• Відкриті торги
  • Безлотова
  • КЕП

Виконання робіт по об’єкту: "Капітальний ремонт амбулаторії за адресою вул. Проскурівська, 14 в сел. Гостомель Київської обл."

Завершена

5 844 159.80 UAH з ПДВ
мін. крок: 0.5% або 29 220.80 UAH
Номер: ce127ecc68ed48ad8650cbe6f2065885
Ідентифікатор моніторингу: UA-M-2021-12-08-000016
Дата прийняття рішення про проведення моніторингу: 08.12.2021 00:00
Автор: Західний офіс Держаудитслужби, UA-EDR 40922492
Період моніторингу: 08.12.2021 12:55 - 31.12.2021 00:00
Статус: Вирішено
Опис: ДЕРЖАВНА АУДИТОРСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ ЗАХІДНИЙ ОФІС ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ Н А К А З 08.12.2021 Ужгород № 776 Про початок моніторингу закупівель Відповідно до частини другої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі», підпункту 15 пункту 10 Положення про Управління Західного офісу Держаудитслужби в Закарпатській області, затвердженого наказом Західного офісу Держаудитслужби від 02.07.2018 № 185, із внесеними змінами. НАКАЗУЮ: 1. На виконання доручення Держаудитслужби, доведеного листом від 25.11.2021 №003100-18/14939-2021, почати моніторинг закупівель відповідно до переліку, що додається. 2. Відділу контролю у сфері закупівель забезпечити проведення моніторингу закупівель, зазначеного у пункті 1 цього наказу. Начальник Управління Західного офісу Держаудитслужби в Закарпатській області Світлана МИГОЛИНЕЦЬ Додаток до наказу Західного офісу Держаудитслужби від 08.12.2021№ 776 Витяг з переліку процедур закупівель для моніторингу № з/п Оголошення про проведення процедури закупівлі та/або повідомлення про намір укласти договір на веб-порталі Уповноваженого органу Опис підстав для здійснення моніторингу закупівлі унікальний номер дата оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу 11 UA-2021-10-05-014240-b 05.10.2021 виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель
Адреса: Ukraine, Закарпатська, Ужгород
Контактна особа: Західний офіс Держаудитслужби (Закарпатська обл.), +38 (0 99) 555-05-13, kolodiynataliya86@gmail.com
Етапи закупівельного процесу:
  • Планування закупівлі та оприлюднення інформації про її проведення
  • Розкриття тендерних пропозицій, їх розгляд та оцінка
  • Укладання та виконання договору про закупівлю (прийняття рішення про відміну торгів)
Підстави для прийняття рішення про початок моніторингу:
  • Виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель
Детальніше

Висновок про результати моніторингу

Статус порушень: Виявлені
Тип порушень:
  • Не відхилення тендерних пропозицій, які підлягали відхиленню відповідно до закону
Висновок про наявність або відсутність порушень законодавства: За результатами аналізу питання дотримання законодавства у сфері закупівель під час розгляду тендерної пропозиції ТОВ «РІВЕНЬ БУД» встановлено порушення вимог абзаців другого та третього пункту 1 частини першої статті 31 Закону. За результатами аналізу питання дотримання Замовником законодавства у сфері публічних закупівель щодо визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані, оприлюднення інформації про закупівлю, повноти відображення інформації в оголошенні про проведення відкритих торгів, відповідності вимог тендерної документації (з урахуванням змін), своєчасності укладення договору про закупівлю та його оприлюднення відповідності умов договору умовам тендерної пропозиції переможця, своєчасності надання інформації та документів – порушень не встановлено.
Зобов’язанння щодо усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель: З огляду на встановлені порушення законодавства у сфері публічних закупівель, які є значущими через необ’єктивне та упереджене визначення переможця процедури закупівлі, керуючись статтями 2 та 5 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», статтею 8 Закону України «Про публічні закупівлі», Управління Західного офісу Держаудитслужби в Закарпатській області зобов’язує здійснити заходи щодо усунення виявлених порушень в установленому законодавством порядку, зокрема, шляхом розірвання договору (припинення зобов’язань) за укладеним договором з ТОВ «РІВЕНЬ БУД» від 03.11.2021 № 394, з дотриманням статті 188 Господарського кодексу України та статті 651 Цивільного кодексу України та протягом п’яти робочих днів з дня оприлюднення висновку оприлюднити через електронну систему закупівель інформацію та/або документи, що свідчать про вжиття таких заходів.
Інформація про результати моніторингу закупівлі у розрізі стадій проведення процедури закупівлі: Дата закінчення моніторингу: 22 грудня 2021 року. Предметом аналізу закупівлі були питання: визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані, повноти відображення інформації в оголошенні про проведення відкритих торгів, відповідності вимог тендерної документації (з урахуванням змін) вимогам Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII (далі – Закон), розгляду тендерних пропозицій на відповідність умовам тендерної документації та вимогам законодавства, своєчасності укладання договору про закупівлю та його оприлюднення, відповідності умов договору умовам тендерної пропозиції переможця, своєчасності надання інформації та документів у випадках, передбачених Законом. Під час моніторингу проаналізовано: річний план закупівель Гостомельської селищної ради (далі – Замовник) на 2021 рік; оголошення про проведення відкритих торгів; реєстр отриманих тендерних пропозицій; протокол розкриття; тендерну документацію зі змінами, затверджену рішенням уповноваженої особи № 611 від 05 та 06 жовтня 2021; тендерну пропозицію товариства з обмеженою відповідальністю «РІВЕНЬ БУД» (далі – ТОВ «РІВЕНЬ БУД»), рішення уповноваженої особи про прийняття рішення про визначення переможця та оприлюднення повідомлення про намір укласти договір з ТОВ «РІВЕНЬ БУД» від 23.10.2021 № 667; договір від 03.11.2021 № 394, додаткова угода № 1 від 05.11.2021, пояснення та документи, надані Замовником 10.12.2021 через електронну систему закупівель на запит Управління Західного офісу Держаудитслужби в Закарпатській області. За результатами аналізу питання щодо розгляду тендерних пропозицій згідно наявної на веб-порталі Уповноваженого органу інформації установлено, що учасником ТОВ «РІВЕНЬ БУД» не підтверджено кваліфікаційний критерій щодо наявності в учасника процедури закупівлі необхідного обладнання та матеріально- технічної бази у спосіб, встановлений Замовником у тендерній документації та який би в повній мірі відповідав вимогам Замовника, а саме: пункту 3.5. «Кваліфікаційні критерії до учасниківта вимоги, установлені статтею 17 Закону» розділу ІІІ. «Інструкція з підготовки тендерної пропозиції» тендерної документації, визначено, що наявність в учасника процедури закупівлі необхідного обладнання та матеріально- технічної бази підтверджується довідкою у формі таблиці (пункт 1). Учасники включають до таблиці машини, механізми та техніку, які будуть застосовані для виконання робіт за предметом закупівлі та вказані учасником у відповідних розрахунках в складі кошторисної документації. Учасник повинен підтвердити наведену інформацію в таблиці щодо власності (або оренди) наступними сканованими копіями можливих документів: - свідоцтва про реєстрацію транспортних засобів, будівельних (дорожніх) машин та механізмів тощо. Якщо транспортні засоби, будівельні (дорожні) машини та механізми тощо не підлягають державній реєстрації - інший документ, що посвідчує право власності (обліку). У разі оренди/лізингу/надання послуг тощо, машин, механізмів та техніки, учасники в складі тендерної пропозиції надають копії чинних договорів оренди/лізингу/надання послуг тощо, на кожну одиницю, вказану учасником в таблиці. Також надаються скановані копії свідоцтв про реєстрацію транспортних засобів, будівельних (дорожніх) машин та механізмів тощо. Якщо транспортні засоби, будівельні (дорожні) машини та механізми тощо не підлягають державній реєстрації. - інший документ, що посвідчує право власності (обліку). Також учасником обов’язково в складі тендерної пропозиції надається оригінал листа-підтвердження від орендодавця (надавача послуг, власника, тощо) щодо не заперечення використання його машин, механізмів та техніки для виконання робіт учасником за предметом закупівлі. На виконання даної вимоги ТОВ «РІВЕНЬ БУД» надав довідку про наявність необхідного обладнання та матеріально-технічної бази від 20.10.2021 року №14 (файл - МТБ-Рівень буд.pdf), в якій вказав, зокрема, транспортний засіб КАМАЗ договір оренди № 1/21 від 20.10.2021 укладений з громадянином Заєць Олександр Костянтинович, транспортний засіб КАМАЗ договір оренди № 2/21 від 20.10.2021 укладений з громадянином Буяльський Леонід Йосипович та транспортний засіб МАЗ договір оренди № 4/21 від 20.10.2021 укладений з громадянином Холоденко Ольгою Миколаївною. Водночас обладнання та матеріально-технічна база, вказані в підсумковій відомості ресурсів ТОВ «РІВЕНЬ БУД», як необхідні для виконання робіт, що є предметом закупівлі, зокрема: кран переносний вантажопідйомність 1 т, крани на автомобільному ходу при роботі на монтажі технологічного устаткування, вантажопідйомність 6,3 т та 10 т, крани на гусеничному ходу вантажопідйомність 40 т, компресори пересувні з двигуном внутрішнього згорання, тиск до 686кПа (ат), продуктивність 2,2 м3/хв., розчинонасоси, продуктивність 3м 3/год, котли бітумні, лебідки електричні, підіймачі вантажопасажирські вантажопідйомність 0,8 т, підіймачі щоглові будівельні вантажопідйомність 0,5 т, навантажувачі одноковшові універсальні, фронтальні, пневмоколісні, вантажопідйомність 2т, та інше (файл смета.pdf), всупереч вищеописаним вимогам пункту 3.5 розділу ІІІ «Інструкція з підготовки тендерної пропозиції» тендерної документації Замовника не зазначені в довідці про наявність необхідного обладнання та матеріально-технічної бази, а також відсутнє документальне підтвердження щодо права власності, оренди, лізингу тощо, не подано скановані копії свідоцтв про реєстрацію транспортних засобів, будівельних (дорожніх) машин та механізмів, якщо транспортні засоби, будівельні (дорожні) машини та механізми тощо не підлягають державній реєстрації - інший документ, що посвідчує право власності (обліку). Також, у складі тендерної пропозиції учасника ТОВ «РІВЕНЬ БУД» не надані свідоцтва про реєстрацію транспортних засобів, які перебувають у власності на підставі договорів оренди, які зазначені в довідці, та не надано оригіналів листів-підтвердження від орендодавців (надавача послуг, власника, тощо) щодо не заперечення використання його машин, механізмів та техніки для виконання робіт учасником за предметом закупівлі. Окрім того, договори оренди на транспортний засіб КАМАЗ договір № 1/21 від 20.10.2021 укладений з громадянином Заєць Олександр Костянтинович, транспортний засіб КАМАЗ договір № 2/21 від 20.10.2021 укладений з громадянином Буяльський Леонід Йосипович та транспортний засіб МАЗ договір № 4/21 від 20.10.2021 укладений з громадянином Холоденко Ольгою Миколаївною, які не містять нотаріального посвідчення. Тоді як, відповідно до частини другої статті 799 Цивільного кодексу України договір найму (оренди) транспортного засобу за участю фізичної особи підлягає нотаріальному посвідченню. Частиною третьою статті 640 цього Кодексу встановлено, що договір, який підлягає нотаріальному посвідченню, є укладеним з дня такого посвідчення. При цьому, у разі недодержання сторонами вимог законодавства про нотаріальне посвідчення договору, такий договір є нікчемним відповідно до частини першої статті 220 Цивільного кодексу України. Згідно пункту 3.5. «Кваліфікаційні критерії до учасників та вимоги, установлені статтею 17 Закону» розділу ІІІ. «Інструкція з підготовки тендерної пропозиції» тендерної документації, визначено, що Наявність працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід (пункт 2) підтверджується, шляхом надання довідки, яка має містити інформацію про ПІБ, посаду, кваліфікацію, досвід роботи в цілому (років), та досвід роботи на аналогічній посаді (років) щодо керівника(ів), ІТП, а також працівників робочих професій які будуть залучені до виконання робіт. В учасника обов’язково мають бути фахівці інженерно-технічної кваліфікації з будівельною освітою: інженер, кошторисних - не менше 2 фахівців. На підтвердження надати копії документів про освіту, кваліфікацію або спеціальну підготовку інженерно-технічних працівників. Проте учасником ТОВ «РІВЕНЬ БУД» не надано довідку яка б містила вищезазначену інформацію, також не надано копії документів про освіту, кваліфікацію або спеціальну підготовку інженерно-технічних працівників. Також не підтверджено наявність не менше 2 фахівців інженерно-технічної кваліфікації з будівельною освітою: інженер, кошторисник. Враховуючи зазначене, учасником ТОВ «РІВЕНЬ БУД» не підтверджено кваліфікаційні критерії щодо наявності обладнання та матеріально-технічної бази та наявність працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід у спосіб, встановлений Замовником у тендерній документації та який би в повній мірі відповідав вимогам Замовника (пункт 3.5 розділу ІІІ «Інструкція з підготовки тендерної пропозиції»). Таким чином, Уповноваженою особою Замовника в порушення абзаців другого та третього пункту 1 частини першої статті 31 Закону не відхилено учасника ТОВ «РІВЕНЬ БУД», який не відповідає кваліфікаційним (кваліфікаційному) критеріям, установленим статтею 16 цього Закону, а визначено переможцем торгів та за результатами процедури закупівлі, проведеної з порушенням законодавства у сфері закупівель, укладено з ТОВ «РІВЕНЬ БУД» договір будівельного підряду по об’єкту «Капітальний ремонт амбулаторії за адресою вул. Проскурівська, 14 в сел. Гостомель Київської обл.» від 03.11.2021 № 394 на загальну суму 5 844 118,65 гривень.
Період усунення порушень: 22.12.2021 08:46 - 11.01.2022 00:00
Дата публікації висновку: 22.12.2021 08:46

Інформація про усунення порушення

Опис звіту: Протокол виконання
Дата публікації звіту: 29.12.2021 15:12

Підтвердження факту усунення порушення

Результат: Усунуто
Результат по типу порушення:
  • corruptionAwarded: Так
Опис: Порушення усунуто шляхом розірвання договору про закупівлю 29.12.2021.
Дата публікації: 04.01.2022 12:41

Запити/Пояснення