• Відкриті торги
  • Безлотова
  • КЕП

Екскаватор-навантажувач БАМ-2014 або еквівалент

ДК 021:2015: 43260000-3 — Механічні лопати, екскаватори та ковшові навантажувачі, гірнича техніка (Екскаватор-навантажувач БАМ-2014 або еквівалент). категорія Замовника: відповідно до пункту 1 частини 4 статті 2 Закону: органи державної влади та органи місцевого самоврядування, зазначені у пункті 1 частини першої цієї статті, а саме: органи державної влади (орган законодавчої, органи виконавчої, судової влади), та правоохоронні органи держави, органи влади Автономної Республіки Крим, органи місцевого самоврядування, об’єднання територіальних громад. Мова складання документів: українська. Місцезнаходження:Україна, 32100, Хмельницька обл., Ярмолинецький р-н, смт Ярмолинці, пл.600-річчя Ярмолинець, будинок 1

Торги не відбулися

1 260 000.00 UAH з ПДВ
мін. крок: 1% або 12 600.00 UAH
Номер: 4baf1ab98483429493ade42e0601aa84
Ідентифікатор моніторингу: UA-M-2021-08-19-000033
Дата прийняття рішення про проведення моніторингу: 19.08.2021 00:00
Автор: ЗАХІДНИЙ ОФІС ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ, UA-EDR 40913645
Період моніторингу: 20.08.2021 09:28 - 15.09.2021 00:00
Статус: Порушення виявлені
Опис: ДЕРЖАВНА АУДИТОРСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ ЗАХІДНИЙ ОФІС ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ Н А К А З 19.08.2021 №515 Хмельницький Про початок моніторингу процедури закупівель Відповідно до частини другої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі», статті 2 та статті 5 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», підпункту 2 пункту 4 Положення про Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області, затвердженого наказом Західного офісу Держаудитслужби від 02 липня 2018 року № 189, НАКАЗУЮ: 1. Розпочати моніторинг закупівель відповідно до переліку, що додається. 2. Відділу контролю у сфері закупівель забезпечити проведення моніторингу закупівель, зазначеного у пункті 1 цього наказу. Заступник начальника Західного офісу Держаудитслужби Анатолій МАРЦЕНЮК Додаток до наказу від 19.08.2021 № 515 Витяг з переліку процедур закупівель, щодо яких виявлені ознаки порушень законодавства у сфері публічних закупівель 1 Оголошення про проведення процедури закупівлі та/або повідомлення про намір укласти договір на веб-порталі Уповноваженого органу Опис підстав для здійснення моніторингу закупівлі Особа, відповідальна за здійснення моніторингу унікальний номер дата оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу 12 UA-2021-08-13-008194-a 13.08.2021 Виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель Шинкаренко Г.В. Начальник відділу контролю у сфері закупівель Наталія БОЛДЕЦЬКА
Адреса: Ukraine, Хмельницька, Хмельницький
Контактна особа: ЗАХІДНИЙ ОФІС ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ (Хмельницька обл.), +38 (0 38) 276-55-94, galuna106@meta.ua
Етапи закупівельного процесу:
  • Планування закупівлі та оприлюднення інформації про її проведення
Підстави для прийняття рішення про початок моніторингу:
  • Виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель
Детальніше

Висновок про результати моніторингу

Статус порушень: Виявлені
Тип порушень:
  • Інші порушення законодавства у сфері закупівель
Висновок про наявність або відсутність порушень законодавства: За результатами аналізу питання повноти відображення інформації в оголошенні про проведення відкритих торгів встановлено порушення вимог пункту 14 Порядку №1082. За результатами аналізу питання дотримання Замовником законодавства у сфері закупівель щодо визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані закупівель, оприлюднення інформації щодо закупівлі, відповідності вимог тендерної документації вимогам Закону – порушень не встановлено.
Зобов’язанння щодо усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель: З огляду на встановлені порушення законодавства у сфері публічних закупівель, керуючись статтями 2 та 5 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області зобов’язує здійснити заходи щодо усунення виявлених порушень у встановленому законом порядку, зокрема в межах законодавства вжити заходів щодо відміни тендеру відповідно до пункту 2 частини першої статті 32 Закону та протягом п’яти робочих днів з дня оприлюднення висновку оприлюднити через електронну систему закупівель інформацію та/або документи, що свідчать про вжиття заходів.
Інформація про результати моніторингу закупівлі у розрізі стадій проведення процедури закупівлі: Дата закінчення моніторингу: 01 вересня 2021 року. Предметом аналізу були наступні питання: визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані закупівель, оприлюднення інформації щодо закупівлі, повноти відображення інформації в оголошенні про проведення відкритих торгів, відповідності вимог тендерної документації вимогам Закону України «Про публічні закупівлі» в редакції від 24.07.2021 (далі – Закон). Під час моніторингу проаналізовано: річний план закупівель на 2021 рік Ярмолинецької селищної ради (далі – Замовник), оголошення про проведення відкритих торгів, тендерну документацію зі змінами, затверджену рішенням тендерного комітету Замовника від 27.08.2021. За результатами моніторингу процедури закупівлі встановлено, що під час унесення інформації щодо предмета закупівлі товару в оголошення про проведення відкритих торгів не дотримано пункту 14 «Порядку розміщення інформації про публічні закупівлі», затвердженого наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 11.06.2020 № 1082, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 01.07.2020 за № 610/34893 (далі – Порядок № 1082) щодо зазначення коду товару, визначеного згідно з Єдиним закупівельним словником, що найбільше відповідає назві номенклатурної позиції предмета закупівлі. Національний класифікатор України ДК 021:2015 «Єдиний закупівельний словник», затверджений наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 23 грудня 2015 року № 1749 містить слідуючу позицію щодо товару, який має намір придбати Замовник згідно інформації, розміщеної в пункті 5 річного плану закупівель, а саме: 43261100-1 Механічні ковшові навантажувачі 43262000-7 Землерийні машини 43262100-8 Механічні екскаватори Узгоджена позиція Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України щодо визначення предмета закупівлі та розміщення інформації в електронній системі закупівель оприлюднена у листі від 03.09.2020 №3304-04/53972-06. Відповідно до пункту 2 частини першої статті 32 Закону замовник відміняє тендер у разі неможливості усунення порушень, що виникли через виявлені порушення законодавства у сфері публічних закупівель, з описом таких порушень, які неможливо усунути. Відповідно до пункту 7 Порядку № 1082 замовник/ЦЗО/учасник/постачальник може вносити зміни до інформації, яку вже оприлюднено на веб-порталі, у випадках, передбачених Законом. При цьому, Законом не передбачено внесення змін до оголошення про проведення процедури відкритих торгів, яка передбачена частиною першою статті 13 Закону.
Період усунення порушень: 01.09.2021 14:41 - 16.09.2021 00:00
Дата публікації висновку: 01.09.2021 14:41

Інформація про усунення порушення

Опис звіту: ЗАПЕРЕЧЕННЯ ПРОТИ НАЯВНОСТІ ВИЯВЛЕНОГО ПОРУШЕННЯ: Статтею 4 Закону України «Про публічні закупівлі» встановлено: Планування закупівель здійснюється на підставі наявної потреби у закупівлі товарів, робіт і послуг. Заплановані закупівлі включаються до річного плану закупівель (далі - річний план). Річний план та зміни до нього безоплатно оприлюднюються замовником в електронній системі закупівель протягом п’яти робочих днів з дня затвердження річного плану та змін до нього. Закупівля здійснюється відповідно до річного плану. У річному плані повинна міститися така інформація: 1) найменування, місцезнаходження та ідентифікаційний код замовника в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, його категорія; 2) назва предмета закупівлі із зазначенням коду за Єдиним закупівельним словником (у разі поділу на лоти такі відомості повинні зазначатися стосовно кожного лота) та назви відповідних класифікаторів предмета закупівлі і частин предмета закупівлі (лотів) (за наявності); 3) розмір бюджетного призначення та/або очікувана вартість предмета закупівлі; 4) код економічної класифікації видатків бюджету (для бюджетних коштів); 5) вид закупівлі та орієнтовний початок проведення. Як можемо простежити, Законом передбачено вимогу при складанні Річного плану закупівель, Замовнику визначитись із предметом закупівлі, зазначивши назву предмета закупівлі із зазначенням коду за Єдиним закупівельним словником та назви відповідних класифікаторів предмета закупівлі і частин предмета закупівлі (лотів) (за наявності). Звертаємо увагу, що Замовником визначено предмет закупівлі наступним чином: ДК 021:2015: 43260000-3 — Механічні лопати, екскаватори та ковшові навантажувачі, гірнича техніка (Екскаватор-навантажувач БАМ-2014 або еквівалент). Кількість – 1 шт. Вказаний предмет закупівлі є складною річчю, що не може бути поділена на частини. Вказане відповідає поняттю складної річчі за статтею 188 Цивільного кодексу України: «Якщо кілька речей утворюють єдине ціле, що дає змогу використовувати його за призначенням, вони вважаються однією річчю (складна річ). Правочин, вчинений щодо складної речі, поширюється на всі її складові частини, якщо інше не встановлено договором.» Отже, такий особливий за функціональністю та конструкційною особливістю товар як Екскаватор-навантажувач БАМ-2014 або еквівалент є складною річчю, що не може бути поділена на частини і його функціональна призначеність включає в себе одночасно можливість використання і механічних засобів, як то механічний ківш, так і пневматичні і електронні пристрої - Пристрій управління стрілою навантажувача, Пристрій зміщення каретки, Механізм управління екскаватором, Гідросистема, тощо. Порядком визначення предмета закупівлі, що затверджений Наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 15 квітня 2020 року № 708 визначено: «Предмет закупівлі товарів і послуг визначається замовником згідно з пунктами 21 і 34 частини першої статті 1 Закону та за показником четвертої цифри Єдиного закупівельного словника». Необхідно зауважити, що Єдиний закупівельний словник ДК 021:2015 не містить окремої позиції для товару «Екскаватор-навантажувач БАМ-2014 або еквівалент». Відтак, виходячи із потреби в призначенні та наступному використанні товару згідно його функціональних властивостей Замовником віднесено Екскаватор-навантажувач БАМ-2014 або еквівалент саме до категорії код ДК 021:2015: 43260000-3 — Механічні лопати, екскаватори та ковшові навантажувачі, гірнича техніка, з метою проведення процедури закупівлі з застосуванням конкурсного відбору постачальника. Тобто предмет закупівлі визначено за показником четвертої цифри Єдиного закупівельного словника Із запропонованих Висновками моніторингу варіантів асортиментної позиції за Єдиним закупівельним словником ДК 021:2015 для такого специфічного товару як Екскаватор-навантажувач БАМ-2014 або еквівалент, а саме: 43261100-1 Механічні ковшові навантажувачі 43262000-7 Землерийні машини 43262100-8 Механічні екскаватори, ЖОДЕН код не відповідає у повній мірі конструкційним особливостям та функціональному призначенні того товару, який складає предмет закупівлі. Екскаватор-навантажувач БАМ-2014 або еквівалент одночасно містить ознаки кожного із переліченого Моніторингом коду, поряд з цим, містить і ознаки інших товарів, що виходять навіть за межі категорії Єдиного закупівельного словника ДК 021:2015. Тобто, в нашому випадку в силу специфічності товару Екскаватор-навантажувач БАМ-2014 або еквівалент неможливо визначити більш підходящий код більше ніж по четвертому знаку Єдиного закупівельного словника ДК 021:2015, оскільки вибір одного із запропонованого висновками Моніторингу варіантів може дезорієнтувати виробників та учасників процедури закупівлі та спричинити її відміну або участь суб’єктів господарювання із товаром, що не охоплює усі визначені Замовником за додатком 1 тендерної документації особливості та технічні характеристики предмета закупівлі. При цьому, Закон дозволяє при неможливості визначення більш підходящого коду для товару за Єдиним закупівельним словником ДК 021:2015 в ієрархічній структурі словника понад четвертий знак, зупинитись саме на четвертому знаку відповідної категорії товарів. Вказане узгоджується із статтею 4 Закону, де обов’язок зазначення назви відповідних класифікаторів предмета закупівлі встановлюється лише «за наявності», такого більш підходячого коду. В нашому випадку підходящого коду Єдиного закупівельного словника ДК 021:2015 понад четвертий знак – відсутній. З огляду на вказане, Замовником не порушено Порядок визначення предмета закупівлі, віднісши Екскаватор-навантажувач БАМ-2014 або еквівалент до ДК 021:2015: 43260000-3 — Механічні лопати, екскаватори та ковшові навантажувачі, гірнича техніка, та не розбиваючи його на більш підходящий код, у зв’язку із відсутністю такого коду у Словнику. Більш того, дії замовника узгоджуються із позицією Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України за Листом 03 вересня 2020 року № 3304-04-53972-06 «Щодо визначення предмета закупівлі та розміщення інформації в електронній системі закупівель», яким визначено: «Відповідно до пункту 22 частини першої статті 1 Закону предмет закупівлі — товари, роботи чи послуги, що закуповуються замовником у межах єдиної процедури закупівлі або в межах проведення спрощеної закупівлі, щодо яких учасникам дозволяється подавати тендерні пропозиції/пропозиції або пропозиції на переговорах (у разі застосування переговорної процедури закупівлі). Предмет закупівлі визначається замовником у порядку, встановленому Уповноваженим органом, із застосуванням Єдиного закупівельного словника, затвердженого у встановленому законодавством порядку. Звертаємо увагу, що Порядок визначення предмета закупівлі затверджений наказом Мінекономіки від 15.04.2020 № 708. Предмет закупівлі товарів і послуг визначається згідно з пунктами 21 і 34 частини першої статті 1 Закону та за показником четвертої цифри Єдиного закупівельного словника. Єдиний закупівельний словник базується на системі кодів, що мають ієрархічну структуру і складаються з дев’яти цифр. Код складається з 8 цифр. Предмет закупівлі товарів і послуг згідно з Порядком має визначатися за показником четвертої цифри, тобто за класом. Клас вказують перші чотири цифри (XXXX0000-Y). Натомість перші три цифри визначають групу (XXX00000-Y). Цифра «0» при визначенні за показником четвертої цифри Єдиного закупівельного словника розміщується 5—8 цифрами коду. У разі якщо цифра «0» стоїть четвертою цифрою у коді, то значущими є перші три цифри, які означають показник третьої цифри — групу, а не клас. Отже, якщо четвертою цифрою в коді є цифра «0», в такому випадку клас у коді відсутній.». Відтак, всі описані недоліки згідно констатуючої частини за Висновком заперечуються Замовником, як такі що не зумовлюють порушень законодавства в сфері публічних закупівель. Поряд з цим, з врахуванням характеру і міри громадської небезпеки по встановленим Вами обставинам, заявляємо, що вони (порушення) є мінімальними і тому можуть бути віднесені до малозначних правопорушень, що в свою чергу за умов відсутності попередньо застосованих будь-якої адміністративної форми впливу до особи, на підставі ст. 22 КпАП України відповідальну особу може бути звільнено від адміністративної відповідальності. Поряд з тим, Замовник зобов’язується взяти до уваги позицію органу фінансового контролю та застосовувати її в подальших публічних закупівлях. Сподіваємось на об’єктивне вивчення наданої та отриманої Вами інформації стосовно організації та проведення процедури закупівлі по предмету ДК 021:2015: 43260000-3 — Механічні лопати, екскаватори та ковшові навантажувачі, гірнича техніка (Екскаватор-навантажувач БАМ-2014 або еквівалент) (ідентифікатор закупівлі UA-2021-08-13-008194-a).
Дата публікації звіту: 06.09.2021 11:06