-
Відкриті торги
-
Безлотова
-
КЕП
Дрова паливні твердих порід
Тендер Prozorro UA-2021-12-20-017533-c
Завершена
1 665 000.00
UAH з ПДВ
мін. крок: 0.5% або 9 000.00 UAH
мін. крок: 0.5% або 9 000.00 UAH
Номер:
5eecb75753704c36bc4f36875bda4663
Ідентифікатор моніторингу:
UA-M-2022-09-20-000072
Дата прийняття рішення про проведення моніторингу:
20.09.2022 00:00
Період моніторингу:
20.09.2022 16:10 - 12.10.2022 00:00
Статус:
Порушення виявлені
Опис:
ДЕРЖАВНА АУДИТОРСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ЗАХІДНИЙ ОФІС ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ
НАКАЗ
20.09.2022 № 280
Львів
Про початок моніторингу
процедур закупівель
Відповідно до частини другої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі», статті 2 та статті 5 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», п.9 Положення про Західний офіс Держаудитслужби, затвердженого наказом Держаудитслужби від 02.06.2016 № 23.
НАКАЗУЮ:
1. Розпочати моніторинг процедур закупівель відповідно до переліку, що додається.
2. Відділу контролю у сфері закупівель забезпечити проведення моніторингу процедур закупівель, зазначеного у пункті 1 цього наказу.
3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника начальника Західного офісу Держаудитслужби Володимира ВОЇНСЬКОГО.
Начальник Роман КРОЛЯК
Додаток до наказу Західного офісу Держаудитслужби від 20.09.2022 № 280.
Витяг з переліку
процедур закупівель
№ з/п
Оголошення про проведення процедури закупівлі та/або повідомлення про намір укласти договір на веб-порталі Уповноваженого органу, опис підстав для здійснення моніторингу процедур закупівлі, унікальний номер дата оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу UA-2021-12-20-017533-c, 20.12.2021. Виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель. Доручення Держаудитслужби України №003100-18/6851-2022 від 05.09.2022.
Начальник
відділу контролю у сфері закупівель Надія ЯРЕМА
Етапи закупівельного процесу:
- Планування закупівлі та оприлюднення інформації про її проведення
- Розкриття тендерних пропозицій, їх розгляд та оцінка
- Укладання та виконання договору про закупівлю (прийняття рішення про відміну торгів)
Підстави для прийняття рішення про початок моніторингу:
- Виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель
Детальніше
Висновок про результати моніторингу
Статус порушень:
Виявлені
Тип порушень:
- Тендерна документація складена не у відповідності до вимог закону
- Не відхилення тендерних пропозицій, які підлягали відхиленню відповідно до закону
Висновок про наявність або відсутність порушень законодавства:
За результатами аналізу питання відповідності тендерної документації вимогам Закону встановлено порушення вимог пункту 19 частини другої статті 22 Закону.
За результатами аналізу питання розгляду тендерної пропозиції ФОП Лаушкіна С.В. встановлено порушення вимог пункту 1 частини першої статті 31 Закону.
За результатами аналізу питання дотримання Замовником законодавства у сфері публічних закупівель щодо визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані, розміщення та оприлюднення інформації про закупівлю, правильності заповнення документів, що оприлюднюються відповідно до Закону, надання учасником-переможцем документів при укладанні договору про закупівлю, своєчасності укладання договору про закупівлю та його оприлюднення, відповідності умов договору умовам тендерної документації та тендерної пропозиції переможця, внесення змін до договору - порушень не встановлено.
Зобов’язанння щодо усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель:
З огляду на встановлені порушення законодавства у сфері закупівель, керуючись статтями 2 та 5 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» та статтею 8 Закону України «Про публічні закупівлі», Західний офіс Держаудитслужби зобов’язує здійснити заходи щодо усунення виявлених порушень у встановленому законом порядку, а саме на усунення порушення пункту 1 частини першої статті 31 Закону вжити заходи щодо розірвання укладеного за результатами тендеру договору з дотриманням норм Господарського кодексу України та Цивільного кодексу України, зокрема, але не виключно, шляхом письмового звернення до ФОП Лаушкіна С.В. щодо розірвання договору.
Крім того, вжити заходи щодо недопущення в подальшому (зокрема, шляхом проведення роз’яснювальної роботи, економічних навчань, тощо) порушень вимог пункту 19 частини другої статті 22 Закону при складанні тендерної документації.
Протягом п’яти робочих днів з дня оприлюднення висновку оприлюднити через електронну систему закупівель інформацію та/або документи, що свідчать про усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель, викладених у висновку, або аргументовані заперечення до висновку, або інформацію про причини неможливості усунення виявлених порушень.
Інформація про результати моніторингу закупівлі у розрізі стадій проведення процедури закупівлі:
Дата закінчення моніторингу закупівлі та інформація про результати моніторингу закупівлі у розрізі стадій проведення процедури закупівлі: 26 вересня 2022 року.
Предметом аналізу закупівлі були питання: визначення предмета закупівлі; відображення закупівлі у річному плані; розміщення та оприлюднення інформації про закупівлю; правильності заповнення документів, що оприлюднюються відповідно до Закону України від 25.12.2015 №922-VIII «Про публічні закупівлі» (далі – Закон); відповідності тендерної документації вимогам Закону; розгляду тендерних пропозицій; надання учасником-переможцем документів при укладанні договору про закупівлю; своєчасності укладання договору про закупівлю та його оприлюднення; відповідності умов договору умовам тендерної документації та тендерної пропозиції переможця; внесення змін до договору.
Під час моніторингу проаналізовано: річний план закупівель Управління освіти Жмеринської міської ради (далі – Замовник) на 2022 рік (UA-P-2021-12-20-021438-c); оголошення про проведення відкритих торгів; тендерну документацію Замовника; реєстр отриманих тендерних пропозицій; протокол розкриття тендерних пропозицій; тендерну пропозицію фізичної особи-підприємця Лаушкіна Сергія Вікторовича (далі – ФОП Лаушкін С.В.); протокол від 14.01.2022 №б/н; повідомлення про намір укласти договір; опубліковані переможцем тендеру після аукціону документи та інформацію; договір від 26.01.2022 №12-2022 та додаткові угоди від 08.02.2022 №1 та від 16.03.2022 №2 до вказаного договору; опубліковані Замовником під час моніторингу пояснення та документи на запит органу державного фінансового контролю.
Моніторингом встановлено, що у тендерній документації Замовника (частина 1 розділу ІІІ) зазначено, що формальними (несуттєвими) вважаються помилки, що пов’язані з оформленням тендерної пропозиції та не впливають на зміст тендерної пропозиції, а саме - технічні помилки та описки, а також наведено перелік (опис) формальних (несуттєвих) помилок, який відповідає переліку таких помилок, наведеному у наказі Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 15.04.2020 №710.
Однак, на порушення пункту 19 частини другої статті 22 Закону тендерна документація Замовника не містить прикладів формальних (несуттєвих) помилок, допущення яких учасниками не призведе до відхилення їх тендерних пропозицій.
Умовами тендерної документації (пункт 1.1. частини 1 розділу ІІІ) визначено, що тендерна пропозиція подається в електронному вигляді через електронну систему закупівель шляхом заповнення електронних форм з окремими полями та шляхом завантаження необхідних документів, що вимагаються Замовником, зокрема, інших документів, необхідність подання яких у складі тендерної пропозиції передбачена умовами цієї документації, згідно з Додатками №1, 3, 5, 7, 8, 9.
Також, згідно з вимогами Додатку №2 до тендерної документації для підтвердження додаткових умов, необхідних для прийняття рішення про намір укласти договір про закупівлю учасник у складі тендерної пропозиції повинен надати довідку, яка містить загальні відомості про учасника торгів за формою, наведеною у Додатку №5 до тендерної документації.
Зокрема, заповнена форма вищезгаданої довідки повинна містити інформацію про: систему оподаткування, на якій перебуває учасник як суб’єкт підприємницької діяльності з зазначенням відсоткової ставки (пункт 1.5.); найменування банку, обслуговуючого учасника процедури закупівлі (пункт 1.6.); профілюючого напрямку діяльності учасника процедури закупівлі (пункт 1.7.).
Учасником ФОП Лаушкіним С.В. у складі тендерної пропозиції надано довідку «Загальні відомості про учасника торгів» від 22.12.2021 №19 (файл «8 Додаток 5 Відомості Учасника Лаушкін СВ.pdf»).
Проте, моніторингом встановлено що вказана довідка не містить інформації щодо профілюючого напрямку діяльності учасника процедури закупівлі.
Таким чином, учасником ФОП Лаушкіним С.В. недотримано вимог пункту 1.7. форми довідки, наведеної у Додатку №5 до тендерної документації Замовника.
За нормами пункту 1 частини першої статті 31 Закону замовник відхиляє тендерну пропозицію у разі, якщо учасник процедури закупівлі, зокрема, не відповідає встановленим абзацом першим частини третьої статті 22 цього Закону вимогам до учасника відповідно до законодавства.
Однак, Замовником на порушення пункту 1 частини першої статті 31 Закону не відхилено тендерну пропозицію учасника ФОП Лаушкіна С.В., а визначено його переможцем тендеру та укладено з ним договір від 26.01.2022 №12-2022 на суму 1 598 388,90 грн без ПДВ.
Період усунення порушень:
26.09.2022 13:59 - 11.10.2022 00:00
Дата публікації висновку:
26.09.2022 13:59
Інформація про усунення порушення
Опис звіту:
Доброго дня!
На висновок Західного офісу Держаудитслужби про результати моніторингу від 26.09.2022 року процедури державної закупівлі UA-2021-12-20-017533-c, щодо закупівлі основний словник національного класифікатора України ДК 021: 2015 «Єдиний закупівельний словник» - 03410000-7 – Деревина (Дрова паливні твердих порід) інформація прикріплена файлом.
Дата публікації звіту:
29.09.2022 11:54
Запити/Пояснення
Номер:
846999f1420a42e3ac16f34f6646c1dc
Назва:
Запит про надання пояснень
Дата опублікування:
22.09.2022 09:43
Дата до якої повинна бути надана відповідь:
28.09.2022 00:00
Опис:
Відповідно до статті 19 Конституції України, абзацу 2 статті 2, статті 5 Закону України від 26.01.1993 № 2939-ХІІ «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» та частини 5 статті 8 Закону України від 25.12.2015 № 922-VIII «Про публічні закупівлі» (далі – Закон), в межах здійснення Західним офісом Держаудитслужби моніторингу закупівлі за ID: UA-2021-12-20-017533-c, яка проводилась Управлінням освіти Жмеринської міської ради (далі – Замовник), виникла необхідність в отриманні пояснень.
Зокрема, під час моніторингу досліджується питання розміщення та оприлюднення інформації про закупівлю.
Враховуючи вищенаведене, прошу надати пояснення з наступних питань:
1. Надати інформацію про те, яким чином та на підставі яких документів Замовником здійснено обґрунтування розміру бюджетного призначення, технічних та якісних характеристик предмета закупівлі та визначено його очікувану вартість.
2. Надати посилання на сторінку власного веб-сайту або офіційного веб-сайту головного розпорядника бюджетних коштів, на якому розміщено обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі.
Пояснення необхідно надати через інформаційно–телекомунікаційну систему закупівель «ProZorro» протягом трьох робочих днів з дня оприлюднення цього запиту. При цьому до пояснень необхідно долучити їх документальне підтвердження.
Номер:
a355d609c46d426ea2dbd6be3e8abe3a
Назва:
Надання відповіді на "Запит про надання пояснень" від 22.09.2022 року щодо закупівлі «Дрова паливні твердих порід», код ДК 021:2015: 03410000-7 - Деревина (інформацію опубліковано в інформаційно-телекомунікаційній системі закупівель Prozorro за номером UA-2021-12-20-017533-c)
Дата опублікування:
22.09.2022 15:40
Опис:
Відповідь на Ваше звернення, щодо закупівлі «Дрова паливні твердих порід» код ДК 021:2015:03410000-7 – Деревина (інформацію опубліковано в інформаційно-телекомунікаційній системі закупівель Prozorro за номером UA-2021-12-20-017533-c.
1. Обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі здійснюється протягом бюджетного року відповідно до річного плану закупівель. Для забезпечення існуючої потреби у деревині (Дрова паливні твердих порід) до кінця 2022 р.
Загальна кількість необхідного до закупівлі обсягу Дров паливних твердих порід сформована виходячи із їх обсягів використання замовника за 2021 рік. Очікувана вартість предмета закупівлі передбачена кошторисом та річним планом закупівель на 2022 рік, ґрунтується на всіх фактичних складових ціни та включає в себе вартість ціни на товар, податки і збори, що сплачуються або мають бути сплачені, усіх інших витрат та згідно з вимогами чинного законодавства щодо формування ціни на відповідний товар. Відповідно до розрахунків вартості товару за дрова паливні ( 1110 м³ ), проведених у відповідності до ч. 4 ст. 4 Закону України «Про публічні закупівлі» шляхом ринкових консультацій з метою аналізу ринкової ціни на товар, з урахуванням видатків замовника, очікувана вартість процедури закупівлі складатиме 1665000,00 грн. з ПДВ. Ціна за одиницю товару перебуває в межі діапазону показників,актуальних на момент оприлюднення закупівлі, ринкових цін на деревину (Дрова паливні твердих порід) на території України. Розрахунок очікуваної вартості предмету закупівлі з урахуванням роз’яснення Мінекономіки Щодо розрахунку очікуваної вартості предмета закупівлі № 3301-04/34980-06 від 20.08.2019 р. та Примірної методика визначення очікуваної вартості предмета закупівлі, Щодо передумов здійснення закупівель № 3304-04/55366-06 від 10.09.2020 р. здійснювався замовником шляхом моніторингу середньоринкових цін на деревину (Дрова паливні твердих порід), актуальних на момент моніторингу. Замовником здійснювався пошук, збір та аналіз загальнодоступної цінової інформації, до якої відноситься інформація про ціни товарів, що міститься в мережі Інтернет у відкритому доступі на сайтах постачальників, в електронному каталозі, в електронній системі закупівель “ProZorro” щодо аналогічних закупівель,проводились ринкові консультації.
2. Інформація про закупівлю ДК 021:2015 «Єдиний закупівельний словник» - 03410000-7 - Деревина (Дрова паливні твердих порід) знаходяться на сайті Управління освіти Жмеринської міської ради за посиланням https://uposv-zmr.com.ua/prozorist-ta-informatsiyna-vidkrytist/ у розділі «Публічна інформація» пункт «Прозорість та фінансова звітність» підпунктах « «Закупівля через систему Prozorro» та «Обгрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі»