• Відкриті торги з особливостями
  • Однолотова
  • КЕП
  • Донорські кошти

Реконструкція та модернізація їдальні/харчоблоку в Комунальному закладі "Чугуївський ліцей № 5" Чугуївської міської ради Харківської області за адресою: 63503, Харківська область, м. Чугуїв, пл. Уланська, буд. 1А. Коригування, код ДК 021:2015: 45450000-6 — Інші завершальні будівельні роботи

Завершена

17 266 888.80 UAH з ПДВ
Номер: 04bdad17160c4f969597d3e75e512d95
Ідентифікатор моніторингу: UA-M-2026-07-10-000015
Дата прийняття рішення про проведення моніторингу: 10.07.2026 00:00
Автор: ПІВНІЧНО-СХІДНИЙ ОФІС ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ, UA-EDR 40478572
Період моніторингу: 10.07.2026 15:31 - 01.08.2026 00:00
Статус: Порушення виявлені
Опис: ДЕРЖАВНА АУДИТОРСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ ПІВНІЧНО-СХІДНИЙ ОФІС ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ НАКАЗ 10.07.2026 № 169 (дата) м. Харків Про початок моніторингу закупівель Відповідно до частини другої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі», пункту 9 Положення про Північно-східний офіс Держаудитслужби, затвердженого наказом Держаудитслужби від 02.06.2016 № 23 НАКАЗУЮ: 1. Почати моніторинг закупівель відповідно до переліку, що додається. 2. Відділу контролю у сфері закупівель забезпечити проведення моніторингу закупівель, зазначеного у пункті 1 цього наказу. Підстава: доповідна записка начальника відділу контролю у сфері закупівель Північно-східного офісу Держаудитслужби Аляб`євої О.М. від 09.07.2026 року. Начальник Станіслав КОСІНОВ Додаток до наказу Північно-східного офісу Держаудитслужби від 10.07.2026 № 169 Витяг з переліку процедур для здійснення моніторингу закупівель № з/п Оголошення про проведення процедури закупівлі та/або повідомлення про намір укласти договір на веб-порталі Уповноваженого органу Дата оприлюднення на вебпорталі Уповноваженого органу Опис підстав для здійснення моніторингу 5 UA-2026-05-22-011360-a 22.05.2026 виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель оприлюдненій в електронній системі закупівель Начальник відділу контролю у сфері закупівель Ольга АЛЯБ’ЄВА
Адреса: Ukraine, Харків
Контактна особа: ПІВНІЧНО-СХІДНИЙ ОФІС ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ ( обл.), +38 (0 63) 443-41-90, o.v.holovchenko@dasu.gov.ua
Етапи закупівельного процесу:
  • Розкриття тендерних пропозицій, їх розгляд та оцінка
Підстави для прийняття рішення про початок моніторингу:
  • Виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель
Детальніше

Висновок про результати моніторингу

Статус порушень: Виявлені
Тип порушень:
  • Інші порушення законодавства у сфері закупівель
Висновок про наявність або відсутність порушень законодавства: За результатами аналізу питання розгляду тендерної пропозиції ТОВ «БК АШЕР» встановлено порушення вимог частини першої статті 31 Закону, підпункту 2 пункту 44 Особливостей з урахування норм пункту 3-7 розділу X Прикінцевих положень Закону. За результатами аналізу питання відповідності договору про закупівлю вимогам законодавства встановлено порушення вимог пункту 84 Загальних умов. За результатами аналізу питання визначення предмета закупівлі; відображення закупівлі у річному плані; оприлюднення інформації про закупівлю; відповідності вимог тендерної документації вимогам Закону з урахуванням Особливостей, умовам Рамкової угоди; своєчасності укладання договору про закупівлю; відповідності умов договору умовам тендерної пропозиції переможця – порушень не встановлено.
Зобов’язанння щодо усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель: З огляду на встановлені порушення законодавства у сфері публічних закупівель, керуючись статтями 5 та 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» та статтею 8 Закону України «Про публічні закупівлі» Північно-східний офіс Держаудитслужби зобов’язує здійснити заходи щодо усунення виявлених порушень шляхом приведення договору у відповідність до тендерної пропозиції ТОВ «БК АШЕР», а у разі неможливості припинити виконання зобов’язань за Договором та протягом п’яти робочих днів з дня оприлюднення висновку оприлюднити через електронну систему закупівель інформацію та/або документи, що свідчать про вжиття таких заходів.
Інформація про результати моніторингу закупівлі у розрізі стадій проведення процедури закупівлі: Дата закінчення моніторингу: 31 липня 2026 року. Предметом аналізу були питання: визначення предмета закупівлі; відображення закупівлі у річному плані; оприлюднення інформації про закупівлю; відповідності вимог тендерної документації вимогам Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) з урахуванням Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 (в редакції станом на дату початку проведення торгів) (далі – Особливості), умовам Рамкової угоди щодо спеціальних механізмів реалізації фінансування ЄС для України згідно з інструментом Ukraine Facility, підписаної між Україною та Європейським Союзом 21 травня 2024 року у м. Києві та 22 травня 2024 року у м. Брюсселі та ратифікованої Законом України від 06 червня 2024 року № 3786-IX (далі – Рамкова угода); розгляду тендерної пропозиції; своєчасності укладання договору про закупівлю; відповідності умов договору умовам тендерної пропозиції переможця; відповідності договору про закупівлю вимогам законодавства. Під час моніторингу проаналізовано: річний план закупівель на 2026 рік Управління освіти Чугуївської міської ради (далі – Замовник), оголошення про проведення відкритих торгів; тендерну документацію, затверджену Рішенням уповноваженої особи Замовника від 22.05.2026 (далі – тендерна документація); реєстр пропозицій від 06.06.2026; тендерну пропозицію учасника Товариство з обмеженою відповідальністю «БК АШЕР» (далі- ТОВ «БК АШЕР», Учасник) (код ЄДРПОУ 45800665); електронний протокол рішення про продовження розгляду тендерної пропозиції від 12.06.2026; електронний протокол рішення щодо виявлення невідповідностей від 03.07.2026; протокол щодо прийняття рішення уповноваженою особою про визначення учасника ТОВ «БК АШЕР» переможцем процедури закупівлі та намір укласти договір від 03.07.2026 №33/5; повідомлення про намір укласти договір; договір підряду на виконання будівельних робіт від 20.07.2026 № 08-07-02 (далі –Договір), додаткова угода від 23.07.2026 №1 до Договору; пояснення Замовника від 16.07.2026, від 28.07.2026 оприлюднене через електронну систему закупівель. Пунктом 3-7 розділу X Прикінцевих положень Закону установлено, що на період дії правового режиму воєнного стану в Україні, введеного Указом Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року № 64/2022, затвердженим Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року № 2102-IX, та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування особливості здійснення закупівель товарів, робіт та послуг для замовників, передбачених цим Законом, визначаються Кабінетом Міністрів України із забезпеченням захищеності таких замовників від воєнних загроз та з дотриманням вимог, встановлених пунктом 3-8 цього розділу. Особливості здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, Кабінет Міністрів України затвердив постановою від 12 жовтня 2022 року № 1178 (далі – Особливості). Відповідно до пункту 3 Особливостей Замовники, що зобов’язані здійснювати публічні закупівлі товарів, робіт і послуг відповідно до Закону, проводять закупівлі з урахуванням цих особливостей та з дотриманням принципів здійснення публічних закупівель, визначених Законом. 1.1. Моніторингом дотримання законодавства у сфері закупівель в частині розгляду тендерної пропозиції учасника ТОВ «БК АШЕР» встановлено наступне. Вимогами Додатку 1 до тендерної документації «ІНФОРМАЦІЯ про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі» (далі – Додаток 1) Замовник передбачив, що для підтвердження відповідності тендерної пропозиції вимогам технічної специфікації та іншим вимогам щодо предмета закупівлі тендерної документації (інформації про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі), учасник у складі тендерної пропозиції повинен надати, зокрема, відомість ресурсів. Одночасно, Замовник Додатком 1.1 передбачив Відомість ресурсів до Зведеного кошторисного розрахунку вартості об'єкта будівництва, яким визначив перелік необхідного устаткування. При цьому, учасником ТОВ «БК АШЕР» в складі тендерної пропозиції надано Відомість ресурсів (файл «Відомість ресурсів.pdf»), до якої включено устаткування, що не відповідає Технічній специфікації (Додатку 1.1. «Відомість ресурсів» (окремий файл)) до тендерної документації), а саме по позиціях: п.15 Бойлер Ariston VELIS PRO DRY WIFI 100 EU: відсутні характеристики щодо габаритних розмірів (ширина, глубина, висота), в той час, як вимогами Замовника визначено: Водонагрівач V100л 450х480х910; 1ф; 2 кВт; п.7 Настільна хліборізка Rollmatic G42 зазначені характеристики 603x650x752, в той час, як вимогами Замовника визначено 418х370х847; е 1ф, 0,37 кВт; п. 3 Пароконвектомат 10 рівней, зазначені характеристики 850x842x1014; 18,9 кВт (+ пiдставка до 10-piвнeвoї пароконвекцiйної печi) Rational iCombi Рrо l0-1/1, в той час, як вимогами Замовника визначено (850x840x1020; е; 3ф; 220В, 15,8 кВт + підставка до 10-рівневої пароконвекційної печі (Rational iCombi Pro 10-1/1); п.4 Пароконвектомат 6 рівней, зазначені характеристики 850x842x754; 10,8 кВт (+ пiдставка до 6-рiвневої пароконвекцiйної печi) RationaI iCombi Рrо 6-1/1, в той час, як вимогами Замовника визначено 860x882x1250; е; 3ф; 220В, 15,8 кВт + підставка до 6-рівневої пароконвекційної печі (Rational iCombi Pro 6-1/1); п.10 Ticтoмic спiральний, мощність 2,4 квт, в той час, як вимогами Замовника визначено щодо Тістомісу спіральний, мощність 0,75квт. Отже, учасником ТОВ «БК АШЕР» у складі своєї тендерної пропозиції по устаткуванню, яке він пропонує Замовнику, не зазначена інформація у Відомості ресурсів: по Бойлеру Ariston VELIS PRO DRY WIFI 100 EU щодо габаритних розмірів, про наявність однофазного підключення, фактичну споживану потужність, по Настільній хліборізці Rollmatic G42 щодо типу живлення, наявність однофазного підключення, фактичну споживану потужність, по Пароконвектомату 10 рівней та Пароконвектомат 6 рівней щодо типу живлення, наявність трифазного підключення, існує розбіжність у характеристиках споживаної потужності, по Ticтoмicу спiральний, мощність 2,4 квт, проти 0,75 квт за умовами Замовника, тобто щодо їх технічних та якісних характеристик для підтвердження технічної, функціональної та якісної відповідності еквівалента, чим не недотримано вимоги Додатку 1.1. «Відомість ресурсів» (окремий файл), Додатку 1 до тендерної документації . На запит Північно-східного офісу Держаудитслужби від 13.07.2026 щодо вищезазначеного, Замовник 16.07.2026 року надав пояснення, яке не спростовує суті порушення. Абзацом другим пункту 2 частини першої статті 31 Закону визначено, що Замовник відхиляє тендерну пропозицію із зазначенням аргументації в електронній системі закупівель у разі, якщо тендерна пропозиція учасника не відповідає умовам технічної специфікації та іншим вимогам щодо предмета закупівлі тендерної документації. Відповідно до вимог абзацу другого підпункту 2 пункту 44 Особливостей замовник відхиляє тендерну пропозицію із зазначенням аргументації в електронній системі закупівель у разі, коли тендерна пропозиція не відповідає умовам технічної специфікації та іншим вимогам щодо предмета закупівлі тендерної документації, крім невідповідності в інформації та/ або документах, що може бути усунена учасником процедури закупівлі відповідно до пункту 43 цих особливостей. Таким чином, Замовник на порушення абзацу другого пункту 2 частини першої статті 31 Закону та абзацу другого підпункту 2 пункту 44 Особливостей, з урахуванням норм пункту 3-7 розділу X Прикінцевих положень Закону, не відхилив тендерну пропозицію учасника ТОВ «БК АШЕР» як таку, що не відповідає умовам технічної специфікації та іншим вимогам щодо предмета закупівлі тендерної документації, крім невідповідності в інформації та/або документах, що може бути усунена учасником процедури закупівлі відповідно до пункту 43 цих особливостей, та протоколом щодо прийняття рішенням уповноваженою особою від 03.07.2026 № 33/5 визнав його переможцем торгів. 1.2. Моніторингом питання відповідності договору про закупівлю вимогам законодавства встановлено наступне. Порядок укладення та виконання договорів підряду на проведення робіт з нового будівництва, реконструкції, реставрації та капітального ремонту об’єкта будівництва визначено Загальними умовами укладення та виконання договорів підряду в капітальному будівництві» (зі змінами та доповненнями), затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 01 серпня 2005 року № 668 (далі – Загальні умови). Загальні умови є обов`язковими для врахування під час укладання та виконання договорів підряду в будівництві незалежно від джерел фінансування робіт, а також форми власності замовника та підрядника. Пунктом 5 розділу «Укладення договору підряду» Загальних умов передбачені істотні умови договору підряду, зокрема джерела та порядок фінансування робіт (будівництва об`єкта). Відповідно до пункту 83 Загальних умов фінансування робіт (будівництва об'єкта) проводиться за планом, який складається замовником, узгоджується з інвестором (головним розпорядником бюджетних коштів) та підрядником і є невід'ємною частиною договору підряду. План фінансування будівництва складається на підставі титулу будови (об’єкта), проекту організації будівництва з урахуванням календарних графіків виконання робіт і порядку проведення розрахунків за виконані роботи. Сторони узгоджують план фінансування будівництва у порядку, визначеному договором. Відповідно пункту 84 Загальних умов план фінансування будівництва складається на весь період будівництва за роками, а на ПОТОЧНИЙ РІК - ЗА МІСЯЦЯМИ З ВИЗНАЧЕННЯМ ДЖЕРЕЛ ТА НАПРЯМІВ ФІНАНСУВАННЯ (ВИДАМИ ВИТРАТ). За результатами моніторингу встановлено, що Замовником 22.07.2026 в електронній системі закупівель опубліковано Договір, проте, на порушення вимог, встановлених пунктом 84 Загальних умов, в Плані фінансування робіт (Додаток 2 до Договору) не зазначено інформації на поточний рік - за місяцями з ВИЗНАЧЕННЯМ ДЖЕРЕЛ ТА НАПРЯМІВ ФІНАНСУВАННЯ (ВИДАМИ ВИТРАТ). На запит Північно-східного офісу Держаудитслужби від 23.07.2026 Замовник 28.07.2026 надав пояснення зокрема наступного змісту: «Сторонами було визначено загальний період фінансування робіт, джерело фінансування, напрям фінансування (вид витрат) та загальний обсяг фінансування, а деталізація помісячного розподілу фінансування, відповідно до останнього абзацу пункту 84 Загальних умов може уточнюватися в процесі виконання договору з урахуванням фактичного фінансування та обсягів виконаних робіт.». Згідно з інформацією, оприлюдненою в електронній системі закупівель, під час проведення моніторингу 23.07.2026 Замовником було оприлюднено Додаткову угоду №1 від 23.07.2026 року, якою внесені зміни до Договору та викладені в новій редакції, зокрема, Додаток 2 –План фінансування робіт, але залишились не зазначені за місяцями НАПРЯМКИ ФІНАНСУВАННЯ (ВИДИ ВИТРАТ).
Період усунення порушень: 03.08.2026 20:43 - 18.08.2026 00:00
Дата публікації висновку: 03.08.2026 20:43

Запити/Пояснення