-
Відкриті торги з особливостями
-
Однолотова
-
КЕП
Кефір, ряжанка, сматана
Тендер Prozorro UA-2023-03-14-008651-a
Інформація про технічні, якісні та інші характеристики предмета закупівлі зазначена у Додатку 2 до тендерної документації "ТЕХНІЧНА СПЕЦИФІКАЦІЯ".
Завершена
300 000.00
UAH з ПДВ
мін. крок: 1% або 3 000.00 UAH
мін. крок: 1% або 3 000.00 UAH
Номер:
65c296fbb8c141edb5c6f69e46c69472
Ідентифікатор моніторингу:
UA-M-2023-04-03-000063
Дата прийняття рішення про проведення моніторингу:
03.04.2023 00:00
Період моніторингу:
03.04.2023 17:25 - 25.04.2023 00:00
Статус:
Порушення виявлені
Опис:
ДЕРЖАВНА АУДИТОРСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ПІВНІЧНИЙ ОФІС ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ
УПРАВЛІННЯ ПІВНІЧНОГО ОФІСУ ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ В ЖИТОМИРСЬКІЙ ОБЛАСТІ
Н А К А З
03.04.2023
№ 22-З
Житомир
Про початок моніторингу
процедур закупівель
Відповідно до частини другої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі», підпункту 2 пункту 5 Положення про Управління Північного офісу Держаудитслужби в Житомирській області, затвердженого наказом Північного офісу Держаудитслужби від 20 жовтня 2016 року № 18 (зі змінами),
НАКАЗУЮ:
1. Розпочати моніторинг процедур закупівель відповідно до перелікупроцедур для здійснення моніторингу процедури закупівлі, що додається.
2. Відділу контролю у сфері закупівель забезпечити проведення моніторингу процедур закупівель, зазначеного у пункті 1 цього наказу.
В.о.начальника Управління
Північного офісу Держаудитслужби
в Житомирській області Сергій КОМАШНЯ
Додаток до наказу Управління Північного офісу Держаудитслужби в Житомирській області від 03.04.2023 №22-З.
Витяг з переліку процедур закупівель
№ з/п
Унікальний номер оголошення про проведення конкурентної процедури закупівлі, присвоєний електронною системою закупівель, та/або унікальний номер повідомлення про намір укласти договір, опис підстав для здійснення моніторингу закупівлі:
1. UA-2023-03-14-008651-a Виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель.
Етапи закупівельного процесу:
- Планування закупівлі та оприлюднення інформації про її проведення
- Розкриття тендерних пропозицій, їх розгляд та оцінка
- Укладання та виконання договору про закупівлю (прийняття рішення про відміну торгів)
Підстави для прийняття рішення про початок моніторингу:
- Виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель
Детальніше
Висновок про результати моніторингу
Статус порушень:
Виявлені
Тип порушень:
- Тендерна документація складена не у відповідності до вимог закону
Висновок про наявність або відсутність порушень законодавства:
За результатами аналізу питання дотримання Замовником законодавства в сфері публічних закупівель щодо відповідності вимог тендерної документації вимогам законодавства у сфері закупівель установлено, що тендерна документація не відповідає нормам пункту 8 частини 2, абзацу 1 частини 3 статті 22, частини 4 статті 23 Закону, абзаців 1, 8 пункту 28, пункту 35 Особливостей, а також не враховує норми пунктів 18, 41, 44 Особливостей.
За результатами аналізу питання дотримання Замовником законодавства в сфері публічних закупівель щодо визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані, оприлюднення інформації про закупівлю відповідно до законодавства у сфері закупівель, повноти відображення інформації в оголошенні про проведення відкритих торгів з особливостями відповідно до вимог Закону та вимог Особливостей, відповідності вимог тендерної документації вимогам законодавства у сфері закупівель, розгляду тендерної пропозиції учасника ТОВ ТК «Лідер», своєчасності укладання договору про закупівлю та його оприлюднення, відповідності умов договору умовам тендерної пропозиції переможця, своєчасності надання інформації та документів у випадках, передбачених законодавством, - порушень не встановлено.
Зобов’язанння щодо усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель:
З огляду на встановлені порушення законодавства у сфері закупівель та керуючись статтями 5 та 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», статтею 8 Закону України «Про публічні закупівлі» Управління Північного офісу Держаудитслужби в Житомирській області зобов’язує здійснити заходи направлені на недопущення встановлених порушень у подальшому, зокрема, шляхом притягнення до дисциплінарної або матеріальної відповідальності осіб, якими допущено порушення вимог пункту 8 частини 2, абзацу 1 частини 3 статті 22, частини 4 статті 23 Закону, абзаців 1, 8 пункту 28, пункту 35 Особливостей та не враховано норми пунктів 18, 41, 44 Особливостей, а також протягом п’яти робочих днів з дня оприлюднення висновку оприлюднити через електронну систему закупівель інформацію та/або документи, що свідчать про вжиття таких заходів.
Інформація про результати моніторингу закупівлі у розрізі стадій проведення процедури закупівлі:
Дата закінчення моніторингу: 14 квітня 2023 року.
Предметом аналізу були питання: визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані, оприлюднення інформації про закупівлю відповідно до законодавства у сфері закупівель, повнота відображення інформації в оголошенні про проведення відкритих торгів з особливостями відповідно до вимог Закону України «Про публічні закупівлі» (далі - Закон) та вимог «Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування», затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 (далі – Особливості), відповідність вимог тендерної документації вимогам законодавства у сфері закупівель, розгляд тендерних пропозицій, своєчасність укладання договору про закупівлю та його оприлюднення, відповідність умов договору умовам тендерної пропозиції переможця, своєчасність надання інформації та документів у випадках, передбачених законодавством.
Під час моніторингу проаналізовані: річний план закупівель Романівського психоневрологічного інтернату Житомирської обласної ради (далі - Замовник) на 2023 рік, оголошення про проведення відкритих торгів з особливостями, тендерна документація, затверджена рішенням уповноваженої особи Замовника від 14.03.2023, тендерна пропозиція переможця товариства з обмеженою відповідальністю Торгова Компанія «Лідер» (далі - ТОВ ТК «Лідер»), протокол щодо прийняття рішення уповноваженою особою від 23.03.2023 № 39, повідомлення про намір укласти договір від 23.03.2023, договір про закупівлю від 03.04.2023 № 37, пояснення Замовника, отримане через електронну систему закупівель 07.04.2023.
За результатами моніторингу відповідності вимог тендерної документації Замовника вимогам законодавства у сфері закупівель установлено ряд порушень, а саме:
- в порушення пункту 8 частини 2 статті 22 Закону та абзацу 1 пункту 28 Особливостей, в проєкті договору про закупівлю не зазначено порядку змін його умов;
- в порушення вимог частини 4 статті 23 Закону та абзацу 1 пункту 28 Особливостей, технічна специфікація Замовника в тендерній документації (Додаток № 2 тендерної документації) містить посилання на конкретну торгову марку (ТМ «Волошкове поле») з виразом «або еквівалент», але без обґрунтування необхідності такого посилання
- в порушення вимог абзацу 8 пункту 28 Особливостей, тендерна документація Замовника містить підстави для відмови в участі у відкритих торгах, встановлені частиною 1 статті 17 Закону, а не пунктом 44 Особливостей.
Також, моніторингом встановлено, що тендерна документація Замовника не відповідає нормам абзацу 1 частини 3 статті 22 Закону та абзацу 1 пункту 28, пункту 35 Особливостей в частині включення до неї інформації не у відповідності до вимог законодавства, а саме:
- в пункті 1 розділу V тендерної документації Замовником зазначено вимоги щодо застосування електронного аукціону, що суперечить вимогам пункту 35 Особливостей;
- в пункті 3 розділу V тендерної документації Замовником зазначено підстави відхилення тендерних пропозицій, що визначені в пункті 41 Особливостей, без врахування змін, внесених постановами Кабінету Міністрів України від 30.12.2022 № 1495 та від 17.02.2023 № 157;
- в підпункті 4.3 пункту 4 розділу VІ тендерної документації Замовником зазначено випадки, за яких умови договору про закупівлю можуть відрізнятися від змісту пропозиції переможця закупівлі, що визначені в пункті 18 Особливостей, без врахування змін, внесених постановою Кабінету Міністрів України від 17.02.2023 № 157.
Період усунення порушень:
14.04.2023 14:21 - 29.04.2023 00:00
Дата публікації висновку:
14.04.2023 14:21
Інформація про усунення порушення
Опис звіту:
На виконання висновку про результати моніторингу процедури закупівлі UA-2023-03-14-008651-a від 14.04.2023 року РОМАНІВСЬКИЙ ПСИХОНЕВРОЛОГІЧНИЙ ІНТЕРНАТ ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТНОЇ РАДИ повідомляє про усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель шляхом вжиття заходів, що вказані у висновку, а саме замовником здійснено заходи направлені на недопущення встановлених порушень у подальшому, зокрема, шляхом притягнення до дисциплінарної відповідальності уповноваженої особи, якою допущено порушення вимог пункту 8 частини 2, абзацу 1 частини 3 статті 22, частини 4 статті 23 Закону, абзаців 1, 8 пункту 28, пункту 35 Особливостей та не враховано норми пунктів 18, 41, 44 Особливостей (підтверджуючий документ (Наказ № 44 від 18.04.2023 року) додається), а так само уповноваженою особою прийнято до уваги необхідність недопущення будь-яких порушень під час організації та проведення публічних закупівель у подальшому.
Дата публікації звіту:
21.04.2023 11:17
Підтвердження факту усунення порушення
Результат:
Усунуто
Результат по типу порушення:
- corruptionBiddingDocuments: Так
Опис:
Замовником порушення усунуто шляхом притягнення до дисциплінарної відповідальності уповноваженої особи, а саме, оголошено догану.
Дата публікації:
21.04.2023 17:42
Запити/Пояснення
Номер:
92ede1fde2b94e2cbb096ad6b2f110ef
Назва:
Запит про надання пояснень
Дата опублікування:
04.04.2023 12:24
Дата до якої повинна бути надана відповідь:
08.04.2023 00:00
Опис:
У межах проведення моніторингу закупівлі по предмету «Молочні продукти різні» (інформацію оприлюднено в електронній системі закупівель за номером ID: UA-2023-03-14-008651-a) та відповідно до частини 5 статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон), постала потреба в отриманні пояснень та документів до наступних питань.
1. Поясніть, яким чином та на підставі яких документів вами здійснено обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру витрат та визначено його очікувану вартість?
2. Аналізом інформації, розміщеної в електронній системі закупівель встановлено, що тендерна документація Замовника складена не у відповідності до вимог законодавства, а саме:
- в порушення вимог абзацу 8 пункту 28 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 (далі – Особливості) тендерна документація Романівського психоневрологічного інтернату Житомирської обласної ради (далі – Замовник) містить підстави для відмови в участі у відкритих торгах, встановлені частиною 1 статті 17 Закону, а не пунктом 44 Особливостей;
- в порушення норм абзацу 1 частини 3 статті 22 Закону та абзацу 1 пункту 28 Особливостей в пункті 1 розділу V тендерної документації Замовником зазначено вимоги щодо застосування електронного аукціону, що суперечить нормам пункту 35 Особливостей; в пункті 3 розділу V тендерної документації Замовником зазначено підстави відхилення тендерних пропозицій, що визначені в пункті 41 Особливостей, в редакції, яка втратила чинність; в підпункті 4.3 пункту 4 розділу VІ тендерної документації Замовником зазначено випадки, за яких умови договору про закупівлю можуть відрізнятися від змісту пропозиції переможця закупівлі, що визначені в пункті 18 Особливостей, без врахування змін, внесених постановою Кабінету Міністрів України від 17.02.2023 № 157;
- в порушення пункту 8 частини 2 статті 22 Закону та абзацу 1 пункту 28 Особливостей в проєкті договору про закупівлю не зазначено порядку змін його умов;
- в порушення вимог частини 4 статті 23 Закону та абзацу 1 пункту 28 Особливостей, технічна специфікація Замовника в тендерній документації (Додаток № 2 тендерної документації) містить посилання на конкретну торгову марку (ТМ «Волошкове поле») з виразом «або еквівалент», але без обґрунтування необхідності такого посилання.
Враховуючи викладене вище, поясніть чому Замовником при складенні та затвердженні тендерної документації порушено норми пункту 8 частини 2, абзацу 1 частини 3 статті 22, частини 4 статті 23 Закону, абзаців 1, 8 пункту 28 Особливостей?
Разом з тим, відповідно до вимог підпункту 2 пункту 47 Особливостей встановлено імперативну умову, що замовник відміняє відкриті торги у разі неможливості усунення порушень, що виникли через виявлені порушення вимог законодавства у сфері публічних закупівель, з описом таких порушень.
Пояснення та копії документів (за наявності) необхідно надати через електронну систему закупівель протягом трьох робочих днів з дня оприлюднення цього запиту.
Номер:
217e34468fd74f7b8a34af395ceae2d8
Назва:
Пояснення на запит
Дата опублікування:
07.04.2023 21:41
Опис:
Щодо визначення технічних, якісних та кількісних характеристик, очікуваної вартості предмету закупівлі
Згідно ч. 1 ст. 4 Закону України «Про публічні закупівлі» планування закупівель здійснюється на підставі наявної потреби у закупівлі товарів, робіт і послуг. Заплановані закупівлі включаються до річного плану закупівель. Також згідно пункту 14 Постанови КМУ від 12 жовтня 2022 року № 1178 закупівля відповідно до цих особливостей здійснюється замовником на підставі наявної потреби або у разі планової потреби наступного року (планових потреб наступних періодів). Запланована закупівля, незалежно від її вартості, включається до річного плану закупівель замовника відповідно до статті 4 Закону. Таким чином, замовник самостійно та виходячи з наявної потреби визначає очікувану вартість предмета закупівлі, враховуючи його специфіку, з дотриманням принципів, передбачених згідно статті 5 Закону.
На підставі листа від медичної сестри з дієтичного харчування Гуць Валентини Цезарівни було зазначено потребу в закупівлі кисломолочних продуктів харчування для потреб замовника на період квітень-грудень 2023 року (лист додається).
Згідно чинного законодавства не визначено загальнообов’язкових вимог, інструкцій, тощо, та щодо планування закупівель, в тому числі щодо визначення очікуваної вартості таких закупівель. В той же час, замовником враховано положення наказу Мінекономіки від 18.02.2020 № 275 "Про затвердження примірної методики визначення очікуваної вартості предмета закупівлі", зокрема визначення потреби в товарах згідно предмету закупівлі (номенклатура, кількісні та якісні показники, тощо) здійснено на підставі аналізу фактичного використання товарів згідно предмету закупівлі для забезпечення діяльності замовника в минулі періоди та з урахуванням запланованих поточних завдань замовника. Крім того, очікувана вартість предмета закупівлі визначена методом порівняння ринкових цін, на підставі відкритих даних ринку про ціни на товари з відповідними параметрами з використанням інтернет-ресурсу та електронного каталогу (Prozorro Market, який знаходиться у відкритому доступі), а також з урахуванням розміру індексу інфляції в Україні у 2023 році (дана інформація оприлюднена на офіційному сайті Міністерства фінансів України - https://index.minfin.com.ua/ua/economy/index/inflation/). Замовником здійснено пошук, збір та аналіз загальнодоступної інформації, в тому числі: інформації про ціни на ідентичні товари, що міститься в мережі Інтернет у відкритому доступі, на сайтах виробників та/або постачальників товарів даної категорії, рекламі, прайс-листах. Крім того, Замовником здійснено моніторинг та аналіз ринкових цін, що відображені в електронній системі закупівель PROZORRO та враховано закупівельні ціни минулих періодів.
Враховуючи вищезазначене, РОМАНІВСЬКИЙ ПСИХОНЕВРОЛОГІЧНИЙ ІНТЕРНАТ ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ обґрунтовано та у відповідності до існуючих методик визначило очікувану вартість предмета закупівлі з подальшим оголошенням вказаної закупівлі на веб-порталі уповноваженого органу.
Щодо порушень вимог Закону та Особливостей при складенні та затвердженні тендерної документації, зафіксованого Державною аудиторською службою України, а саме порушень норм пункту 8 частини 2, абзацу 1 частини 3 статті 22, частини 4 статті 23 Закону, абзаців 1, 8 пункту 28 Особливостей, повідомляємо, що замовником було проаналізовано вимоги діючих норм закупівельного законодавства, зокрема в частині переліку інформації, яка має міститися в тендерній документації. З урахуванням здійсненого аналізу норм законодавства, а також запиту від Державної аудиторської служби України, замовником встановлено ряд невідповідностей окремих положень тендерної документації нормам діючого законодавства. Проте, варто зауважити, що допущені замовником невідповідності при формуванні окремих положень тендерної документації не призвели до подальших порушень законодавства у сфері публічних закупівель, не призвели до жодних негативних наслідків, а так само жодним чином не завдали шкоди загальносуспільним інтересам. Крім того, вказані невідповідності не призвели до порушень принципів здійснення закупівель, а також не вплинули на основну мету Закону України «Про публічні закупівлі» щодо забезпечення ефективного та прозорого здійснення закупівель, створення конкурентного середовища у сфері публічних закупівель, запобігання проявам корупції у цій сфері, розвиток добросовісної конкуренції. Водночас, від імені РОМАНІВСЬКОГО ПСИХОНЕВРОЛОГІЧНОГО ІНТЕРНАТУ ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ зобов’язуємось в подальшому не допускати порушень та невідповідностей діючого законодавства в частині складення тендерної документації та зазначати необхідну інформацію з урахуванням актуальних норм закупівельного законодавства.
Додатки:
1. Копія листа медичної сестри з дієтичного харчування.