2026-06-18-009610-a) та відповідно до пунктів 6 та 11 статті 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», частини п’ятої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі», виникла потреба в отриманні пояснення з документальним підтвердженням.
Яким чином та на підставі яких документів замовником здійснено обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, визначено розмір витрат та очікувану вартість предмета закупівлі, з наданням відповідних підтверджуючих документів?
У разі, якщо оприлюднення запитуваної інформації може нести загрозу національній безпеці та/або громадській безпеці і порядку, просимо надати відповідь на зазначені запитання з приховуванням інформації з обмеженим доступом.
Пояснення, інформацію та документи, щодо яких буде зазначено в поясненнях, та які обґрунтовують позицію замовника з поставленого(-их) питання(-нь), необхідно надати через електронну систему закупівель протягом трьох робочих днів з дня оприлюднення цього запиту.
Повідомляємо, що за перешкоджання діяльності органу державного фінансового контролю передбачено відповідальність відповідно до статті 351-1 Кримінального кодексу України.
Номер:
c79785ccefbe491cb916ddaeb8df7ebb
Назва:
Пояснення
Дата опублікування:
10.08.2026 09:25
Опис:
Державне підприємство «Медичні закупівлі України» (далі – ДП «Медзакупівлі України», Замовник) висловлює повагу та повідомляє наступне. На запит Державної аудиторської служби України від 05.08.2026 про надання пояснень у межах проведення моніторингу процедури закупівлі за предметом закупівлі «ДК 021:2015 – 33150000-6 – Апаратура для радіотерапії, механотерапії, електротерапії та фізичної терапії (Комплект для апарата виміру активованого часу згортання)» (далі – Процедура закупівлі) (ідентифікатор закупівлі UA-2026-06-18-009610-a) надаємо наступні пояснення.
Процедури закупівель лікарських засобів, медичних виробів та допоміжних засобів до них, в тому числі зазначена Процедура закупівлі, проводяться ДП «Медзакупівлі України» на виконання програм та здійснення централізованих заходів з охорони здоров’я у встановленому чинними нормативно-правовими актами порядку за доведеними з боку Міністерства охорони здоров’я України (далі – МОЗ України) предметами закупівель (номенклатурними позиціями), кількісними та якісними характеристиками до предметів закупівель та в рамках доведених з боку МОЗ України бюджетних асигнувань. Відповідно до пункту 2 Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для забезпечення здійснення медичних заходів окремих державних програм та комплексних заходів програмного характеру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України (далі – КМУ) від 17.03.2011 № 298 (зі змінами та доповненнями) (далі – Порядок) (режим доступу: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/298-2011-%D0%BF#Text), головним розпорядником бюджетних коштів та відповідальним виконавцем програм є МОЗ України. Згідно з пунктом 2 Порядку одержувачем бюджетних коштів є ДП «Медзакупівлі України», що належить до сфери управління МОЗ України і одержує кошти на виконання програм та здійснення централізованих заходів з охорони здоров’я в частині доведеного до нього переліку напрямів профілактики, діагностики та лікування протягом відповідного бюджетного періоду. Постановою КМУ від 07.03.2022 № 216 «Деякі питання закупівлі лікарських засобів, медичних виробів та допоміжних засобів до них» (зі змінами) затверджено перелік лікарських засобів, медичних виробів та допоміжних засобів до них, що закуповуються за кошти державного бюджету для виконання програм та здійснення централізованих заходів з охорони здоров’я (режим доступу: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/216-2022-%D0%BF#n14).
Наказом МОЗ України від 27 січня 2026 року № 96 (режим доступу: https://moz.gov.ua/uk/decrees/nakaz-moz-ukrayini-vid-27-01-2026-96-pro-dovedennya-do-derzhavnogo-pidpriyemstva-medichni-zakupivli-ukrayini-pereliku-napryamiv-profilaktiki-diagnostiki-ta-likuvannya-2026-roku) доведено перелік напрямів профілактики, діагностики та лікування до закупівлі у 2026 році, включаючи напрям «Лікарські засоби та медичні вироби для закладів охорони здоров’я для забезпечення лікування хворих із серцево-судинними та судинно-мозковими захворюваннями» до ДП «Медзакупівлі України». Наказом МОЗ України від 07 травня 2026 року № 594 (режим доступу: https://moz.gov.ua/uk/decrees/nakaz-moz-ukrayini-vid-07-05-2026-594-pro-zatverdzhennya-zmin-do-zvedenih-pokaznikiv-100-potrebi-u-likarskih-zasobah-medichnih-virobah-ta-dopomizhnih-zasobah-do-nih-sho-zakupovuvatimutsya-derzhavnim-pidpriyemstvom) затверджено зміни до зведених показників 100 % потреби у лікарських засобах, медичних виробах, та допоміжних засобах до них, що закуповуватимуться в інтересах Міністерства охорони здоров’я України державним підприємством «Медичні закупівлі України» за напрямами використання бюджетних коштів у 2026 році за бюджетною програмою КПКВК 2301400 «Забезпечення медичних заходів окремих державних програм та комплексних заходів програмного характеру», затверджених наказом МОЗ України від 21 січня 2026 року № 77 (режим доступу: https://moz.gov.ua/uk/decrees/nakaz-moz-ukrayini-vid-21-01-2026-77-pro-zatverdzhennya-zvedenih-pokaznikiv-100-potrebi-u-likarskih-zasobah-medichnih-virobah-ta-dopomizhnih-zasobah-do-nih-sho-zakupovuvatimutsya-derzhavnim-pidpriyemstvom-medichni-zakupivli-ukrayini).
Розмір бюджетного призначення визначено відповідно до бюджетних програм КПКВК 2301400 «Забезпечення медичних заходів окремих державних програм та комплексних заходів програмного характеру», в тому числі за напрямом «Лікарські засоби та медичні вироби для закладів охорони здоров’я для забезпечення лікування хворих із серцево-судинними та судинно-мозковими захворюваннями», затвердженої головним розпорядником бюджетних коштів наказом МОЗ України від 19.02.2026 № 202 та затвердженого Паспорту бюджетної програми на 2026 рік (копії наказу та паспорту додаються).
Очікувана вартість предмета закупівлі встановлена відповідно та в межах бюджетної програми КПКВК 2301400 «Забезпечення медичних заходів окремих державних програм та комплексних заходів програмного характеру» в межах виконання заходів за напрямом «Лікарські засоби та медичні вироби для закладів охорони здоров’я для забезпечення лікування хворих із серцево-судинними та судинно-мозковими захворюваннями». Замовником було проведено попередню ринкову консультацію (ID запиту: Doc3098050885) з використанням електронної системи SAP Ariba, згідно з наказом ДП «Медзакупівлі України» від 14.07.2022 № 385-ОД «Про введення в дослідну експлуатацію SAP Ariba» (додається), за результатами якої надано одну цінову пропозицію (додається у вигляді знімку екрана системи SAP Ariba).
Визначення очікуваної вартості здійснено відповідно до Методики визначення очікуваної вартості предмета закупівлі, затвердженої наказом ДП «Медзакупівлі України» від 11.07.2025 № 164-ОД (копія наказу та Методика додаються), і сформовано на підставі закупівельних цін попередніх закупівель (довідка розрахунку очікуваної вартості в форматі Excel додається).
Медико-технічні та якісні характеристики предмета закупівлі визначено Замовником в установленому законодавством порядку з урахуванням положень Технічного регламенту щодо медичних виробів, затвердженого постановою КМУ від 02 жовтня 2013 року № 753 (режим доступу: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/753-2013-%D0%BF#Text), а також інформації, зазначеної в наказі МОЗ України від 07.05.2026 № 594 та досвіду попередніх закупівель.