• Відкриті торги
  • Безлотова
  • КЕП

Спортивний майданчик (волейбольний) (с.Коршів Івано – Франківської області) (Капітальний ремонт) (ДСТУ Б Д.1.1-1:2013)

Категорія Замовника: органи державної влади та органи місцевого самоврядування, зазначені у п.1 ч.1 статті 2 Закону. під час проведення процедур закупівель усі документи, що готуються учасником викладаються українською мовою. Строк дії забезпечення тендерної пропозиції: не менше 100 календарних днів, із дати кінцевого строку подання тендерних пропозицій. Закупівля за кошти місцевого бюджету

Завершена

2 313 041.00 UAH з ПДВ
мін. крок: 0.5% або 11 600.00 UAH
Номер: 0810efed33ef4b7e947ed5446fb2a50a
Ідентифікатор моніторингу: UA-M-2022-05-16-000009
Дата прийняття рішення про проведення моніторингу: 16.05.2022 00:00
Автор: Західний офіс Держаудитслужби, UA-EDR 40913619
Період моніторингу: 16.05.2022 10:49 - 07.06.2022 00:00
Статус: Порушення виявлені
Опис: ДЕРЖАВНА АУДИТОРСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ ЗАХІДНИЙ ОФІС ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ УПРАВЛІННЯ ЗАХІДНОГО ОФІСУ ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ В ІВАНО-ФРАНКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ Н А К А З 16.05.2022 №13-з Івано-Франківськ Про початок моніторингу закупівель Відповідно до частини другої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі», статті 2 та статті 5 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», підпункту 2 пункту 4 Положення про Управління Західного офісу Держаудитслужби в Івано-Франківській області, затвердженого наказом Західного офісу Держаудитслужби від 02.07.2018 № 186 НАКАЗУЮ: 1. Почати моніторинг закупівлі відповідно до переліку, що додається. 2. Відділу контролю у сфері закупівель забезпечити проведення моніторингу закупівель, зазначеного у пункті 1 цього наказу. 3. Контроль за виконанням даного наказу залишаю за собою. Начальник Богдан ГРИЦАК Додаток до наказу Управління Західного офісу Держаудитслужби в Івано-Франківській області від 16.05.2022 № 13-з Перелік процедур закупівель для моніторингу № з/п Оголошення про проведення процедури закупівлі та/або повідомлення про намір укласти договір на веб-порталі Уповноваженого органу Опис підстав для здійснення моніторингу закупівлі унікальний номер дата оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу 3 UA-2022-02-01-004923-b 01.02.2022 Виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель Начальник відділу контролю у сфері закупівель Олена ПЕТРИНА
Адреса: Ukraine, Івано-Франківськ
Контактна особа: Західний офіс Держаудитслужби ( обл.), +38 (0 34) 255-64-75, baranvov@gmail.com
Етапи закупівельного процесу:
  • Планування закупівлі та оприлюднення інформації про її проведення
  • Розкриття тендерних пропозицій, їх розгляд та оцінка
  • Укладання та виконання договору про закупівлю (прийняття рішення про відміну торгів)
Підстави для прийняття рішення про початок моніторингу:
  • Виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель
Детальніше

Висновок про результати моніторингу

Статус порушень: Виявлені
Тип порушень:
  • Тендерна документація складена не у відповідності до вимог закону
  • Не відхилення тендерних пропозицій, які підлягали відхиленню відповідно до закону
Висновок про наявність або відсутність порушень законодавства: За результатами аналізу питання відповідності тендерної документації вимогам Закону встановлено порушення вимог пунктів 2, 17 частини другої статті 22 Закону, пунктів 5 та 6 частини першої статті 17 Закону. За результатами аналізу питання розгляду тендерної пропозиції учасника-переможця ТОВ «БУДІВНИЧИЙ-ФСП» встановлено порушення вимог пунктів 1 та 3 частини першої статті 31 Закону. За результатами аналізу питань визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані, оприлюднення інформації про закупівлю, своєчасності укладання договору про закупівлю, відповідності умов договору умовам тендерної пропозиції учасника – порушень не встановлено.
Зобов’язанння щодо усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель: З огляду на встановлені порушення законодавства у сфері закупівель, керуючись статтями 2, 5 та 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» Управління Західного офісу Держаудитслужби в Івано-Франківській області зобов’язує здійснити заходи щодо усунення виявлених порушень в установленому законодавством порядку, зокрема, шляхом припинення зобов’язань за договором від 07.03.2022 №27 відповідно до норм Цивільного та Господарського кодексу та протягом п’яти робочих днів з дня оприлюднення висновку оприлюднити через електронну систему закупівель інформацію та/або документи про вжиті заходи щодо усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель, викладених у висновку.
Інформація про результати моніторингу закупівлі у розрізі стадій проведення процедури закупівлі: Дата закінчення моніторингу закупівлі: 25 травня 2022 року. Предметом аналізу були питання: визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані (додатку), оприлюднення інформації щодо закупівлі, відповідності вимог тендерної документації вимогам Закону України «Про публічні закупівлі» від 25 грудня 2015 року № 922-VIII (із змінами) (далі – Закон), розгляду тендерних пропозицій, своєчасності укладання договору про закупівлю та його оприлюднення, відповідності умов договору умовам тендерної пропозиції учасника. Під час моніторингу проаналізовано: річний план закупівель Коршівської сільської ради (далі – Замовник) на 2022 рік, оголошення про проведення відкритих торгів, тендерну документацію Замовника (далі – ТД), реєстр отриманих тендерних пропозицій, протокол розкриття тендерних пропозицій, тендерну пропозицію ТОВ "БУДІВНИЧИЙ-ФСП", протокольне рішення уповноваженої особи з організації та проведення процедур закупівель Коршівської сільської ради Івано-Франківської області Коцаби Уляни Дмитрівни від 22.02.2022 №18, повідомлення про намір укласти договір від 22.02.2022 року, укладений договір від 07.03.2022 №27 (далі-Договір). За результатами моніторингу встановлено, що на порушення пункту 17 частини другої статті 22 Закону у ТД Замовника не зазначено посаду однієї чи кількох посадових осіб замовника, уповноважених здійснювати зв'язок з учасниками. Також, встановлено, що у пункті 6 Додатку 2 до ТД зазначено, що для підтвердження відповідності пропозиції учасника кваліфікаційним та іншим критеріям Замовник вимагає Довідку в довільній формі завірену печаткою учасника та підписом уповноваженої особи про те, що: - фізична особа, яка є учасником процедури закупівлі, не була засуджена за злочин, учинений з корисливих мотивів (зокрема, пов’язаний з хабарництвом та відмиванням коштів), судимість з якої не знято або не погашено у встановленому законом порядку; - службова (посадова) особа учасника процедури закупівлі, яка підписала тендерну пропозицію, не була засуджена за злочин, вчинений з корисливих мотивів (зокрема, пов’язаний з хабарництвом, шахрайством та відмиванням коштів), судимість з якої не знято або не погашено у встановленому законом порядку. Однак, відповідно до пунктів 5 та 6 частини першої статті 17 Закону підставами для відмови в участі у процедурі закупівлі визначено, зокрема: 5) фізична особа, яка є учасником процедури закупівлі, була засуджена за кримінальне правопорушення, вчинене з корисливих мотивів (зокрема, пов’язане з хабарництвом та відмиванням коштів), судимість з якої не знято або не погашено у встановленому законом порядку; 6) службова (посадова) особа учасника процедури закупівлі, яка підписала тендерну пропозицію (або уповноважена на підписання договору в разі переговорної процедури закупівлі), була засуджена за кримінальне правопорушення, вчинене з корисливих мотивів (зокрема, пов’язане з хабарництвом, шахрайством та відмиванням коштів), судимість з якої не знято або не погашено у встановленому законом порядку. Аналогічно, у пунктах 2 та 3 Додатку 2 ТД визначено, що переможець торгів, у строк, що не перевищує 10 днів з дати оприлюднення на веб-порталі повідомлення про намір укласти договір повинен надати зазначені документи: - Оригінал довідки або електронна довідка органу МВС України, яка містить відомості, що фізична особа, яка є учасником або директор учасника, не була засуджена за злочин або судимість з якої знято або погашено у встановленому законом порядку станом на січень 2022 року або лютий 2022 року; - Оригінал довідки або електронна довідка органу МВС України, яка містить відомості, що службова (посадова) особа учасника, яка підписала тендерну пропозицію, не була засуджена за злочин або судимість з якої знято або погашено у встановленому законом порядку порядку станом на січень 2022 року або лютий 2022 року. Таким чином, Замовником при складанні тендерної документації встановлено недотримання вимог пунктів 5 та 6 частини першої статті 17 Закону, тобто вимагається інформація про те, що фізична /службова (посадова) особа учасника/переможця була засуджена за злочин, а не за кримінальне правопорушення, як визначено пунктами 5 та 6 частини першої статті 17 Закону. Отже, на порушення пункту 2 частини другої статті 22 Закону в ТД Замовника зазначено підстави, встановлені статтею 17 Закону з недотриманням вимог пунктів 5 та 6 частини першої статті 17 Закону. Також, встановлено, що у пункті 5 розділу III ТД Замовником для підтвердження кваліфікаційним критеріям учасника вимагається, а саме: - кількість та кваліфікація працівників робітничих професій, що будуть залучені до виконання даного замовлення із зазначенням ПІБ та посади. Учасник повинен обов’язково надати документальне підтвердження наявності як мінімум 1 водія та 1 екскаваторника (додаються копії трудових книжок в разі якщо зазначені особи є працівниками Учасника (перша сторінка та сторінка з відміткою про роботу в Учасника), а також надати документи, що підтверджують право керувати екскаватором, автомобільним краном та вантажним автомобілем/самоскидом Однак, учасником ТОВ "БУДІВНИЧИЙ-ФСП" у складі тендерної пропозиції надано Довідку про наявність працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання і досвід від 08.02.2022 №210, в якій відсутня посада водія та відповідно документально не підтверджено наявність як мінімум одного водія. Також, встановлено, що у пункті 5 розділу III ТД Замовником для підтвердження кваліфікаційним критеріям учасника вимагається, а саме: 1) Довідка про обладнання і механізми, що будуть залучені до виконання даного замовлення, із зазначенням власні чи орендовані (для транспортних засобів та будівельної техніки додатково вказати рік випуску, номерний знак). Учаснику необхідно підтвердити наявність транспортних засобів та будівельної техніки для виконання робіт наступними документами: - копія/ї свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу завірена учасником в разі використання власних або залучених транспортних засобів та документів, що підтверджують наявність у власності/оренді/користуванні учасником автогудронатора та документи, що підтверджують право власності на автогудронатор власника/орендодавця/надавача послуг; - договір/ори оренди/лізингу/ надання послуг транспортних засобів та будівельної техніки, які будуть залучені для виконання робіт дані в яких повинні співпадати з даними зазначеними в довідці. При цьому, вказані договори мають бути чинними протягом строків виконання робіт та надаватися на кожну одиницю, вказану учасником в довідці. В разі наявності таких договорів Орендодавець або Виконавець повинен надати документальне підтвердження правомірності використання транспортних засобів та будівельної техніки, що передаються в оренду Учаснику або використовуються для надання послуг Учаснику (копія чинного договору оренди, позички, лізингу тощо) та лист від власника транспортних засобів або будівельної техніки про згоду на використання зазначених механізмів на виконання робіт із зазначенням ідентифікатора згідно цієї закупівлі. Учасником ТОВ "БУДІВНИЧИЙ-ФСП" у складі тендерної пропозиції надано Довідку про наявність обладнання та матеріально-технічної бази від 08.02.2022 №204, зокрема, автокрану КАМАЗ 5320 10-20т 2009 р.в. №АТ8701ЕР та на підтвердження наявності якого надано Договір про надання послуг від 06.12.2021 №12, укладений із фізичною особою Григорчук Анатолій Анатолійович (далі – Договір №12). Згідно норм частини 2 статті 799 Цивільного кодексу України 16.01.2003 № 435-IV (зі змінами) договір найму транспортного засобу за участю фізичної особи підлягає нотаріальному посвідченню. Таким чином, наданий у складі тендерної пропозиції учасника ТОВ «БУДІВНИЧИЙ-ФСП» Договір про надання послуг від 06.12.2021 №12, укладений із фізичною особою Григорчук Анатолій Анатолійович не посвідчений нотаріально. Також, у складі тендерної пропозиції учасника ТОВ «БУДІВНИЧИЙ-ФСП» надано відомість ресурсів до локального кошторису №2-1-1, де зазначено, що для виконання вказаних робіт буде залучена установка для зварювання ручного дугового (постійного) струму та компресори пересувні з двигуном внутрішнього згорання. Однак, у наданій учасником Довідці про наявність обладнання та матеріально-технічної бази від 08.02.2022 №204 вказані будівельні машини та механізми відсутні. Отже, учасником ТОВ «БУДІВНИЧИЙ-ФСП» не підтверджено наявність кваліфікаційного критерію, а саме наявність в учасника процедури закупівлі обладнання, матеріально-технічної бази та технологій. Таким чином, на порушення пункту 1 частини першої статті 31 Закону Замовником не відхилено тендерну пропозицію учасника ТОВ «БУДІВНИЧИЙ-ФСП» як таку, що не відповідає кваліфікаційним (кваліфікаційному) критеріям, установленим статтею 16 Закону. Також, за результатами моніторингу встановлено, що у Додатку 2 ТД переможець торгів, у строк, що не перевищує 10 днів з дати оприлюднення на веб-порталі повідомлення про намір укласти договір надає зазначені документи, зокрема: 1. Оригінал паперової довідки або електронна довідка з податкової інспекції про відсутність/наявність** заборгованості по обов'язковим платежам до бюджету дійсну на дату подання документів переможцем торгів. Однак, переможцем торгів ТОВ «БУДІВНИЧИЙ-ФСП» надано Довідку про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи від 23.02.2022 №1429, яка дійсна протягом десяти календарних днів включно до 04.03.2022 року. Дата подання документів переможця 07.03.2022 року. Отже, вказана довідка є недійсною на дату подання документів переможцем. Таким чином, на порушення пункту 3 частини першої статті 31 Закону Замовником не відхилено тендерну пропозицію переможця ТОВ «БУДІВНИЧИЙ-ФСП» як таку, що не надав у спосіб, зазначений в тендерній документації, документи, що підтверджують відсутність підстав, установлених статтею 17 цього Закону.
Період усунення порушень: 25.05.2022 11:38 - 09.06.2022 00:00
Дата публікації висновку: 25.05.2022 11:38