-
Відкриті торги з особливостями
-
Однолотова
-
КЕП
Послуги їдалень (Послуги харчування учнів) (2025рік)
Тендер Prozorro UA-2024-12-16-006401-a
Завершена
6 450 000.00
UAH без ПДВ
мін. крок: 1% або 64 500.00 UAH
мін. крок: 1% або 64 500.00 UAH
Номер:
50896b49eb114f7ea3f4b6057aa47a05
Ідентифікатор моніторингу:
UA-M-2025-02-18-000067
Дата прийняття рішення про проведення моніторингу:
18.02.2025 00:00
Період моніторингу:
18.02.2025 15:18 - 12.03.2025 00:00
Статус:
Порушення не виявлені
Опис:
ДЕРЖАВНА АУДИТОРСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ЗАХІДНИЙ ОФІС ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ
НАКАЗ
18.02.2025 № 34
Львів
Про початок моніторингу
процедур закупівель/закупівель
Відповідно до статті 2 та статті 5 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», частини другої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі», з врахуванням пункту 23 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2022 року № 1178, та згідно з пунктом 9 Положення про Західний офіс Держаудитслужби, затвердженого наказом Держаудитслужби від 02.06.2016 № 23.
НАКАЗУЮ:
1. Розпочати моніторинг процедур закупівель/закупівель відповідно до переліку, що додається.
2. Відділу контролю у сфері закупівель забезпечити проведення моніторингу процедур закупівель/закупівель, зазначених у додатку до цього наказу.
3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника начальника Західного офісу Держаудитслужби Володимира ВОЇНСЬКОГО.
Начальник Роман КРОЛЯК
Додаток до наказу Західного офісу Держаудитслужби від 18.02.2025 № 34.
Витяг з переліку процедур
закупівель/закупівель
№ з/п
Оголошення про проведення процедури закупівлі/закупівлі та/або повідомлення про намір укласти договір на веб-порталі Уповноваженого органу, опис підстав для здійснення моніторингу процедури закупівлі/закупівлі, унікальний номер дата оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу: UA-2024-12-16-006401-a, 16.12.2024. Виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель.
Начальник
відділу контролю у сфері закупівель Надія ЯРЕМА
Етапи закупівельного процесу:
- Укладання та виконання договору про закупівлю (прийняття рішення про відміну торгів)
Підстави для прийняття рішення про початок моніторингу:
- Виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель
Детальніше
Висновок про результати моніторингу
Статус порушень:
Не виявлені
Висновок про наявність або відсутність порушень законодавства:
За результатами аналізу питання дотримання Замовником законодавства у сфері публічних закупівель щодо визначення предмета закупівлі; відображення закупівлі у річному плані; розміщення та оприлюднення інформації про закупівлю; відповідності тендерної документації вимогам Закону та Особливостей №1178; правильності заповнення документів, що оприлюднюються відповідно до Закону та Особливостей №1178; розгляду тендерної пропозиції; надання переможцем тендеру документів при укладанні договору про закупівлю; своєчасності укладання договору про закупівлю та його оприлюднення; відповідності умов укладеного договору умовам тендерної документації та тендерній пропозиції переможця тендеру; правомірності внесення змін до договору про закупівлю – порушень не встановлено.
Інформація про результати моніторингу закупівлі у розрізі стадій проведення процедури закупівлі:
Дата закінчення моніторингу: 11 березня 2025 року.
Предметом аналізу закупівлі були питання: визначення предмета закупівлі; відображення закупівлі у річному плані; розміщення та оприлюднення інформації про закупівлю; відповідності тендерної документації вимогам Закону України від 25.12.2015 №922-VIII «Про публічні закупівлі» (у чинній для досліджуваної процедури закупівлі редакції, далі – Закон) та постанови Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 №1178 «Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування» (у чинній для досліджуваної процедури закупівлі редакції, далі – Особливості №1178); правильності заповнення документів, що оприлюднюються відповідно до Закону та Особливостей №1178; розгляду тендерної пропозиції; надання переможцем документів при укладанні договору про закупівлю; своєчасності укладення договору та його оприлюднення, відповідності умов укладеного договору вимогам тендерної документації та тендерній пропозиції переможця; правомірності внесення змін до договору про закупівлю.
Під час моніторингу проаналізовано: річний план закупівель Відділу освіти, культури, молоді та спорту Івано-Франківської селищної ради (далі – Замовник) на 2025 рік (UA-P-2024-12-16-007794-a); оголошення про проведення відкритих торгів та внесені зміни до нього; тендерну документацію та внесені зміни до неї; реєстр отриманих тендерних пропозицій; протокол розкриття тендерної пропозиції; протокол уповноваженої особи Замовника від 31.12.2024 №92; тендерну пропозицію фізичної особи - підприємця Люзняка Василя Богдановича (далі – ФОП Люзняк В.Б.); повідомлення про намір укласти договір про закупівлю; опубліковані ФОП Люзняком В.Б. як переможцем документи; договір від 08.01.2025 №1, додаткову угоду від 16.01.2025 №1 до договору та повідомлення про внесення змін до договору про закупівлю; опубліковані Замовником під час моніторингу пояснення та документи на запити органу державного фінансового контролю.
Період усунення порушень:
11.03.2025 15:33 - 15.03.2025 00:00
Дата публікації висновку:
11.03.2025 15:33
Запити/Пояснення
Номер:
6daf39edb855482f861a20175b1a3326
Назва:
Запит про надання пояснення Замовнику – Відділу освіти, культури, молоді та спорту Івано-Франківської селищної ради
Дата опублікування:
26.02.2025 10:24
Дата до якої повинна бути надана відповідь:
04.03.2025 00:00
Опис:
Відповідно до статті 19 Конституції України, абзацу 2 статті 2, статті 5 Закону України від 26.01.1993 №2939-ХІІ «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» та частини 5 статті 8 Закону України від 25.12.2015 №922-VIII «Про публічні закупівлі» (далі – Закон), в межах здійснення Західним офісом Держаудитслужби моніторингу закупівлі за ІD: UA-2024-12-16-006401-a, яка проводилась Відділом освіти, культури, молоді та спорту Івано-Франківської селищної ради (далі – Замовник), виникла необхідність в отриманні пояснень.
Враховуючи вищенаведене, прошу надати пояснення з наступних питань:
1. Надати інформацію про те, яким чином та на підставі яких документів Замовником здійснено обґрунтування розміру бюджетного призначення, технічних та якісних характеристик предмета закупівлі та визначено його очікувану вартість.
2. Надати посилання на сторінку вебсайту, на якому розміщено обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі (у разі такого розміщення).
Під час моніторингу встановлено, що відповідно до зазначеної у річному плані закупівель Замовника на 2025 рік інформації (UA-P-2024-12-16-007794-a) джерелом фінансування досліджуваної процедури закупівлі є кошти місцевого бюджету.
Враховуючи вищенаведене, прошу надати пояснення з наступного питання:
3. Надати інформацію про те, за рахунок яких джерел фінансування та в яких обсягах буде здійснюватися фінансування досліджуваної процедури закупівлі (із зазначенням кодів програмної класифікації видатків та КЕКВ, донорів, тощо).
Пояснення необхідно надати через інформаційно–телекомунікаційну систему закупівель «ProZorro» протягом трьох робочих днів з дня оприлюднення цього запиту. При цьому до пояснень необхідно долучити їх документальне підтвердження.
Відповідно до вимог статті 351-1 Кримінального кодексу України невиконання службовою особою законних вимог органу державного фінансового контролю, створення штучних перешкод у його роботі, надання йому завідомо неправдивої інформації караються штрафом від ста до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або пробаційним наглядом на строк до трьох років, або обмеженням волі на той самий строк.
Номер:
9396c155a0e943418bad313b8175e87d
Назва:
Відповідь на звернення
Дата опублікування:
28.02.2025 10:00
Опис:
1. Надати інформацію про те, яким чином та на підставі яких документів Замовником здійснено обґрунтування розміру бюджетного призначення, технічних та якісних характеристик предмета закупівлі та визначено його очікувану вартість.
Очікувана вартість предмету закупівлі розрахована виходячи із загальної кількості учнів та кількості робочих днів для яких необхідно забезпечити безперебійне харчування. Очікувана вартість предмета закупівлі визначена на підставі порівняння ринкових цін, беручи до уваги наказ Міністерства економіки від 18.02.2020 №275 «Про затвердження примірної методики визначення очікуваної вартості предмета закупівлі» (із змінами).
Технічні та якісні характеристики предмета закупівлі визначені відповідно до потреб замовника та з урахуванням вимог нормативних документів (Постанова №305 від 24.03.2021 «Про затвердження норм та Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку») у сфері харчування учнів закладів загальної середньої освіти.
Замовником здійснювався пошук, збір та аналіз загальнодоступної цінової інформації, до якої відноситься інформація про ціни товарів, що міститься в мережі Інтернет у відкритому доступі на сайтах постачальників, в електронному каталозі, в електронній системі закупівель “ProZorro” щодо аналогічних закупівель. Також моніторинг цін проводився на основі інформації про середні ціни на продукти харчування на споживчому ринку Львівської області у грудні 2024 року від Головного управління статистики у Львівській області, що міститься у відкритому доступі середні ціни у Львівській області Очікувана вартість також затверджена рішенням сесії Івано-Франківської селищної ради №5248 від 12.12.2024 де встановлено вартість харчування за день.
(Рішення сесії додається)
2.Надати посилання на сторінку вебсайту, на якому розміщено обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі (у разі такого розміщення).
Також надаємо посилання на сторінку власного веб-сайту на якому розміщено обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру витрат, очікуваної вартості предмета закупівлі відповідно до вимог пункту 4-1 постанови Кабінету Міністрів України від 11 жовтня 2016 року № 710 «Про ефективне використання державних коштів» (зі змінами) :https://if.osv.org.ua/news/1735812101/
3. Надати інформацію про те, за рахунок яких джерел фінансування та в яких обсягах буде здійснюватися фінансування досліджуваної процедури закупівлі (із зазначенням кодів програмної класифікації видатків та КЕКВ, донорів, тощо).
На момент планування закупівлі ми орієнтувалися лише на місцевий бюджет, оскільки фінансування з державного бюджету ще не було передбачено. Однак пізніше з’явилася можливість залучити державні кошти, тому зараз фінансування закупівлі здійснюється за рахунок як державного, так і місцевого бюджету.
Закупівля послуги харчування учнів була оголошена 16 грудня 2024 р, а ПОСТАНОВА КМУ «Про затвердження Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення харчуванням учнів початкових класів закладів загальної середньої освіти» прийнята 20 грудня 2024 р. № 1456, та застосовується з 01.01.2025. Відповідно,не було відомо ні розміру фінансування, ні будь-яких юридичних підстав для внесення державного бюджету, як джерело фінансування у річному плані закупівель. Також немає можливості внесення змін до річного плану після оголошення закупівлі.
Фінансування здійснюється за КЕКВ 2230 , КПКВК 0611403 у розмірі держбюджету – 2767100 грн та КЕКВ 2230 КПКВК 0611021 у розмірі місцевого бюджету 4036000,00 грн. Тому замовником прийняте рішення лише про зміну реквізитів додаткова угода 1 від 16.01.2025, оскільки фінансування отримано 30.12.2024 року ( Довідка про зміни до кошторису на 2024 рік та додаткова угода додається.)