-
Відкриті торги з особливостями
-
Однолотова
-
КЕП
- 1
Придбання спецодягу за кодом ДК 021:2015 18130000-9 Спеціальний робочий одяг
Тендер Prozorro UA-2025-08-27-010212-a
Завершена
2 525 522.12
UAH з ПДВ
мін. крок: 0.5% або 12 627.61 UAH
мін. крок: 0.5% або 12 627.61 UAH
Номер:
c76a15b4e46545cba49d83a0ce11b13a
Ідентифікатор моніторингу:
UA-M-2025-10-20-000056
Дата прийняття рішення про проведення моніторингу:
20.10.2025 00:00
Період моніторингу:
20.10.2025 15:58 - 10.11.2025 23:00
Статус:
Порушення не виявлені
Опис:
ДЕРЖАВНА АУДИТОРСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ПІВНІЧНО-СХІДНИЙ ОФІС ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ
НАКАЗ
20.10.2025 № 293
(дата)
м. Харків
Про початок
моніторингу закупівель
Відповідно до частини другої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі», пункту 9 Положення про Північно-східний офіс Держаудитслужби, затвердженого наказом Держаудитслужби від 02.06.2016 № 23
НАКАЗУЮ:
1. Почати моніторинг закупівель відповідно до переліку, що додається.
2. Відділу контролю у сфері закупівель забезпечити проведення моніторингу закупівель, зазначеного у пункті 1 цього наказу.
Підстава: доповідна записка начальника відділу контролю у сфері закупівель Північно-східного офісу Держаудитслужби Аляб`євої О.М від 20.10.2025 року.
Начальник Станіслав КОСІНОВ
Додаток
до наказу Північно-східного офісу
Держаудитслужби
від 20.10.2025 № 293
Витяг з переліку процедур для здійснення моніторингу закупівель
№ з/п Оголошення про проведення процедури закупівлі та/або повідомлення про намір укласти договір на веб-порталі Уповноваженого органу Дата оприлюднення на вебпорталі Уповноваженого органу Опис підстав для здійснення моніторингу
9. UA-2025-08-27-010212-a 27.08.2025 дані автоматичних індикаторів ризиків.
Начальник відділу
контролю у сфері закупівель Ольга АЛЯБ’ЄВА
Етапи закупівельного процесу:
- Укладання та виконання договору про закупівлю (прийняття рішення про відміну торгів)
Підстави для прийняття рішення про початок моніторингу:
- Дані автоматичних індикаторів ризиків
Детальніше
Висновок про результати моніторингу
Статус порушень:
Не виявлені
Висновок про наявність або відсутність порушень законодавства:
порушення, (порушень) законодавства.
За результатами аналізу питання визначення предмета закупівлі; відображення закупівлі у річному плані; оприлюднення інформації про закупівлю; відповідності тендерної документації вимогам Закону з урахуванням Особливостей; розгляду тендерних пропозицій ФОП «ЄФРЕМУШКІНА ЮЛІЯ ВОЛОДИМИРІВНА», ТОВ «ЗАХІДСПЕЦБЕЗПЕКА», ТОВ «Ванго-Україна»; надання відповіді на запит органу державного фінансового контролю про надання пояснень щодо прийняття рішень та/або вчинення дій чи бездіяльності, які є предметом дослідження в рамках моніторингу закупівлі. - порушень не встановлено.
Інформація про результати моніторингу закупівлі у розрізі стадій проведення процедури закупівлі:
Дата закінчення моніторингу: 06 листопада 2025 року.
Предметом аналізу були питання: визначення предмета закупівлі; відображення закупівлі у річному плані; оприлюднення інформації про закупівлю; відповідності тендерної документації вимогам Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 №922-VIII (далі - Закон) з урахуванням Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 №1178 (в редакції станом на дату початку проведення торгів) (далі – Особливості); розгляду тендерних пропозицій; надання відповіді на запит органу державного фінансового контролю про надання пояснень щодо прийняття рішень та/або вчинення дій чи бездіяльності, які є предметом дослідження в рамках моніторингу закупівлі.
Під час моніторингу проаналізовано: річний план закупівель Комунального спеціалізованого підприємства «ХАРКІВМІСЬКЛІФТ» (далі – Замовник) на 2025 рік; оголошення про проведення відкритих торгів з особливостями UA-2025-08-27-010212-a; тендерну документацію Замовника, затверджену протокольним рішенням уповноваженої особи від 27.08.2025 № ВТ-03 (далі – Тендерна документація); реєстр пропозицій, тендерну пропозицію ФОП «ЄФРЕМУШКІНА ЮЛІЯ ВОЛОДИМИРІВНА», протокол Замовника від 09.09.2025 № ПВ-04 про відхилення пропозиції ФОП «ЄФРЕМУШКІНА ЮЛІЯ ВОЛОДИМИРІВНА»; тендерну пропозицію ТОВ «ЗАХІДСПЕЦБЕЗПЕКА», вимогу про усунення невідповідностей, протокол Замовника від 15.09.2025 № В-06 про відхилення пропозиції ТОВ «ЗАХІДСПЕЦБЕЗПЕКА», тендерну пропозицію ТОВ «Ванго-Україна», протокол Замовника від 22.09.2025 №ВТ-07 щодо продовження строку розгляду пропозиції ТОВ «Ванго-Україна», протокол Замовника від 06.10.2025 №ПП-08 про визнання переможцем учасника ТОВ «Ванго-Україна», повідомлення про намір укласти договір від 06.10.2025; договір поставки товару від 13.10.2025 №299; пояснення Замовника, отримане 28.10.2025 через електронну систему закупівель (далі – Пояснення).
Період усунення порушень:
07.11.2025 20:08 - 13.11.2025 00:00
Дата публікації висновку:
07.11.2025 20:08
Запити/Пояснення
Номер:
674e940c9c6e46de944b0973764c2a89
Назва:
Запит про надання пояснень
Дата опублікування:
23.10.2025 18:10
Дата до якої повинна бути надана відповідь:
28.10.2025 23:00
Опис:
У межах проведення моніторингу закупівлі «Придбання спецодягу за кодом ДК 021:2015 18130000-9 Спеціальний робочий одяг» (інформацію про закупівлю оприлюднено в електронній системі закупівель за номером UA-2025-08-27-010212-a) та відповідно до пунктів 6 та 11 статті 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», частини п’ятої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон), підпунктів 2 та 9 пункту 6 Положення про Північно-східний офіс Держаудитслужби, затвердженого наказом Держаудитслужби від 02 червня 2016 року № 23, постала потреба в перевірці питання щодо правомірності прийняття рішень, а саме:
1. Яким чином та на підставі яких документів Вами здійснено обґрунтування розміру витрат, технічних та якісних характеристик предмета закупівлі та визначено його очікувану вартість?
2. Підпунктом 1.2 пункту 1 Додатку 1 до тендерної документації обумовлено, що на підтвердження інформації вказаної у довідці про наявність досвіду виконання аналогічних договорів, Учасник повинен надати копії зазначеного договору (договорів), із підтверджуючими документами про факт виконання договору (видаткові накладні, акти приймання-передачі товару, тощо) або оригінали відгуків (скановані), видані Замовниками зазначених договорів із підписом та печаткою уповноваженої особи, про якісне виконання Учасником зобов’язань, із обов’язковим зазначенням предмету, номеру та дати договору, щодо якого наданий відгук, а також реєстраційного номеру та дати видачі листа.
Поряд з цим в тендерній документації обумовлено, що аналогічним вважається договір на поставку товару (аналогічного товару згідно номенклатурних позицій Замовника або за кодом ДК відповідно до предмету закупівлі, зазначеного в тендерній документації).
Замовником здійснено придбання товарів ДК 021:2015: 18130000-9 — Спеціальний робочий одяг за слідуючою номенклатурою: Костюм бавовняний, Куртка бавовняна на утепленій прокладці (зима), Жилет сигнальний, Комбінезон, Брюки бавовняні з вогнезахисним просоченням (зима), Куртка бавовняна з вогнезахисним просоченням на утеплювальній прокладці (зима).
Вимогами підпункту 1.2 Додатку№1 до тендерної документації обумовлено, що на підтвердження інформації вказаної у довідці, Учасник повинен надати копії зазначеного договору (договорів), із підтверджуючими документами про факт виконання договору (видаткові накладні, акти приймання-передачі товару, тощо).
Учасником ТОВ «Ванго-Україна» в тендерній пропозиції надано Довідку про наявність досвіду виконання аналогічних договорів від 04.09.2025 №0409-6 (файл «Досвід виконання робіт.pdf»), в якій зазначено виконання договору від 11.11.2019 № 11/11-2019-н, укладеного з МКП «Миколаївводоканал» на постачання форменого одягу (ДК 021:2015: 18110000-3).
Додатком до договору від 11.11.2019 № 11/11-2019-н обумовлено технічні, якісні та кількісні характеристики Товару (найменування товару).
Надати пояснення, яким чином договір 11.11.2019 № 11/11-2019-н на постачання форменого одягу, зазначеного у Додатку до вищевказаного договору, може бути прийнято як аналогічний договір при поставці спеціального одягу за ДК 021:2015: 18130000-9?
Пояснення, інформацію та документи, щодо яких буде зазначено в поясненнях, та які обґрунтовують позицію замовника з поставленого(-их) питання(-нь), необхідно надати через електронну систему закупівель протягом трьох робочих днів з дня оприлюднення цього запиту.
Відповідно до норм статті 351¹ Кримінального кодексу України невиконання службовою особою законних вимог органу державного фінансового контролю, створення штучних перешкод у його роботі, надання йому завідомо неправдивої інформації караються штрафом від ста до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або пробаційним наглядом на строк до трьох років, або обмеженням волі на той самий строк.
Номер:
c94a909ef745411b93a84689de5d3f6f
Назва:
Пояснення КСП "Харківміськліфт"
Дата опублікування:
28.10.2025 15:47
Опис:
Комунальне спеціалізоване підприємство «Харківміськліфт» за процедурою закупівлі Придбання спецодягу за кодом ДК 021:2015 18130000-9 Спеціальний робочий одяг, ідентифікаційний номер закупівлі UA-2025-08-27-010212-a, надає наступні пояснення з наступних питань.
1. Щодо питання першого «Яким чином та на підставі яких документів Вами здійснено обґрунтування розміру витрат, технічних та якісних характеристик предмета закупівлі та визначено його очікувану вартість?».
Обґрунтування очікуваної вартості предмета закупівлі.
Закон України «Про публічні закупівлі» не надає визначення слів «очікувана вартість». Якщо своїми словами, то це орієнтовна сума предмета закупівлі, на яку замовник оголошує процедуру закупівлі, яка може підлягати коригуванню в бік зменшення за результатами аукціону, та яку замовник визначає відповідно до аналізу ринку, кошторису, фінансового плану тощо.
Процес та особливості визначення очікуваної вартості предмета закупівлі регулюється наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 18.02.2020 № 275, яким затверджена Примірна методика визначення очікуваної вартості предмета закупівлі (далі – Методика).
Однак враховуючи, що Методика є примірною, її застосування є правом замовника, але не обов’язком.
Розрахунок очікуваної вартості здійснюється Замовниками на етапі визначення доцільності закупівлі необхідного предмету закупівлі з урахуванням детальних технічних вимог, специфікацій, технічних завдань при підготовці відповідної документації для проведення процедури закупівлі та безпосередньо перед оголошенням процедури закупівлі, а також при наданні цінових довідок щодо рівня очікуваної вартості товару.
Алгоритм визначення очікуваної вартості предмета закупівлі.
Для визначення очікуваної вартості предмета закупівлі (товару) було пройдено наступні етапи:
- Визначення предмета закупівлі відповідно до закупівельного словника ДК 021:2015 та потребу у цьому предметі закупівлі.
- Сформовано опис предмету закупівлі із зазначенням всіх технічних та якісних характеристик, які можуть впливати на ціну (погоджено з відповідними фахівцями).
- Проведено аналіз ринку із застосуванням ринкових консультацій, запитів пропозицій постачальників, а також використання загальнодоступної інформацію з відкритих джерел щодо цінової політики на предмет закупівлі.
- Визначено вимоги до умови поставки та оплати.
Замовник у своїх діях при визначенні очікуваної вартості предмету закупівлі керувався частиною 1 розділу ІІІ Методики, а саме - методом порівняння ринкових цін. Метод порівняння ринкових цін – це метод визначення очікуваної вартості товару, який використовує дані ринку, а саме загальнодоступну відкриту цінову інформацію та інформацію з отриманих і прайс-листів, і комерційних пропозицій на момент дослідження ринку. Точність одержаних розрахунків очікуваної вартості напряму залежить від достовірності цінової інформації, що використовується. Відповідні запити на комерційну пропозицію були надіслані (не менше 3-х письмових комерційних запитів) щодо цін офіційним постачальникам конкретної послуги, представникам.
Визначення потреби в товарах (номенклатура, кількісні та якісні показники тощо) здійснюється на підставі аналізу фактичного використання товару для забезпечення діяльності Замовника у минулих періодах з урахуванням запланованих поточних завдань Замовника, з урахуванням інформації щодо цін на товари, які міститься у відкритих джерелах, а саме: на сайтах постачальників відповідних товарів, а також інформації, отриманої шляхом проведення ринкових консультацій (моніторингу ринкових цін, запитів на комерційні пропозиції, тощо). До формування опису предмета закупівлі залучалися відповідні фахівці підприємства, які відповідають за подальше використання товару, що закупається.
2. Щодо питання другого: «Яким чином договір 11.11.2019 № 11/11-2019-н на постачання форменого одягу, зазначеного у Додатку до вищевказаного договору, може бути прийнято як аналогічний договір при поставці спеціального одягу за ДК 021:2015: 18130000-9?».
У тендерній документації Замовником було встановлено вимогу надати не менше одного договору, що підтверджує наявність аналогічного досвіду виконання.
Учасник надав два договори. Один із них (Договір № 05-20-04-01-Т від 04.05.2020р.) повністю відповідає вимогам тендерної документації — за предметом, обсягом та змістом наданих документів. Відтак, Учасник виконав умову тендерної документації щодо «не менше одного договору», що підтверджує аналогічний досвід, тому Замовник мав усі підстави визнати учасника таким, що відповідає вимогам.
Щодо другого договору, який містить інший код ДК (Договір № 11/11-2019-н від 11.11.2019р.), повідомляємо наступне:
• Тендерна документація передбачала можливість підтвердження досвіду або за кодом ДК, або за номенклатурними позиціями, які є аналогічними до предмета закупівлі Замовника.
• У зазначеному договорі, незважаючи на інший код ДК, наявні номенклатурні позиції, аналогічні до тих, які закуповує Замовник, що також може вважатися підтвердженням аналогічності предмета.
• Проте, навіть без урахування цього другого договору, учасник вже виконав мінімальну вимогу — наявний хоча б один договір, який повністю відповідає вимогам.
Таким чином:
- вимога «не менше одного аналогічного договору» — виконана;
- наявність додаткового договору з іншим кодом ДК не впливає на рішення Замовника, оскільки основний договір відповідає всім умовам;
- врахування номенклатурних позицій другого договору (Договір № 11/11-2019-н від 11.11.2019р.) не суперечить тендерній документації.