-
Відкриті торги з особливостями
-
Однолотова
-
КЕП
Встановлення дверей, вікон і пов’язаних конструкцій (Послуги)
Тендер Prozorro UA-2023-02-15-011147-a
Завершена
800 000.00
UAH з ПДВ
мін. крок: 0.5% або 4 000.00 UAH
мін. крок: 0.5% або 4 000.00 UAH
Номер:
6dae0401c1684617934c2047e377f7d1
Ідентифікатор моніторингу:
UA-M-2023-05-29-000038
Дата прийняття рішення про проведення моніторингу:
29.05.2023 00:00
Період моніторингу:
29.05.2023 15:17 - 20.06.2023 00:00
Статус:
Порушення виявлені
Опис:
ДЕРЖАВНА АУДИТОРСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ПІВНІЧНИЙ ОФІС ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ
НАКАЗ
29.05.2023 № 147
Київ
Про початок моніторингу процедур закупівель
Відповідно до Закону України «Про правовий режим воєнного стану», частини другої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі», пункту 9 Положення про Північний офіс Держаудитслужби, затвердженого наказом Державної аудиторської служби України від 02 червня 2016 року № 23,
НАКАЗУЮ:
1. Розпочати моніторинг процедур закупівель відповідно до переліку, що додається.
2. Відділу моніторингу закупівель забезпечити проведення моніторингу процедур закупівель, зазначених у пункті 1 цього наказу.
3. У разі виникнення обставин непереборної сили, зумовлених воєнними діями, розпочатий моніторинг процедур закупівель, зазначених у пункті 1 цього наказу, підлягає зупиненню до усунення/зникнення таких обставин.
В.о. начальника Віталій ЗУБЧЕНКО
Додаток до наказу
Північного офісу Держаудитслужби
«Про початок моніторингу процедур закупівель»
Витяг з переліку процедур закупівель
№ з/п Оголошення про проведення процедури закупівлі та/або повідомлення про намір укласти договір на веб-порталі Уповноваженого органу Опис підстав для здійснення моніторингу закупівлі унікальний номер дата оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу
1 UA-2023-02-15-011147-a 15.02.2023
інформація, отримана від органів державної влади, народних депутатів України, органів місцевого самоврядування, про наявність ознак порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель
Етапи закупівельного процесу:
- Планування закупівлі та оприлюднення інформації про її проведення
- Розкриття тендерних пропозицій, їх розгляд та оцінка
- Укладання та виконання договору про закупівлю (прийняття рішення про відміну торгів)
Підстави для прийняття рішення про початок моніторингу:
- Інформація, отримана від органів державної влади, народних депутатів України, органів місцевого самоврядування, про наявність ознак порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель
Детальніше
Висновок про результати моніторингу
Статус порушень:
Виявлені
Тип порушень:
- Тендерна документація складена не у відповідності до вимог закону
- Не відхилення тендерних пропозицій, які підлягали відхиленню відповідно до закону
Висновок про наявність або відсутність порушень законодавства:
За результатами моніторингу встановлено порушення вимог пункту частини першої статті 31, пункту 19 частини 2 статті 22 Закону та порушення підпункту 3 пункту 41 Особливостей.
За результатами розгляду питання дотримання замовником законодавства у сфері публічних закупівель при визначенні предмета закупівлі, відображенні закупівлі у річному плані, оприлюдненні інформації щодо закупівлі, своєчасності укладання договору про закупівлю та його оприлюднення, відповідності умов договору умовам тендерної пропозиції переможця - порушень не встановлено.
Зобов’язанння щодо усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель:
З огляду на встановлені порушення законодавства у сфері публічних закупівель, які є значущими через необ’єктивне та упереджене визначення переможця процедури закупівлі, керуючись статтями 5 та 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» та статтею 8 Закону України «Про публічні закупівлі» Північний офіс Держаудитслужби зобов’язує здійснити заходи щодо усунення виявлених порушень шляхом припинення зобов’язань за договором, в тому числі із застосуванням відповідних наслідків недійсності/нікчемності договору та протягом п’яти робочих днів з дня оприлюднення висновку оприлюднити через електронну систему закупівель інформацію та/або документи, що свідчать про вжиття таких заходів.
Інформація про результати моніторингу закупівлі у розрізі стадій проведення процедури закупівлі:
Дата закінчення моніторингу: 13 червня 2023 року.
Предметом аналізу були питання: визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані, оприлюднення інформації щодо закупівлі, відповідності вимог тендерної документації вимогам Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII (далі – Закон) з урахуванням Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 (далі – Особливості), розгляду тендерної пропозиції, своєчасності укладання договору про закупівлю та його оприлюднення, відповідності умов договору умовам тендерної пропозиції переможця.
Під час моніторингу проаналізовано: річний план закупівель на 2023 рік, оголошення про проведення відкритих торгів з особливостями, тендерну документацію, затверджену протоколом уповноваженої особи від 15.02.2023 б/н, реєстр отриманих тендерних пропозицій від 23.02.2023, тендерну пропозицію ТОВ «Будівельна група «МОНТАЖ-КОНСТРУКЦІЯ» (далі – Переможець), повідомлення про намір укласти договір від 24.02.2023, договір від 09.03.2023 №75, відповідь Замовника на запит органу державного фінансового контролю від 30.05.2023.
Відповідно до пункту 28 Особливостей тендерна документація формується замовником відповідно до вимог статті 22 Закону з урахуванням цих особливостей.
Відповідно до пункту 19 частини 2 статті 22 Закону № 922-VIII у ТД зазначаються такі відомості, зокрема: опис та приклади формальних (несуттєвих) помилок, допущення яких учасниками не призведе до відхилення їх тендерних пропозицій. Тобто Закон № 922-VIII встановлює імперативну норму, щодо зазначення у ТД саме опису та прикладів формальних (несуттєвих) помилок.
Тож, зважаючи на викладене вище, Замовником порушено пункт 19 частини 2 статті 22 Закон № 922-VIII, в частині відсутності у ТД прикладів формальних (несуттєвих) помилок, допущення яких учасниками не призведе до відхилення їх тендерних пропозицій.
Також, за результатами проведеного моніторингу встановлено невідповідність тендерної пропозиції Переможця вимогам ТД.
Так, відповідно до підпункту 1 пункту 1 додатку 1 до ТД учасник повинен надати довідку про наявність обладнання та матеріально-технічної бази для надання послуг, що є предметом закупівлі. Разом з довідкою учасник повинен надати копію чинного протоколу(ів) про заміри опору ізоляції електроінструменту, що буде використовуватися при виконанні робіт та копію протоколу(ів) проведення випробувань засобів захисту від ураження електрострумом.
На виконання вищезазначеної вимоги учасником надано довідку про наявність матеріально – технічної бази від 21.02.2023 № 407 та протокол про заміри опору ізоляції б/д б/н на обладнання, зазначене в довідці.
Однак, учасником у складі своєї тендерної пропозиції не надано копію протоколу(ів) проведення випробувань засобів захисту від ураження електрострумом, чим не виконано вимогу підпункту 1 пункту 1 додатку 1 ТД .
Разом з цим, відповідно до підпункту 2 пункту 1 додатку 1 до ТД учасник на підтвердження кваліфікації працівників, які будуть залучені до виконання робіт, повинен надати довідку про наявність працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід для надання послуг, копії діючих посвідчень (протоколів) про перевірку знань з питань охорони праці та копії діючих посвідчень (протоколів) про проходження навчання та перевірки знань з питань пожежної безпеки працівників учасника, вказаних в довідці.
На виконання вищезазначених вимог учасником надано довідку про наявність працівників відповідної кваліфікації від 21.02.2023 №409, відповідно до якої: директор – Погорілко Ю.А., виконроб – Дикий А.С., покрівельник – Чумак В.В., штукатур – Жихар А.М., монтажник – Глушинський В.В. Однак, в складі тендерної пропозиції ТОВ «Будівельна група «МОНТАЖ-КОНСТРУКЦІЯ» відсутні документи, які підтверджують перевірку знань з охорони праці та пожежної безпеки на працівників: Чумака В.В., Жихаря А.М., Глушинського В.В, чим не виконано вимоги підпункту 2 пункту 1 додатку 1 до ТД.
Відповідно до пункту 3 Особливостей №1178 Замовники, що зобов’язані здійснювати публічні закупівлі товарів, робіт і послуг відповідно до Закону, проводять закупівлі відповідно до Закону з урахуванням цих особливостей.
Відповідно до вимог абзацу другого пункту 1 частини першої статті 31 Закону Замовник не відхилив тендерну пропозицію учасника ТОВ «Будівельна група «МОНТАЖ-КОНСТРУКЦІЯ» як таку, що не відповідає кваліфікаційному критерію, установленому статтею 16 цього Закону та уклав з ним Договір.
Крім того, відповідно до підпункту 4.4 пункту 4 розділу 3 до ТД Переможець процедури закупівлі у строк, що не перевищує чотири дні з дати оприлюднення в електронній системі закупівель повідомлення про намір укласти договір про закупівлю, повинен надати замовнику шляхом оприлюднення в електронній системі закупівель документи, що підтверджують відсутність підстав, визначених пунктами 3, 5, 6 і 12 частини першої та частиною другою статті 17 Закону.
Однак, переможець процедури закупівлі не надав у спосіб, зазначений в тендерній документації, документи, що підтверджують відсутність підстав, установлених статтею 17 Закону, з урахуванням пункту 44 особливостей.
Відповідно до підпункту 3 пункту 41 Особливостей № 1178 замовник відхиляє тендерну пропозицію із зазначенням аргументації в електронній системі закупівель у разі, якщо переможець процедури закупівлі не надав у спосіб, зазначений в тендерній документації, документи, що підтверджують відсутність підстав, установлених статтею 17 Закону, з урахуванням пункту 44 цих особливостей.
Таким чином, Замовник в порушення підпункту 3 пункту 41 Особливостей не відхилив тендерну пропозицію ТОВ «Будівельна група «МОНТАЖ-КОНСТРУКЦІЯ», як таку, коли переможець не надав у спосіб, зазначений в тендерній документації, документи, що підтверджують відсутність підстав, установлених статтею 17 Закону, з урахуванням пункту 44 цих особливостей, а уклав з ним договір від 09.03.2023 №75 на суму 798 745,20 гривень.
Період усунення порушень:
13.06.2023 14:16 - 28.06.2023 00:00
Дата публікації висновку:
13.06.2023 14:16
Інформація про усунення порушення
Опис звіту:
На вимогу моніторингу (дата закінчення 13.06.2023 р) сторони договіру №75 від 09.06.2023року, який був укладений між Управлінням освіти, молоді та спорту Березанської міської ради та ТОВ "Будівельна група "Монтаж-конструкція", дійшли згоди на розірвання та зменшення суми договору №75 (відповідно п 10.2 даної угоди). Додаткову угоду додаєм.
Дата публікації звіту:
19.06.2023 12:00
Запити/Пояснення
Номер:
82137a0ca5f84054ab3a3ff23dad129f
Назва:
Запит про надання пояснень
Дата опублікування:
30.05.2023 09:39
Дата до якої повинна бути надана відповідь:
03.06.2023 00:00
Опис:
У межах проведення моніторингу процедури закупівлі «Встановлення дверей, вікон і пов’язаних конструкцій», за кодом ДК 021:2015:45420000-7: Столярні та теслярні роботи (інформацію опубліковано в інформаційно-телекомунікаційній системі закупівель Prozorro за номером ID: UA-2023-02-15-011147-a) та відповідно до пунктів 6 та 11 статті 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» від 26.01.1993 № 2939-ХІІ, частини п’ятої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII (далі – Закон), підпунктів 2 та 9 пункту 6 Положення про Державну аудиторську службу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03 лютого 2016 №43, постала потреба в отриманні пояснень (інформації, документів) яким чином та на підставі яких документів Замовником здійснено обґрунтування технічних, кількісних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру бюджетного призначення та визначено його очікувану вартість? Також надати посилання на сторінку власного веб-сайту на якому розміщено обґрунтування технічних, кількісних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі.
Пояснення (інформацію, документи) необхідно надати через електронну систему закупівель протягом трьох робочих днів з дня оприлюднення цього запиту.
Номер:
130d18614191459fb1fc4d9f9566e48c
Назва:
Пояснення
Дата опублікування:
30.05.2023 16:15
Опис:
Доброго дня, кошти на послуги зі встановлення вікон, дверей та повязаних конструкцій були виділені рішенням Березанської міської ради №51 від 23.02.2023року. Необхідні документи додаємо.