• Відкриті торги з особливостями
  • Однолотова
  • КЕП

Будівельні матеріали для проведення ремонтних робіт господарським способом (бруківка, поребрик, бордюр)

Завершена

895 660.00 UAH з ПДВ
Номер: 70fcc7d97a9c489e8894ad298e2d79ad
Ідентифікатор моніторингу: UA-M-2026-06-29-000041
Дата прийняття рішення про проведення моніторингу: 29.06.2026 00:00
Автор: Західний офіс Держаудитслужби, UA-EDR 40913637
Період моніторингу: 29.06.2026 15:47 - 21.07.2026 00:00
Статус: Порушення виявлені
Опис: ДЕРЖАВНА АУДИТОРСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ ЗАХІДНИЙ ОФІС ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ УПРАВЛІННЯ ЗАХІДНОГО ОФІСУ ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ В ТЕРНОПІЛЬСЬКІЙ ОБЛАСТІ Н А К А З 29.06.2026 № 41-з Тернопіль Про початок моніторингу процедур закупівель Відповідно до частини другої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі», підпунктів 2, 12 пункту 4, підпункту 13 пункту 10 Положення про Управління Західного офісу Держаудитслужби в Тернопільській області, затвердженого наказом Західного офісу Держаудитслужби від 10.12.2025 №274 НАКАЗУЮ: 1. Почати моніторинг закупівель відповідно до переліку процедур закупівель для моніторингу, що додається. 2. Відділу контролю у сфері закупівель забезпечити проведення моніторингу закупівель, зазначених у додатку до цього наказу. 3. Контроль за виконанням даного наказу залишаю за собою. Начальник Роман СНІГУР Додаток до наказу Управління Західного офісу Держаудитслужби в Тернопільській області від 29.06.2026 № 41-з Витяг з переліку процедур закупівель № з/п Оголошення про проведення процедури закупівлі та/або повідомлення про намір укласти договір на веб-порталі Уповноваженого органу, опис підстав для здійснення моніторингу закупівлі, унікальний номер та дата оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу: 1. UA-2026-04-17-009617-a від 17.04.2026 – виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель.
Адреса: Ukraine, Тернопіль
Контактна особа: Західний офіс Держаудитслужби ( обл.), +38 (0 97) 161-11-71, n.s.podiuk@dasu.gov.ua
Етапи закупівельного процесу:
  • Укладання та виконання договору про закупівлю (прийняття рішення про відміну торгів)
Підстави для прийняття рішення про початок моніторингу:
  • Виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель
Детальніше

Висновок про результати моніторингу

Статус порушень: Виявлені
Тип порушень:
  • Інші порушення законодавства у сфері закупівель
Висновок про наявність або відсутність порушень законодавства: За результатами аналізу питання розгляду тендерної пропозиції ФОП Завітика О.І. встановлено порушення вимог пункту 2 частини першої статті 31 Закону, пункту 43 та підпункту 2 пункту 44 Особливостей №1178. За результатами аналізу питань дотримання Замовником законодавства у сфері публічних закупівель щодо визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані, відповідності оголошення про проведення відкритих торгів з особливостями та тендерної документації вимогам законодавства, оприлюднення інформації про закупівлю, своєчасності укладення договору про закупівлю, його оприлюднення та відповідності умов договору умовам тендерної пропозиції переможця, внесення змін до договору, своєчасності надання пояснення (інформації, документів) у випадках, передбачених Законом – порушень не установлено.
Зобов’язанння щодо усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель: З огляду на встановлені порушення законодавства у сфері закупівель, керуючись статтями 5 та 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» та статтею 8 Закону України «Про публічні закупівлі» Управління Західного офісу Держаудитслужби в Тернопільській області зобов’язує здійснити заходи щодо усунення виявлених порушень шляхом припинення зобов’язань за договором про закупівлю за №58 від 07.05.2026 та протягом п’яти робочих днів з дня оприлюднення висновку оприлюднити через електронну систему закупівель інформацію та/або документи, що свідчать про вжиття таких заходів.
Інформація про результати моніторингу закупівлі у розрізі стадій проведення процедури закупівлі: Дата закінчення моніторингу: 10 липня 2026 року. Предметом аналізу були питання: визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані, відповідності оголошення про проведення відкритих торгів з особливостями та тендерної документації вимогам Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 №922-VIII (далі - Закон) та Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 №1178, оприлюднення інформації про закупівлю, розгляд тендерної пропозиції, своєчасності укладення договору про закупівлю, його оприлюднення та відповідності умов договору умовам тендерної пропозиції переможця, внесення змін до договору, своєчасності надання інформації та документів у випадках, передбачених Законом. Під час моніторингу проаналізовано: річний план закупівель Комунального підприємства «Бучацький комбінат комунальних підприємств» (далі – Замовник) на 2026 рік, оголошення про проведення відкритих торгів з особливостями, тендерну документацію, затверджену протокольним рішенням уповноваженої особи від 17.04.2026 за №24-п, тендерну пропозицію ФОП Завітика Олександра Ігоровича (далі – ФОП Завітик О.І.), вимогу про усунення невідповідностей, протокольне рішення уповноваженої особи від 30.04.2026 за №28-п, повідомлення про намір укласти договір від 30.04.2026, договір про закупівлю за №58 від 07.05.2026 на суму 832 000,00 грн, додаткову угоду від 07.05.2026 за №1, пояснення Замовника від 03.07.2026 та від 06.07.2026, отримані через електронну систему закупівель. Пунктом 3-7 розділу X Прикінцевих положень Закону установлено, що на період дії правового режиму воєнного стану в Україні, введеного Указом Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року № 64/2022, затвердженим Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року № 2102-IX, та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування особливості здійснення закупівель товарів, робіт та послуг для замовників, передбачених цим Законом, визначаються Кабінетом Міністрів України із забезпеченням захищеності таких замовників від воєнних загроз та з дотриманням вимог, встановлених пунктом 3-8 цього розділу. Особливості здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, Кабінет Міністрів України затвердив постановою від 12 жовтня 2022 року № 1178 (в редакції станом на дату початку проведення торгів) (далі – Особливості № 1178). Відповідно до пункту 3 Особливостей №1178 замовники, що зобов’язані здійснювати публічні закупівлі товарів, робіт і послуг відповідно до Закону, проводять закупівлі відповідно до Закону з урахуванням цих особливостей. Аналізом тендерної пропозиції ФОП Завітика О.І. на відповідність вимогам тендерної документації встановлено наступне. 1.1. Відповідно до вимог, встановлених Замовником у пункті 8 розділу І Додатку 3 «Технічні характеристики» до тендерної документації передбачено, що: «Учасник в складі пропозиції подає: 8.1. Сертифікати відповідності: - ДСТУ Б EN 1338:2016 Брущатка бетонна. Вимоги і методи випробувань; - ДСТУ Б EN 1340:2016 Бордюри бетонні. Вимоги і методи випробувань; - ДСТУ EN ISO 9001:2018 (EN ISO 9001:2015, IDT; ISO 9001:2015, IDT) «Системи управління якістю. Вимоги»; - ДСТУ Б В.2.7-237:2010 «БМ. Камені бетонні і залізобетонні бортові. - ДСТУ Б В.2.7-145:2008 «БМ. Вироби бетонні тротуарні неармовані.». Замовником під час розгляду тендерної пропозиції ФОП Завітика О.І. виявлено невідповідність у поданій пропозиції та оприлюднено повідомлення з вимогою про усунення таких невідповідностей, а саме зазначено: «Під час розгляду пропозиції учасника ФОП Завітик О.І (3028400192) було виявлено наступні невідповідності: Відповідно до ДОДАТКУ 3 тендерної документації, а саме пункту 8. Учасник у складі своєї тендерної пропозиції повинен надати такі сертифікати відповідності: - ДСТУ Б EN 1338:2016 Брущатка бетонна. Вимоги і методи випробувань, - ДСТУ Б EN 1340:2016 Бордюри бетонні. Вимоги і методи випробувань, - ДСТУ EN ISO 9001:2018 (EN ISO 9001:2015, IDT; ISO 9001:2015, IDT) «Системи управління якістю. Вимоги», - ДСТУ Б В.2.7-237:2010 «БМ. Камені бетонні і залізобетонні бортові», - ДСТУ Б В.2.7-145:2008 «БМ. Вироби бетонні тротуарні неармовані». Серед документів учасника є згода з технічними характеристиками, а саме ДОДАТКОМ 3 тендерної документації (вих.№180 від 24.04.2026р.) та скан. двох крайніх сертифікатів, а перших три немає.». Згідно пункту 43 Особливостей №1178 під невідповідністю в інформації та/або документах, що подані учасником процедури закупівлі у складі тендерної пропозиції та/або подання яких вимагається тендерною документацією, розуміється у тому числі відсутність у складі тендерної пропозиції інформації та/або документів, подання яких передбачається тендерною документацією (крім випадків відсутності забезпечення тендерної пропозиції, якщо таке забезпечення вимагалося замовником, та/або відсутності інформації (та/або документів) про технічні та якісні характеристики предмета закупівлі, що пропонується учасником процедури в його тендерній пропозиції). Невідповідністю в інформації та/або документах, які надаються учасником процедури закупівлі на виконання вимог технічної специфікації до предмета закупівлі, вважаються помилки, виправлення яких не призводить до зміни предмета закупівлі, запропонованого учасником процедури закупівлі у складі його тендерної пропозиції, найменування товару, марки, моделі тощо. Отже, на порушення вимог пункту 43 Особливостей №1178 Замовником безпідставно розміщено повідомлення з вимогою про усунення невідповідностей у пропозиції ФОП Завітика О.І. З огляду на зазначене, під час здійснення моніторингу процедури закупівлі, Управління Західного офісу Держаудитслужби в Тернопільській області звернулось через електронну систему закупівель до Замовника з метою отримання пояснення з даного питання. Замовник, 03.07.2026 надав пояснення, які не спростовують факт порушення та окрім іншого зазначив: «…Нами розцінено відсутність частини сертифікатів, як помилку в оформленні документів, відповідно уповноважена особа КП «Бучацький ККП» оприлюднила вимогу про усунення невідповідностей протягом 24 годин…». Згідно до вимог пункту 2 частини першої статті 31 Закону замовник відхиляє тендерну пропозицію із зазначенням аргументації в електронній системі закупівель у разі, якщо тендерна пропозиція учасника не відповідає умовам технічної специфікації та іншим вимогам щодо предмета закупівлі тендерної документації. Відповідно до вимог підпункту 2 пункту 44 Особливостей №1178 замовник відхиляє тендерну пропозицію із зазначенням аргументації в електронній системі закупівель у разі, якщо тендерна пропозиція не відповідає умовам технічної специфікації та іншим вимогам щодо предмета закупівлі тендерної документації, крім невідповідності в інформації та/або документах, що може бути усунена учасником процедури закупівлі відповідно до пункту 43 цих особливостей. Таким чином, Замовник на порушення вимог пункту 2 частини першої статті 31 Закону та підпункту 2 пункту 44 Особливостей №1178, з урахуванням норм пункту 3-7 розділу X Прикінцевих та перехідних положень Закону, не відхилив тендерну пропозицію учасника ФОП Завітика О.І. у зв’язку із тим, що тендерна пропозиція не відповідає умовам технічної специфікації та іншим вимогам щодо предмета закупівлі тендерної документації, крім невідповідності в інформації та/або документах, що може бути усунена учасником процедури закупівлі відповідно до пункту 43 цих особливостей.
Період усунення порушень: 10.07.2026 12:42 - 25.07.2026 00:00
Дата публікації висновку: 10.07.2026 12:42

Інформація про усунення порушення

Опис звіту: Замовник усунув порушення виявлені моніторингом, припинив дію договору №58 від 07.05.2026р. відповідно до чинного законодавства.
Дата публікації звіту: 14.07.2026 15:19

Підтвердження факту усунення порушення

Результат: Усунуто
Результат по типу порушення:
  • other: Так
Опис: Порушення усунуто
Дата публікації: 28.07.2026 11:45

Запити/Пояснення