-
Відкриті торги з особливостями
-
Однолотова
-
КЕП
Блок батарей (LiFePO4) DEYE або «еквівалент» (ДК 021:2015 код 31440000-2 Акумуляторні батареї)
Тендер Prozorro UA-2026-06-05-008586-a
Завершена
575 000.00
UAH з ПДВ
Номер:
477ba982163f4cb08f7c08ddf39b22b3
Ідентифікатор моніторингу:
UA-M-2026-07-31-000004
Дата прийняття рішення про проведення моніторингу:
03.08.2026 00:00
Період моніторингу:
03.08.2026 17:22 - 25.08.2026 00:00
Статус:
Порушення не виявлені
Опис:
ДЕРЖАВНА АУДИТОРСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ
СХІДНИЙ ОФІС ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ
Н А К А З
03.08.2026 № 132
Дніпро
Про початок здійснення
моніторингу процедур закупівель/ закупівель
Відповідно до частини другої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі», пункту 9 Положення про Східний офіс Держаудитслужби, затвердженого наказом Держаудитслужби від 02.06.2016 № 23 із змінами,
НАКАЗУЮ:
1. Почати моніторинг закупівель відповідно до переліку, що додається.
2. Відділу контролю у сфері закупівель Східного офісу Держаудитслужби забезпечити проведення моніторингу закупівель, зазначених у пункті 1 цього наказу.
Начальник Валентин ДОВГИЙ
Додаток
до наказу Східного офісу
Держаудитслужби
від 03.08.2026 № 132
Витяг з переліку процедур закупівель, щодо яких здійснюється моніторинг
№ з/п Оголошення про проведення процедури закупівлі та/або повідомлення про намір укласти договір на веб-порталі Уповноваженого органу Опис підстав для здійснення моніторингу закупівлі
унікальний номер дата оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу назва замовника
4 UA-2026-06-05-008586-a 05.06.2026 Виконавчий комітет Троїцької сільської ради Павлоградського району Дніпропетровської області Дані автоматичних індикаторів ризиків
Начальник відділу контролю у сфері закупівель Ольга КОВАЛЬОВА
Етапи закупівельного процесу:
- Укладання та виконання договору про закупівлю (прийняття рішення про відміну торгів)
Підстави для прийняття рішення про початок моніторингу:
- Дані автоматичних індикаторів ризиків
Детальніше
Висновок про результати моніторингу
Статус порушень:
Не виявлені
Висновок про наявність або відсутність порушень законодавства:
За результатами аналізу питань: визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані, оприлюднення інформації про закупівлю, розгляду тендерної пропозицій учасників закупівлі, відповідність тендерної документації вимогам Закону №922 з урахуванням Особливостей, розгляд тендерної пропозиції ФОП Новохацька К.В., своєчасності укладання договору про закупівлю та його оприлюднення, відповідності умов договору пропозиції учасника закупівлі, визначеного переможцем – порушень не встановлено.
Інформація про результати моніторингу закупівлі у розрізі стадій проведення процедури закупівлі:
Дата закінчення моніторингу: 19 серпня 2026 року.
Предметом аналізу були питання: визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані, оприлюднення інформації про закупівлю, відповідність тендерної документації вимогам Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2022 №922-VIII (далі – Закон №922) з урахуванням Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі”, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2022 р. № 1178 (в редакції, що діє на момент проведення торгів), розгляд тендерної пропозиції, своєчасності укладання договору про закупівлю та його оприлюднення, відповідності умов договору пропозиції учасника закупівлі, визначеного переможцем.
Під час моніторингу проаналізовано: річний план закупівель на 2026 рік
Виконавчого комітету Троїцької сільської ради Павлоградського району Дніпропетровської області (далі - Замовник), оголошення про проведення відкритих торгів, тендерну документацію Замовника затверджену рішенням уповноваженої особи від 05.06.2026 № 8 тд/д, тендерну пропозицію учасників ФОП Іванченко Остап Андрійович, протокол про відхилення тендерної пропозиції учасника від 18.06.2026 №4-в, ТОВ "ДНІПРО-ТЕХНОЦЕНТР", протокол про відхилення тендерної пропозиції учасника від 19.06.2026 №5-в, ФОП Новохацька Катерина Сергіївна (далі - ФОП Новохацька К.В.), рішення АМКУ від 01.07.2026 № 8002.pdf, протокол про визначення переможцем учасника закупівлі та намір укласти договір від 08.07.2026 № 14-пер, розгляд тендерної пропозиції ФОП Новохацька К.В., повідомлення про намір укласти договір ФОП Новохацька К.В., яке оприлюднене 08.07.2026, договір укладений між Замовником та ФОП Новохацька К.В. від 14.07.2026 року № 10, пояснення Замовника, отримані через електронну систему закупівель від 10.08.2026 року, на запит про надання пояснень від 05.08.2026 року.
Моніторинг процедури закупівлі щодо тих порушень, обставин, підстав, які були предметом розгляду Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель не здійснювався.
Період усунення порушень:
19.08.2026 15:04 - 25.08.2026 00:00
Дата публікації висновку:
19.08.2026 15:04
Запити/Пояснення
Номер:
d4966a4c1fcc4a40987ff871ed61c698
Назва:
Запит на пояснення
Дата опублікування:
05.08.2026 16:36
Дата до якої повинна бути надана відповідь:
11.08.2026 00:00
Опис:
У межах проведення моніторингу процедури закупівлі товару, а саме: «Блок батарей (LiFePO4) DEYE або «еквівалент»», 31440000-2 - Акумуляторні батареї за ДК 021:2015 Єдиного закупівельного словника (інформація оприлюднена в електронній системі закупівель за номером ID: UA-2026-06-05-008586-a), яку проведено Виконавчим комітетом Троїцької сільської ради Павлоградського району Дніпропетровської області (далі - Замовник) відповідно до пунктів 6 та 11 статті 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» 26 січня 1993 року № 2939-XII, частини п’ятої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі» 25 грудня 2015 року № 922-VIII із змінами (далі Закон № 922-VIII), із урахуванням «Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування» затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 (далі - Особливості), підпунктів 2 та 9 пункту 6 Положення про Східний офіс Держаудитслужби, затвердженого наказом Держаудитслужби від 02.06.2016 №23, постала потреба в отриманні пояснення (інформації та документів):
1. Яким чином та на підставі яких документів Вами здійснено обґрунтування розміру бюджетного призначення, технічних та якісних характеристик предмета закупівлі та визначено його очікувану вартість?
2. Надати посилання на сторінку власного веб-сайту або офіційного веб-сайту головного розпорядника бюджетних коштів на якому розміщено обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі.
3. Зважаючи на те, що предметом закупівлі є товар, а саме: Блок батарей (LiFePO4) DEYE або «еквівалент» (Модульні літієві акумуляторні батареї, ДК 021:2015 код 31440000-2 Акумуляторні батареї), вартість якого у складі предмета закупівлі перевищує 200 тисяч гривень, поясніть яким чином дотримано вимоги абзацу 3 пункту 3 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2022 року № 1178, в частині застосування положення пункту 6-1 розділу X «Прикінцеві та перехідні положення» Закону?
Пояснення (інформацію, документи), необхідно надати через електронну систему закупівель протягом трьох робочих днів з дня оприлюднення цього запиту з питань, які є предметом дослідження в рамках моніторингу закупівлі.
За перешкоджання діяльності органу державного фінансового контролю передбачено відповідальність відповідно до статті 351¹ Кримінального кодексу України.
Номер:
aec0b272b49042ba8649369af39a33e4
Назва:
1. Про розгляд запиту про надання пояснення органу державного фінансового контролю щодо закупівлі Блок батарей (LiFePO4) DEYE або «еквівалент» (ДК 021:2015 код 31440000-2 Акумуляторні батареї)
Дата опублікування:
10.08.2026 15:55
Опис:
Виконавчий комітет Троїцької сільської ради Павлоградського району Дніпропетровської області надає пояснення та документи щодо питань, порушених у межах моніторингу процедури закупівлі UA-2026-06-05-008586-a.
1. Щодо обґрунтування бюджетного призначення, технічних та якісних характеристик і очікуваної вартості
Обґрунтування розміру бюджетного призначення
Закупівля здійснювалася для підвищення енергетичної стійкості Троїцького ліцею Троїцької сільської ради та Привовчанського ліцею Троїцької сільської ради, забезпечення безперервності освітнього процесу та роботи обладнання закладів під час аварійних і планових відключень електричної енергії.
Джерелом фінансування закупівлі є грошова допомога Дитячого фонду Організації Об’єднаних Націй (ЮНІСЕФ), отримана відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 19.12.2025 № 1713 «Про реалізацію спільного з Дитячим фондом Організації Об’єднаних Націй (ЮНІСЕФ) проекту щодо надання грошової допомоги закладам освіти на 2025/2026 навчальний рік».
Троїцький та Привовчанський ліцеї включені до переліку закладів — отримувачів допомоги відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 18.03.2026 р. №487. Розмір допомоги становить 420 000,00 грн на один заклад, загалом для двох закладів — 840 000,00 грн.
Із зазначеного обсягу допомоги на закупівлю двох комплектів блоків батарей передбачено 575 000,00 грн відповідно до:
• рішення Троїцької сільської ради від 09.04.2026р. № 2809-78/VIII Про зміни в кошторисі доходів і видатків спеціального фонду в 2026 році»;
• затверджених кошторисів та планів використання бюджетних коштів за спеціальним фондом;
• довідок про зміни до кошторису від [дата] № [номер];
• документів органів Казначейства про надходження коштів допомоги;
• річного плану закупівель UA-P-2026-06-05-010139-a.
Пунктом 23 Порядку та умов, затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 1713, прямо передбачена можливість придбання засобів накопичення електроенергії, зокрема акумуляторних батарей, стаціонарних систем накопичення енергії та джерел безперебійного живлення.
Обґрунтування технічних та якісних характеристик
Потребу визначено з розрахунку один комплект блоків батарей для кожного з двох ліцеїв.
Один комплект включає:
• п’ять модульних літій-залізо-фосфатних акумуляторних батарей ємністю 5,12 кВт·год кожна;
• модуль керування BMS;
• стійку для розміщення батарей;
• комплект силових і комунікаційних кабелів.
Накопичувальна енергія одного комплекту становить 25,6 кВт·год, двох комплектів — 51,2 кВт·год.
Технічні характеристики визначено з урахуванням:
• параметрів систем автономного електропостачання ліцеїв;
• необхідності сумісності з гібридними високовольтними інверторами Deye SUN-30K-SG02HP3-EU-AM3;
• забезпечення безпечної роботи високовольтної системи накопичення енергії;
• ресурсу не менше 6000 циклів при глибині розряду 80 відсотків;
• наявності інтегрованої системи керування батареями BMS;
• можливості подальшого збільшення кількості акумуляторних модулів;
• необхідності тривалого гарантійного обслуговування.
Посилання на торговельну марку DEYE у тендерній документації супроводжується словами «або еквівалент». Учасникам дозволялося пропонувати обладнання іншого виробника за умови його сумісності із системами електропостачання закладів та відповідності встановленим технічним, функціональним і якісним характеристикам.
Визначення очікуваної вартості
Очікувану вартість визначено методом порівняння ринкових цін із використанням підходів Примірної методики визначення очікуваної вартості предмета закупівлі, затвердженої наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 18.02.2020 № 275.
Під час визначення очікуваної вартості проведено аналіз комерційних пропозицій та цінової інформації, розміщеної на вебсайтах постачальників:
1) комерційна пропозиція ТОВ «ДЄКСАР» від 04.06.2026р №01/06;
2) комерційна пропозиція ФОП Новохацька К.С. від 01.06.2026 р. №0001/000037;
3) веб-сайт ТОВ «ЕКОТЕХ КО» станом на 02.06.2026 р.
За результатами аналізу, орієнтовна ринкова вартість одного комплекту визначена у розмірі 287 500,00 грн з ПДВ. Відповідно очікувана вартість двох комплектів становила:
287 500,00 грн × 2 комплекти = 575 000,00 грн з ПДВ.
Очікувана вартість не перевищувала затвердженого розміру бюджетного призначення.
До пояснення додаються копії документів, які підтверджують бюджетне призначення, цільове спрямування коштів, технічну потребу та проведений аналіз ринкових цін.
2. Щодо розміщення обґрунтування на вебсайті
Обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру бюджетного призначення та очікуваної вартості розміщено в розділі «Діяльність — Публічні закупівлі — Обґрунтування технічних та якісних характеристик» офіційного вебсайту Троїцької сільської ради.
Пряме посилання на обґрунтування:
https://troizka.otg.dp.gov.ua/diyalnist/publichni-zaukpiveli/zakupiveli.
3. Щодо застосування вимог про ступінь локалізації виробництва
На дату оголошення процедури закупівлі — 05.06.2026 — блоки батарей, модульні літієві акумуляторні батареї та акумуляторні батареї за кодом ДК 021:2015 31440000-2 не були включені:
• до переліку товарів, визначеного підпунктом 2 пункту 6¹ розділу X «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про публічні закупівлі»;
• до додаткового переліку товарів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02.07.2025 № 782.
Вартісна межа 200 тисяч гривень застосовується не до всіх без винятку товарів, а лише до товарів, прямо включених до зазначених переліків.
Таким чином, для застосування вимог пункту 6¹ розділу X Закону необхідна одночасна наявність двох умов:
1. товар прямо включений до переліку товарів, до яких застосовується вимога локалізації;
2. вартість такого товару дорівнює або перевищує 200 тисяч гривень.
У цій закупівлі перша умова відсутня. Сам факт визначення предмета закупівлі за кодом ДК 021:2015 31440000-2 та перевищення його вартості понад 200 тисяч гривень не розширює встановленого законодавством переліку локалізованих товарів.
У зв’язку з цим під час проведення процедури закупівлі UA-2026-06-05-008586-a у Замовника не виникало обов’язку:
• установлювати у тендерній документації вимоги щодо ступеня локалізації виробництва;
• вимагати включення запропонованого товару до переліку товарів з підтвердженим ступенем локалізації;
• перевіряти наявність товару в такому переліку;
• вимагати від учасника калькуляцію собівартості або інші документи, передбачені постановою Кабінету Міністрів України від 02.08.2022 № 861.
Отже, незастосування вимог щодо ступеня локалізації виробництва під час проведення зазначеної закупівлі обумовлено тим, що предмет закупівлі не належить до товарів, визначених пунктом 6¹ розділу X Закону та додатковим переліком, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України № 782.
Додатки:
1. Копія наказу МОН про включення Троїцького і Привовчанського ліцеїв до переліку отримувачів допомоги.
2. Копія рішення сільської ради про внесення змін до бюджету.
3. Довідки про зміни до кошторисів.
4. Документи, що підтверджують надходження допомоги ЮНІСЕФ (платіжне доручення).
5. Службова записка щодо потреби в обладнанні.
6. Комерційні пропозиції для визначення очікуваної вартості.
7. Протокол щодо розрахунку очікуваної вартості.
8. Знімок сторінки офіційного вебсайту з оприлюдненим обґрунтуванням