-
Відкриті торги з особливостями
-
Однолотова
-
КЕП
Послуги їдалень (харчування учнів)
Тендер Prozorro UA-2023-03-10-002243-a
Завершена
6 966 000.00
UAH без ПДВ
мін. крок: 1% або 69 660.00 UAH
мін. крок: 1% або 69 660.00 UAH
Номер:
541147189a1a40a78c5b61af65d83214
Ідентифікатор моніторингу:
UA-M-2023-05-08-000152
Дата прийняття рішення про проведення моніторингу:
08.05.2023 00:00
Період моніторингу:
09.05.2023 11:31 - 31.05.2023 00:00
Статус:
Порушення виявлені
Опис:
ДЕРЖАВНА АУДИТОРСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ПІВНІЧНО-СХІДНИЙ ОФІС ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ
НАКАЗ
08.05.2023 № 119
(дата)
м.Харків
Про початок
моніторингу закупівель
Відповідно до частини другої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі», пункту 9 Положення про Північно-східний офіс Держаудитслужби, затвердженого наказом Держаудитслужби від 02.06.2016 № 23,
НАКАЗУЮ:
1. Почати моніторинг закупівель відповідно до переліку, що додається.
2. Відділу контролю у сфері закупівель забезпечити проведення моніторингу закупівель, зазначеного у пункті 1 цього наказу.
Підстава: доповідна записка в.о. начальника відділу контролю у сфері закупівель Північно-східного офісу Держаудитслужби Аляб’євої О.М. від 08.05.2023 року.
В.о. начальника Артур ЄГІОЗАР`ЯН
Додаток
до наказу Північно-східного офісу
Держаудитслужби
від 08.05.2023 № 119
Витяг з переліку процедур для здійснення моніторингу закупівель
№ з/п Оголошення про проведення процедури закупівлі та/або повідомлення про намір укласти договір на веб-порталі Уповноваженого органу Дата оприлюднення на вебпорталі Уповноваженого органу Опис підстав для здійснення моніторингу
3 UA-2023-03-10-002243-a 10.03.2023 виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель оприлюдненій в електронній системі закупівель
В.о. начальника відділу
контролю у сфері закупівель Ольга АЛЯБ’ЄВА
Етапи закупівельного процесу:
- Планування закупівлі та оприлюднення інформації про її проведення
- Розкриття тендерних пропозицій, їх розгляд та оцінка
- Укладання та виконання договору про закупівлю (прийняття рішення про відміну торгів)
Підстави для прийняття рішення про початок моніторингу:
- Виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель
Детальніше
Висновок про результати моніторингу
Статус порушень:
Виявлені
Тип порушень:
- Не відхилення тендерних пропозицій, які підлягали відхиленню відповідно до закону
Висновок про наявність або відсутність порушень законодавства:
За результатами моніторингу питання розгляду тендерних пропозицій встановлено порушення вимог абзацу другого пункту 1 частини першої статті 31 Закону.
За результатами аналізу питань дотримання законодавства у сфері публічних закупівель щодо визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані, повноти відображення інформації в оголошенні про проведення відкритих торгів з особливостями, відповідності вимог тендерної документації вимогам Закону, внесення змін до тендерної документації, правомірності відхилення тендерної пропозиції, відповідності повідомлення з вимогою про усунення невідповідностей вимогам Закону та Постанові, своєчасності його розміщення та виконання учасником, своєчасності укладання договору про закупівлю та його оприлюднення, відповідності умов договору умовам тендерної пропозиції переможця, своєчасності надання інформації та документів у випадках, передбачених Законом – порушень не установлено.
Зобов’язанння щодо усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель:
З огляду на встановлені порушення законодавства у сфері публічних закупівель, керуючись статтями 5 та 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» та статтею 8 Закону
України «Про публічні закупівлі» Північно-східний офіс Держаудитслужби зобов’язує здійснити заходи щодо усунення виявлених порушень шляхом припинення зобов’язань за договором та протягом п’яти робочих днів з дня оприлюднення висновку оприлюднити через електронну систему закупівель інформацію та/або документи, що свідчать про вжиття таких заходів.
Інформація про результати моніторингу закупівлі у розрізі стадій проведення процедури закупівлі:
Дата закінчення моніторингу: 30 травня 2023 року.
Предметом аналізу були такі питання: визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані, оприлюднення інформації про закупівлю, повноти відображення інформації в оголошенні про проведення відкритих торгів з особливостями, відповідності вимог тендерної документації вимогам Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) з урахуванням Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 (далі – Особливості, Постанова № 1178), внесення змін до тендерної документації, правомірності відхилення тендерної пропозиції, відповідності повідомлення з вимогою про усунення невідповідностей вимогам Закону та Постанові, своєчасності його розміщення та виконання учасником, розгляду тендерної пропозиції, своєчасності укладання договору про закупівлю та його оприлюднення, відповідності умов договору умовам тендерної пропозиції переможця, своєчасності надання інформації та документів у випадках, передбачених Законом.
Під час моніторингу проаналізовано: річний план ВІДДІЛУ ОСВІТИ, КУЛЬТУРИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ (далі – Замовник) на 2023 рік, оголошення про проведення відкритих торгів з особливостями , тендерну документацію затверджену протоколом уповноваженої особи від 10.03.2023 № 11 зі змінами за рішенням уповноваженої особи, протокол від 16.03.2023 № 13, протокол уповноваженої особи від 23.03.2023 № 16, тендерну пропозицію ФОП Беца Ю.С., (далі – учасник, учасник-переможець), повідомлення про намір укласти договір від 23.03.2023, договір від 30.03.2023 № 87, відповідь замовника на пояснення від 25.05.2023.
Моніторингом розгляду тендерної пропозиції встановлено, що згідно підпункту 1 пункту 1 Додатку 1 до тендерної документації на підтвердження досвіду виконання аналогічного (аналогічних) за предметом закупівлі договору (договорів) Учасник має надати:
на підтвердження інформації щодо поданого(их) договору(ів) надати скановану копію оригіналу листа-відгука(ів) про співпрацю та фактичне виконання по договору від Замовника, що вказані в п.п. 1.1.1. (не менше одного). Відгук повинен мати посилання на договір який виконувався та бути належно оформлений, містити вихідний номер та дату видачі такого документу, повинен бути адресований Замовнику цих торгів та містити ідентифікатор даної закупівлі, а також інформацію про добросовісне, якісне та своєчасне виконання зобов'язань учасника по договорах, що наведені в довідці про виконання аналогічного договору та відсутні факти (випадки) їх невиконання або неналежного виконання з боку учасника, виданий не раніше дати оголошення закупівлі.
Учасником ФОП Беца Ю.С. у складі тендерної пропозиції надано лист-відгук від 15.03.2023 № 01-17/158, який не адресований замовнику, що не відповідає вимогам підпункту 1 пункту 1 Додатку 1 до тендерної документації.
Відповідно до абзацу другого пункту 1 частини першої статті 31 Закону, Замовник відхиляє тендерну пропозицію із зазначенням аргументації в електронній системі закупівель у разі, якщо учасник процедури закупівлі не відповідає кваліфікаційним критеріям, установленим статтею 16 цього Закону.
Однак, на порушення абзацу другого пункту 1 частини першої статті 31 Закону, Замовник не відхилив пропозицію учасника ФОП Беца Ю.С., визначив його переможцем процедури закупівлі та уклав договір від 30.03.2023 № 87.
Період усунення порушень:
31.05.2023 21:59 - 15.06.2023 00:00
Дата публікації висновку:
31.05.2023 21:59
Оскарження висновку в суді
Опис:
Відділ освіти, культури, молоді та спорту Івано-Франківської селищної ради (Замовник) звертається до Львівського окружного адміністративного суду із позовною заявою від 12.06.2023 №07-07/574 про визнання протиправним та скасування висновку про результати моніторингу закупівель. Відповідно до частини 10 ст. 8 Закону України «Про публічні закупівлі» (в редакції, чинній на дату моніторингу) у разі незгоди замовника з інформацією, викладеною у висновку, він має право оскаржити висновок до суду протягом 10 робочих днів з дня його оприлюднення, про що зазначається в електронній системі закупівель протягом наступного робочого дня з дня оскарження висновку до суду. Замовник зазначає в електронній системі закупівель про відкриття провадження у справі протягом наступного робочого дня з дня отримання інформації про відкриття такого провадження та номер такого провадження.
Дата публікації:
13.06.2023 11:29
Дата відкриття провадження:
16.06.2023 15:00
Номер відкриття провадження:
Справа: 380/13326/23, провадження: П/380/13426/23
Законодавче обгрунтування:
Закон України "Про публічні закупівлі" (922-VIII, 2020-04-19) [8.10]
Інформація про усунення порушення
Опис звіту:
Відповідно до ст. 19 Конституції України, абз. 2 ст. 2, ст. 5 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» від 26.01.1993 № 2939-ХІІ (далі – Закон № 2939) та ст. 8 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII (далі – Закон № 922), в межах проведення ПІВНІЧНО-СХІДНИМ ОФІСОМ ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ моніторингу закупівлі UA-2023-03-10-002243-a, яка проводилася Відділом освіти, культури, молоді та спорту Івано-Франківської селищної ради (далі – Замовник), ID моніторингу: UA-M-2023-05-08-000152, надаємо наступні пояснення та аргументовані заперечення.
Орган фінансового контролю вважає, що згідно підпункту 1 пункту 1 Додатку 1 до тендерної документації на підтвердження досвіду виконання аналогічного (аналогічних) за предметом закупівлі договору (договорів) Учасник має надати: на підтвердження інформації щодо поданого(их) договору(ів) надати скановану копію оригіналу листа-відгука(ів) про співпрацю та фактичне виконання по договору від Замовника, що вказані в п.п. 1.1.1. (не менше одного). Відгук повинен мати посилання на договір який виконувався та бути належно оформлений, містити вихідний номер та дату видачі такого документу, повинен бути адресований Замовнику цих торгів та містити ідентифікатор даної закупівлі, а також інформацію про добросовісне, якісне та своєчасне виконання зобов'язань учасника по договорах, що наведені в довідці про виконання аналогічного договору та відсутні факти (випадки) їх невиконання або неналежного виконання з боку учасника, виданий не раніше дати оголошення закупівлі. Учасником ФОП Беца Ю.С. у складі тендерної пропозиції надано лист-відгук від 15.03.2023 № 01-17/158, який не адресований замовнику, що не відповідає вимогам підпункту 1 пункту 1 Додатку 1 до тендерної документації. Відповідно до абзацу другого пункту 1 частини першої статті 31 Закону, Замовник відхиляє тендерну пропозицію із зазначенням аргументації в електронній системі закупівель у разі, якщо учасник процедури закупівлі не відповідає кваліфікаційним критеріям, установленим статтею 16 цього Закону. Однак, на порушення абзацу другого пункту 1 частини першої статті 31 Закону, Замовник не відхилив пропозицію учасника ФОП Беца Ю.С., визначив його переможцем процедури закупівлі та уклав договір від 30.03.2023 № 87.
Замовник не може погодитися із таким висновком та вважає, що лист-відгук на тендер від контрагентів учасника убезпечує замовника від непередбачених втрат часу та неякісного предмету закупівлі.
Проте сам лист-відгук не впливає на якість надання послуг, оскільки підтвердженням досвіду є ще аналогічний договір. Також вимогою щодо оформлення листа-відгука, не завжди виконуються в повній мірі, оскільки лист-відгук написаний не учасником, а попереднім Замовником, у цьому випадку – Відділ освіти, молоді та спорту Миколаївської міської ради.
Можна сміливо стверджувати, що лист-відгук адресований Замовнику, оскільки лист-відгук містить індивідуальний номер закупівлі UA-2023-03-10-002243-a, де вказаний Замовник, дата оголошення та предмет закупівлі у системі “ProZorro”. Замовником дотримано принципів, закріплених у п.п.1-6 ч.1ст.5 Закону України "Про публічні закупівлі", зокрема таких як недискримінація учасників та рівне ставлення до них, не призводячи своїми діями до штучного та/або формального обмеження потенційного кола учасників.
Відповідно до висновку моніторингу, Замовника зобов’язано з огляду на встановлені порушення законодавства у сфері закупівель здійснити заходи щодо усунення виявлених порушень шляхом припинення зобов’язань за договором.
Замовник має не лище права, а й обов’язки, відповідно, у випадку розірвання договору, переможець торгів буде протиправно позбавлений того, на що він правомірно розраховував у разі належного укладення та виконання договору зі Замовником, а саме отримання прибутку за наслідками виконання договору.
Враховуючи наші аргументи, які ми виклали у цьому запереченні до висновку, ми вважаємо, що вимога Північно-східного офісу Держаудитслужби щодо усунення порушень є незаконною, оскільки виявлені «порушення» не можуть вважатися порушенням як таким, ба більше, Замовник цілком правомірно визначив Учасника переможцем, оскільки тендерна пропозиція в повній мірі відповідає вимогам ТД, Постанові КМУ від 12.10.2022 №1178 «Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі”, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування» та Закону України «Про публічні закупівлі».
Додатково повідомляємо, що Замовником готується позовна заява про визнання протиправним та скасування висновку про результати моніторингу закупівель для оскарження в суді.
Дата публікації звіту:
06.06.2023 16:10
Запити/Пояснення
Номер:
a49c4bf1cb584dfe9e625f387b49d886
Назва:
запит про надання пояснень
Дата опублікування:
22.05.2023 15:46
Дата до якої повинна бути надана відповідь:
26.05.2023 00:00
Опис:
У межах проведення моніторингу закупівлі «Послуги їдалень (харчування учнів)» (інформацію про закупівлю оприлюднено в електронній системі закупівель за номером UA-2023-03-10-002243-a) та відповідно до пунктів 6 та 11 статті 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», частини п’ятої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон), підпунктів 2 та 9 пункту 6 Положення про Північно-східний офіс Держаудитслужби, затвердженого наказом Держаудитслужби від 02 червня 2016 року № 23, постала потреба в перевірці питання щодо правомірності прийняття рішень, а саме:
1. Яким чином та на підставі яких документів Вами здійснено обґрунтування розміру витрат, технічних та якісних характеристик предмета закупівлі та визначено його очікувану вартість.
Також, надати посилання на сторінку власного веб-сайту (або на офіційного веб-сайту головного розпорядника бюджетних коштів, суб’єкта управління об’єктами державної власності, що здійснює функції з управління суб’єктом господарювання державного сектору економіки) на якому розміщено обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру витрат, очікуваної вартості предмета закупівлі відповідно до вимог пункту 4-1 постанови Кабінету Міністрів України від 11 жовтня 2016 року № 710 «Про ефективне використання державних коштів» (зі змінами);
2. Чому на вимогу п.п. 1 п.1 Додатку 1 до тендерної документації лист-відгук від 15.03.2023 № 01-17/158, наданий у складі тендерної пропозиції ФОП Беца Ю.С., не адресований замовнику.
3. Згідно Додатку № 2 до тендерної документації в закладах де нема харчоблоку учасник повинен забезпечити довізне харчування. Чому в довідці про наявність обладнання та матеріально-технічної бази від 17.03.2023 № 77 ФОП Беца Ю.С. не вказано приміщення, де буде готуватися їжа.
4. Чому на вимогу п.п. 3 п. 1 Додатку 1 до тендерної документації ФОП Беца Ю.С. у складі тендерної пропозиції не надано акти про проведення дезінфекції автотранспортного засобу за останні 3 місяці відносно дати кінцевого строку подання тендерних пропозицій.
5. Чому на вимогу Додатку № 2 до тендерної документації учасником ФОП Беца Ю.С. у складі тендерної пропозиції не надано сканкопії санітарних книжок персоналу, який займається постачанням продуктів, приготуванням та роздачею їжі.
Пояснення, інформацію та документи, щодо яких буде зазначено в поясненнях, та які обгрунтовують позицію замовника з поставленого(-их) питання(-нь), необхідно надати через електронну систему закупівель протягом трьох робочих днів з дня оприлюднення цього запиту.
Номер:
88c7e4a8a4114e8cb833c1a6fa65254a
Назва:
Відповідь на звернення
Дата опублікування:
25.05.2023 11:03
Опис:
1. Очікувана вартість предмету закупівлі розрахована виходячи із загальної кількості учнів та кількості робочих днів для яких необхідно забезпечити безперебійне харчування. Очікувана вартість предмета закупівлі визначена на підставі порівняння ринкових цін, беручи до уваги наказ Міністерства економіки від 18.02.2020 року №275 «Про затвердження примірної методики визначення очікуваної вартості предмета закупівлі» (із змінами).
Технічні та якісні характеристики предмета закупівлі визначені відповідно до потреб замовника та з урахуванням вимог нормативних документів (Постанова №305 від 24.03.2021) у сфері харчування учнів закладів загальної середньої освіти.
Замовником здійснювався пошук, збір та аналіз загальнодоступної цінової інформації, до якої відноситься інформація про ціни товарів, що міститься в мережі Інтернет у відкритому доступі на сайтах постачальників, в електронному каталозі, в електронній системі закупівель “ProZorro” щодо аналогічних закупівель, проводились ринкові консультації. Також моніторинг цін проводився на основі попереднього затвердженого меню та інформації , що надсилається Замовнику про середні ціни на продукти харчування на споживчому ринку Львівської області у січні 2023 року від Головного управління статистики у Львівській області. Очікувана вартість також затверджена рішенням сесії Івано-Франківської селищної ради №3954 від 03.02 2023 де встановлено вартість харчування за день.
(+документ лист статистики від 16.02.2023 +Рішення сесії)
Також надаємо посилання на сторінку власного веб-сайту на якому розміщено обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру витрат, очікуваної вартості предмета закупівлі відповідно до вимог пункту 4-1 постанови Кабінету Міністрів України від 11 жовтня 2016 року № 710 «Про ефективне використання державних коштів» (зі змінами) : https://rada.info/upload/users_files/44060252/2d45d881a8cab66c05d83743fbd7cc32.pdf або https://if.osv.org.ua/news/1678268384/
2. Замовником вважається, що лист-відгук адресований Замовнику, оскільки лист- відгук містить індивідуальний номер закупівлі UA-2023-03-10-002243-a, де вказаний Замовник, дата оголошення та предмет у системі “ProZorro”. Замовником дотримано принципів, закріплених у п.п.1-6 ч.1ст.5 Закону України "Про публічні закупівлі", зокрема таких як недискримінація учасників та рівне ставлення до них, не призводячи своїми діями до штучного та/або формального обмеження потенційного кола учасників.
3. Замовником у тендерній документації не вимагалось зазначати приміщення, де буде готуватися їжа для довізного харчування, оскільки довізне харчування здійснюється лише у ті заклади освіти, у яких немає харчоблоку. Повідомляємо, що місцем приготування довізної їжі є найближчі по місцевості харчоблоки закладів освіти Івано-Франківської територіальної громади. Про це і підтверджує Учасник у гарантійному листі про довізне харчування у заклади, де немає харчоблоку.
4. У документах тендерної пропозиції, що надано Учасником у архіві - тенденр Франково новий.rar, є документ 43 дезинфекція авто.pdf у якому сторінки 4-6 є акти про проведення дезінфекції автотранспортного засобу за останні 3 місяці відносно дати кінцевого строку подання тендерних пропозицій, а саме січень,лютий,березень 2023 року.
+ документ 43 дезінфекція авто.
5. Повідомляємо, що ця вимога ще є вказана у Додатку 1 пункту 2.1 тендерної документації. Учасником надано Довідку в довільній формі про працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід для виконання умов договору, та копії особових медичних (санітарних) книжок відповідного діючого взірця (всі сторінки) на зазначених працівників Учасника, а саме кухарі: Кучинська Марія Петрівна, Петрів Людмила Василівна ( документи у архіві - тенденр Франково новий.rar , Додаток 1 – 5.Медичні .pdf, 5.1Медичні .pdf.), та водій Гарайда Ігор Миронович (11.Медична водій. pdf). Оскільки інших працівників в Учасника не зазначено, тому постачанням продуктів, приготуванням та роздачею їжі займаються вище зазначені особи, тобто вимога ТД у Додатку 2 є повністю виконана.