• Відкриті торги з особливостями
  • Однолотова
  • КЕП

ДК 021:2015 43810000-4 Деревообробне обладнання (САМОХІДНИЙ ПОДРІБНЮВАЧ ПНІВ)

Завершена

1 823 875.00 UAH з ПДВ
мін. крок: 0.5% або 9 119.38 UAH
Номер: 48c5a7b182b64a628f481127ce21dcdc
Ідентифікатор моніторингу: UA-M-2024-12-16-000037
Дата прийняття рішення про проведення моніторингу: 16.12.2024 00:00
Автор: СХІДНИЙ ОФІС ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ, UA-EDR 41127371
Період моніторингу: 16.12.2024 17:59 - 07.01.2025 00:00
Статус: Порушення виявлені
Опис: Н А К А З 16.12.2024 № 104-З Запоріжжя Про початок моніторингу закупівель Відповідно до частини другої статті 8 Закону України від 25.12.2015 № 922-VIII «Про публічні закупівлі», пункту 10 Положення про управління Східного офісу Держаудитслужби в Запорізькій області (зі змінами), затвердженого наказом Східного офісу Держаудитслужби від 29.08.2016 № 3, НАКАЗУЮ: 1. Почати на підставі даних автоматичних індикаторів ризиків моніторинг процедур закупівель відповідно до переліку, що додається. 2. Відділу контролю у сфері закупівель забезпечити проведення моніторингу закупівель, зазначених у додатку до цього наказу. Начальник управління Геннадій ВАЩЕНКО Додаток до наказу управління Східного офісу Держаудитслужби в Запорізькій області від 16.12.2024 № 104 -З Перелік процедур закупівель, по яким проводиться моніторинг UA-2024-10-28-011087-a Комунальне ремонтно-будівельне підприємство "ЗЕЛЕНБУД".
Адреса: Ukraine, Запоріжжя
Контактна особа: СХІДНИЙ ОФІС ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ ( обл.), +38 (0 93) 230-53-19, dzatejkin4@gmail.com
Етапи закупівельного процесу:
  • Укладання та виконання договору про закупівлю (прийняття рішення про відміну торгів)
Підстави для прийняття рішення про початок моніторингу:
  • Дані автоматичних індикаторів ризиків
Детальніше

Висновок про результати моніторингу

Статус порушень: Виявлені
Тип порушень:
  • Інші порушення законодавства у сфері закупівель
Висновок про наявність або відсутність порушень законодавства: За результатом аналізу питання розгляду тендерної пропозиції встановлено порушення вимог абз.3 пп.3 п.44 Особливостей №1178. За результатом аналізу питання дотримання принципів закупівель встановлено порушення вимоги п.3 ч.1 ст.5 Закону №922 та За результатом аналізу питання визначення предмета закупівлі, оприлюднення інформації про закупівлю, відповідності вимог тендерної документації вимогам Закону №922 та вимогам Особливостей №1178,– порушень не встановлено.
Зобов’язанння щодо усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель: З огляду на встановлені порушення законодавства у сфері публічних закупівель, керуючись статтями 5 та 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» та статтею 8 Закону України «Про публічні закупівлі», управління Східного офісу Держаудитслужби в Запорізькій області, з метою запобігання порушенням законодавства у сфері публічних закупівель, зобов’язує здійснити заходи направлені на недопущення встановлених порушень у подальшому та забезпечення притягнення до відповідальності осіб, якими допущені порушення та протягом п’яти робочих днів з дня оприлюднення висновку оприлюднити через електронну систему закупівель інформацію та/або документи, що свідчать про вжиття таких заходів, або аргументовані заперечення до висновку, або інформацію про причини неможливості усунення виявлених порушень.
Інформація про результати моніторингу закупівлі у розрізі стадій проведення процедури закупівлі: Дата закінчення моніторингу: «06» січня 2025 року. Предметом аналізу були питання: визначення предмету закупівлі, відображення закупівлі у річному плані, відповідності вимог тендерної документації (далі – ТД) вимогам Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон №922) з урахуванням Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою КМУ від 12.10.2022 №1178 (далі – Особливості №1178), розгляду тендерної пропозиції, оприлюднення інформації про закупівлю, укладання договору, дотримання принципів закупівель. Під час моніторингу проаналізовано: річний план закупівель Комунального ремонтно-будівельного підприємства "ЗЕЛЕНБУД" (далі - Замовник) на 2024 рік, тендерна документація, затверджена рішенням уповноваженої особи від 28.10.2024, протокольне рішення уповноваженої особи від 06.11.2024, тендерна пропозиція ТОВ "СМАРТ АГРО" (далі – Учасник, Переможець), договір від 12.10.2024 №06-11/2024, пояснення від 24.12.2024 на запит від 20.12.2024. У ході проведення моніторингу закупівлі встановлено наступне. Відповідно до протокольного рішення уповноваженої особи від 06.11.2024 переможцем процедури закупівлі визначено Учасника. Повідомлення про намір укласти договір про закупівлю оприлюднено 06.11.2024. Згідно з абз.15 п.47 Особливостей №1178, переможець процедури закупівлі у строк, що не перевищує чотири дні з дати оприлюднення в електронній системі закупівель повідомлення про намір укласти договір про закупівлю, повинен надати замовнику шляхом оприлюднення в електронній системі закупівель документи, що підтверджують відсутність підстав, зазначених у підпунктах 3, 5, 6 і 12 цього пункту. Відповідно до абз.3 пп.3 п.44 Особливостей №1178, замовник відхиляє тендерну пропозицію у разі, коли переможець закупівлі не надав у спосіб, зазначений в тендерній документації, документи, що підтверджують відсутність підстав, визначених у підпунктах 3, 5, 6 і 12 пункту 47 цих особливостей. Своєю чергою, Замовником у таблиці 2 додатку 1 до ТД встановлено відповідний перелік документів які повинні бути подані переможцем процедури закупівлі. У встановлений законодавством строк, Переможцем, не було оприлюднено в електронній системі закупівель відповідні документи визначені Замовником у таблиці 2 додатку 1 до ТД. Проте, Замовником, всупереч вимогам абз.3 пп.3 п.44 Особливостей №1178, не було відхилено тендерну пропозицію та у подальшому укладено з Переможцем договір про закупівлю. У порядку передбаченому ч.5 ст.8 Закону №922 Замовнику було зроблено запит на отримання пояснень та документів щодо наведеної обставини. Відповідно до отриманих через електрону систему закупівель пояснень, Переможцем, 06.11.2024, поза межами електронної системи закупівель, було надано Замовнику документи, що визначені ним у таблиці 2 додатку 1 до ТД та лист пояснення від 06.11.2024 №4 про технічну неможливість надати зазначені документи через електрону систему закупівель. Зазначені документи додані Замовником до наданих пояснень. Слід підкреслити, що наданий до пояснень витяг з інформаційно-аналітичної системи «Облік відомостей про притягнення особи до кримінальної відповідальності та наявності судимості» отриманий Переможцем 13.11.2024, тобто на дев’ятий день після оприлюднення повідомлення про намір укласти договір про закупівлю. Таким чином, документи, що підтверджують відсутність підстав, зазначених у пп.3, 5, 6 і 12 п.47 Особливостей №1178 надані Переможцем не у строк та не у спосіб визначений абз.15 п.47 Особливостей №1178. З огляду на зазначені обставини, не відхиливши тендерну пропозицію, Замовник порушив вимоги абз.3 пп.3 п.44 Особливостей №1178. Окремо, Замовником зазначено, що ним не було застосовано надмірного формалізму при визначенні переможця, з огляду на суспільні інтереси територіальної громади Запоріжжя, так як предметом закупівлі є товар, який необхідний для виконування комплексу робіт з видалення аварійних та старих дерев, розкряжування повалених дерев, знесення самосійної порослі, видалення пнів, подрібнення відходів деревини. Слід наголосити, що Верховним Судом у постановах від 16.03.2023 у справі № 400/4409/21, від 26.09.2023 у справі 580/4324/21, від 24.06.2024 у справі 500/2599/18 зазначено, що основними правилами до відмежування формалізму від надмірного формалізму є, зокрема: - суть, за загальним правилом, переважає над формою; - за порушення процедури, у першу чергу, має нести відповідальність посадова особа, яка допустила таке порушення, а не страждати суспільні (публічні) інтереси або інтереси держави; - дотримання формальних процедур вимагає законодавство, а не дотримання деяких формальних процедур вимагає об`єктивна ситуація (доцільність, раціональність, домірність). Відповідно до ч.8 ст.12 Закону №922, подання інформації під час проведення процедури закупівлі/спрощеної закупівлі здійснюється в електронному вигляді через електронну систему закупівель. Відповідно до п.3 ч.1 ст.5 Закону №922 закупівлі здійснюються за принципом відкритості та прозорості на всіх стадіях закупівель. Відповідно до преамбули Закону №922, метою цього Закону є забезпечення ефективного та прозорого здійснення закупівель, створення конкурентного середовища у сфері публічних закупівель, запобігання проявам корупції у цій сфері, розвиток добросовісної конкуренції та адаптування законодавства України acquis Європейського Союзу на виконання Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони. З огляду на те, що взаємодія між Замовником та Переможцем відбулась поза межами електронної системи закупівель, Замовником не дотримано принцип відкритості та прозорості на всіх стадіях закупівель, чим порушено вимоги п.3 ч.1 ст.5 Закону №922.
Період усунення порушень: 06.01.2025 17:05 - 21.01.2025 00:00
Дата публікації висновку: 06.01.2025 17:05

Інформація про усунення порушення

Опис звіту: Здійснені заходи направлені на недопущення встановлених порушень у подальшому. Забезпечено притягнення до відповідальності уповноваженої особи (наказ додається)
Дата публікації звіту: 13.01.2025 10:05

Підтвердження факту усунення порушення

Результат: Усунуто
Результат по типу порушення:
  • other: Так
Опис: Усунуто.
Дата публікації: 14.01.2025 09:19

Запити/Пояснення