-
Відкриті торги з особливостями
-
Однолотова
-
КЕП
Засоби особистої гігієни
Тендер Prozorro UA-2025-02-19-014124-a
Завершена
1 032 000.00
UAH з ПДВ
мін. крок: 1% або 10 320.00 UAH
мін. крок: 1% або 10 320.00 UAH
Номер:
5be06edecf5749caa7edfdba75a143e4
Ідентифікатор моніторингу:
UA-M-2025-03-17-000099
Дата прийняття рішення про проведення моніторингу:
17.03.2025 00:00
Період моніторингу:
17.03.2025 17:24 - 08.04.2025 01:00
Статус:
Порушення виявлені
Опис:
ДЕРЖАВНА АУДИТОРСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ПІВНІЧНИЙ ОФІС ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ
НАКАЗ
17.03.2025 №111
Київ
Про початок моніторингу процедур закупівель/ закупівель
Відповідно до Закону України «Про правовий режим воєнного стану», частини другої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі», пункту 9 Положення про Північний офіс Держаудитслужби, затвердженого наказом Державної аудиторської служби України від 02 червня 2016 року № 23,
НАКАЗУЮ:
1. Розпочати моніторинг процедур закупівель/закупівель відповідно до переліку, що додається.
2. Відділу моніторингу та перевірок закупівель забезпечити проведення моніторингу процедур закупівель/закупівель, зазначених у пункті 1 цього наказу.
3. У разі виникнення обставин непереборної сили, зумовлених воєнними діями, розпочатий моніторинг процедур закупівель/закупівель, зазначених у пункті 1 цього наказу, підлягає зупиненню до усунення/зникнення таких обставин.
Перший заступник начальника Олександр СОМИК
Додаток до наказу Північного офісу Держаудитслужби «Про початок моніторингу процедур закупівель/закупівель»
Витяг з переліку процедур закупівель/ закупівель
№ з/п Оголошення про проведення процедури закупівлі / закупівлі та/або повідомлення про намір укласти договір на веб-порталі Уповноваженого органу Опис підстав для здійснення моніторингу закупівлі унікальний номер дата оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу
3 UA-2025-02-19-014124-a 19.02.2025
дані автоматичних індикаторів ризиків
Етапи закупівельного процесу:
- Укладання та виконання договору про закупівлю (прийняття рішення про відміну торгів)
Підстави для прийняття рішення про початок моніторингу:
- Дані автоматичних індикаторів ризиків
Детальніше
Висновок про результати моніторингу
Статус порушень:
Виявлені
Тип порушень:
- Інші порушення законодавства у сфері закупівель
Висновок про наявність або відсутність порушень законодавства:
За результатами аналізу питання відповідності вимог тендерної документації вимогам Закону № 922-VIII з урахуванням Особливостей № 1178, установлено порушення вимог пункту 3 та 28 Особливостей № 1178.
За результатами моніторингу, установлено порушення абзацу 3 підпункту 3 пункту 44 Особливостей № 1178.
За результатами аналізу питання дотримання замовником законодавства у сфері публічних закупівель при визначенні предмета закупівлі, відображенні закупівлі у річному плані, оприлюдненні інформації щодо закупівлі, розгляді тендерної пропозиції, своєчасності укладання договору про закупівлю та його оприлюднення, відповідності умов договору умовам тендерної пропозиції переможця - порушень не встановлено.
Зобов’язанння щодо усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель:
З огляду на встановлені порушення законодавства у сфері публічних закупівель, керуючись статтями 5 та 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» та статтею 8 Закону України «Про публічні закупівлі» Північний офіс Держаудитслужби зобов’язує здійснити заходи щодо усунення виявлених порушень шляхом оприлюднення в електронній системі закупівель документів, що підтверджують відсутність підстав, зазначених у підпункті 3 пункту 47 Особливостей № 1178 з дати повідомлення про намір укласти договір про закупівлю (з 04.03.2025 по 07.03.2025 включно), а у разі неможливості припинити зобов’язання за договором, та протягом п’яти робочих днів з дня оприлюднення висновку оприлюднити через електронну систему закупівель інформацію та/або документи, що свідчать про вжиття таких заходів.
Інформація про результати моніторингу закупівлі у розрізі стадій проведення процедури закупівлі:
Дата закінчення моніторингу: 07 квітня 2025 року.
Предметом аналізу були питання: визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані, оприлюднення інформації щодо закупівлі, відповідності вимог тендерної документації вимогам Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII (далі – Закон № 922-VIII) з урахуванням Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178, у редакції на дату проведення відкритих торгів (далі – Особливості № 1178), розгляду тендерної пропозиції, своєчасності укладання договору про закупівлю та його оприлюднення, відповідності умов договору умовам тендерної пропозиції переможця.
Під час моніторингу проаналізовано: річний план закупівель на 2025 рік, оголошення про проведення відкритих торгів, тендерну документацію затверджену рішенням уповноваженої особи від 19.02.2025 року № 19
(далі - ТД), тендерну пропозицію ФОП Терещенко Вікторія Вікторівна, реєстр пропозицій, протокол про прийняття рішення уповноваженою особою щодо визначення переможцем торгів та повідомлення про намір укласти договір від 03.03.2025 № 22, договір від 11.03.2025 № 31, пояснення та документи надані Замовником від 24.03.2025 на запити Північного офісу Держаудитслужби.
Аналізом інформації, розміщеної на вебпорталі Уповноваженого органу встановлено, що Переможцем торгів обрано єдиного учасника торгів -
ФОП Терещенко Вікторія Вікторівна та укладено договір від 11.03.2025 № 31 на суму 996 210,90 гривень без ПДВ.
Відповідно до пункту 3 Особливостей № 1178 Замовники, що зобов’язані здійснювати публічні закупівлі товарів, робіт і послуг відповідно до Закону № 922-VIII, проводять закупівлі з урахуванням цих особливостей та з дотриманням принципів здійснення публічних закупівель, визначених Законом № 922-VIII.
Відповідно до пункту 28 Особливостей № 1178 у тендерній документації зазначаються підстави для відмови в участі у відкритих торгах, встановлені пунктом 47 цих особливостей, та інформація про спосіб підтвердження відсутності підстав для відхилення.
Замовник на порушення вимог пункту 47 Особливостей № 1178 встановив, у пункті 3.2 Розділу 3 Додатку 2 до ТД (Перелік документів та інформації для підтвердження відповідності Переможця вимогам, визначеним у пункті 47 Особливостей), що «Переможець процедури закупівлі у строк, що не перевищує чотири дні з дати оприлюднення в електронній системі закупівель повідомлення про намір укласти договір про закупівлю, повинен надати замовнику, шляхом оприлюднення в електронній системі закупівель документи, що підтверджують відсутність підстав, зазначених у підпунктах 3, 5, 6 і 12 та в абзаці чотирнадцятому пункту 47 Особливостей».
Враховуючи викладене, під час складання та оприлюднення тендерної документації, Замовником не враховано зміни, внесені згідно з Постановою КМУ від 02.04.2024 № 382, зокрема щодо виключення абзацу чотирнадцятого пункту 47 Особливостей № 1178, чим відповідно порушено вимоги пункту 3 та пункту 28 Особливостей № 1178.
Разом з тим, згідно з вимогами пункту 47 Особливостей № 1178, установлено, що переможець процедури закупівлі у строк, що не перевищує чотири дні з дати оприлюднення в електронній системі закупівель повідомлення про намір укласти договір про закупівлю, повинен надати замовнику шляхом оприлюднення в електронній системі закупівель документи, що підтверджують відсутність підстав, зазначених у підпунктах 3, 5, 6 і 12 цього пункту.
Так, відповідно до пункту 3.2 Розділу 3 Додатку 2 до ТД, Замовником установлено спосіб документального підтвердження переможцем торгів (фізичною особою чи фізичною особою - підприємцем) щодо відсутності підстав для відхилення згідно вимог пункту 47 Особливостей № 1178.
Аналізом інформації розміщеної в електронній системі закупівель, установлено, що Замовником 03.03.2025 оприлюднено повідомлення про намір укласти договір про закупівлю з ФОП Терещенко Вікторія Вікторівна.
Разом з тим, ФОП Терещенко Вікторія Вікторівна, у строк, що не перевищує чотири дні з дати оприлюднення в електронній системі закупівель повідомлення про намір укласти договір про закупівлю, не надано Замовнику шляхом оприлюднення в електронній системі закупівель документи, що підтверджують відсутність підстав, зазначених у пункті 47 Особливостей № 1178.
У межах проведення моніторингу процедури закупівлі, керуючись вимогами частини п’ятої статті 8 Закону № 922-VIII, Північний офіс Держаудитслужби звернувся через електронну систему закупівель до Замовника про надання пояснень щодо вищевикладеного.
На запит Північного офісу Держаудитслужби Замовником надано наступні пояснення, зокрема: «…переможець процедури закупівлі у строк, що не перевищує чотири дні з дати оприлюднення в електронній системі закупівель повідомлення про намір укласти договір про закупівлю надає розуміння в тлумаченні вимоги, щодо встановлення імперативної вимоги лише щодо крайнього строку оприлюднення відповідних документів. При цьому Відповідно до вимог ч.2 абз. 15 п.47 Особливостей № 1178 Центр не вимагає документального підтвердження публічної інформації, що оприлюднена у формі відкритих даних…».
Слід зазначити, що Замовником до пояснень не долучено/не надано відповідних документів ФОП Терещенко Вікторія Вікторівна, що підтверджують відсутність підстав для відхилення, зокрема, визначених у підпункті 3 пункту 47 Особливостей № 1178.
Разом з тим, зазначене пояснення не спростовує наявність порушення в частині відсутності документів, які повинен надати переможець процедури закупівлі у строк, що не перевищує чотири дні з дати оприлюднення в електронній системі закупівель повідомлення про намір укласти договір про закупівлю, що підтверджують відсутність підстав, зазначених у пункті 47 Особливостей № 1178.
Згідно з абзацом 3 підпункту 3 пункту 44 Особливостей № 1178, замовник відхиляє тендерну пропозицію із зазначенням аргументації в електронній системі закупівель у разі, коли переможець процедури закупівлі не надав у спосіб, зазначений в тендерній документації, документи, що підтверджують відсутність підстав, визначених у підпунктах 3, 5, 6 і 12 пункту 47 цих особливостей.
Однак, на порушення абзацу 3 підпункту 3 пункту 44 Особливостей № 1178, Замовником не відхилено тендерну пропозицію ФОП Терещенко Вікторія Вікторівна, а укладено договір від 11.03.2025 № 31 на суму 996 210,90 гривень.
Період усунення порушень:
09.04.2025 16:06 - 24.04.2025 00:00
Дата публікації висновку:
09.04.2025 16:06
Інформація про усунення порушення
Опис звіту:
У зв’язку з неможливістю усунення порушення описаного у висновку, а саме «…оприлюднення в електронній системі закупівель документів, що підтверджують відсутність підстав, зазначених у підпункті 3 пункту 47 Особливостей № 1178 з дати повідомлення про намір укласти договір про закупівлю (з 04.03.2025 по 07.03.2025 включно)…» було прийнято рішення про розірвання договору № 31 від 11.03.2025 року з ФОП Терещенко Вікторія Вікторівна.
Дата публікації звіту:
14.04.2025 16:23
Підтвердження факту усунення порушення
Результат:
Усунуто
Результат по типу порушення:
- other: Так
Опис:
-
Дата публікації:
27.05.2025 15:19
Запити/Пояснення
Номер:
b56b5118edc74281869d0cc8b6291275
Назва:
Запит про надання пояснень
Дата опублікування:
19.03.2025 17:48
Дата до якої повинна бути надана відповідь:
25.03.2025 00:00
Опис:
У межах проведення моніторингу процедури закупівлі «Засоби особистої гігієни», за кодом ДК 021:2015:33770000-8: Папір санітарно-гігієнічного призначення (інформацію опубліковано в інформаційно-телекомунікаційній системі закупівель Prozorro за номером ID: UA-2025-02-19-014124-a) та відповідно до пунктів 6 та 11 статті 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» від 26.01.1993 № 2939-ХІІ, частини п’ятої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII (далі – Закон), підпунктів 2 та 9 пункту 6 Положення про Державну аудиторську службу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03 лютого 2016 № 43, постала потреба в отриманні пояснень (інформації, документів) яким чином та на підставі яких документів Замовником здійснено обґрунтування технічних, кількісних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру бюджетного призначення та визначено його очікувану вартість? Також надати посилання на сторінку власного веб-сайту на якому розміщено обґрунтування технічних, кількісних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі.
Пояснення (інформацію, документи) необхідно надати через електронну систему закупівель протягом трьох робочих днів з дня оприлюднення цього запиту.
Повідомляємо, що відповідно до вимог статті 351¹ Кримінального кодексу України невиконання службовою особою законних вимог органу державного фінансового контролю, створення штучних перешкод у його роботі, надання йому завідомо неправдивої інформації караються штрафом від ста до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або пробаційним наглядом на строк до трьох років, або обмеженням волі на той самий строк.
Номер:
5848e8fa4e0e486f91018017ee87e66a
Назва:
Відповідь на зипит від 19.03.2025 р., рамках моніторингу UA-M-2025-03-17-000099 процедури відкритих торгів по закупівлі засобів особистої гігієни у 2025 році, за кодом ДК 021:2015 33770000-8 «Папір санітарно-гігієнічного призначення» (інформацію оприлюднено в електронній системі закупівель за номером UA-2025-02-19-014124-а)
Дата опублікування:
24.03.2025 14:23
Опис:
В рамках моніторингу UA-M-2025-03-17-000099 процедури відкритих торгів по закупівлі засобів особистої гігієни у 2025 році, за кодом ДК 021:2015 33770000-8 «Папір санітарно-гігієнічного призначення» (інформацію оприлюднено в електронній системі закупівель за номером UA-2025-02-19-014124-а), на питання «яким чином та на підставі яких документів Замовником здійснено обґрунтування технічних, кількісних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру бюджетного призначення та визначено його очікувану вартість? Також надати посилання на сторінку власного веб-сайту на якому розміщено обґрунтування технічних, кількісних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі», повідомляє наступне:
1. Технічні та якісні характеристики засобів особистої гігієни визначалися Центром самостійно, відповідно до вимог чинного законодавства України, з урахуванням вимог нормативних документів у сфері стандартизації, та відповідно до реальної потреби по видах та кількості, обрахованої згідно медичних призначень лікарів Центру та рекомендацій по застосуванню засобів гігієни.
Станом на 01.01.2025 року кількість клієнтів, а це особи з інвалідністю, діти з інвалідністю та одинокі непрацездатні громадяни, які відповідно до медичних призначень лікарів потребували щоденного використання засобів особистої гігієни, складала 83 людини.
Зваживши на фізіологічні особливості кожного клієнта, процес переміщення клієнта, ризики щодо алергічних реакцій та дерматичних запалень від потертостей, які можуть бути спровоковані невірно підібраними видами особистої гігієни, та враховуючи, що найменша кількості підгузок, прокладок, урологічних прокладок, прокладок для критичних днів тощо на одного клієнта буде складати не менше чим 2 одиниці в день, було вирішено провести закупівлю по наступним видам та кількості:
- Підгузки для дорослих, розмір М (середнє поглинання) 9540 шт
- Підгузки поясний для дорослих, розмір М (високе поглинання) 630 шт
- Підгузки для дорослих, розмір М (максимальне поглинання 2880 шт
- Підгузки для дорослих, розмір L (середнє поглинання) 7680 шт
- Підгузник для дорослих поясний L (середнє поглинання) 600 шт
- Підгузки для дорослих, розмір L (максимальне поглинання) 2232 шт
- Підгузки для дорослих, розмір ХL (середнє поглинання) 1080 шт
- Підгузник для дорослих, поясний ХL (максимальне поглинання) 252 шт
- Підгузки-труси для дорослих, розмір М (середнє поглинання) 4500 шт
- Підгузки-труси для дорослих, розмір L (середнє поглинання) 4500 шт
- Пелюшки сечопоглинальні 60х90 см (велике поглинання) 1320 шт
- Урологічні прокладки для жінок, поглинання від 345 мл 1008 шт
- Урологічні прокладки для жінок, поглинання від 550 мл 3120 шт
- Урологічні прокладки для жінок, поглинання від 910 мл (нічні) 1152 шт
- Урологічні прокладки (вкладки) для жінок, поглинання від 2200 мл 432 шт
- Урологічні прокладки для жінок, поглинання від 930мл (збільшенні) 720 шт
- Підгузки-трусики для дітей (19-30 кг) 104 шт
- Підгузки-трусики для дітей (22-37 кг) 60 шт
- Трусики сітчасті, розмір L 50 шт
- Підгузки розмір ХХL (високе поглинання) 120 шт
- Прокладки для критичних днів 2160 шт.
Розмір бюджетного призначення визначався відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України «Про ефективне використання державних коштів» від 11.10.2016 № 710 зі змінами, та в межах кошторисних призначень Центру по КЕКВ 2220 «Медикаменти та перев'язувальні матеріали» та по КЕКВ 2210 «Предмети, матеріали, обладнання та інвентар» на 2025 рік. Розмір бюджетного призначення затверджений планом закупівель та оприлюднений у встановленому Законом порядку на веб-сторінці https://prozorro.gov.ua.
Очікувана вартість закупівлі розраховувалася відповідно до методики, яка передбачена Наказом Мінекономіки від 18.02.2020 р. № 275 "Про затвердження примірної методики визначення очікуваної вартості предмета закупівлі", та визначалася на підставі проведеного моніторингу цін, шляхом здійснення пошуку, збору та аналізу загальнодоступної інформації про ціну товару (тобто інформація про ціни, що містяться в мережі інтернет у відкритому доступі, спеціалізованих торгівельних майданчиках, в електронних каталогах, в електронній системі закупівель «Прозоро») та отримання комерційних (цінових) пропозицій від потенційних постачальників (скан-копії додаємо). Враховуючи викладене, очікувану вартість по закупівлі засобів особистої гігієни вирішили затвердити у сумі 1 032 000,00 грн., та оприлюднити на веб-сайті: https://prozorro.gov.ua у відповідності до Закону України «Про публічні закупівлі», Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі”, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування» та Закону України «Про електронні документи та електронний документообіг».
Стосовно сторінки власного веб-сайту, на якому рекомендовано розміщувати обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі повідомляємо наступне. Відповідно до частини 4-1 Постанови КМУ від 11 жовтня 2016 р. № 710 (надалі мовою оригіналу): «4-1. Головним розпорядникам бюджетних коштів (розпорядникам бюджетних коштів нижчого рівня), суб’єктам господарювання державного сектору економіки з метою прозорого, ефективного та раціонального використання коштів забезпечити: обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі; оприлюднення обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі шляхом розміщення на власному веб-сайті (або на офіційному веб-сайті головного розпорядника бюджетних коштів, суб’єкта управління об’єктами державної власності, що здійснює функції з управління суб’єктом господарювання державного сектору економіки) протягом п’яти робочих днів з дня оприлюднення оголошення про проведення конкурентної процедури закупівель або повідомлення про намір укласти договір про закупівлю за результатами переговорної процедури закупівель».
Оскільки органом управління Центру є Київська обласна державна (військова) адміністрація інформація про обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі розміщена на їх офіційному веб-сайті. Посилання: https://koda.gov.ua/gromadskosti/vidkryti-dani/publichni-zakupivli/povidomlennya-pro-publichni-zakupivli-oda/departament-soczialnogo-zahystu-naselennya/ («Обгрунтування закупівель – Інтернати, пансіонати – лютий 2025». Також надаємо посилання на завантаження файлу з обґрунтуванням з сайту https://koda.gov.ua/wp-content/uploads/2025/03/dszn-lyutyj-2025.zip і додатково прикріплюємо сам файл з обґрунтуванням технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі.
Номер:
2b25f986f77b430a94fa6e0dd2d8a116
Назва:
Запит про надання пояснень
Дата опублікування:
19.03.2025 18:17
Дата до якої повинна бути надана відповідь:
25.03.2025 00:00
Опис:
Прошу надати пояснення щодо причин та підстав не відхилення тендерної пропозиції ФОП Терещенко Вікторія Вікторівна, з огляду на не надання переможцем, шляхом оприлюднення в електронній системі закупівель, документів, що підтверджують відсутність підстав, зазначених у пункті 47 Особливостей № 1178, у строки визначені пунктом 47 Особливостей № 1178.
Пояснення (інформацію, документи) необхідно надати через електронну систему закупівель протягом трьох робочих днів з дня оприлюднення цього запиту.
Номер:
ff0aadfc488d4668a752bb6725f3b24a
Назва:
Відповідь на зипит від 19.03.2025 р., рамках моніторингу UA-M-2025-03-17-000099 процедури відкритих торгів по закупівлі засобів особистої гігієни у 2025 році, за кодом ДК 021:2015 33770000-8 «Папір санітарно-гігієнічного призначення» (інформацію оприлюднено в електронній системі закупівель за номером UA-2025-02-19-014124-а)
Дата опублікування:
24.03.2025 14:27
Опис:
ЦЕНТР НАДАННЯ СОЦІАЛЬНИХ ПОСЛУГ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ІНТЕГРАЦІЇ вважав, що формулювання норми законодавства «переможець процедури закупівлі у строк, що не перевищує чотири дні з дати оприлюднення в електронній системі закупівель повідомлення про намір укласти договір про закупівлю....» надає розуміння в тлумаченні вимоги, щодо встановлення імперативної вимоги лише щодо крайнього строку оприлюднення відповідних документів. При цьому Відповідно до вимог ч.2 абз. 15 п.47 Особливостей № 1178 Центр не вимагає документального підтвердження публічної інформації, що оприлюднена у формі відкритих даних згідно із Законом України “Про доступ до публічної інформації” та/або міститься у відкритих публічних електронних реєстрах, доступ до яких є вільним, або публічної інформації, що є доступною в електронній системі закупівель, крім випадків, коли доступ до такої інформації є обмеженим на момент оприлюднення оголошення про проведення відкритих торгів. Оскільки відповідні документи наявні в електронній системі закупівель, Центр вважав, що переможець процедури закупівлі надав відповідні документи вчасно та не порушив вимоги законодавства та тендерної документації.