-
Відкриті торги з особливостями
-
Однолотова
-
КЕП
Капітальний ремонт котельні (будівля Ж-1) та системи опалення в будівлях Львівського державного університету внутрішніх справ на вул.Замарстинівська,9 у м. Львові. Технічне переоснащення. Коригування 2. 2-ий пусковий комплекс
Тендер Prozorro UA-2025-09-10-014129-a
Завершена
12 365 570.00
UAH з ПДВ
Номер:
6cd1a1d109ec40c18badd3336495eee9
Ідентифікатор моніторингу:
UA-M-2025-10-09-000047
Дата прийняття рішення про проведення моніторингу:
09.10.2025 00:00
Період моніторингу:
10.10.2025 09:50 - 31.10.2025 23:00
Статус:
Порушення виявлені
Опис:
ДЕРЖАВНА АУДИТОРСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ
СХІДНИЙ ОФІС ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ
УПРАВЛІННЯ СХІДНОГО ОФІСУ
ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ В ДОНЕЦЬКІЙ ОБЛАСТІ
Н А К А З
09.10.2025 № 51-з
Маріуполь
Про початок
моніторингу закупівель
На підставі частини другої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі», відповідно до пункту 3,10 Положення про управління Східного офісу Держаудитслужби в Донецькій області(із змінами), затвердженого наказом Східного офісу Держаудитслужби від 29.08.2016 № 3 (із змінами) та доручення заступника голови Держаудитслужби від 07.10.2025 № 003100-18/12419-2025.
НАКАЗУЮ:
1.Почати моніторинг закупівель відповідно до переліку, що додається.
2.Відділу контролю у сфері закупівель забезпечити проведення моніторингу закупівель, зазначених у пункті 1 цього наказу.
Начальник управління
Східного офісу Держаудитслужби
в Донецькій області Дмитро ВОРОБЙОВ
Додаток
до наказу від 09.10.2025
№ 51-з
Перелік
процедур закупівель, щодо яких здійснюється моніторинг
№ з/п
Оголошення про проведення процедури закупівлі та/або повідомлення про намір укласти договір на веб-порталі Уповноваженого органу Опис підстав для здійснення моніторингу закупівлі
замовник унікальний номер дата оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу
1 Львівський державний університет внутрішніх справ UA-2025-09-10-014129-a 10.09.2025 п.4 ч.2 ст.8 Закону України "Про публічні закупівлі" - виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель.
Етапи закупівельного процесу:
- Укладання та виконання договору про закупівлю (прийняття рішення про відміну торгів)
Підстави для прийняття рішення про початок моніторингу:
- Виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель
Детальніше
Висновок про результати моніторингу
Статус порушень:
Виявлені
Тип порушень:
- Інші порушення законодавства у сфері закупівель
Висновок про наявність або відсутність порушень законодавства:
За результатами аналізу питання дотримання законодавства при розгляді тендерних пропозицій встановлено порушення підпункту 2 пункту 44 Особливостей.
За результатами аналізу питання дотримання Замовником законодавства у сфері публічних закупівель щодо визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані, оприлюднення інформації про закупівлю, повноти відображення інформації в оголошенні про проведення відкритих торгів з особливостями, відповідності вимог тендерної документації вимогам Закону, відповідності умов договору умовам тендерної пропозиції переможця, своєчасності укладання договору про закупівлю та його оприлюднення, надання інформації та документів у випадках передбачених законодавством – порушень не встановлено.
Зобов’язанння щодо усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель:
З огляду на встановлене порушення законодавства у сфері закупівель, беручи до уваги дострокове розірвання договору від 29.07.2025 № 290725, керуючись статтями 5 та 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» та статтею 8 Закону України «Про публічні закупівлі», Управління Східного офісу Держаудитслужби в Донецькій області зобов’язує щодо усунення виявлених порушень шляхом приведення умов договору у відповідність до вимог пункту 5.3 Настанови, а у разі неможливості – здійснити заходи щодо припинення зобов’язань за договором та протягом п’яти робочих днів з дня оприлюднення висновку оприлюднити через електронну систему закупівель інформацію та/або документи, що свідчать про вжиття таких заходів, або аргументовані заперечення до висновку, або інформацію про причини неможливості усунення виявлених порушень.
Інформація про результати моніторингу закупівлі у розрізі стадій проведення процедури закупівлі:
Дата закінчення моніторингу: 28 жовтня 2025 року.
Предметом аналізу були такі питання: визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані, оприлюднення інформації про закупівлю, повноти відображення інформації в оголошенні про проведення відкритих торгів з особливостями, відповідності вимог тендерної документації вимогам Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) з урахуванням «Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування», затверджених постановою КМУ від 12 жовтня 2022 року № 1178 із змінами (далі – Особливості), розгляду тендерних пропозицій, відповідності умов договору умовам тендерної пропозиції переможця, своєчасності укладання договору про закупівлю та його оприлюднення, надання інформації та документів у випадках передбачених законодавством.
Під час моніторингу проаналізовано: річний план закупівель Львівського державного університету внутрішніх справ (далі – Замовник) на 2025 рік, оголошення про проведення відкритих торгів з особливостями, тендерна документація затверджена протокольним рішенням уповноваженої особи від 17.09.2025 № 37-ОЗ, реєстр пропозицій від 25.09.2025, протокол розкриття, тендерну пропозицію ПРИВАТНОГО ПІДПРИЕМСТВА «Інстал-Плаза» (далі - ПП «Інстал-Плаза»), протокол щодо прийняття рішення уповноваженою особою від 26.09.2025 № 37/ОЗ про визнання переможцем ПП «Інстал-Плаза» та укладання з ним договору, повідомлення про намір укласти договір від 26.09.2025, договір від 02.10.2025 № 650 на загальну суму 12067194,78 грн. з ПДВ, відповіді замовника на запити про надання пояснення від 14.10.2025 та 22.10.2025, які надані в електронній системі закупівель 16.10.2025 та 27.10.2025.
Відповідно до пункту 3 Особливостей, Замовники, що зобов’язані здійснювати публічні закупівлі товарів, робіт і послуг відповідно до Закону, проводять закупівлі з урахуванням цих особливостей та з дотриманням принципів здійснення публічних закупівель, визначених Законом.
Моніторингом питання розгляду тендерних пропозицій встановлено наступне.
Замовник у пункті 2 «Інша інформація» розділу V «Оцінка тендерної пропозиції» тендерної документації поміж іншого установив наступні вимоги.
Договірна ціна – тверда.
До договірної ціни переможцем обов’язково мають бути надані, наведені нижче, підтверджуючі розрахунки за статтями витрат договірної ціни виконані у відповідності до кошторисних норм України (КНУ) з урахуванням змін та доповнень та, за необхідності, ДСТУ РЕКН/ КНУ РЕКН, тощо, згідно чинного законодавства:
1) Договірна ціна (тверда).
2) Порядковий локальний кошторис (-си) з розрахунком одиничної вартості (не менше 1-го екз., інші можуть бути без розрахунку одиничної вартості).
3) Розрахунок загальновиробничих витрат.
4) Підсумкова відомість ресурсів
При цьому, відповідно до Пояснювальної записки, що міститься у складі тендерної пропозиції ПП «Інстал-Плаза» (файл «782_ДЦ_ДЦ_2.xls») при розрахунку договірної ціни, учасником використано показник середньомісячної норми тривалості робочого часу в режимі повної занятості 171,75 людино-годин, в той час, як з урахуванням продовження воєнного стану в Україні згідно з Указом Президента № 478/2025 з 07.08.2025, норма тривалості робочого часу при 40-годинному робочому тижні - 173,17 людино-годин.
Отже, учасником при розрахунку договірної ціни застосовано недіючий станом на дату подання пропозиції (24.09.2025) показник середньомісячної норми тривалості робочого часу.
Слід зазначити, що відповідно до пункту 1.1 Настанови, ця настанова є обов’язковою для визначення вартості будівництва об’єктів, що споруджуються із залученням бюджетних коштів, коштів державних і комунальних підприємств, установ та організацій, а також кредитів, наданих під державні гарантії (далі – державні кошти).
Відповідно до пункту 5.3 розділу V «Визначення вартості об’єкта будівництва при складанні ціни пропозиції учасника процедури закупівлі (договірної ціни)» Настанови заробітна плата в складі прямих витрат розраховується учасником процедури закупівлі (підрядником) на підставі нормативних трудовитрат на певний обсяг робіт і вартості людино-години середнього нормативного розряду цих робіт для ланки робітників будівельників і монтажників та середнього нормативного розряду ланки робітників, зайнятих на керуванні та обслуговуванні будівельних машин і механізмів.
Вартість людино-години, яка відповідає середньому нормативному розрядові робіт або за видами робіт, або по об’єкту будівництва в цілому, визначається виходячи з середньомісячної заробітної плати на одного працівника в режимі повної зайнятості, яку учасник процедури закупівлі (підрядник) планує отримувати на об’єкті замовлення, з урахуванням показника середньомісячної норми тривалості робочого часу, встановленого центральним органом виконавчої влади з формування та забезпечення реалізації державної політики у сфері праці, зайнятості населення, трудової міграції, трудових відносин, соціального захисту, соціального діалогу і розраховується за відповідною формулою.
Відповідно до Закону України «Про правовий режим воєнного стану», діють обмеження та особливості організації трудових відносин, встановлені Законом України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15 березня 2022 року № 2136-ІХ (далі - Закон № 2136-ІХ).
Відповідно до частини шостої статті 6 Закону № 2136-ІХ у період дії воєнного стану не застосовуються норми статті 53, частини першої статті 65, частин третьої - п’ятої статті 67, статей 71, 73, 78-1 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП) та частини другої статті 5 Закону України «Про відпустки».
Зокрема, не застосовуються норми, які встановлюють святкові, неробочі і вихідні дні та тривалість роботи напередодні святкових, неробочих і вихідних днів. Згідно з пунктом 3 розділу «Прикінцеві положення» Закону № 2136-ІХ цей Закон діє у період дії воєнного стану, введеного відповідно до Закону України «Про правовий режим воєнного стану», та втрачає чинність з дня припинення або скасування воєнного стану.
Тобто, на період дії воєнного стану положення КЗпП щодо скорочення роботи на одну годину напередодні святкових і неробочих днів, перенесення вихідного дня на наступний після святкового або неробочого, перенесення вихідних та робочих днів відповідно до рекомендації Кабінету Міністрів України, заборони залучення до робіт у вихідні, святкові і неробочі дні, не застосовуються. Збільшення кількості годин роботи, що мають відпрацювати працівники у період воєнного стану у порівнянні з мирним часом, не призводить до збільшення нормальної тривалості робочого часу на тиждень, встановленого частиною першою статті 50 КЗпП, відповідно до якої нормальна тривалість робочого часу працівників не може перевищувати 40 годин на тиждень.
Крім того, слід зазначити, що у спеціалізованому щомісячному періодичному виданні «Ціноутворення у будівництві» (Збірник офіційних документів та роз’яснень), розробленого товариством з обмеженою відповідальністю «Наукововиробнича фірма «Інпроект», яке є базовою організацією у будівництві та здійснює науково-технічне, дослідне, методичне та інформаційне забезпечення нормування з питань економіки та ціноутворення у будівництві відповідно до наказу Міністерства розвитку громад та територій України від 28.08.2021 № 215 (у редакції наказу Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України від 30.11.2023 № 1088), на регулярній основі публікуються інформаційні повідомлення щодо норми тривалості робочого часу на поточний рік з урахуванням терміну дії воєнного стану, наводяться дані щодо норми тривалості робочого часу в залежності від тривалості робочого тижня та повідомляється, що у випадку продовження воєнного стану можна перерахувати норму тривалості робочого часу з урахуванням терміну його дії. Таким чином, застосування учасником у розрахунках договірної ціни показника середньомісячної норми тривалості робочого часу, який не відповідає діючому законодавству, порушує вимоги пункту 5.3 Настанови, а отже, не відповідає пункту 2 «Інша інформація» розділу V «Оцінка тендерної пропозиції» тендерної документації Замовника.
Відповідно до абзацу другого підпункту 2 пункту 44 Особливостей замовник відхиляє тендерну пропозицію із зазначенням аргументації в електронній системі закупівель у разі, коли тендерна пропозиція не відповідає умовам технічної специфікації та іншим вимогам щодо предмета закупівлі тендерної документації, крім невідповідності в інформації та/ або документах, що може бути усунена учасником процедури закупівлі відповідно до пункту 43 цих особливостей.
При цьому, невідповідності у розрахунках договірної ціни не є невідповідностями, які можуть бути усунені учасником процедури закупівлі відповідно до пункту 43 Особливостей.
Однак, на порушення вимог абзацу другого підпункту 2 пункту 44 Особливостей Замовник не відхилив тендерну пропозицію ПП «Інстал-Плаза», визначив його переможцем торгів та уклав з ним договір.
В ході проведення моніторингу керуючись частиною 5 статті 8 Закону, посадовою особою Управління, відповідальною за проведення моніторингу процедури закупівлі через електронну систему закупівель 22.10.2025 оприлюднено запит до Замовника про надання інформації, пояснень та документів з метою отримання інформації стосовно вищезазначеного порушення.
У відповідь на запит, Замовником 27.10.2025 надане пояснення, що не спростовує факт цього порушення.
Період усунення порушень:
28.10.2025 11:39 - 12.11.2025 00:00
Дата публікації висновку:
28.10.2025 11:39
Інформація про усунення порушення
Опис звіту:
Порушення усунене шляхом приведення умов договору у відповідність до вимог пункту 5.3 Настанов з визначення вартості будівництва, затверджених наказом Міністерства розвитку громад та територій України від 01 листопада 2021 року № 281. Копія Додаткової угоди додається.
Дата публікації звіту:
31.10.2025 17:44
Підтвердження факту усунення порушення
Результат:
Усунуто
Результат по типу порушення:
- other: Так
Опис:
Порушення усунуто
Дата публікації:
13.11.2025 14:02
Запити/Пояснення
Номер:
78c61668e05b43aabbff0d8666a4654d
Назва:
Запит про надання пояснень
Дата опублікування:
14.10.2025 10:22
Дата до якої повинна бути надана відповідь:
18.10.2025 00:00
Опис:
У межах проведення моніторингу процедури закупівлі з придбання послуги «Капітальний ремонт котельні (будівля Ж-1) та системи опалення в будівлях Львівського державного університету внутрішніх справ на вул.Замарстинівська,9 у м. Львові. Технічне переоснащення. Коригування 2. 2-ий пусковий комплекс» (інформацію оприлюднено в електронній системі закупівель за номером UA-2025-09-10-014129-a) та відповідно до пунктів 6 та 11 статті 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», частини п’ятої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі», підпунктів 2 та 9 пункту 6 Положення про Управління Східного офісу Держаудитслужби в Донецькій області, затвердженого наказом Східного офісу Держаудитслужби від 29.08.2016 № 3, постала потреба в отриманні пояснень (інформації та документів) з наступного питання:
1. Яким чином та на підставі яких документів здійснено обґрунтування розміру бюджетного призначення, технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, визначено його очікувану вартість (аналіз ринку щодо цін (цінові пропозиції, прайс тощо), листування з учасниками ринку (анкети, запити, запрошення до обговорення тощо)?. Інформацію та документи що запитуються, надаються щодо кожного лоту.
Крім того, прошу надати посилання на сторінку власного веб-сайту (або офіційного веб-сайту головного розпорядника бюджетних коштів) на якому розміщено обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, обґрунтування розміру бюджетних призначень, очікуваної вартості предмета закупівлі відповідно до вимог пункту 4-1 постанови Кабінету Міністрів України від 11 жовтня 2016 року № 710 «Про ефективне використання державних коштів» (зі змінами).
Пояснення необхідно надати через електронну систему закупівель протягом трьох робочих днів з дня отримання цього запиту з питань, які є предметом дослідження в рамках моніторингу процедури закупівлі. При цьому до пояснень необхідно долучити їх документальне підтвердження (інформацію, документи).
Разом з тим повідомляємо, що відповідно до норм статті 351-1 Кримінального кодексу України за перешкоджання діяльності органу державного фінансового контролю, зокрема за невиконання службовою особою законних вимог органу державного фінансового контролю, створення штучних перешкод у їх роботі, надання їм завідомо неправдивої інформації, караються штрафом від ста до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або апробаційним наглядом на строк до трьох років або обмеженням волі на той самий строк.
Номер:
bea3dc6e05be4c1ca9d1170224e8c0c9
Назва:
Запит про надання пояснень
Дата опублікування:
22.10.2025 16:40
Дата до якої повинна бути надана відповідь:
27.10.2025 23:00
Опис:
У межах проведення моніторингу процедури закупівлі з придбання послуги «Капітальний ремонт котельні (будівля Ж-1) та системи опалення в будівлях Львівського державного університету внутрішніх справ на вул.Замарстинівська,9 у м. Львові. Технічне переоснащення. Коригування 2. 2-ий пусковий комплекс» (інформацію оприлюднено в електронній системі закупівель за номером UA-2025-09-10-014129-a) та відповідно до пунктів 6 та 11 статті 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», частини п’ятої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі», підпунктів 2 та 9 пункту 6 Положення про Управління Східного офісу Держаудитслужби в Донецькій області, затвердженого наказом Східного офісу Держаудитслужби від 29.08.2016 № 3, постала потреба в отриманні пояснень (інформації та документів) з наступих питань:
1. Пунктом 3.1 передбачено - Для підтвердження відповідності тендерної пропозиції учасника технічним, якісним, кількісним та іншим вимогам щодо предмета закупівлі, встановлених у Додатку 2 «Технічні вимоги до товару» тендерної документації, учасник у складі тендерної пропозиції поміж іншого надає:
- договірну ціну;
- локальні кошториси (мають бути складені відповідно до технічного завдання з урахуванням будівельного технологічного процесу);
- підсумкову відомість ресурсів;
- розрахунок загальновиробничих витрат;
- розрахунок адміністративних витрат;
- інформаційна модель розрахунку договірної ціни;
- документ/документи, що містить інформацію про ціни на матеріальні ресурси з обов’язковим зазначенням такої інформації: найменування матеріального ресурсу (з характеристиками), одиниця його виміру, кількість, відпускна ціна, а також вартість транспортування та заготівельно-складські витрати, а також країна походження товару щодо кожної номенклатурної позиції.
Згідно Додатку 2 - Назва за видом робіт та характеристики зазначено в окремому файлі, які додаються до технічного завдання.
Таблиця до Додатку 2 містить Відомість обсягів робіт Капітального ремонту котельні (будівля Ж-1) та системи опалення в будівлях Львівського державного університету внутрішніх справ на вул.Замарстинівська , 9 у м. Львові. Технічне переоснащення. Коригування 2 (далі-відомості). Згідно цих Відомостей передбачені наступні роботи: Спускання води із системи (у кількості 376 м, пункт 1 Відомості), Демонтаж радіаторів масою до 80 кг (у кількості 40 шт, пункт 2 Відомості), Демонтаж радіаторів масою понад 80 до 160 кг (у кількості 30 шт, пункт 3 Відомості), Демонтаж трубопроводу опалення з труб сталевих електрозварних діаметром 80 мм (Демонтаж) (60 м, пункт 4 Відомостей), Демонтаж трубопроводу опалення з труб сталевих електрозварних діаметром 50 мм (Демонтаж) (80 м, пункт 5 Відомостей) та інші.
Однак у локальному кошторисі на будівельні роботи № 02-01-02 на Систему опалення корпусу Б-3, Капітальний ремонт системи опалення в будівлях А-3, Б-3, В-3 та зовнішньої тепломережі Львівського державного університету внутрішніх справ на вул. Замарстинівська, 9 у м. Львові, зазначені вище роботи не відповідають Відомостям по кількості.
Прошу повідомити позицію Замовника на зазначену невідповідність тендерної пропозиції Учасника - ПП «Інстал-Плаза» та тендерній документації замовника?
2. Пояснити чи враховано замовником при розгляді тендерної пропозиції Учасника - ПП «Інстал-Плаза» те, що наданий ним розрахунок договірної ціни не відповідає вимогам положень Кошторисних норм України у будівництві «Настанова з визначення вартості будівництва», затверджених наказом Міністерства розвитку громад та територій України від 01 листопада 2021 року № 281 (далі – Настанова) та пункту 8 форми № 2 додатку 1 тендерної документації, а саме:
- пунктом 5.3. Розділу V. Настанови визначено, що вартість людино-години, яка відповідає середньому нормативному розрядові робіт або за видами робіт, або по об’єкту будівництва в цілому, визначається виходячи з середньомісячної заробітної плати на одного працівника в режимі повної зайнятості, яку учасник процедури закупівлі (підрядник) планує отримувати на об’єкті замовлення, з урахуванням показника середньомісячної норми тривалості робочого часу, встановленого центральним органом виконавчої влади з формування та забезпечення реалізації державної політики у сфері праці, зайнятості населення, трудової міграції, трудових відносин, соціального захисту, соціального діалогу.
Слід відмітити, що у період дії воєнного стану в Україні не застосовуються норми законодавства про працю у частині відносин, врегульованих Законом України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» (далі – Закон № 2136), яким визначено особливості трудових відносин у період дії воєнного стану, введеного відповідно до Закону України «Про правовий режим воєнного стану». На період дії воєнного стану норми передбачені Законом № 2136 мають пріоритет над Кодексом законів про працю України.
Згідно із положеннями частини шостої статті 6 Закону № 2136 на період дії воєнного стану не застосовуються норми статті 53 (тривалість роботи напередодні святкових, неробочих і вихідних днів), частин третьої - п’ятої статті 67 (перенесення вихідного дня, що збігається зі святковим чи неробочим днем), статей 71, 73 (святкові і неробочі дні) Кодексу законів про працю України.
Отже, з урахуванням положень Закону № 2136 та з урахуванням Указу Президента України від 15 квітня 2025 року № 235/2025 «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні», затвердженого Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні» від 14 липня 2025 року № 478/2025, яким продовжено строк дії воєнного стану в Україні з 05 години 30 хвилин 07 серпня 2025 року строком на 90 діб, показник середньомісячної норми тривалості робочого часу на 2025 рік складає 173,17 людино-години.
Разом з тим, у пояснювальній записці до кошторисної документації, яку подано 24 вересня 2025 року, у складі тендерної пропозиції Учасника - ПП «Інстал-Плаза» зазначено, що середньомісячна норма тривалості робочого часу складає 171,75 людино-години (файл «782_ДЦ_ДЦ_2.xls»).
Пояснення необхідно надати через електронну систему закупівель протягом трьох робочих днів з дня отримання цього запиту з питань, які є предметом дослідження в рамках моніторингу процедури закупівлі. При цьому до пояснень необхідно долучити їх документальне підтвердження (інформацію, документи).
Разом з тим повідомляємо, що відповідно до норм статті 351-1 Кримінального кодексу України за перешкоджання діяльності органу державного фінансового контролю, зокрема за невиконання службовою особою законних вимог органу державного фінансового контролю, створення штучних перешкод у їх роботі, надання їм завідомо неправдивої інформації, караються штрафом від ста до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або апробаційним наглядом на строк до трьох років або обмеженням волі на той самий строк.