• Відкриті торги з особливостями
  • Однолотова
  • КЕП
  • 3

Будівництво дитячого дошкільного закладу на 280 місць по вул. Космонавтів, в с. Гатне, Києво-Святошинського району Київської області. Коригування.

Детальна інформація стосовно предмету закупівлі та інших вимог зазначено в тендерній документації, яка додається до закупівлі

Завершена

107 338 436.40 UAH з ПДВ
мін. крок: 0.5% або 536 692.19 UAH
Номер: 66c758534ce6463fa43c47bfb7df9e81
Ідентифікатор моніторингу: UA-M-2025-04-30-000007
Дата прийняття рішення про проведення моніторингу: 29.04.2025 00:00
Автор: ПІВНІЧНИЙ ОФІС ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ, UA-EDR 40479560
Період моніторингу: 30.04.2025 11:32 - 22.05.2025 00:00
Статус: Порушення виявлені
Опис: ДЕРЖАВНА АУДИТОРСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ ПІВНІЧНИЙ ОФІС ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ НАКАЗ 29.04.2025 № 187 Київ Про початок моніторингу процедур закупівель/ закупівель Відповідно до Закону України «Про правовий режим воєнного стану», частини другої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі», пункту 9 Положення про Північний офіс Держаудитслужби, затвердженого наказом Державної аудиторської служби України від 02 червня 2016 року № 23, НАКАЗУЮ: 1. Розпочати моніторинг процедур закупівель/закупівель відповідно до переліку, що додається. 2. Відділу моніторингу та перевірок закупівель забезпечити проведення моніторингу процедур закупівель/закупівель, зазначених у пункті 1 цього наказу. 3. У разі виникнення обставин непереборної сили, зумовлених воєнними діями, розпочатий моніторинг процедур закупівель/закупівель, зазначених у пункті 1 цього наказу, підлягає зупиненню до усунення/зникнення таких обставин. Перший заступник начальника Олександр СОМИК Додаток до наказу Північного офісу Держаудитслужби «Про початок моніторингу процедур закупівель/закупівель» Витяг з переліку процедур закупівель/закупівель № з/п Оголошення про проведення процедури закупівлі/закупівлі та/або повідомлення про намір укласти договір на веб-порталі Уповноваженого органу Опис підстав для здійснення моніторингу закупівлі унікальний номер дата оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу 8 UA-2025-02-17-008064-a 17.02.2025 виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель
Адреса: Ukraine, Київ
Контактна особа: ПІВНІЧНИЙ ОФІС ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ ( обл.), +38 (0 93) 391-39-85, m.o.mendel@dasu.gov.ua
Етапи закупівельного процесу:
  • Укладання та виконання договору про закупівлю (прийняття рішення про відміну торгів)
Підстави для прийняття рішення про початок моніторингу:
  • Виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель
Детальніше

Висновок про результати моніторингу

Статус порушень: Виявлені
Тип порушень:
  • Інші порушення законодавства у сфері закупівель
Висновок про наявність або відсутність порушень законодавства: За результатами питання відповідності вимог тендерної документації вимогам Закону № 922-VIII з урахуванням Особливостей № 1178, установлено порушення вимог пункту 28 Особливостей № 1178. За результатами аналізу питання розгляду тендерної пропозиції ТОВ «БУДІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ «БУД ПРОЕКТ», установлено порушення вимог пункту 44 Особливостей № 1178. За результатами моніторингу, установлено порушення вимог пункту 49 Особливостей № 1178. За результатами питання оприлюднення інформації про закупівлю установлено порушення вимог пункту 10 частини 1 статті 10 Закону № 922-VIII. За результатами аналізу питання визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані, своєчасності укладання договору про закупівлю та його оприлюднення, внесення змін до договору - порушень не встановлено.
Зобов’язанння щодо усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель: З огляду на встановлені порушення законодавства у сфері публічних закупівель, керуючись статтями 5 та 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» та статтею 8 Закону України «Про публічні закупівлі» Північний офіс Держаудитслужби зобов’язує здійснити заходи щодо усунення виявлених порушень, шляхом припинення зобов’язань за договором, та протягом п’яти робочих днів з дня оприлюднення висновку оприлюднити через електронну систему закупівель інформацію та/або документи, що свідчать про вжиття таких заходів.
Інформація про результати моніторингу закупівлі у розрізі стадій проведення процедури закупівлі: Дата закінчення моніторингу: 21 травня 2025 року. Предметом аналізу були питання: визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані, оприлюднення інформації щодо закупівлі, відповідності вимог тендерної документації вимогам Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII (далі – Закон № 922-VIII) з урахуванням Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178, у редакції чинній на дату оголошення торгів (далі – Особливості № 1178), розгляду тендерної пропозиції, своєчасності укладання договору про закупівлю та його оприлюднення, відповідності умов договору умовам тендерної пропозиції переможця, внесення змін до договору. Під час моніторингу проаналізовано: річний план закупівель на 2025 рік, оголошення про проведення відкритих торгів, тендерну документацію затверджену рішенням уповноваженої особи від 13.02.2025 № 37, зі змінами (далі – ТД), реєстр отриманих тендерних пропозицій від 04.03.2025, тендерну пропозицію ТОВ «БУДІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ «БУД ПРОЕКТ» (далі – Переможець), вимогу про усунення невідповідностей у документах тендерної пропозиції ТОВ «БУДІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ «БУД ПРОЕКТ», протокол уповноваженої особи щодо продовження строку розгляду тендерної пропозиції від 10.03.2025 № 50, протокол щодо прийняття рішення уповноваженою особою Замовника про визначення переможця та намір укласти договір від 13.03.2025 № 54, договір про закупівлю робіт (договір підряду) від 27.03.2025 № 34 (KV05В_08/РОБОТИ) (далі – Договір підряду № 34), додаткові угоди від 24.04.2025 № 1 та від 12.05.2024 № 2, пояснення та документи надані Замовником від 09.05.2025 та від 19.05.2025 на запити органу державного фінансового контролю (далі – орган ДФК). Аналізом інформації, розміщеної на вебпорталі Уповноваженого органу встановлено, протоколом від 13.03.2025 № 54 Замовником переможцем торгів визначено ТОВ «БУДІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ «БУД ПРОЕКТ», з остаточною ціною 105 826 440,00 гривень. Відповідно до пункту 3 Особливостей № 1178 замовники, що зобов’язані здійснювати публічні закупівлі товарів, робіт і послуг відповідно до Закону № 922-VIII, проводять закупівлі з урахуванням цих особливостей та з дотриманням принципів здійснення публічних закупівель, визначених Законом № 922-VIII. Згідно з пунктом 28 Особливостей № 1178 установлено, що тендерна документація формується замовником відповідно до вимог статті 22 Закону з урахуванням цих особливостей. Разом з тим, установлено, що тендерна документація повинна містити перелік документів та/або інформації, які подаються учасником процедури закупівлі у складі тендерної пропозиції, та перелік документів та/або інформації, які подаються переможцем процедури закупівлі. Зазначені переліки оформляються як окремі додатки до тендерної документації. Моніторингом установлено, що тендерна документація, затверджена рішенням уповноваженої особи від 13.02.2025 № 37 зі змінами, не містить оформлених у вигляді окремих додатків до тендерної документації, переліку документів та/або інформації, які подаються учасником процедури закупівлі у складі тендерної пропозиції, та переліку документів та/або інформації, які подаються переможцем процедури закупівлі, чим, відповідно, порушено вимоги 28 Особливостей № 1178. Відповідно до пункту 1 Розділу 3 ТД, Замовником установлено, що Тендерна пропозиція повинна складатися, у тому числі, з інформації та сканованих документів про відповідність запропонованої пропозиції технічним вимогам. Крім того, пунктом 6 Розділу 3 ТД, Замовником зазначено, що учасники процедури закупівлі повинні надати в складі тендерної пропозиції документальне підтвердження відповідності тендерної пропозиції учасника технічним, якісним, кількісним та іншим вимогам до предмета закупівлі, встановленим замовником у Додатку 3 до тендерної документації. У ході моніторингу, керуючись положеннями частини 5 статті 8 Закону № 922-VIII, орган ДФК звернувся через електронну систему закупівель до Замовника із запитом про надання пояснення щодо того, на підставі яких документів Замовником установлено відповідність тендерної пропозиції ТОВ «БУДІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ «БУД ПРОЕКТ» вимогам щодо технічних, якісних та кількісних характеристик предмета закупівлі, визначених Замовником тендерною документацією. У відповідь на запит органу ДФК, Замовником через електронну систему долучено кошторисні розрахунки договірної ціни ТОВ «БУДІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ «БУД ПРОЕКТ» та наступні пояснення: «У складі тендерної пропозиції ТОВ «БУДІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ «БУД ПРОЕКТ» надано лист від 28.02.2025 № 513 відповідно до якого ТОВ «БУДІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ «БУД ПРОЕКТ» підтверджує щодо технічних, якісних та кількісних характеристик предмета закупівлі та об’ємами робіт згідно з Технічним завданням… Крім того, Учасником гарантійний лист від 28.02.2025 № 522, в якому підтверджують застосування заходів із захисту довкілля та кошторисний розрахунок, в якому міститься технічних, якісних та кількісних характеристик предмета закупівлі, визначених Замовником тендерною документацією…». Слід зазначити, що відповідно до Проєкту договору (Додаток 2 до ТД), Замовником установлено, що Договірна ціна за цим договором визначається сторонами як динамічна, крім того визначено, що порядок визначення вартості договірної ціни проводиться згідно положень Кошторисних норм України «Настанова з визначення вартості будівництва». Натомість, відповідно до Договірної ціни, яка надана у складі кошторисних розрахунків (архів: «кошторис.rar», файл: «u_35_ДЦ_ДЦ_3.xls»), ТОВ «БУДІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ «БУД ПРОЕКТ» зазначено, що «Вид договірної ціни: тверда». Слід зазначити, що відповідно до пункту 1.1. Кошторисних норм України «Настанови з визначення вартості будівництва» затверджених наказом Міністерства розвитку громад та територій України «Про затвердження кошторисних норм України у будівництві» від 01.11.2021р. № 281 (далі - Настанова № 281), визначено, що ця Настанова є обов’язковою для визначення вартості будівництва об’єктів, що споруджуються із залученням бюджетних коштів, коштів державних і комунальних підприємств, установ та організацій, а також кредитів, наданих під державні гарантії. Так, відповідно до пункту 5.31 Настанови № 281 з визначення вартості будівництва, установлено, що за динамічної договірної ціни - не враховується кошти на покриття ризиків, пов’язаних з виконанням робіт, що пропонуються. Варто зауважити, що ТОВ «БУДІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ «БУД ПРОЕКТ» надано договірну ціну у складі якої враховано кошти на покриття ризиків, пов’язаних з виконанням робіт у сумі 2 310 085,81 гривень. Враховуючи вищезазначене, ТОВ «БУДІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ «ПРАЙД» надано договірну ціну (до якої у тому числі враховано кошти на покриття ризиків, пов’язаних з виконанням робіт), яка не відповідає вимогам Додатку 2 до ТД, в частині виду такої договірної ціни. Разом з тим, відповідно до Пояснювальної записки до договірної ціни (складеної у поточних цінах станом на 21.02.2025) (архів: «кошторис.rar», файл: «u_35_ДЦ_ДЦ_2.xls») установлено, що при розрахунку договірної ціни ТОВ «БУДІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ «БУД ПРОЕКТ» застосовано показник середньомісячної норми тривалості робочого часу – 174,67 людино-години. Натомість, з 08.02.2025 середньомісячна норма тривалості робочого часу становить 169,58 людино-години у зв’язку із продовженням воєнного стану в Україні згідно з Указом Президента України від 14 січня 2025 року № 26/2025 «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні», затвердженого Законом України від 15 січня 2025 року № 4220-IX. Отже, ТОВ «БУДІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ «БУД ПРОЕКТ» при розрахунку ціни пропозиції (договірної ціни) застосовано недіючий станом на дату подання пропозиції (03.03.2025) показник середньомісячної норми тривалості робочого часу. Відповідно до пункту 5.3. Настанови № 281, установлено, що вартість людино-години, яка відповідає середньому нормативному розрядові робіт або за видами робіт, або по об’єкту будівництва в цілому, визначається виходячи з середньомісячної заробітної плати на одного працівника в режимі повної зайнятості, яку учасник процедури закупівлі (підрядник) планує отримувати на об’єкті замовлення, з урахуванням показника середньомісячної норми тривалості робочого часу, встановленого центральним органом виконавчої влади з формування та забезпечення реалізації державної політики у сфері праці, зайнятості населення, трудової міграції, трудових відносин, соціального захисту, соціального діалогу і розраховується за відповідною формулою (наведеною у цьому пункті Настанови № 281). Враховуючи викладене вище, у зв’язку із застосуванням ТОВ «БУДІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ «БУД ПРОЕКТ» при розрахунку договірної ціни показника середньомісячної норми тривалості робочого часу, який не відповідає діючому законодавству, пропозиція Переможця не відповідає вимогам пункту 5.3. Настанови № 281 та Додатку 2 до ТД. Відповідно до підпункту 2 пункту 44 Особливостей № 1178, установлено, що Замовник відхиляє тендерну пропозицію із зазначенням аргументації в електронній системі закупівель у разі, коли тендерна пропозиція не відповідає умовам технічної специфікації та іншим вимогам щодо предмета закупівлі тендерної документації. Таким чином, в порушення абзацу 2 підпункту 2 пункту 44 Особливостей № 1178, Замовником не відхилено тендерну пропозицію ТОВ «БУДІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ «БУД ПРОЕКТ» як таку, що не відповідає умовам технічної специфікації та іншим вимогам щодо предмета закупівлі тендерної документації, а, натомість, укладено договір про закупівлю робіт на суму 105 826 440,00 гривень. Окрім того, моніторингом установлено, що відповідно до Додатку 2 до ТД, Замовником передбачено надання Переможцем оригіналу банківської гарантії (забезпечення) виконання договору у розмірі 5% від вартості договору з терміном дії до повного завершення робіт за договором, а в разі продовження з об’єктивних причин строків реалізації цього Договору – продовжити термін дії банківської гарантії. Відповідно до пункту 3 Розділу 6 до ТД, Замовником визначено, що Договір про закупівлю повинен відповідати проекту договору, зазначеному в Додатку 2 до тендерної документації. Окрім того, слід зазначити, що у складі тендерної пропозиції Переможця надано «Інформацію» (лист від 28.02.2025 № 518), відповідно до якого ТОВ «БУДІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ «БУД ПРОЕКТ» надано згоду з проектом договору, зазначеному в додатку 2 до тендерної документації, а також викладено повний текст Проєкту договору згідно з Додатком 2 до ТД. Разом з тим, у ході моніторингу установлено, що укладений Замовником Договір підряду № 34 відрізняється від змісту Проєкту договору, викладеного у Додатку 2 до ТД та тендерної пропозиції ТОВ «БУДІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ «БУД ПРОЕКТ», зокрема в частині наявності умов щодо надання Переможцем забезпечення виконання договору про закупівлю. З огляду викладене, орган ДФК через електронну систему закупівель звернувся до Замовника із відповідним запитом. У відповідь на запит, Замовником надано наступні пояснення: «…Зважаючи на те, що пунктом 7 розділу 6 тендерної документації та оголошенням про проведення закупівлі, яке оприлюднено в електронній системі PROZORRO не встановлено, «Забезпечення виконання договору про закупівлю», Замовником під час підписання договору про закупівлю робіт (договору підряду) видалено у проєкті договору зміст щодо забезпечення виконання договору…». Відповідно до пункту 49 Особливостей № 1178, установлено, що замовник укладає договір про закупівлю з учасником, який визнаний переможцем процедури закупівлі, протягом строку дії його пропозиції, не пізніше ніж через 15 днів з дати прийняття рішення про намір укласти договір про закупівлю відповідно до вимог тендерної документації та тендерної пропозиції переможця процедури закупівлі. Враховуючи викладене, зазначення Замовником у тендерній документації суперечливих відомостей, спричинило укладення Замовником договору про закупівлю з учасником, якого визначено переможцем процедури закупівлі, умови якого відрізняються від вимог тендерної документації та тендерної пропозиції переможця процедури закупівлі, чим порушено вимоги пункту 49 Особливостей № 1178. Окрім того, згідно з пунктом 17 Особливостей № 1178 визначено, що договір про закупівлю за результатами проведеної закупівлі згідно з пунктами 10 і 13 цих особливостей укладається відповідно до Цивільного і Господарського кодексів України з урахуванням положень статті 41 Закону № 922-VIII, крім частин другої - п’ятої, сьомої - дев’ятої статті 41 Закону № 922-VIII, та цих особливостей. Так, відповідно до частини 1 статті 41 Закону № 922-VIII, установлено, що невід’ємними додатками до договору про закупівлю послуг з поточного ремонту, робіт з нового будівництва, реконструкції, реставрації, капітального ремонту об’єкта будівництва є документи, що містять інформацію про ціни на матеріальні ресурси. При цьому, у документах, що містять інформацію про ціни на матеріальні ресурси, обов’язково має зазначатися така інформація: найменування матеріального ресурсу (з характеристиками), одиниця його виміру, кількість, відпускна ціна та вартість транспортування та заготівельно-складські витрати, а також країна походження товару щодо кожної номенклатурної позиції. Такі документи можуть містити іншу інформацію. Разом з тим, відповідно пункту 10 частини 1 статті 10 Закону № 922-VIII, установлено, що замовник самостійно та безоплатно через авторизовані електронні майданчики оприлюднює в електронній системі закупівель у порядку, встановленому Уповноваженим органом та цим Законом, інформацію про закупівлю, зокрема, договір про закупівлю та всі додатки до нього (у тому числі документи, що містять інформацію про ціни на матеріальні ресурси) у машинозчитувальному форматі (у разі оприлюднення договору про закупівлю, зазначеного в абзаці другому частини першої статті 41 цього Закону) - протягом трьох робочих днів з дня його укладення. Слід зазначити, що згідно з пунктом 1 Положення про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2015 р. № 835, (далі – Положення № 835) машиночитаний формат – формат даних, структурований таким чином, що дає змогу ідентифікувати, перетворювати та отримувати конкретні дані, включаючи окремі факти та їх внутрішню структуру, без участі людини. Відповідно до пункту 9 Положення № 835 для оприлюднення наборів даних використовуються такі формати, зокрема, для текстових даних - TXT, RTF, MD, ODT*, DOC(X), (X)HTML*, для структурованих даних - RDF*, XML*, JSON*, CSV*, XLS(X), ODS*, YAML*. Разом з тим, пунктом 15 Порядку розміщення інформації про публічні закупівлі, затвердженого наказом Мінекономіки від 11.06.2020 № 1082, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 01 липня 2020 року за № 610/34893, договір про закупівлю, додатки до договору про закупівлю, зміни до договору про закупівлю розміщуються замовником в електронній системі закупівель у форматі PDF. З огляду на викладене, Замовник повинен був оприлюднити в електронній системі закупівель договір про закупівлю та додатки до договору про закупівлю (у тому числі документи, що містять інформацію про ціни на матеріальні ресурси) у форматі PDF, а також розмістити їх у машинозчитувальному форматі. Натомість, аналізом інформації розміщеної в електронній системі закупівель, установлено, що Замовником 31.03.2025 оприлюднено Договір про закупівлю робіт (договір підряду) від 27.03.2025 № 34 (KV05B_08/РОБОТИ) та додатки до нього («Договірна ціна», «Календарний графік виконання робіт», «План фінансування», «Зведений кошторисний розрахунок вартості будівництва», «Пакт про згоду щодо професійної чесності» (з підписом та печаткою англійською та українською мовами» та «Пакт щодо дотримання екологічних та соціальних стандартів» (з підписом та печаткою англійською та українською мовами)») у форматі PDF, натомість, документи, що містять інформацію про ціни на матеріальні ресурси, та договір про закупівлю та всі додатки до нього у машинозчитувальному форматі, Замовником не оприлюднено. Поряд з тим, Замовником в електронній системі закупівель оприлюднено Додаткову угоду від 24.04.2025 № 1, відповідно до якої до переліку додатків до Договору підряду № 34 додано Додаток № 7 «Підсумкова відомість ресурсів», що містить інформацію про ціни на матеріальні ресурси. Натомість, на порушення вимог пункту 10 частини 1 статті 10 Закону № 922-VIII, Замовником не оприлюднено договір про закупівлю та всі додатки до нього у машинозчитувальному форматі.
Період усунення порушень: 23.05.2025 14:47 - 07.06.2025 00:00
Дата публікації висновку: 23.05.2025 14:47

Інформація про усунення порушення

Опис звіту: Гатненською сільською радою розірвано договір.
Дата публікації звіту: 02.06.2025 12:57

Запити/Пояснення