-
Відкриті торги
-
Безлотова
-
КЕП
Обладнання для закладів громадського харчування(пароконвектомат пекарський)
Тендер Prozorro UA-2022-04-26-001056-c
Торги відмінено
212 000.00
UAH з ПДВ
мін. крок: 1% або 2 120.00 UAH
мін. крок: 1% або 2 120.00 UAH
Номер:
b369af94b5944fb083a683a5d2af6820
Ідентифікатор моніторингу:
UA-M-2022-12-27-000003
Дата прийняття рішення про проведення моніторингу:
27.12.2022 00:00
Період моніторингу:
27.12.2022 11:17 - 18.01.2023 00:00
Статус:
Порушення виявлені
Опис:
ДЕРЖАВНА АУДИТОРСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ЗАХІДНИЙ ОФІС ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ
УПРАВЛІННЯ ЗАХІДНОГО ОФІСУ ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ В ЧЕРНІВЕЦЬКІЙ ОБЛАСТІ
НАКАЗ
26.12.2022 № 39
Чернівці
Про початок моніторингу процедур закупівель
Відповідно до частини другої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі», пунктів 4 і 10 Положення про Управління Західного офісу Держаудитслужби в Чернівецькій області, затвердженого наказом Західного офісу Держаудитслужби від 22.02.2022 № 119, із змінами, внесеними наказом Західного офісу Держаудитслужби від 14.06.2022 №186,
НАКАЗУЮ:
1. Почати моніторинг процедур закупівель відповідно до переліку, що додається.
2. Відділу контролю у сфері закупівель забезпечити проведення моніторингу процедур закупівель, зазначених у пункті 1 цього наказу.
Начальник Управління Павло ПЕРЕПІЧКА
Витяг з Додатку до наказу Управління Західного офісу Держаудитслужби в Чернівецькій області від 26 грудня 2022 року № 39
№ з/п, унікальний номер, дата оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу оголошення про проведення процедури закупівлі та/або повідомлення про намір укласти договір та опис підстав для здійснення моніторингу закупівлі:
2. UA-2022-04-26-001056-c від 26.04.2022 – виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель.
Начальник відділу контролю у сфері закупівель Катерина СКУТАР
Етапи закупівельного процесу:
- Планування закупівлі та оприлюднення інформації про її проведення
- Розкриття тендерних пропозицій, їх розгляд та оцінка
Підстави для прийняття рішення про початок моніторингу:
- Виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель
Детальніше
Висновок про результати моніторингу
Статус порушень:
Виявлені
Тип порушень:
- Не відхилення тендерних пропозицій, які підлягали відхиленню відповідно до закону
- Інші порушення законодавства у сфері закупівель
Висновок про наявність або відсутність порушень законодавства:
За результатами аналізу питання розгляду тендерних пропозицій встановлено порушення вимог абзацу третього пункту третього частини першої статті 31 Закону.
За результатами моніторингу встановлено порушення вимог частини п’ятої статті 8 Закону.
За результатами розгляду питань щодо визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані (додатку), повноти відображення інформації у формах документів у сфері публічних закупівель, оприлюднення інформації про закупівлю, відповідності тендерної документації вимогам Закону, виконання постанови Кабінету Міністрів України від 11 жовтня 2016 року № 710 «Про ефективне використання державних коштів» (зі змінами) (далі – Постанова № 710), своєчасності надання інформації та документів у випадках, передбачених законодавством, – порушень не встановлено.
Зобов’язанння щодо усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель:
-
Інформація про результати моніторингу закупівлі у розрізі стадій проведення процедури закупівлі:
Дата закінчення моніторингу: 03 січня 2023 року.
Предметом аналізу були питання: визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані (додатку), повноти відображення інформації у формах документів у сфері публічних закупівель, оприлюднення інформації про закупівлю, відповідності тендерної документації вимогам Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон), розгляду тендерних пропозицій, виконання постанови Кабінету Міністрів України від 11 жовтня 2016 року № 710 «Про ефективне використання державних коштів» (зі змінами) (далі – Постанова № 710), своєчасності надання інформації та документів у випадках, передбачених законодавством.
Під час моніторингу проаналізовано: річний план закупівель Чернівецького вищого комерційного училища Державного торговельно-економічного університету (далі – Замовник) на 2022 рік (UA-P-2022-04-26-000493-b); оголошення про проведення відкритих торгів; тендерну документацію, затверджену рішенням уповноваженої особи Замовника від 26.04.2022 № 72 (далі – тендерна документація); реєстр отриманих тендерних пропозицій від 13.05.2022; тендерні пропозиції учасників Товариства з обмеженою відповідальністю «АКОРД ГРУП», Товариства з обмеженою відповідальністю «МАРЕСТО УКРАЇНА», Приватного підприємства «Лукрос» та Товариства з обмеженою відповідальністю «ПРИВАТЕНЕРГО» (далі – ТОВ «ПРИВАТЕНЕРГО»); протоколи розгляду тендерних пропозицій уповноваженої особи Замовника; повідомлення про намір укласти договір 29.06.2022; пояснення Замовника, надане 28.12.2022 через електронну систему закупівель.
Відповідно до вимог частини п’ятої статті 8 Закону протягом строку проведення моніторингу процедури закупівлі посадова особа органу державного фінансового контролю, відповідальна за проведення моніторингу процедури закупівель, має право через електронну систему закупівель запитувати у замовника пояснення (інформацію, документи) щодо прийнятих рішень та/або вчинених дій чи бездіяльності, які є предметом дослідження в рамках моніторингу процедури закупівлі. Усі такі запити про надання пояснень автоматично оприлюднюються електронною системою закупівель. Замовник протягом трьох робочих днів з дня оприлюднення запиту про надання пояснень щодо прийнятих рішень та/або вчинених дій чи бездіяльності, які є предметом дослідження в рамках моніторингу процедури закупівлі, повинен надати відповідні пояснення (інформацію, документи) через електронну систему закупівель.
Під час здійснення моніторингу процедури закупівлі Управління Західного офісу Держаудитслужби в Чернівецькій області 27.12.2022 звернулось через електронну систему закупівель до Замовника з метою отримання інформації та документів на підставі яких Замовник обґрунтував розмір витрат, технічних та якісних характеристик предмета закупівлі та визначив його очікувану вартість, а також щодо отримання інформації про посилання на сторінку власного вебсайту (або офіційного вебсайту головного розпорядника бюджетних коштів, суб’єкта управління об’єктами державної власності, що здійснює функції з управління суб’єктом господарювання державного сектору економіки), на якій розміщено зазначену інформацію.
Замовник на вказаний запит про надання інформації повідомив, що розмір бюджетного призначення визначався згідно кошторису. Щодо технічних та якісних характеристик, вони брались відповідно до існуючих на ринку, а також стосовно очікуваної вартості (визначалась відповідно до актуальних цін на ринку на момент оголошення закупівлі).
Разом з тим, на порушення вимог частини п’ятої статті 8 Закону Замовник не надав через електронну систему закупівель інформацію та документи відповідно до яких розрахував очікувану вартість предмета закупівлі та не надав посилання на сторінку власного вебсайту (або офіційного вебсайту головного розпорядника бюджетних коштів, суб’єкта управління об’єктами державної власності, що здійснює функції з управління суб’єктом господарювання державного сектору економіки), на якій розміщено зазначену інформацію.
За результатами аналізу питання розгляду тендерних пропозицій встановлено, що Замовник визначив переможцем процедури закупівлі учасника ТОВ «ПРИВАТЕНЕРГО».
Проте, учасник-переможець ТОВ «ПРИВАТЕНЕРГО» протягом десяти днів з дати (29.06.2022) оприлюднення в електронній системі закупівель повідомлення про намір укласти договір про закупівлю не оприлюднив жодного документу, передбаченого для надання переможцем торгів, чим порушив вимоги частини шостої статті 17 Закону, Додатку 2 тендерної документації.
Таким чином, Замовник на порушення вимог абзацу третього пункту третього частини першої статті 31 Закону не відхилив тендерну пропозицію переможця процедури закупівлі ТОВ «ПРИВАТЕНЕРГО» як такого, що не надав у спосіб, визначений у тендерній документації, документи, що підтверджують відсутність підстав, установлених статтею 17 цього Закону.
В ході моніторингу встановлено, що Замовник не оприлюднив договір про закупівлю. Тому, Замовнику оприлюднено запит про надання пояснень з питання укладення договору про закупівлю з ТОВ «ПРИВАТЕНЕРГО».
У відповіді на пояснення Замовник зазначив, що договір з ТОВ «ПРИВАТЕНЕРГО» не укладався та 28.12.2022 оприлюднив в електронній системі закупівель інформацію про відміну даної процедури закупівлі у зв’язку із перебігом терміну укладення договору, неактуальності ціни та в подальшому відсутності потреби в закупівлі.
Період усунення порушень:
03.01.2023 10:29 - 18.01.2023 00:00
Дата публікації висновку:
03.01.2023 10:29
Запити/Пояснення
Номер:
a260486e3ceb4016bfee3ba9a95ae5bf
Назва:
Про надання пояснень
Дата опублікування:
27.12.2022 14:35
Дата до якої повинна бути надана відповідь:
31.12.2022 00:00
Опис:
У межах проведення моніторингу закупівлі за предметом «Обладнання для закладів громадського харчування (пароконвектомат пекарський)» (інформацію опубліковано в електронній системі закупівель за номером ID: UA-2022-04-26-001056-c) та відповідно до пунктів 6 та 11 статті 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», частини п’ятої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) та підпунктів 2 та 9 пункту 6 Положення про Управління Західного офісу Держаудитслужби в Чернівецькій області, затвердженого наказом Західного офісу Держаудитслужби від 22.02.2022 № 119 із змінами, постала потреба в отриманні пояснень (інформації та документів) із наступних питань:
1. Яким чином і на підставі яких документів вами здійснено обґрунтування розміру бюджетного призначення, технічних та якісних характеристик предмета закупівлі та визначено його очікувану вартість?
2. Надайте посилання на сторінку власного веб сайту (або офіційного веб сайту головного розпорядника бюджетних коштів, суб’єкта управління об’єктами державної власності, що здійснює функції з управління суб’єктом господарювання державного сектору економіки) на якому розміщено обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі відповідно до вимог пункту 4-1 постанови Кабінету Міністрів України від 11 жовтня 2016 року № 710 «Про ефективне використання державних коштів» (зі змінами).
3. Чи укладався договір про закупівлю з ТОВ ПРИВАТЕНЕРГО? Якщо так, то надайте його копію.
Відповідні пояснення (інформацію, документи) необхідно надати через електронну систему закупівель протягом трьох робочих днів з дня оприлюднення цього запиту.
Номер:
581980f226e54f5db93349baa20be90a
Назва:
Пояснення
Дата опублікування:
28.12.2022 13:35
Опис:
Надаючи пояснення на Ваш запит повідомляю, що розмір бюджетного призначення визначався згідно кошторису. Щодо технічних та якісних характеристик, вони брались відповідно до існуючих на ринку, а також стосовно очікуваної вартості (визначалась відповідно до актуальних цін на ринку на момент оголошення закупівлі). Щодо укладення договору з ТОВ «Приватенерго» повідомляю що такий договір не укладався, бюджетні кошти не залучалися.
Дана закупівля не могла бути завершена так як протягом термінів укладення договору з постачальниками які надавали пропозиції вище надавали відмови від укладення договорів, у зв’язку з тим, що відбулося різке зростання ціни на товар, що стало нерентабельним для постачальників. З ТОВ «Приватенерго» не було можливості укладення договору (не було з ними зв’язку) і на момент дійсності їх пропозиції також. ‘
Разом з тим звертаю Вашу увагу на те що дана закупівля відмінена у зв’язку із сплином терміну укладення договору, неактуальності ціни та вподальшому відсутності потреби в закупівлі.