• Відкриті торги з особливостями
  • Однолотова
  • КЕП
  • 2

ДК 021:2015 34350000-5 "Шини для транспортних засобів великої та малої тоннажності" (Шини для автомобільної техніки)

Завершена

800 000.00 UAH з ПДВ
мін. крок: 0.5% або 4 000.00 UAH
Номер: 350c682c97274d10bfb4908708d10faf
Ідентифікатор моніторингу: UA-M-2025-02-17-000013
Дата прийняття рішення про проведення моніторингу: 17.02.2025 00:00
Автор: Західний офіс Держаудитслужби, UA-EDR 40913619
Період моніторингу: 17.02.2025 14:44 - 11.03.2025 00:00
Статус: Порушення виявлені
Опис: ДЕРЖАВНА АУДИТОРСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ ЗАХІДНИЙ ОФІС ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ УПРАВЛІННЯ ЗАХІДНОГО ОФІСУ ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ В ІВАНО-ФРАНКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ Н А К А З 17.02.2025 № 9-з Івано-Франківськ Про початок моніторингу закупівель Відповідно до частини другої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі», статей 2 та 5 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», підпункту 2 пункту 4 Положення про Управління Західного офісу Держаудитслужби в Івано-Франківській області, затвердженого наказом Західного офісу Держаудитслужби від 22.02.2022 № 115 НАКАЗУЮ: 1. Почати моніторинг закупівлі відповідно до переліку, що додається. 2. Відділу контролю у сфері закупівель забезпечити проведення моніторингу закупівель, зазначеного у пункті 1 цього наказу. 3. Контроль за виконанням даного наказу залишаю за собою. Начальник Богдан ГРИЦАК Додаток до наказу Управління Західного офісу Держаудитслужби в Івано-Франківській області від 17.02.2025 № 9-з Перелік процедур закупівель для моніторингу № з/п Оголошення про проведення процедури закупівлі та/або повідомлення про намір укласти договір на веб-порталі Уповноваженого органу Опис підстав для здійснення моніторингу закупівлі унікальний номер дата оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу 12 UA-2025-01-28-019066-a 28.01.2025 Виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель Начальник відділу контролю у сфері закупівель Олена ПЕТРИНА
Адреса: Ukraine, Івано-Франківськ
Контактна особа: Західний офіс Держаудитслужби ( обл.), +38 (0 34) 255-64-75, v.y.baran@dasu.gov.ua
Етапи закупівельного процесу:
  • Розкриття тендерних пропозицій, їх розгляд та оцінка
Підстави для прийняття рішення про початок моніторингу:
  • Виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель
Детальніше

Висновок про результати моніторингу

Статус порушень: Виявлені
Тип порушень:
  • Інші порушення законодавства у сфері закупівель
Висновок про наявність або відсутність порушень законодавства: За результатами аналізу питання відповідності тендерної документації вимогам Закону та Особливостей встановлено порушення пункту 18 частини другої статті 22 Закону та пункту 28 Особливостей. За результатами аналізу питань розгляду тендерної пропозиції учасника ТОВ "ПОЛІПАРТС" встановлено порушення абзацу першого пункту 43 Особливостей. За результатами аналізу питань визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані (додатку), оприлюднення інформації про закупівлю, своєчасності укладання договору про закупівлю та його оприлюднення, відповідності умов договору умовам тендерної пропозиції переможця, повноти та своєчасності надання інформації та документів у випадках, передбачених Законом – порушень не встановлено.
Зобов’язанння щодо усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель: З огляду на встановлені порушення законодавства у сфері закупівель, керуючись статтями 2, 5 та 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», Управління Західного офісу Держаудитслужби в Івано-Франківській області зобов’язує здійснити заходи щодо усунення виявлених порушень в установленому законодавством порядку, а саме: направлені на недопущення у подальшому (зокрема, шляхом проведення роз’яснювальної роботи, економічних навчань, тощо) виявлених порушень при складанні тендерної документації і розгляді тендерної пропозиції та протягом п’яти робочих днів з дня оприлюднення висновку оприлюднити через електронну систему закупівель інформацію та/або документи, що свідчать про вжиття таких заходів.
Інформація про результати моніторингу закупівлі у розрізі стадій проведення процедури закупівлі: Дата закінчення моніторингу закупівлі: 04 березня 2025 року. Предметом аналізу були питання: визначення предмету закупівлі, відображення закупівлі у річному плані (додатку), оприлюднення інформації про закупівлю, відповідності вимог тендерної документації вимогам Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 №922-VIII (зі змінами) (далі – Закон) та Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 №1178 (в редакції станом на дату проведення торгів) (далі – Особливості), розгляду тендерної пропозиції, своєчасності укладання договору про закупівлю та його оприлюднення, відповідності умов договору умовам тендерної пропозиції переможця, повноти та своєчасності надання інформації та документів у випадках, передбачених Законом. Під час моніторингу проаналізовано: річний план закупівель КП "Полігон Екологія" (далі – Замовник) на 2025 рік, оголошення про проведення відкритих торгів, тендерну документацію Замовника, затверджену рішенням уповноваженої особи від 28.01.2025 №1 (далі – ТД), реєстр отриманих тендерних пропозицій, тендерну пропозицію ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ПОЛІПАРТС" (далі – ТОВ "ПОЛІПАРТС"), вимогу про усунення невідповідностей до 12.02.2025 року, протокольне рішення уповноваженої особи від 13.02.2025 №5, повідомлення про намір укласти договір від 13.02.2025, Договір №115 від 27.02.2025 року, відповіді Замовника на запити про надання пояснення від 21.02.2025 року та від 03.03.2025 року. Згідно з пунктом 28 Особливостей тендерна документація формується замовником відповідно до вимог статті 22 Закону з урахуванням цих особливостей. За результатами моніторингу процедури закупівлі встановлено, що на порушення пункту 18 частини другої статті 22 Закону у пункті 7 Розділу 3 ТД та в пункті 9 Додатку 1 до ТД Замовник вимагає від учасників надати Інформацію з найменуванням та місцезнаходженням щодо кожного суб’єкта господарювання, якого учасник планує залучати як субпідрядника для надання послуг у обсязі не менше ніж 20 відсотків від вартості договору про закупівлю у разі залучення субпідрядників, або довідки про незалучення субпідрядників. При цьому, відповідно до пункту 18 частини другої статті 22 Закону вимога про зазначення учасником у тендерній пропозиції інформації (повне найменування та місцезнаходження) щодо кожного суб’єкта господарювання, якого учасник планує залучати до виконання робіт чи послуг як субпідрядника/співвиконавця в обсязі не менше 20 відсотків від вартості договору про закупівлю зазначається замовником у тендерній документації у разі закупівлі робіт або послуг, в той час як предметом даної закупівлі є товари. Крім того, в Додатку 1 до ТД Замовник зазначив: «Учасники в складі тендерної пропозиції документально підтверджують наявність фінансової спроможності наступною інформацією та документами: Копія фінансової звітності за останній річний завершений звітний період, для якого встановлений граничний термін подання такої звітності до відповідних органів на дату оголошення цієї закупівлі вже минув, а саме: - сканкопію Балансу (форма №1), з підтвердженням (відміткою, квитанцією тощо) про прийняття відповідними органами, до яких він мав бути поданий; - сканкопію Звіту про фінансові результати (форма №2) з підтвердженням (відміткою, квитанцією тощо) про прийняття відповідними органами, до яких він мав бути поданий». При цьому, слід відмітити, що відповідно до частини першої статті 13 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 № 996-XIV звітним періодом для складання фінансової звітності є календарний рік. Учасником ТОВ "ПОЛІПАРТС" надано у складі тендерної пропозиції копію фінансової звітності станом на 30.09.2024 року. При цьому, всупереч вимог Замовника учасник ТОВ "ПОЛІПАРТС" не надав у складі тендерної пропозиції фінансову звітність за останній річний завершений звітний період станом на момент подання тендерної пропозиції , тобто за 2023 рік. Водночас, пунктом 43 Особливостей імперативно визначені наступні умови та зобов’язання: якщо замовником під час розгляду тендерної пропозиції учасника процедури закупівлі виявлено невідповідності в інформації та/або документах, що подані учасником процедури закупівлі у тендерній пропозиції та/або подання яких передбачалося тендерною документацією, він розміщує у строк, який не може бути меншим, ніж два робочі дні до закінчення строку розгляду тендерних пропозицій, повідомлення з вимогою про усунення таких невідповідностей в електронній системі закупівель. Під невідповідністю в інформації та/або документах, що подані учасником процедури закупівлі у складі тендерної пропозиції та/або подання яких вимагається тендерною документацією, розуміється у тому числі відсутність у складі тендерної пропозиції інформації та/або документів, подання яких передбачається тендерною документацією (крім випадків відсутності забезпечення тендерної пропозиції, якщо таке забезпечення вимагалося замовником, та/або відсутності інформації (та/або документів) про технічні та якісні характеристики предмета закупівлі, що пропонується учасником процедури в його тендерній пропозиції). Невідповідністю в інформації та/або документах, які надаються учасником процедури закупівлі на виконання вимог технічної специфікації до предмета закупівлі, вважаються помилки, виправлення яких не призводить до зміни предмета закупівлі, запропонованого учасником процедури закупівлі у складі його тендерної пропозиції, найменування товару, марки, моделі тощо. Проте, на порушення абзацу першого пункту 43 Особливостей Замовник не розмістив в електронній системі повідомлення з вимогою про усунення вищевказаної невідповідності в інформації та/або документах, які наявні у складі тендерної пропозиції ТОВ "ПОЛІПАРТС", тим самим не надав можливість учаснику усунути вищевказану невідповідність. З метою підтвердження або спростування встановленого порушення, органом державного фінансового контролю в ході моніторингу 26.02.2025 року через електронну систему закупівель надано запит Замовнику. Замовником 03.03.2025 року в електронній системі закупівель надано відповідь, яка не спростовує факту порушення ним норм чинного законодавства.
Період усунення порушень: 04.03.2025 11:48 - 19.03.2025 00:00
Дата публікації висновку: 04.03.2025 11:48

Інформація про усунення порушення

Опис звіту: За результатами висновку моніторингу процедури закупівлі ДК 021:2015 34350000-5 "Шини для транспортних засобів великої та малої тоннажності" (Шини для автомобільної техніки) (ідентифікатор закупівлі UA-2025-01-28-019066-a) повідомляємо наступне: В подальшому ми зобов’язуємося здійснити всі заходи щодо недопущення порушення вимог пункту 18 частини другої статті 22 Закону та пункту 28 Особливостей при складанні тендерної документації та абзацу першого пункту 43 Особливостей при розгляді тендерних пропозицій.
Дата публікації звіту: 06.03.2025 16:29

Запити/Пояснення