-
Відкриті торги з особливостями
-
Однолотова
-
КЕП
Цукерки шоколадні (в асортименті), цукерки карамельні (в асортименті), цукерки желейні (в асортименті)
Тендер Prozorro UA-2025-04-22-008879-a
Завершена
456 500.00
UAH з ПДВ
мін. крок: 0.5% або 2 282.50 UAH
мін. крок: 0.5% або 2 282.50 UAH
Номер:
24dbef1f05164ff88f120d4f0f2bdde9
Ідентифікатор моніторингу:
UA-M-2025-06-23-000059
Дата прийняття рішення про проведення моніторингу:
23.06.2025 00:00
Період моніторингу:
23.06.2025 17:21 - 15.07.2025 00:00
Статус:
Порушення не виявлені
Опис:
ДЕРЖАВНА АУДИТОРСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ЗАХІДНИЙ ОФІС ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ
УПРАВЛІННЯ ЗАХІДНОГО ОФІСУ
ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ В ХМЕЛЬНИЦЬКІЙ ОБЛАСТІ
Н А К А З
23.06.2025 № 52-з
Хмельницький
Про початок моніторингу
процедур закупівель / закупівель
Відповідно до частини другої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі» та пункту 23 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178, статті 2 та статті 5 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», підпункту 2 пункту 4 Положення про Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області, затвердженого наказом Західного офісу Держаудитслужби від 20 квітня 2022 року № 158,
НАКАЗУЮ:
1. Розпочати моніторинг процедур закупівель / закупівель відповідно до переліку, що додається.
2. Відділу контролю у сфері закупівель забезпечити проведення моніторингу процедур закупівель / закупівель, зазначених у пункті 1 цього наказу.
3. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
В.о. начальника Світлана ЧОРНІЙ
Додаток до наказу від 23.06.2025 № 52-з
Витяг з переліку процедур закупівель, щодо яких виявлені ознаки порушень законодавства у сфері публічних закупівель
№ з/п Оголошення про проведення процедури закупівлі та/або повідомлення про намір укласти договір на веб-порталі Уповноваженого органу Опис підстав для здійснення моніторингу закупівлі Особа, відповідальна за здійснення моніторингу
унікальний номер дата оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель.
10 UA-2025-04-22-008879-a 22.04.2025 Дані автоматичних індикаторів ризиків. Бондар Л.О.
Начальник відділу контролю у сфері закупівель Наталія БОЛДЕЦЬКА
Етапи закупівельного процесу:
- Укладання та виконання договору про закупівлю (прийняття рішення про відміну торгів)
Підстави для прийняття рішення про початок моніторингу:
- Дані автоматичних індикаторів ризиків
Детальніше
Висновок про результати моніторингу
Статус порушень:
Не виявлені
Висновок про наявність або відсутність порушень законодавства:
За результатами аналізу питання дотримання Замовником законодавства у сфері закупівель щодо визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані закупівель, оприлюднення інформації про закупівлю, повноти відображення інформації в оголошенні про проведення відкритих торгів, дотримання порядку розміщення інформації про публічні закупівлі, відповідності вимог тендерної документації вимогам Закону з урахуванням Особливостей, розгляду тендерних пропозицій, своєчасності укладення договору про закупівлю та його оприлюднення, відповідності умов договору про закупівлю умовам тендерної пропозиції переможця, своєчасності надання інформації, документів у випадках, передбачених законом – порушень не встановлено.
Інформація про результати моніторингу закупівлі у розрізі стадій проведення процедури закупівлі:
Дата закінчення моніторингу: 08 липня 2025 року.
Предметом аналізу були питання: визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані закупівель, оприлюднення інформації про закупівлю, повноти відображення інформації в оголошенні про проведення відкритих торгів, дотримання порядку розміщення інформації про публічні закупівлі, відповідності вимог тендерної документації вимогам Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) з урахуванням Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 (далі – Особливості), розгляду тендерних пропозицій, своєчасності укладення договору про закупівлю та його оприлюднення, відповідності умов договору про закупівлю умовам тендерної пропозиції переможця, своєчасності надання інформації, документів у випадках, передбачених законом.
Під час моніторингу проаналізовано: річний план закупівель на 2025 рік Комунального психіатричного закладу "Мілівецький психоневрологічний інтернат" (далі – Замовник), оголошення про проведення відкритих торгів, тендерну документацію, затверджену протокольним рішенням уповноваженої особи Замовника від 25.04.2025 №3 (зі змінами), реєстр отриманих тендерних пропозицій, протокол розкриття тендерних пропозицій від 30.04.2025, тендерну пропозицію Товариства з обмеженою відповідальністю "РОШЕН-ПОДІЛЛЯ" (далі – ТОВ "РОШЕН-ПОДІЛЛЯ"), інформацію щодо аномально низької ціни тендерної пропозиції учасника ТОВ "РОШЕН-ПОДІЛЛЯ", обґрунтування аномально низької ціни тендерної пропозиції учасника ТОВ "РОШЕН-ПОДІЛЛЯ", повідомлення з вимогою про усунення невідповідностей в інформації та документах, поданих учасником ТОВ "РОШЕН-ПОДІЛЛЯ", протокольне рішення (протокол) уповноваженої особи про відхилення тендерної пропозиції учасника ТОВ "РОШЕН-ПОДІЛЛЯ" від 05.05.2025 №4, тендерну пропозицію Товариства з обмеженою відповідальністю "КРАЇНА ВІЛЬНИХ" (далі – ТОВ "КРАЇНА ВІЛЬНИХ"), інформацію щодо аномально низької ціни тендерної пропозиції учасника ТОВ "КРАЇНА ВІЛЬНИХ", обґрунтування аномально низької ціни тендерної пропозиції учасника ТОВ "КРАЇНА ВІЛЬНИХ", повідомлення з вимогою про усунення невідповідностей в інформації та документах, поданих учасником ТОВ "КРАЇНА ВІЛЬНИХ", протокольне рішення (протокол) уповноваженої особи про відхилення тендерної пропозиції учасника ТОВ "КРАЇНА ВІЛЬНИХ" від 19.05.2025 №6, тендерну пропозицію фізичної особи-підприємця "ЧЕПЕНКО ДІАНА ОЛЕКСАНДРІВНА" (далі – ФОП "ЧЕПЕНКО ДІАНА ОЛЕКСАНДРІВНА"), повідомлення з вимогою про усунення невідповідностей в інформації та документах, поданих учасником ФОП "ЧЕПЕНКО ДІАНА ОЛЕКСАНДРІВНА", документи, завантажені ФОП "ЧЕПЕНКО ДІАНА ОЛЕКСАНДРІВНА" через електронну систему закупівель протягом 24 годин з моменту розміщення Замовником в електронній системі закупівель повідомлення з вимогою про усунення невідповідностей в інформації та/або документах, протокольне рішення (протокол) уповноваженої особи про визначення переможця процедури закупівлі від 21.05.2025 №7, повідомлення про намір укласти договір про закупівлю від 21.05.2025, договір про постачання товару від 29.05.2025 № 135 (далі – Договір), пояснення (інформацію, документи) від 26.06.2025, надані Замовником через електронний кабінет Держаудитслужби в електронній системі закупівель.
Період усунення порушень:
09.07.2025 17:28 - 15.07.2025 00:00
Дата публікації висновку:
09.07.2025 17:28
Запити/Пояснення
Номер:
67bf542fd99449eb85be333ccb4e25a1
Назва:
Про надання пояснень (інформації, документів)
Дата опублікування:
25.06.2025 14:39
Дата до якої повинна бути надана відповідь:
01.07.2025 00:00
Опис:
У межах проведення моніторингу процедури закупівлі «Цукерки шоколадні (в асортименті), цукерки карамельні (в асортименті), цукерки желейні (в асортименті)» (інформацію опубліковано в електронній системі закупівель за номером ID: UA-2025-04-22-008879-a) та відповідно до пунктів 6 та 11 статті 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», частини п’ятої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон), підпунктів 2 та 9 пункту 6 Положення про Державну аудиторську службу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03 лютого 2016 р. № 43, постала потреба в отриманні пояснень (інформації та документів):
1. надайте інформацію та відповідні документи (комерційні пропозиції від потенційних учасників, посилання на сайти, на яких здійснювався попередній моніторинг цін на товари, що є предметом даної закупівлі, тощо), на підставі яких Вами здійснено обґрунтування розміру витрат, технічних та якісних характеристик предмета закупівлі та визначено його очікувану вартість.
2. надайте інформацію щодо оприлюднення на власному вебсайті чи офіційному вебсайті головного розпорядника бюджетних коштів обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі. У разі оприлюднення надати посилання на сторінку, яка буде доступна для перегляду.
Пояснення, інформацію та документи, щодо яких буде зазначено в поясненнях, та які обґрунтовують позицію замовника з поставлених питань, необхідно надати через електронну систему закупівель протягом трьох робочих днів з дня оприлюднення цього запиту.
Повідомляємо, що за перешкоджання діяльності органу державного фінансового контролю передбачено відповідальність відповідно до статті 351-1 Кримінального кодексу України.
Номер:
5d53ebc5d92247349378163dfc207f50
Назва:
відповідь
Дата опублікування:
26.06.2025 15:54
Опис:
Відповідь на запит моніторингу закупівлі послуг: «Цукерки шоколадні (в асортименті), цукерки карамельні (в асортименті), цукерки желейні (в асортименті) (ДК 021:2015: 15840000-8 — Какао; шоколад та цукрові кондитерські вироби)» (інформацію опубліковано в інформаційно-телекомунікаційній системі закупівель Prozorro за номером UA-2025-04-22-008879-a)
1. Щодо надання інформації та відповідні документи (комерційні пропозиції від потенційних учасників, посилання на сайти, на яких здійснювався попередній моніторинг цін на товари, що є предметом даної закупівлі, тощо), на підставі яких Вами здійснено обґрунтування розміру витрат, технічних та якісних характеристик предмета закупівлі та визначено його очікувану вартість.
Відповідно до пункту 11 частини 1 статті 9 ЗУ «Про публічні закупівлі», Основними функціями Уповноваженого органу є розроблення та затвердження примірної методики визначення очікуваної вартості предмета закупівлі.
Наказом №275 від 18.02.2020 року Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України затверджено примірну методику визначення очікуваної вартості предмета закупівлі.
Визначення очікуваної вартості відбувалося методом «порівняння ринкових цін», який передбачено пунктом 1 розділом III Методики визначення очікуваної вартості предмета закупівлі, що затверджена вищезгаданим Наказом № 275.
Метод порівняння ринкових цін - це метод визначення очікуваної вартості на підставі даних ринку, а саме загальнодоступної відкритої інформації про ціни та інформації з отриманих цінових пропозицій та прайс-листів на момент вивчення ринку.
Визначення потреби в товарі, що є предметом закупівлі, здійснювалося на підставі аналізу фактичної потреби у таких товарах та на підставі комерційних пропозицій від постачальників аналогічного товару.
Тому з метою визначення вартості товару було направлено запити до цінових пропозицій до постачальників аналогічних товарів.
За результатами направлених запитів було отримано комерційні пропозиції, що додаються. Крім того, було проведено моніторинг цін, шляхом здійснення пошуку, збору та аналізу загальнодоступної інформації про ціну, що міститься в мережі інтернет у відкритому доступі, спеціалізованих торгівельних майданчиках, в електронних каталогах, в електронній системі закупівель «Прозоро», тощо
У свою чергу, технічні характеристики предмета закупівлі та кваліфікаційні критерії до учасників встановлювалися із урахуванням специфіки предмета закупівлі, з урахуванням положень Наказу № 2208 від 30.10.2020 Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.
2. Щодо надання інформації щодо оприлюднення на власному вебсайті чи офіційному вебсайті головного розпорядника бюджетних коштів обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі. У разі оприлюднення надати посилання на сторінку, яка буде доступна для перегляду.
Враховуючи відсутність власного веб-сайту, посилання оприлюднено в розпорядника бюджетних коштів.
Посилання на сайт :
https://dsznh.oda.org.ua/vidkriti-dani-13-55-45-21-11-2024/
Звертаємо увагу, що Законом України «Про публічні закупівлі», зокрема, пунктом 14 частини 1 статті 1 чітко визначено поняття «моніторинг процедури закупівлі» як процедуру здійснення аналізу дотримання замовником законодавства у сфері публічних закупівель під час проведення процедури закупівлі, укладення договору про закупівлю та протягом його дії з метою запобігання порушенням законодавства у сфері публічних закупівель. В свою чергу, положення абзацу 1 частини 4 статті 3 Закону, передбачається, що відносини, пов’язані із сферою публічних закупівель, регулюється виключно цим Законом і не можуть регулюватися іншими законами, крім випадків, встановлених цим Законом.
Таким чином, вимога щодо надання посилання на сторінку веб-сайту на якому розміщено обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру витрат, очікуваної вартості предмета закупівлі відповідно до вимог пункту 4-1 постанови Кабінету Міністрів України від 11 жовтня 2016 року № 710 «Про ефективне використання державних коштів» (зі змінами) не може бути предметом моніторингу.