-
Відкриті торги з особливостями
-
Однолотова
-
КЕП
Візуалізаційне обладнання для потреб медицини, стоматології та ветеринарної медицини
Тендер Prozorro UA-2026-06-17-014089-a
Завершена
2 545 999.00
UAH з ПДВ
Номер:
a327075afb7749509d7921c059b15c6d
Ідентифікатор моніторингу:
UA-M-2026-07-27-000023
Дата прийняття рішення про проведення моніторингу:
27.07.2026 00:00
Період моніторингу:
27.07.2026 17:15 - 18.08.2026 00:00
Статус:
Завершено
Опис:
ДЕРЖАВНА АУДИТОРСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ПІВНІЧНИЙ ОФІС ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ
УПРАВЛІННЯ ПІВНІЧНОГО ОФІСУ ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ
У ВІННИЦЬКІЙ ОБЛАСТІ
НАКАЗ
27.07.2026 №60-з
Вінниця
Про початок моніторингу
закупівель
Відповідно до частини другої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі», зважаючи на пункт 23 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2022 року №1178, та згідно з підпунктом 2 пункту 5 Положення про Управління Північного офісу Держаудитслужби у Вінницькій області, затвердженого наказом Північного офісу Держаудитслужби від 20 жовтня 2016 року №18 із змінами,
НАКАЗУЮ:
1. Почати моніторинг закупівель відповідно до переліку, що додається.
2. Відділу контролю у сфері закупівель забезпечити проведення моніторингу закупівель, зазначеного у пункті 1 цього наказу.
Начальник Олена ВАХНОВСЬКА
Додаток до наказу Управління Північного офісу Держаудитслужби у Вінницькій області
від 27.07.2026 №60-з
Витяг з переліку закупівель
№ з/п
Оголошення про проведення закупівлі та/або повідомлення про намір укласти договір на вебпорталі Уповноваженого органу Опис підстав для здійснення моніторингу закупівлі унікальний номер дата оприлюднення на вебпорталі Уповноваженого органу
3. UA-2026-06-17-014089-a,17.06.2026 Виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель.
Етапи закупівельного процесу:
- Укладання та виконання договору про закупівлю (прийняття рішення про відміну торгів)
Підстави для прийняття рішення про початок моніторингу:
- Виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель
Детальніше
Висновок про результати моніторингу
Статус порушень:
Не виявлені
Висновок про наявність або відсутність порушень законодавства:
За результатами аналізу питань щодо визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані, оприлюднення інформації про закупівлю, відповідності вимог тендерної документації вимогам Закону із урахуванням вимог Особливостей № 1178, повноти виконання рішення комісії АМКУ, розгляду тендерних пропозицій ТОВ «Медичний двір», ТОВ «Прантекс», своєчасності укладання договору про закупівлю та його оприлюднення, відповідності умов договору умовам тендерної пропозиції переможця – порушень не установлено.
Інформація про результати моніторингу закупівлі у розрізі стадій проведення процедури закупівлі:
Дата закінчення моніторингу: 10 серпня 2026 року.
Предметом аналізу були питання: визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані, оприлюднення інформації про закупівлю, відповідності вимог тендерної документації вимогам Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон), із урахуванням вимог Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 (далі – Особливості № 1178), повноти виконання рішення комісії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель, розгляду тендерних пропозицій, своєчасності укладання договору про закупівлю та його оприлюднення, відповідності умов договору умовам тендерної пропозиції переможця.
Під час моніторингу проаналізовано: річний план закупівель комунального некомерційного підприємства «Гніванська міська лікарня» (далі – Замовник) на 2026 рік, оголошення про проведення відкритих торгів, тендерну документацію, затверджену рішенням уповноваженої особи (протокол від 17.06.2026 № 85), тендерні пропозиції товариства з обмеженою відповідальністю «Медичний двір» (далі – ТОВ «Медичний двір»), товариства з обмеженою відповідальністю «Прантекс» (далі – ТОВ «Прантекс»), рішення комісії Антимонопольного комітету України з розгляду скарги про порушення законодавства у сфері публічних закупівель (далі – Комісія АМКУ) від 13.07.2026 № 8478-р/пк-пз, протоколи про прийняття рішень уповноваженою особою від 26.06.2026, від 30.06.2026 № 91, № 92, повідомлення про намір укласти договір, договір від 17.07.2026 № 179 та пояснення (інформацію та документи) Замовника, отримані 29.07.2026 через електронну систему закупівель.
Моніторинг закупівлі щодо тих порушень, обставин, підстав, які були предметом розгляду Комісії АМКУ, не здійснювався.
Період усунення порушень:
10.08.2026 16:58 - 14.08.2026 00:00
Дата публікації висновку:
10.08.2026 16:58
Запити/Пояснення
Номер:
c43a8ccb41b54e26acd64f1e1a6ad324
Назва:
про надання пояснень
Дата опублікування:
28.07.2026 17:29
Дата до якої повинна бути надана відповідь:
01.08.2026 00:00
Опис:
У межах проведення моніторингу закупівлі візуалізаційного обладнання для потреб медицини, стоматології та ветеринарної медицини (інформацію опубліковано в інформаційно-телекомунікаційній системі закупівель Prozorro за номером UA-2026-06-17-014089-a) та відповідно до пунктів 6 та 11 статті 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», частини п’ятої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон), підпунктів 2, 9 пункту 6 Положення про Управління Північного офісу Держаудитслужби у Вінницькій області, затвердженого наказом Північного офісу Держаудитслужби від 20 жовтня 2016 року №18, постала потреба в отриманні пояснень (інформації та документів), а саме:
1. Надати інформацію та розрахунки з підтвердними документами (аналіз ринку щодо цін (цінові пропозиції, прайс тощо), листування з учасниками ринку (анкети, запити, запрошення до обговорення тощо), на підставі яких вами здійснено обґрунтування розміру витрат, технічних та якісних характеристик предмета закупівлі та визначено його очікувану вартість.
2. Яким чином учасником ТОВ «Прантекс», якого обрано переможцем торгів, дотримано вимогу підпункту 3.19 пункту 3 додатку 1 тендерної документації щодо підтвердження відповідності технічних характеристик, запропонованого учасником товару, встановленим в технічній специфікації (описі предмета закупівлі), викладеній у додатку 2 до тендерної документації, в частині надання учасником у формі заповненої таблиці наведеної у додатку 2?
Позаяк згідно з медико-технічними вимогами до даного предмету закупівлі, наданими учасником ТОВ «Прантекс» у складі тендерної пропозиції (файл «Г) ТЕХНІЧНІ, ЯКІСНІ ТА КІЛЬКІСНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ.PDF»), у позиції 9 зазначено, що розмір світлового поля на відстані 100 см становить не менше 430 × 430 мм, при цьому відповідність зазначеної характеристики підтверджено посиланням на сторінку 3 технічного опису мобільної рентгенівської діагностичної системи «Jumong mobile».
Тоді як у наданому учасником технічному описі мобільної рентгенівської діагностичної системи «Jumong mobile» характеристика розміру світлового поля на відстані 100 см відсутня.
Пояснення, інформацію та документи, щодо яких буде зазначено в поясненнях, та які обґрунтовують позицію замовника з поставленого(-их) питання(-нь), необхідно надати через електронну систему закупівель протягом трьох робочих днів з дня оприлюднення цього запиту. Повідомляємо, що відповідно до вимог статті 351-1 Кримінального кодексу України невиконання службовою особою законних вимог органу державного фінансового контролю, створення штучних перешкод у його роботі, надання йому завідомо неправдивої інформації караються штрафом від ста до однієї тисячі неоподаткованих мінімумів доходів громадян або пробаційним наглядом на строк до трьох років, або обмеженням волі на той самий строк.
Номер:
6f25562c2a5e46bcab81f926ecd3b6bf
Назва:
Пояснення
Дата опублікування:
29.07.2026 17:32
Опис:
1.Якісні та технічні характеристики визначені з урахуванням реальних потреб підприємства та оптимального співвідношення ціни та якості, на виконання «Програми медичних гарантій», відповідно до Наказу МОЗ України «Про затвердження табелів оснащення медичною технікою та виробами медичного призначення структурних підрозділів лікарні планового лікування», а також відповідно до вимог чинного законодавства у сфері охорони здоров’я. Для надання допомоги цивільному та військовому населенню.
Технічні та якісні характеристики предмета закупівлі визначалися таким чином, щоб:
- забезпечити відповідність мінімальним обов’язковим вимогам, встановленим Примірним табелем оснащення та умовами договорів з НСЗУ;
- гарантувати функціональну придатність обладнання для надання якісної, безпечної та ефективної медичної допомоги та діагностики;
- потреба закладу,
Визначення очікуваної вартості предмета закупівлі обумовлено статистичним аналізом загальнодоступної інформації про ціну предмета закупівлі, шляхом проведення аналізу ринку через відкриті джерела інформації різних виробників, вивченням комерційних пропозицій чи прайс-листів з урахуванням цін на закупівлі по даному предмету закупівлі з необхідними технічними характеристиками для наявного обладнання на підставі затвердженої центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері публічних закупівель, примірної методики визначення очікуваної вартості предмета закупівлі згідно наказу Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 18.02.2020 № 275 із змінами, що має рекомендаційний характер, а також з урахуванням принципу максимальної економії та ефективності.
Для визначення очікуваної вартості було застосовано метод моніторингу ринкових цін шляхом аналізу інформації, розміщеної в електронній системі публічних закупівель Prozorro. Під час проведення моніторингу опрацьовано три аналогічні закупівлі, що є співставними за предметом закупівлі, технічними характеристиками, обсягом та умовами поставки:
1. UA-2025-03-17-010819-a
2. UA-2025-08-20-007500-a
3. UA-2025-12-04-018952-a
За результатами аналізу цінових пропозицій аналогічних закупівель визначено середній рівень ринкових цін, який і було покладено в основу розрахунку очікуваної вартості предмета закупівлі. При цьому враховано принцип максимальної економії, ефективності та недискримінації учасників, а також приведення цін до порівнянних умов відповідно до рекомендацій Примірної методики. На підставі опрацювання трьох аналогічних закупівель, було здійснено порівняльний аналіз цін, після чого очікувану вартість визначено як середнє арифметичне значення запропонованих цін, що відповідає положенням Методики.
2. У Технічному описі Система рентгенівська діагностична мобільна JUMONG MOBILE, наданому учасником на підтвердження відповідності технічним характеристикам, на сторінці 3 зазначено: «Максимальне рентгенівське поле: 47 см × 47 см при SID 100 см».
Скорочення SID (Source-to-Image Distance) є усталеним міжнародним технічним позначенням у сфері рентгенодіагностичного обладнання, що означає відстань від фокусної плями рентгенівської трубки до площини приймача зображення.
Таким чином, формулювання «47 см × 47 см при SID 100 см» безпосередньо означає, що наведений розмір сформованого коліматором світлового поля визначено на відстані 100 см від фокуса рентгенівської трубки, тобто саме за тієї відстані, яка встановлена вимогою тендерної документації.
Таким чином, твердження про відсутність у технічному описі характеристики розміру світлового поля на відстані 100 см є необґрунтованим, оскільки така характеристика прямо наведена виробником із використанням загальноприйнятого міжнародного технічного позначення SID 100 см.