• Відкриті торги
  • Безлотова
  • КЕП

«Реконструкція будівель ЧДМШ №1 ім.М.В.Лисенка за адресою: м.Черкаси, вул.Б.Вишневецького,33 (коригування)» ДСТУ Б.Д.1.1-1:2013 (код ДК 021:2015 - 45454000-4 - Реконструкція)

«Реконструкція будівель ЧДМШ №1 ім.М.В.Лисенка за адресою: м.Черкаси, вул.Б.Вишневецького,33 (коригування)» ДСТУ Б.Д.1.1-1:2013 (код ДК 021:2015 - 45454000-4 - Реконструкція). Категорія Замовника: відповідно до пункту 3 частини 4 статті 2 Закону: підприємства, установи, організації, зазначені у пункті 3 частини першої цієї статті. Місцезнаходження Замовника: Україна, 18003, Черкаська обл., місто Черкаси, вул. Байди Вишневецького, будинок 33. Мова складання документів: українська. Розмір, вид та умови тендерного забезпечення: Замовником вимагається надання Учасником забезпечення тендерної пропозиції у формі: електронної банківської гарантії із зобов’язанням банку у разі виникнення обставин, передбачених пунктом 3 цього ж Розділу, відшкодувати на рахунок замовника кошти у сумі забезпечення тендерної пропозиції, визначеній в тендерній документації та оголошенні про закупівлю. Гарантія обов’язково має містити реквізити, що передбачені розділом 3 глави 2 Постанови НБУ № 639 від 15.12.2004 «Про затвердження Положення про порядок здійснення банками операцій за гарантіями в національній та іноземних валютах», а також відповідати Наказу Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України 14 грудня 2020 року № 2628 «Про затвердження форми і Вимог до забезпечення тендерної пропозиції / пропозиції». А також гарантія обов’язково має містити інформацію про підстави не повернення забезпечення тендерної пропозиції згідно ч.3 ст.25 Закону. Розмір забезпечення тендерної пропозиції/пропозиції у грошовому виразі не може перевищувати 0,5 відсотка очікуваної вартості закупівлі у разі проведення тендеру/спрощеної закупівлі на закупівлю робіт та 3 відсотків у разі проведення тендеру/спрощеної закупівлі на закупівлю товарів чи послуг на умовах, визначених тендерною документацією/оголошенням про проведення спрощеної закупівлі. Отже розмір забезпечення тендерної пропозиції не перевищує 0,5% очікуваної вартості закупівлі та складає: 26 900,00 грн. (двадцять шість тисяч дев’ятсот гривень 00 копійок). Строк дії забезпечення тендерної пропозиції – не менше 90 днів із дати кінцевого строку подання тендерних пропозицій. Гарантія повинна бути видана банком-гарантом на умовах грошового забезпечення (покриття) (детально в тендерній документації). Забезпечення виконання Договору: Замовник даних торгів вимагає від учасника-переможця внесення ним не пізніше дати укладення договору про закупівлю забезпечення виконання такого договору шляхом надання оригіналу банківської гарантії в розмірі 1% від вартості договору про закупівлю. До розрахунку суми банківської гарантії щодо забезпечення виконання договору про закупівлю приймається ціна тендерної пропозиції переможця процедури закупівлі за результатами проведення електронного аукціону. Відносини між учасником-переможцем та замовником з приводу забезпечення виконання зобов’язання, що виникають з даного пункту тендерної документації, оформлюються у формі та за змістом, що передбачені Постановою НБУ № 639 від 15.12.2004 «Про затвердження Положення про порядок здійснення банками операцій за гарантіями в національній та іноземних валютах». Строк дії банківської гарантії на забезпечення виконання договору про закупівлю – не менше строку дії такого договору (детально в тендерній документації).

Торги відмінено

5 386 113.00 UAH з ПДВ
мін. крок: 0.5% або 26 930.57 UAH
Номер: 5f62650e57d24274b4a8b34796f7f801
Ідентифікатор моніторингу: UA-M-2021-08-10-000019
Дата прийняття рішення про проведення моніторингу: 10.08.2021 00:00
Автор: ПІВНІЧНИЙ ОФІС ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ, UA-EDR 40919584
Період моніторингу: 10.08.2021 11:07 - 03.09.2021 00:00
Статус: Порушення виявлені
Опис: ДЕРЖАВНА АУДИТОРСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ ПІВНІЧНИЙ ОФІС ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ НАКАЗ 10.08.2021 № 458 Черкаси Про початок моніторингу процедур закупівель Відповідно до частини другої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі», підпункту 16 пункту 10 Положення про Управління Північного офісу Держаудитслужби в Черкаській області, затвердженого наказом Північного офісу Держаудитслужби від 20 жовтня 2016 року № 18 та на виконання доручення Держаудитслужби від 07.06.2021 № 003100-18/7042-2021, НАКАЗУЮ: 1. Почати моніторинг процедур закупівель відповідно до переліку, що додається. 2. Відділу контролю у сфері закупівель забезпечити проведення моніторингу процедур закупівель, зазначеного у пункті 1 цього наказу. Начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Черкаській області Тетяна ВЕЛЬКО Додаток до наказу Північного офісу Держаудитслужби від 10.08.2021 № 458 Витяг з переліку процедур для здійснення моніторингу процедури закупівлі Унікальний номер оголошення про проведення процедури закупівлі, присвоєний електронною системою закупівель, та дата його оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу та/або унікальний номер повідомлення про намір укласти договір та дата його оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу Опис підстав для здійснення моніторингу процедури закупівлі UA-2021-07-14-002306-a, 14.07.2021 виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель.
Адреса: Ukraine, Черкаська, Черкаси
Контактна особа: ПІВНІЧНИЙ ОФІС ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ (Черкаська обл.), +38 (0 47) 263-16-14, ira_valter@ukr.net
Етапи закупівельного процесу:
  • Планування закупівлі та оприлюднення інформації про її проведення
  • Розкриття тендерних пропозицій, їх розгляд та оцінка
Підстави для прийняття рішення про початок моніторингу:
  • Виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель
Детальніше

Висновок про результати моніторингу

Статус порушень: Виявлені
Тип порушень:
  • Тендерна документація складена не у відповідності до вимог закону
Висновок про наявність або відсутність порушень законодавства: За результатами аналізу питання відповідності умов тендерної документації вимогам Закону установлено порушення пункту 3 частини третьої статті 25 Закону та частини першої розділу Х Закону. За результатами аналізу питань: визначення предмета закупівлі; відображення закупівлі у річному плані; повноти відображення інформації про закупівлю; оприлюднення інформації про закупівлю; розгляду тендерних пропозицій – порушень не встановлено.
Зобов’язанння щодо усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель: З огляду на встановлені порушення законодавства у сфері закупівель, керуючись статтями 2, 5 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» та підпунктом 14 пункту 6 Положення про Управління Північного офісу Держаудитслужби в Черкаській області, затвердженого наказом Північного офісу Держаудитслужби від 23 жовтня 2016 р. № 18, Управління Північного офісу Держаудитслужби в Черкаській області зобов’язує здійснити заходи щодо усунення виявлених порушень у встановленому законом порядку, зокрема вжити заходів відповідно до пункту 2 частини першої статті 32 Закону, надалі не допускати таких порушень, та відповідно до частини восьмої статті 8 Закону протягом п’яти робочих днів з дня оприлюднення висновку оприлюднити через електронну систему закупівель інформацію та/або документи, що свідчать про усунення порушень законодавства у сфері публічних закупівель, викладених у висновку, або аргументовані заперечення до висновку, або інформацію про причини неможливості усунення виявлених порушень.
Інформація про результати моніторингу закупівлі у розрізі стадій проведення процедури закупівлі: Дата закінчення моніторингу: 27 серпня 2021 року. Предметом аналізу були наступні питання: визначення предмета закупівлі; відображення закупівлі у річному плані; повноти відображення інформації про закупівлю; оприлюднення інформації про закупівлю; відповідності умов тендерної документації вимогам Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон); розгляду тендерних пропозицій. Під час моніторингу проаналізовано: річний план закупівель Черкаської дитячої музичної школи № 1 ім. М.В. Лисенка (далі – Замовник) на 2021 рік; тендерну документацію (зі змінами), затверджену рішенням уповноваженої особи 14.07.2021 б/н (далі – тендерна документація); реєстр отриманих тендерних пропозицій; протокол розкриття тендерних пропозицій; тендерні пропозиції приватного підприємства «АМТ- ГРУПП», товариств з обмеженою відповідальністю «АЛЬЯНС-ТРАНСБУДСЕРВІС» та «ТЕХНОБУДЕНЕРГО»; повідомлення про намір укласти договір; протоколи уповноваженої особи від 02.08.2021 № 4 та від 03.08.2021 №№ 5, 6, 7; пояснення Замовника, отримане 12.08.2021 в електронній системі закупівель. Аналізом питання відповідності умов тендерної документації вимогам Закону установлено, що у пункті 3 розділу ІІІ «Інструкція з підготовки тендерної пропозиції» тендерної документації умови неповернення забезпечення тендерних пропозицій містять посилання на норми Закону в період дії до 19.04.2020, чим порушено вимоги пункту 3 частини третьої статті 25 та частини першої розділу Х Закону.
Період усунення порушень: 27.08.2021 15:17 - 11.09.2021 00:00
Дата публікації висновку: 27.08.2021 15:17

Інформація про притягнення до адміністративної відповідальності

Номер протоколу: 23-142/2021

Інформація про усунення порушення

Опис звіту: За результатами моніторингу встановлено порушення щодо порядку складання окремих умов тендерної документації в частині неповернення забезпечення тендерної пропозиції. Жодним із потенційних учасників процедури закупівлі та учасників, які прийняли участь у закупівлі не поставлено жодного питання, вимоги чи Скарги на порушення їх прав на участь або порушень положень Закону при встановленні вимоги про надання тендерного забезпечення у редакції, що затверджена Замовником. Більш того, у учасника-переможця ТОВ "ТЕХНОБУДЕНЕРГО" наявний файл з ім’ям «27 липня 2021 17:28. БАНКІВСЬКА ГАРАНТІЯ № 1390.pdf.p7s.p7s», що містить забезпечення тендерної пропозиції. Відтак, в частині формування вимог до забезпечення тендерної пропозиції Замовником перешкод для участі учасникам у процедурі закупівлі не сформовано. Більш того, банки, які видавали гарантію для учасників - ПП "АМТ- ГРУПП" та ТОВ "ТЕХНОБУДЕНЕРГО" безперешкодно оформили такі документи. Тому, якщо органом контролю все ж таки встановлено, що нами як Замовником допущено певні неточності при складанні тендерної документації, то вказані порушення є малозначними і не впливають на результати тендеру, а отже на законність проведення процедури закупівлі, в тому числі встановлення їх результатів. Наразі варто відзначити, що відмінити процедуру закупівлі є неможливим у зв’язку із наявністю зобов’язання Замовника укласти Договір про закупівлю згідно оприлюдненого Повідомлення про намір укласти Договір, і відміна тендеру може завдати фінансових збитків учаснику-переможцю та порушити його право на результати від виконання Договору про закупівлю. Більш того, відміна тендеру може бути оскаржена учасником-переможцем як до Органу оскарження так і до суду, що завдасть збитків державі, в частині погашення вартості витрат на участь у закупівлі учасником-переможцем так і витрат «упущеної вигоди» учасника-переможця.
Дата публікації звіту: 31.08.2021 18:35

Запити/Пояснення