-
Відкриті торги з особливостями
-
Однолотова
-
КЕП
Послуги з прибирання приміщень та прибудинкової території
Тендер Prozorro UA-2023-01-18-013127-a
Завершена
380 000.00
UAH з ПДВ
мін. крок: 0.5% або 1 900.00 UAH
мін. крок: 0.5% або 1 900.00 UAH
Номер:
e0faa77d71c34bd3b7af4adb1f3ca892
Ідентифікатор моніторингу:
UA-M-2023-02-13-000079
Дата прийняття рішення про проведення моніторингу:
13.02.2023 00:00
Період моніторингу:
13.02.2023 16:29 - 07.03.2023 00:00
Статус:
Порушення виявлені
Опис:
ДЕРЖАВНА АУДИТОРСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ПІВНІЧНИЙ ОФІС ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ
УПРАВЛІННЯ ПІВНІЧНОГО ОФІСУ ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ В ЖИТОМИРСЬКІЙ ОБЛАСТІ
Н А К А З
13.02.2023
№ 9-З
Житомир
Про початок моніторингу
процедур закупівель
Відповідно до частини другої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі», підпункту 2 пункту 5 Положення про Управління Північного офісу Держаудитслужби в Житомирській області, затвердженого наказом Північного офісу Держаудитслужби від 20 жовтня 2016 року № 18 (зі змінами),
НАКАЗУЮ:
1. Розпочати моніторинг процедур закупівель відповідно до перелікупроцедур для здійснення моніторингу процедури закупівлі, що додається.
2. Відділу контролю у сфері закупівель забезпечити проведення моніторингу процедур закупівель, зазначеного у пункті 1 цього наказу.
Начальник Управління
Північного офісу Держаудитслужби
в Житомирській області Людмила КОСТЮК
Додаток до наказу Управління Північного офісу Держаудитслужби в Житомирській області від 13.02.2023 № 9-З.
Витяг з переліку процедур закупівель
№ з/п
Унікальний номер оголошення про проведення конкурентної процедури закупівлі, присвоєний електронною системою закупівель, та/або унікальний номер повідомлення про намір укласти договір, опис підстав для здійснення моніторингу закупівлі:
15. UA-2023-01-18-013127-a Виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель.
Етапи закупівельного процесу:
- Планування закупівлі та оприлюднення інформації про її проведення
- Розкриття тендерних пропозицій, їх розгляд та оцінка
- Укладання та виконання договору про закупівлю (прийняття рішення про відміну торгів)
Підстави для прийняття рішення про початок моніторингу:
- Виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель
Детальніше
Висновок про результати моніторингу
Статус порушень:
Виявлені
Тип порушень:
- Тендерна документація складена не у відповідності до вимог закону
Висновок про наявність або відсутність порушень законодавства:
За результатами аналізу питання дотримання Замовником законодавства в сфері публічних закупівель щодо відповідності вимог тендерної документації вимогам законодавства у сфері закупівель установлено, що тендерна документація не відповідає нормам пункту 2 частини 2, абзацу 1 частини 3 статті 22 Закону та пункту 28, абзацу 5 пункту 44 Особливостей № 1178.
За результатами аналізу питання дотримання Замовником законодавства в сфері публічних закупівель щодо визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані, оприлюднення інформації про закупівлю відповідно до законодавства у сфері закупівель, повноти відображення інформації в оголошенні про проведення відкритих торгів з особливостями відповідно до вимог Закону та вимог Особливостей № 1178, дотримання вимог постанови № 710, розгляду тендерної пропозиції учасника ФОП Заєць Тетяна Петрівна, своєчасності укладання договору про закупівлю та його оприлюднення, відповідності умов договору умовам тендерної пропозиції переможця, своєчасності надання інформації та документів у випадках, передбачених законодавством, - порушень не встановлено.
Зобов’язанння щодо усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель:
З огляду на встановлені порушення законодавства у сфері закупівель та керуючись статтями 5 та 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», статтею 8 Закону України «Про публічні закупівлі» Управління Північного офісу Держаудитслужби в Житомирській області зобов’язує здійснити заходи направлені на недопущення встановлених порушень у подальшому, зокрема, шляхом притягнення до дисциплінарної або матеріальної відповідальності осіб, якими допущено порушення вимог пункту 2 частини 2, абзацу 1 частини 3 статті 22 Закону, пункту 28, абзацу 5 пункту 44 Особливостей № 1178 та протягом п’яти робочих днів з дня оприлюднення висновку оприлюднити через електронну систему закупівель інформацію та/або документи, що свідчать про вжиття таких заходів.
Інформація про результати моніторингу закупівлі у розрізі стадій проведення процедури закупівлі:
Дата закінчення моніторингу: 06 березня 2023 року.
Предметом аналізу були питання: визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані, оприлюднення інформації про закупівлю відповідно до законодавства у сфері закупівель, повнота відображення інформації в оголошенні про проведення відкритих торгів з особливостями відповідно до вимог Закону України «Про публічні закупівлі» (далі - Закон) та вимог «Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування», затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 (далі - Особливості № 1178), дотримання вимог постанови Кабінету Міністрів України від 11.10.2016 № 710 «Про ефективне використання державних коштів», зі змінами (далі - постанова № 710), відповідність вимог тендерної документації вимогам законодавства у сфері закупівель, розгляд тендерних пропозицій, своєчасність укладання договору про закупівлю та його оприлюднення, відповідність умов договору умовам тендерної пропозиції переможця, своєчасність надання інформації та документів у випадках, передбачених законодавством.
Під час моніторингу проаналізовані: річний план закупівель Філії акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України» «Житомирська регіональна дирекція» (далі - Замовник) на 2023 рік, оголошення про проведення відкритих торгів з особливостями, тендерна документація, затверджена рішенням уповноваженої особи Замовника від 18.01.2023 № 17, тендерна пропозиція переможця фізичної особи-підприємця Заєць Тетяни Петрівни (далі - ФОП Заєць Тетяна Петрівна), протокол щодо прийняття рішення уповноваженою особою від 31.01.2023 № 23, повідомлення про намір укласти договір від 31.01.2023, договір про закупівлю від 08.02.2023 № 14, пояснення Замовника з копіями документів, отримані через електронну систему закупівель 17.02.2023.
За результатами моніторингу відповідності вимог тендерної документації Замовника вимогам законодавства у сфері закупівель установлено ряд порушень, а саме:
- в порушення вимог пункту 2 частини 2 статті 22 Закону та пункту 28 Особливостей № 1178 тендерна документація Замовника не містить підстав, встановлених пунктом 1, 7, 9, 13 частини 1 статті 17 Закону;
- тендерна документація Замовника не відповідає нормам абзацу 1 частини 3 статті 22 Закону та пункту 28 Особливостей № 1178 в частині включення до неї інформації не у відповідності до вимог законодавства, а саме, в пункті 3 розділу V тендерної документації Замовником зазначено підстави відхилення тендерних пропозицій, що визначені в пункті 41 Особливостей № 1178, в редакції, яка втратила чинність;
- в порушення абзацу 5 пункту 44 Особливостей № 1178, Замовником в пункті 6 розділу І Додатку № 4 до тендерної документації учасникам встановлено вимогу надати довідку в довільній формі або відповідно до наведеного у Додатку № 5 до тендерної документації листа-гарантії про відсутність підстав для відмови в участі у процедурі закупівлі, що визначені у частині першій статті 17 Закону.
Період усунення порушень:
07.03.2023 17:01 - 22.03.2023 00:00
Дата публікації висновку:
07.03.2023 17:01
Інформація про усунення порушення
Опис звіту:
У відповідь на висновок про результати моніторингу № UA-M-2023-02-13-000079 від 13 лютого 2023 року закупівлі Послуг з прибирання приміщень та прибудинкової території ДК 021:2015 “Єдиний закупівельний словник” 90910000-9 “Послуги з прибирання” (далі - Висновок) повідомляємо наступне.
Пояснення.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 17 Закону України “Про публічні закупівлі” (далі - Закон) підставою для відхилення тендерної пропозиції учасника є наявність у замовника незаперечних доказів того, що учасник процедури закупівлі пропонує, дає або погоджується дати неправомірну винагороду.
Замовник не вказав у тендерній документації інформацію про спосіб підтвердження відповідності учасників установленим пунктом 1 ч. 1 ст. 17 Закону критеріям і вимогам з тієї причини, що таке підтвердження учасниками є неможливим, оскільки вони не взмозі підтвердити чи спростувати наявність у Замовника передбачених цим пунктом доказів.
Водночас слід звернути увагу, що на виконання п. 1 ч. 1 ст. 17 Закону в пункті 10.2. проєкту договору, який є невід’ємною частиною тендерної документації (додаток № 3), зазначено, що під час виконання своїх зобов'язань за цим Договором, Сторони, їх афілійовані особи, працівники або посередники не здійснюють дії, які суперечать вимогам Закону України “Про запобігання корупції” та Антикорупційної програми Акціонерного товариства “Національна суспільна телерадіокомпанія України”, у тому числі, утримуються від прямого чи непрямого, особисто або через третіх осіб пропозиції, обіцянки, одержання, вимагання, прохання, згоди отримати та отримання хабарів в будь-якій формі на користь або від будь-яких осіб з метою впливу на їх дії чи рішення з метою отримання будь-яких неправомірних переваг або з іншою неправомірною метою.
Звертаємо увагу, що тендерна документація містить передбачену п. 2 ч. 2 ст. 22 Закону інформацію про спосіб підтвердження відповідності учасників установленим п. 7 ч. 1 ст. 17 Закону критеріям і вимогам, а саме: у пункті 4 розділу ІІ додатку № 4 до тендерної документації вказано, що відповідно до пункту 44 Особливостей, затверджених Постановою Кабміну № 1178 від 12.10.2022 р., в редакції від 03.01.2022 р. (далі - Особливості) переможець процедури закупівлі шляхом самостійного декларування має надати довідку в довільній формі або гарантійний лист про те, що тендерна пропозиція подана учасником конкурентної процедури закупівлі, який не є пов’язаною особою з іншими учасниками процедури закупівлі та / або з уповноваженою особою (особами), та / або з керівником замовника.
Стосовно висновку про відсутність у тендерній документації підстав, встановлених п. 9 ч. 1 ст. 17 Закону, зазначаємо, що відповідно до речення 2 абз. 3 ст. 44 Особливостей замовник не вимагає документального підтвердження публічної інформації, що міститься у відкритих єдиних державних реєстрах, доступ до яких є вільним.
Враховуючи, що у період проведення торгів доступ до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань був вільним, підстави для вимоги про підтвердження учасниками відсутності передбачених п. 9 ч. 1 ст. 17 Закону обставин були відсутні.
Щодо відсутності у тендерній документації підстав, встановлених п. 13 ч. 1 ст. 17 Закону зауважуємо, що відповідно до абз. 2 п. 44 Особливостей замовник не перевіряє переможця процедури закупівлі на відповідність підстави, визначеної пунктом 13 частини першої статті 17 Закону, та не вимагає від учасника процедури закупівлі/переможця процедури закупівлі підтвердження її відсутності.
Стосовно невідповідності тендерної документації нормам абзацу 1 частини 3 статті 22 Закону та пункту 28 Особливостей слід звернути увагу, що помилкове посилання Замовником на попередню редакцію п. 41 Особливостей не призвела до будь-якої дискримінації учасників, завищення вимог чи критеріїв або до ускладнення підготовки тендерних пропозицій.
Положення, закладені в новій редакції пункту 41 Особливостей, повністю дублюють минулу редакцію та не призводять до будь-яких практичних змін.
Щодо порушень абзацу 5 пункту 44 Особливостей зазначаємо, що в пункті 6 розділу І Додатку № 4 до тендерної документації Замовник не встановлював будь-яких вимог стосовно надання документів, що підтверджують відсутність підстав, визначених в абзаці першому п. 44 Особливостей.
У п. 6 розділу І додатку № 4 Замовник лише пропонує надати різні варіанти документів, про що свідчить сполучник “або” між запропонованими варіантами.
Інформація про вжиті заходи.
Замовником прийнято до уваги висновки Управління Північного офісу Держаудитслужби в Житомирській області стосовно невідповідності тендерної документації вимогам законодавства у сфері публічних закупівель.
Було враховано, що за результатами моніторингу не знайдено суттєвих порушень, таких які б призвели до спотворення результатів проведеної процедури, обмеження конкуренції тощо.
Для вжиття заходів щодо недопущення порушень законодавства у сфері публічних закупівель Замовником прийнято такі кроки:
- визначено іншу відповідальну особу за здійснення публічних закупівель у філії АТ “НСТУ” “Житомирська РД”;
- переглянуто типову тендерну документацію Замовника в частині дотримання вимог законодавства;
- здійснено попередження відповідальних осіб про недопустимість відхилення положень тендерної документації від встановлених вимог;
- проведено роз`яснювальну роботу стосовно потреби в посиленні уваги та вжито максимальних заходів щодо недопущення порушень у своїй роботі;
- посилено моніторинг та контроль за дотриманням вимог законодавства у сфері публічних закупівель.
Висновок Управління Північного офісу Держаудитслужби в Житомирській області буде враховано Замовником у майбутніх закупівлях.
Дата публікації звіту:
10.03.2023 18:19
Запити/Пояснення
Номер:
3864d19eef644585bd95a6a022683f8e
Назва:
Запит про надання пояснень
Дата опублікування:
14.02.2023 09:03
Дата до якої повинна бути надана відповідь:
18.02.2023 00:00
Опис:
У межах проведення моніторингу закупівлі по предмету «Послуги з прибирання» (інформацію оприлюднено в електронній системі закупівель за номером ID: UA-2023-01-18-013127-a) та відповідно до ч. 5 ст. 8 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі - Закон), постала потреба в отриманні пояснень та документів до наступних питань.
1. Поясніть, яким чином та на підставі яких документів вами здійснено обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру витрат та визначено його очікувану вартість?
2. Відповідно до п. 19 ч. 2 ст. 22 Закону в тендерній документації зазначаються опис та приклади формальних (несуттєвих) помилок, допущення яких учасниками не призведе до відхилення їх тендерних пропозицій.
Крім того, згідно із ч. 10. ст. 11 Закону рішення уповноваженої особи оформлюються протоколом із зазначенням дати прийняття рішення, який підписується уповноваженою особою.
Враховуючи вищевикладене, просимо надати інформацію чи були встановлені факти формальних (несуттєвих) помилок при розгляді тендерної пропозиції учасника ФОП Заєць Тетяна Петрівна на відповідність тендерній документації Філії АТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України» «Житомирська регіональна дирекція» з наданням документального підтвердження.
Пояснення та документи необхідно надати через електронну систему закупівель протягом трьох робочих днів з дня отримання цього запиту.
Номер:
49714631b5a74349a3d69f4b2a913427
Назва:
На Ваш запит про надання пояснень повідомляю наступне.
Дата опублікування:
17.02.2023 13:06
Опис:
1. Інформація стосовно технічних та якісних характеристик предмета закупівлі наведена замовником у тендерній документації відповідно до вимог закону.
Вимоги до предмета закупівлі були розроблені з урахуванням реальних потреб філії для забезпечення необхідної якості клінінгових послуг відповідно до галузевих стандартів, а також за загальним комплексом умов, що характеризують баланс попиту та пропозиції на ці послуги.
Очікувана вартість закупівлі при її плануванні була визначена відповідно до вимог внутрішнього регламенту філії та з урахуванням цін на послуги як власних проведених процедур і укладених договорів, так і цін договорів, укладених іншими замовниками.
Перед визначенням очікуваної вартості предмета закупівлі замовник провів ринкові консультації у надавачів послуг з прибирання шляхом отримання інформації щодо актуальних цін та визначив ціновий діапазон з урахуванням цін на клінінгові послуги.
Замовник провів ринкові консультації з надавачами послуг у процесі телефонного спілкування та обміну повідомленнями електронною поштою та у месенджері “Viber” для отримання інформації про поточні ціни перед визначенням очікуваної вартості предмета закупівлі та встановив діапазон цін на клінінгові послуги. Серед таких надавачів послуг були: група компаній CPG, ТОВ “Клін Маркет”, ТОВ “Клінінг Груп” та ПП “Євро Сервіс Плюс”.
Переможець тендеру - ФОП Заєць Т. П. запропонувала пропозицію з найнижчою ціною, що відповідно до п. 1 розділу V тендерної документації є єдиним критерієм оцінки тендерних пропозицій.
2. Відповідно до вимог закону у пункті 10 Тендерної документації Замовник зазначив перелік формальних помилок, допущення яких не призведе до відхилення тендерних пропозицій, який відповідає положенням наказу Мінекономіки від 15.04.2020 № 710.
Формальними вважаються помилки, що пов’язані з оформленням тендерної пропозиції та не впливають на зміст тендерної пропозиції, наприклад технічні помилки та описки.
Перед загальною оцінкою тендерної пропозиції було виявлено, що під час подання тендерної пропозиції ФОП Заєць Т. П. допустила ряд несуттєвих помилок, стосовно яких уповноважена особа прийняла рішення про їхній формальних характер та відсутність впливу на зміст тендерної пропозиції.
Копія відповідного протоколу додається.