-
Відкриті торги з особливостями
-
Однолотова
-
КЕП
Повністю цифрова багатоцільова універсальна ультразвукова система, НК 024:2023: 40761 – Загальноприйнята ультразвукова система візуалізації
Тендер Prozorro UA-2023-07-12-010955-a
Закупівля проводиться відповідно до вимог Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII з урахуванням положень постанови Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 №1178 «Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування» (зі змінами)
Завершена
16 000 000.00
UAH з ПДВ
мін. крок: 0.5% або 80 000.00 UAH
мін. крок: 0.5% або 80 000.00 UAH
Номер:
b569bb01f99247c3be82deb6d040bc59
Ідентифікатор моніторингу:
UA-M-2023-09-04-000081
Дата прийняття рішення про проведення моніторингу:
04.09.2023 00:00
Період моніторингу:
04.09.2023 19:27 - 26.09.2023 00:00
Статус:
Завершено
Опис:
ДЕРЖАВНА АУДИТОРСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Н А К А З
04.09.2023 № 263
Київ
Про початок моніторингу
процедур закупівель / закупівель
Відповідно до частини другої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі», зважаючи на пункт 23 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2022 року № 1178, та згідно з пунктом 9 Положення про Державну аудиторську службу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03 лютого 2016 року № 43,
НАКАЗУЮ:
1. Розпочати моніторинг процедур закупівель / закупівель відповідно до переліку, що додається.
2. Департаменту моніторингу та перевірок закупівель забезпечити проведення моніторингу процедур закупівель / закупівель, зазначених у пункті 1 цього наказу.
Голова Алла БАСАЛАЄВА
Додаток
до наказу Державної аудиторської служби України
«Про початок моніторингу процедур
закупівель»
Витяг з переліку
процедур закупівель
№ з/п
Оголошення про проведення процедури закупівлі та/або повідомлення про намір укласти договір на вебпорталі Уповноваженого органу Опис підстав для здійснення моніторингу закупівлі
унікальний номер дата оприлюднення на вебпорталі Уповноваженого органу
35 UA-2023-07-12-010955-a 12.07.2023 виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель
Директор Департаменту
моніторингу та перевірок закупівель Олексій АЛЕКСАНДРОВ
Етапи закупівельного процесу:
- Планування закупівлі та оприлюднення інформації про її проведення
- Розкриття тендерних пропозицій, їх розгляд та оцінка
- Укладання та виконання договору про закупівлю (прийняття рішення про відміну торгів)
Підстави для прийняття рішення про початок моніторингу:
- Виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель
Детальніше
Висновок про результати моніторингу
Статус порушень:
Не виявлені
Висновок про наявність або відсутність порушень законодавства:
За результатами аналізу питань дотримання Замовником законодавства у сфері публічних закупівель щодо визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані, оприлюднення інформації про закупівлю, відповідності вимог тендерної документації вимогам Закону та Особливостям, розгляду тендерної пропозиції, відповідності умов договору умовам тендерної пропозиції переможця, своєчасності укладання договору про закупівлю та його оприлюднення – порушень не встановлено.
Інформація про результати моніторингу закупівлі у розрізі стадій проведення процедури закупівлі:
Дата закінчення моніторингу: 19 вересня 2023 року.
Предметом аналізу були питання: визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані, оприлюднення інформації про закупівлю, відповідності вимог тендерної документації вимогам Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) та Особливостям, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2022 року № 1178 «Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування» (в редакції станом на дату проведення торгів) (далі – Особливості), розгляду тендерних пропозицій, своєчасності укладання договору про закупівлю та його оприлюднення, відповідності умов договору умовам тендерної пропозиції переможця.
Під час моніторингу проаналізовано: річний план закупівель Державної установи «Інститут педіатрії, акушерства і гінекології імені академіка О.М.Лук’янової Національної академії медичних наук України» (далі – Замовник) на 2023 рік, оголошення про проведення відкритих торгів, тендерну документацію, затверджену рішенням уповноваженої особи від 12.07.2023 № 2, тендерна пропозиція товариства з обмеженою відповідальністю «ПРОТЕК СОЛЮШНЗ УКРАЇНА», реєстр отриманих тендерних пропозицій, протоколи від 27.07.2023 № 3 та від 11.08.2023 № 4, повідомлення про намір укласти договір від 11.08.2023, договір про закупівлю товару за державні кошти від 22.08.2023 № 408 на суму 16 000 000,00 грн, пояснення Замовника, надані 12.09.2023 через електронну систему закупівель на запит Держаудитслужби.
Період усунення порушень:
20.09.2023 15:00 - 26.09.2023 00:00
Дата публікації висновку:
20.09.2023 15:00
Запити/Пояснення
Номер:
2abbd01fc3f24f29b665974badc0b1f1
Назва:
Про надання пояснень
Дата опублікування:
07.09.2023 14:02
Дата до якої повинна бути надана відповідь:
13.09.2023 00:00
Опис:
У межах проведення моніторингу процедури закупівлі повністю цифрової багатоцільової універсальної ультразвукової системи, НК 024:2023: 40761 – Загальноприйнята ультразвукова система візуалізації (інформацію опубліковано в електронній системі закупівель за номером ID: UA-2023-07-12-010955-a) та відповідно до пунктів 6 та 11 статті 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», частини п’ятої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі», підпунктів 2 та 9 пункту 6 Положення про Державну аудиторську службу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03 лютого 2016 року № 43, постала потреба в отриманні пояснень (інформації та документів):
1. Надати інформацію та відповідні документи (комерційні пропозиції від потенційних учасників, посилання на сайти, на яких здійснювався попередній моніторинг цін на товар, що є предметом даної закупівлі, тощо), на підставі яких вами здійснено обґрунтування розміру витрат, технічних та якісних характеристик предмета закупівлі та визначено його очікувану вартість.
2. Надати інформацію щодо оприлюднення на власному вебсайті чи офіційному вебсайті головного розпорядника бюджетних коштів обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі. У разі оприлюднення надати посилання на сторінку, яка буде доступна для перегляду.
Пояснення, інформацію та документи, щодо яких буде зазначено в поясненнях, та які обґрунтовують позицію замовника з поставленого(-их) питання(-нь), необхідно надати через електронну систему закупівель протягом трьох робочих днів з дня оприлюднення цього запиту.
Повідомляємо, що відповідно до норм статті 351-1 Кримінального кодексу України за перешкоджання діяльності органу державного фінансового контролю, зокрема, за невиконання службовою особою законних вимог органу державного фінансового контролю, створення штучних перешкод у їх роботі, надання їм завідомо неправдивої інформації, встановлена кримінальна відповідальність.
Номер:
84072f809efd495ca97bdc08bb191a93
Назва:
Відповідь замовника на пояснення
Дата опублікування:
12.09.2023 16:39
Опис:
Відповідно до наказу Державної аудиторської служби України від 04.09.2023 № 263, Київ, «Про початок моніторингу процедур закупівель/закупівель» розпочато моніторинг процедури закупівлі Державної установи «Інститут педіатрії, акушерства і гінекології ім. акад. О.М.Лук’янової Національної академії медичних наук України» (далі - Замовник).
Під час розпочатого моніторингу процедури, щодо закупівлі ДК 021:2015 – 33110000-4 «Візуалізаційне обладнання для потреб медицини, стоматології та ветеринарної медицини» (Повністю цифрова багатоцільова універсальна ультразвукова система, НК 024:2023: 40761 – Загальноприйнята ультразвукова система візуалізації) через електронну систему закупівель 07.09.2023 р. надійшов запит про надання пояснень (інформації та документів):
«1. Надати інформацію та відповідні документи (комерційні пропозиції від потенційних учасників, посилання на сайти, на яких здійснювався попередній моніторинг цін на товар, що є предметом даної закупівлі, тощо), на підставі яких вами здійснено обґрунтування розміру витрат, технічних та якісних характеристик предмета закупівлі та визначено його очікувану вартість.
2. Надати інформацію щодо оприлюднення на власному вебсайті чи офіційному вебсайті головного розпорядника бюджетних коштів обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі. У разі оприлюднення надати посилання на сторінку, яка буде доступна для перегляду.
Пояснення, інформацію та документи, щодо яких буде зазначено в поясненнях, та які обґрунтовують позицію замовника з поставленого(-их) питання(-нь), необхідно надати через електронну систему закупівель протягом трьох робочих днів з дня оприлюднення цього запиту.»
На виконання ч.5 ст.8 Закону України «Про публічні закупівлі» надаємо наступні пояснення.
Наказом від 17.04.2023р. № 2.5-33/1/49 з метою визначення видів та медико-технічних вимог щодо медобладнання, було створено робочу групу щодо закупівлі необхідного медичного оснащення згідно потреб клініки у 2023 році.
Робоча група виходячи з обгрунтованих потреб ДУ «ІПАГ ім. акад. О.М.Лук’янової НАМНУ» підтвердила необхідність закупівлі повністю цифрової багатоцільової універсальної ультразвукової системи відповідним висновком.
Розмір бюджетного призначення для предмета закупівлі ДК 021:2015 – 33110000-4 «Візуалізаційне обладнання для потреб медицини, стоматології та ветеринарної медицини» (Повністю цифрова багатоцільова універсальна ультразвукова система, НК 024:2023: 40761 – Загальноприйнята ультразвукова система візуалізації), відповідає розрахунку видатків згідно кошторису ДУ «ІПАГ ім. акад. О.М.Лук’янової НАМНУ» на 2023 рік (загальний фонд) по КЕКВ 3210 за КПКВК 6561190 «Фонд розвитку закладів спеціалізованої медичної допомоги».
Законодавство у сфері закупівель регламентує принципи, відповідно яких здійснюються закупівлі. Один з них – принцип максимальної економії, ефективності та пропорційності.
Розрахунок очікуваної вартості здійснювався замовником на етапі визначення доцільності та підготовки техніко-економічного обґрунтування можливості закупівлі необхідного обладнання з урахуванням детальних технічних вимог, специфікацій, технічних завдань при підготовці відповідної документації для проведення процедури закупівлі та безпосередньо перед її оголошенням.
Очікувана вартість предмета закупівлі розрахована відповідно до інформації, отриманої в результаті застосування методів, встановлених Примірною методикою визначення очікуваної вартості предмета закупівлі, затвердженою Наказом Мінекономіки від 18.02.2020 № 275, а саме: за результатами опрацювання отриманих комерційних пропозицій та висновку робочої групи.
Інформація про ціну збиралася в мережі Інернет на сайтах постачальників. При здійсненні збору, пошуку, аналізу інформації – були промоніторені сайти, ціни на товар нажаль не викладаються. На сайтах можна довідатися технічні та якісні характеристики предмета закупівлі. Ціни можно дізнатися тільки за зверненням до компанії. Тому до них були надіслани запроси щодо ціни на товар. Також інформація моніторилась в електронній системі закупівель "Prozorro" на аналогічний товар (з урахуванням інфляції ціни на день оголошення закупівлі), відвідувались спеціалізовані виставки медичного обладнання спеціалістами інституту, отримувались брошури, прайс-листи та збиралась рекламна інформація.
У відповідь на збір інформації про ціну товару – інститутом було отриманно 3 (три) комерційні пропозиції від потенційних учасників, на підставі якіх здійснено розрахунок очікуваної вартості товару (комерційні пропозиції прикладаються).
Інформація що є загальнодоступною про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі – визначена на підставі аналізу даного виду товару із залученням фахівців установи із відкритих джерел та викладена замовником у тендерній документації, що оприлюднена на авторизованому електронному майданчику у відповідності до вимог Закону.
Сайти, які моніторились:
https://formed.ua/uzi-sistema-voluson-s10-expert-9498.html
https://protech-solutions.com.ua/ru/oborudovanie/uzi/kopiya-voluson-s10-expert
https://casada.ua/uzd-sistema-voluson-s10-expert
https://ge.co.ua/voluson-s10-expert
https://rehamed.in.ua/uzi-sistema-voluson-s10-expert-10052-ua.html
Посилання на сторінку власного всб-сайту на якому розміщено обгрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі: https://ipag-kiev.org.ua/derzhavni-zakupivli/obgruntuvannya/
Додатки прикріпляються.
На підставі вищевикладеного, замовник діяв в межах і спосіб, визначений чинним законодавством України.