-
Відкриті торги з особливостями
-
Однолотова
-
КЕП
Код ДК 021:2015 38810000-6 Обладнання для керування виробничими процесами (Станції пробопідготовки)
Тендер Prozorro UA-2025-07-29-008557-a
Категорія замовника: пункт 3 частина 4 статті 2 Закону України «Про публічні закупівлі». Місцезнаходження замовника: 08130, Київська область, Бучанський район, с. Петропавлівська Борщагівка, вул. Велика Кільцева, 4. Усі документи, що мають відношення до тендерної пропозиції, повинні бути складені українською мовою. У разі, якщо документ чи інформація, надання яких передбачено цією тендерною документацією, складені іншою(ими) мовою(ами), ніж передбачено умовами цієї тендерної документації, у складі тендерної пропозиції надається документ мовою оригіналу з обов’язковим перекладом українською мовою.
Завершена
14 766 714.72
UAH з ПДВ
мін. крок: 0.5% або 73 833.57 UAH
мін. крок: 0.5% або 73 833.57 UAH
Номер:
bea6f9a38081493595d7c6826778dbe1
Ідентифікатор моніторингу:
UA-M-2025-08-19-000021
Дата прийняття рішення про проведення моніторингу:
18.08.2025 00:00
Період моніторингу:
19.08.2025 11:25 - 10.09.2025 00:00
Статус:
Завершено
Опис:
ДЕРЖАВНА АУДИТОРСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Н А К А З
18.08.2025 Київ № 216
Про початок моніторингу
процедур закупівель / закупівель
Відповідно до частини другої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі», зважаючи на пункт 23 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2022 року № 1178, та згідно з пунктом 9 Положення про Державну аудиторську службу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03 лютого 2016 року № 43,
НАКАЗУЮ:
1. Розпочати моніторинг процедур закупівель / закупівель відповідно до переліку, що додається.
2. Департаменту моніторингу та перевірок закупівель забезпечити проведення моніторингу процедур закупівель / закупівель, зазначених у пункті 1 цього наказу.
Голова Алла БАСАЛАЄВА
Додаток
до наказу Державної аудиторської служби України «Про початок моніторингу процедур
закупівель / закупівель»
Витяг з переліку процедур закупівель / закупівель
№ з/п
Оголошення про проведення процедури закупівлі та/або повідомлення про намір укласти договір на вебпорталі Уповноваженого органу Опис підстав для здійснення моніторингу закупівлі
унікальний номер дата оприлюднення на вебпорталі Уповноваженого органу
12 UA-2025-07-29-008557-a 29.07.2025 виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель
Директор Департаменту
моніторингу та перевірок закупівель Олексій АЛЕКСАНДРОВ
Етапи закупівельного процесу:
- Розкриття тендерних пропозицій, їх розгляд та оцінка
Підстави для прийняття рішення про початок моніторингу:
- Виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель
Детальніше
Висновок про результати моніторингу
Статус порушень:
Не виявлені
Висновок про наявність або відсутність порушень законодавства:
За результатами аналізу питань дотримання Замовником законодавства у сфері публічних закупівель щодо визначення предмета закупівлі, оприлюднення інформації про закупівлю, відповідності вимог тендерної документації вимогам Закону та Особливостям, розгляду тендерної пропозиції ТОВ «АЛТ Україна ЛТД», своєчасності укладання договору про закупівлю та його оприлюднення, відповідності умов договору умовам тендерної пропозиції переможця – порушень не установлено.
Інформація про результати моніторингу закупівлі у розрізі стадій проведення процедури закупівлі:
Дата закінчення моніторингу: 08 вересня 2025 року.
Предметом аналізу були питання: визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані, оприлюднення інформації про закупівлю, відповідності вимог тендерної документації вимогам Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) та Особливостям здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 (далі – Особливості), розгляду тендерної пропозиції, своєчасності укладання договору про закупівлю та його оприлюднення, відповідності умов договору умовам тендерної пропозиції переможця.
Під час моніторингу проаналізовано: річний план закупівель Державний науково-дослідний експертно-криміналістичний центр МВС України
(далі – Замовник) на 2025 рік, оголошення про проведення відкритих торгів з особливостями, тендерну документацію, затверджену протокольним рішенням уповноваженої особи Замовника від 29.07.2025, реєстри отриманих тендерних пропозицій, протокол розкриття тендерної пропозиції, тендерну пропозицію товариства з обмеженою відповідальністю «АЛТ Україна ЛТД» (далі – ТОВ «АЛТ Україна ЛТД»), протокол щодо прийняття рішення уповноваженою особою від 11.08.2025, протокол розгляду тендерних пропозицій, повідомлення про намір укласти договір від 11.08.2025 року, договір від 22.08.2025 року
№ 91 на суму 14 756 400,00 грн з ПДВ, пояснення на запит Держаудитслужби, отримані 26.08.2025 року через електронну систему закупівель.
Період усунення порушень:
08.09.2025 16:47 - 12.09.2025 00:00
Дата публікації висновку:
08.09.2025 16:47
Запити/Пояснення
Номер:
fb6d581051b74ea3bca60e8dac3f442c
Назва:
Про надання пояснень
Дата опублікування:
25.08.2025 11:22
Дата до якої повинна бути надана відповідь:
29.08.2025 00:00
Опис:
У межах проведення моніторингу процедури закупівлі товарів «Код ДК 021:2015 38810000-6 Обладнання для керування виробничими процесами (Станції пробопідготовки)» (інформацію опубліковано в електронній системі закупівель за номером UA-2025-07-29-008557-a) та відповідно до пунктів 6 та 11 статті 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», частини п’ятої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі», підпунктів 2 та 9 пункту 6 Положення про Державну аудиторську службу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03 лютого 2016 року № 43, постала потреба в отриманні пояснень (інформації та документів) з наступних питань:
1. Надати інформацію та відповідні документи (комерційні пропозиції від потенційних учасників, посилання на сайти, на яких здійснювався попередній моніторинг цін на товар, що є предметом даної закупівлі, тощо) на підставі яких вами здійснено обґрунтування розміру бюджетного призначення, технічних та якісних характеристик предмета закупівлі та визначено його очікувану вартість.
2. Надати інформацію щодо оприлюднення на власному вебсайті або на офіційному вебсайті головного розпорядника бюджетних коштів обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі. У разі оприлюднення надати посилання на сторінку, яка буде доступна для перегляду.
Пояснення, інформацію та документи, щодо яких буде зазначено в поясненнях, та які обґрунтовують позицію замовника з поставленого(-их) питання(-нь), необхідно надати через електронну систему закупівель протягом трьох робочих днів з дня оприлюднення цього запиту.
Повідомляємо, що відповідно до норм статті 351-1 Кримінального кодексу України невиконання службовою особою законних вимог органу державного фінансового контролю, створення штучних перешкод у його роботі, надання йому завідомо неправдивої інформації караються штрафом від ста до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або пробаційним наглядом на строк до трьох років, або обмеженням волі на той самий строк.
Номер:
31ffb8f774db4085a1c104db85c358ed
Назва:
На виконання запиту ДЕРЖАВНОЇ АУДИТОРСЬКОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ від 25.08.2025
Дата опублікування:
26.08.2025 14:58
Опис:
Про надання пояснень
Державний науково-дослідний експертно-криміналістичний центр України (далі- ДНДЕКЦ МВС, Замовник) відповідно до частини п’ятої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі», зважаючи на пункт 23 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2022 року № 1178, надає наступні пояснення (інформацію, документи) в рамках моніторингу UA-M-2025-08-19-000021 процедури закупівлі за предметом: «Код ДК 021:2015 38810000-6 Обладнання для керування виробничими процесами (Станції пробопідготовки)», ID: UA-2025-07-29-008557-a.
Щодо обґрунтування розміру витрат, технічних та якісних характеристик предмета закупівлі та визначення очікуваної вартості закупівлі
20 повнопрофільними ДНК-лабораторіями Експертної служби МВС України проводяться судові молекулярно-генетичні експертизи, зокрема з ідентифікації тіл (останків) загиблих людей в зоні проведення бойових дій. Внаслідок збройної агресії російської федерації проти України постійно зростає кількість призначених судових молекулярно-генетичних експертиз. Обсяг документів про призначення судових молекулярно-генетичних експертиз та досліджень станом на кінець ІІ кварталу 2025 року зріс на 48 % у порівнянні з аналогічним періодом 2024 року. Автоматичні станції дозволяють автоматизувати ручний труд з пропопідготовки, завдяки чому збільшується кількість виконаних експертиз без збільшення персоналу. З урахування зазначеного та з метою виконання завдань покладених на Експертну службу МВС було здійснено закупівлю шести автоматичних станцій пробопідготовки для виділення ДНК.
Розрахунок очікуваної вартості товарів здійснювався на підставі закупівельних цін попередніх закупівель відповідно до пункту 2 розділу ІІІ Примірної методики визначення очікуваної вартості предмета закупівлі, затвердженої наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України 18.02.2020 № 275.
Для розрахунку очікуваної вартості використовувалась ціна попередньої власної закупівлі Замовника (укладеного договору), з урахуванням зміни курсу іноземної валюти. Як інформаційне джерело застосовувалось: для курсів іноземної валюти - офіційний вебсайт Національного банку України.
Попередньою закупівлею є відкриті торги за предметом закупівлі «Код ДК 021:2015 38810000-6 Обладнання для керування виробничими процесами (Обладнання для лабораторії)», оголошення UA-2024-10-11-009889-a (https://prozorro.gov.ua/uk/tender/UA-2024-10-11-009889-a). За результатами проведення торгів був укладений договір № 151-24 від 05.11.2024, UA-2024-10-11-009889-a-a1.
Згідно з п.1 Специфікації Додатку 1 до даного договору ціна за одиницю автоматичної станції пробопідготовки для виділення ДНК AutoMate Express Forensic DNA Extraction System (Thermo Fisher Scientific, США) становила 2 440 134,00 грн з ПДВ.
Курс долара США на дату укладання договору (на 05.11.2024) - 41,3954 грн.
Курс долара США на дату формування доповідної записки, проведення розрахунку (на 21.07.2025) - 41,7514 грн.
Очікувана вартість закупівлі товарів/послуг іноземного походження розраховується за формулою:
ОВ к =V * Цоз * kк.р. + Дн,
де:
ОВк - очікувана вартість з урахуванням коефіцієнту курсової різниці;
V - обсяг товарів/послуг, що закуповується;
Цоз - ціна останньої закупівлі;
kк.р - коефіцієнт курсової різниці;
Дн - додаткова націнка на товари/послуги (оплата мита, податків тощо за наявності таких додаткових витрат).
Прийнята ціна товару для закупівлі Цоз * kк.р.= 2 440 134,00 * (41,7514/41,3954) =
2 461 119,12 грн.
ОВ к = 6 * 2 461 119,12 + 0,00 = 14 766 714,72 грн
Очікувана вартість шести станцій становить 14 766 714,72 грн.
Очікувана вартість закупівлі відповідає розміру бюджетного призначення (Державною казначейською службою взяті зобов’язання за укладеним договором).
Встановлені вимоги до обладнання відповідають прийнятій Методиці проведення молекулярно-генетичних досліджень, зареєстрованій в Міністерстві юстиції України від 18.01.2019 реєстраційний код 9.5.01.
Надаємо посилання на сторінку веб-сайту ДНДЕКЦ МВС, на якому розміщені обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру бюджетного призначення та очікуваної вартості предмета закупівлі:
https://dndekc.mvs.gov.ua/wp-content/uploads/2025/07/%D0%9E%D0%B1%D2%91%D1%80%D1%83%D0%BD%D1%82%D1%83%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%BD%D1%8F-29.07.2025.docx
Додатки:
1. Сканована копія договору № 151-24 від 05.11.2024 на 7 арк.
2. Роздруківка з сайту Національного банку України https://bank.gov.ua/ua/markets/exchangerates про курс валют станом на 05.11.2024 на 3 арк.
3. Роздруківка з сайту Національного банку України https://bank.gov.ua/ua/markets/exchangerates про курс валют станом на 21.07.2025 на 3 арк.