-
Відкриті торги з особливостями
-
Однолотова
-
КЕП
-
Скасування закупівлі
Вугілля кам’яне марки ДГ (13-100), код за Єдиним закупівельним словником ДК 021:2015: 09110000-3 — Тверде паливо
Тендер Prozorro UA-2026-06-04-013681-a
-
Подача пропозицій
-
Аукціон
-
Кваліфікація від початку періоду пройшло 49 робочих днів
Кваліфікація
від початку періоду пройшло 49 робочих днів
9 408 000.00
UAH з ПДВ
Номер:
da138a126f184936a9a66423e7ddf36f
Внутрішній номер закупівлі:
29443810
Ідентифікатор закупівлі:
UA-2026-06-04-013681-a
Замовник:
ПІВДЕННЕ КВАРТИРНО-ЕКСПЛУАТАЦІЙНЕ УПРАВЛІННЯ
×
-
Код ЄДРПОУ:
26642351
-
Адреса:
Україна
-
Категорія:
Замовник, що здійснює закупівлі для потреб оборони
Контактна особа:
Сергій Бойко +380730482528 pkeu.zamov@gmail.com
Класифікатор ДК 021:2015:
09110000-3 Тверде паливоАналіз за цим CPV
Вид предмету закупівлі:
Товари
Очікувана вартість:
9 408 000.00 UAH з ПДВ
Період уточнення:
04.06.2026 17:11 - 11.06.2026 00:00
Період прийому пропозицій:
04.06.2026 17:11 - 14.06.2026 12:00
Аукціон:
29.06.2026 11:35 - 29.06.2026 12:04
Період кваліфікації:
з 29.06.2026 12:04
Тендерна документація до лоту 1
Інформація про скасування
Номер:
4f24660b38944ffc9fb25c78aaed6f04
Причина скасування:
Неможливість усунення виявлених порушень законодавства у сфері публічних закупівель
Опис причини скасування:
Керуючись вимогами Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон), приписами Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 року №1178 (далі – Особливості), Положенням про уповноважену особу, мною, уповноваженою особою, під час проведення процедури закупівлі за предметом «Вугілля кам’яне марки ДГ (13–100)» (UA-2026-06-04-013681-a) виявлено порушення вимог Закону України «Про публічні закупівлі», яке полягає у відсутності в річному плані закупівель коду економічної класифікації видатків бюджету.
Згідно пункту 3 Особливостей замовники, що зобов’язані здійснювати публічні закупівлі товарів, робіт і послуг відповідно до Закону, проводять закупівлі з урахуванням цих Особливостей та з дотриманням принципів здійснення публічних закупівель, визначених Законом.
Закон регламентує процедуру закупівлі як послідовність визначених законом стадій, на кожній з яких замовник вчиняє передбачені Законом дії.
Відповідно до абзацу третього частини першої статті 4 Закону закупівля здійснюється відповідно до річного плану закупівель.
Відповідно до пункту 4 частини другої статті 4 Закону у річному плані закупівель повинна міститися, зокрема, інформація про код економічної класифікації видатків бюджету (для бюджетних коштів).
Зазначена закупівля здійснюється за рахунок бюджетних коштів, у зв’язку з чим при формуванні та оприлюдненні річного плану закупівель Замовник був зобов’язаний вказати код економічної класифікації видатків бюджету.
Разом з тим у річному плані закупівель «UA-P-2026-06-04-017024-a», на підставі якого здійснюється зазначена закупівля, код економічної класифікації видатків бюджету відсутній.
Враховуючи викладене, в опублікованій закупівлі під час проведення відкритих торгів виявлені порушення вимог пункту 4 частини другої статті 4 Закону.
При цьому, відсутність КЕКВ є порушенням саме річного плану закупівель, який є підставою для оголошення процедури закупівлі. Усунення такого порушення потребувало б внесення змін до річного плану UA-P-2026-06-04-017024-a, що після оголошення процедури закупівлі технічно неможливо.
Згідно з інформацією розміщеною на офіційному інформаційному ресурсі Prozorro-Інфобокс за посиланням https://infobox.prozorro.org/articles/koli-mozhna-vnositi-zmini-v-richniy-plan, функціоналом електронної системи закупівель передбачено, що річний план має, зокрема, статуси «Запланований», «Оголошено закупівлю» та «Скасований». При цьому внести зміни до річного плану можливо лише у разі, якщо план перебуває у статусі «Чернетка» або «Запланований». Для плану, який перебуває у статусі «Оголошено закупівлю», внесення змін не передбачено.
Також Prozorro-Інфобокс зазначає (https://infobox.prozorro.org/updates/yak-pov-yazati-tender-ta-plan-zakupivli), що в статус «Оголошено закупівлю» план переходить після того, як Замовник оголосить процедуру за відповідним планом. Це означає, що план виконав своє призначення і процес перейшов на етап закупівлі. Статус «Оголошено закупівлю» являється кінцевим і не передбачає можливості внесення змін.
Водночас нормами Закону та Особливостей не передбачено можливості після оголошення процедури повернути відповідний план до статусу, який дозволяє його редагування, а функціонал електронної системи закупівель не забезпечує можливості внесення відповідних змін до такого плану.
Таким чином, після оголошення процедури закупівлі та переходу відповідного річного плану у статус «Оголошено закупівлю» усунення порушення пункту 4 частини другої статті 4 Закону в межах процедури закупівлі UA-2026-06-04-013681-a – є неможливим, оскільки Замовник об'єктивно позбавлений технічної можливості внести зміни до такого річного плану закупівлі.
Враховуючи викладене, продовження зазначеної процедури за таких обставин означало б подальше проведення відкритих торгів з порушенням вимог пункту 4 частини другої статті 4 Закону України «Про публічні закупівлі».
Відповідні рішення щодо встановлення порушень законодавства у сфері публічних закупівель, пов’язаних із відсутністю коду економічної класифікації видатків бюджету у річному плані закупівель, містяться у висновках органу державного фінансового контролю – Державної аудиторської служби України, зокрема: UA-2024-11-21-015175-a, UA-2025-03-06-013914-a, UA-2025-02-12-008592-a.
Отже, орган державного фінансового контролю встановлює, що відсутність коду економічної класифікації видатків бюджету у річному плані закупівель за умови здійснення закупівлі за бюджетні кошти – є порушенням вимог Закону України «Про публічні закупівлі».
При цьому приписами підпункту 2 пункту 50 Особливостей та підпункту 2 частини 1 статті 32 Закону встановлено, що Замовник відміняє публічну закупівлю у разі неможливості усунення порушень, що виникли через виявлені порушення законодавства у сфері публічних закупівель, із зазначенням таких порушень, які неможливо усунути.
Період оскарження:
03.09.2026 13:40 - 14.09.2026 00:00
Дата опублікування:
03.09.2026 13:40
Статус:
Період оскарження
Номер:
2a26a27be3204c13ae80b0df16654761
Причина скасування:
Неможливість усунення виявлених порушень законодавства у сфері публічних закупівель
Опис причини скасування:
Під час проведення процедури закупівлі виникли обставини та технічні перешкоди, які призвели до порушення вимог законодавства у сфері публічних закупівель, які наразі неможливо усунути. Хронологія та сутність виявленого порушення полягає в наступному:
08.06.2026 року після 19:00 в електронній системі закупівель (на вебпорталі Уповноваженого органу) приватним підприємством «ВУГЛЕПОСТАЧАННЯ» була зареєстрована скарга на умови тендерної документації Замовника.
09.06.2026 року Замовник, діючи в межах строків розгляду запитів (згдіно пункту 54
Особливостей) та вимог учасників, опрацював звернення інших учасників закупівлі щодо надання роз'яснень та внесення корективів до тендерної документації. Керуючись принципами відкритості та з метою розширення кола потенційних учасників, Замовник вніс зміни до тендерної документації в ЕСЗ.
Проте, через технічні причини, а саме відсутність відповідних автоматичних сповіщень (повідомлень про реєстрацію скарги) на авторизованому електронному майданчику, Замовник станом на момент вчинення дій 09.06.2026 року не був належним чином проінформований про факт подання та реєстрації скарги ПП «ВУГЛЕПОСТАЧАННЯ» в електронній системі.
10.06.2026 року вказана скарга була прийнята до розгляду Комісією Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель.
У зв'язку із прийняттям скарги до розгляду, електронна система закупівель Prozorro автоматично заблокувала можливість вчинення будь-яких технічних дій Замовнику в межах цієї процедури закупівлі (зокрема, заблоковано технічну можливість внесення змін до ТД, відкликання змін або продовження строків) терміном до 29.06.2026 року.
Відповідно до вимог пункту 67 Особливостей:
«Після оприлюднення в електронній системі закупівель скарги електронна система закупівель автоматично зупиняє початок електронного аукціону. Замовнику забороняється вчиняти будь-які дії та приймати будь-які рішення щодо процедури закупівлі, у тому числі приймати рішення про відміну відкритих торгів, укладення договору про закупівлю, крім дій, спрямованих на усунення порушень, зазначених у скарзі».
Оскільки Замовник здійснив технічні дії щодо оприлюднення нової редакції тендерної документації 09.06.2026 року (тобто вже в період після фактичної реєстрації скарги в системі), це призвело до технічного порушення вимог пункту 67 Особливостей.
Відповідно до підпункту 2 пункту 50 Особливостей:
«Замовник відміняє відкриті торги в разі: неможливості усунення порушень, що виникли через виявлені порушення вимог законодавства у сфері публічних закупівель, з описом таких порушень, які неможливо усунути».
Враховуючи викладене, оскільки вчинене процедурне порушення (внесення змін до ТД після подання скарги) виникло внаслідок технічних причин та є таким, що не може бути виправлене технічно чи юридично в межах поточної процедури, у Замовника виникає обов'язок відмінити відкриті торги.
Період оскарження:
29.06.2026 13:42 - 10.07.2026 00:00
Дата опублікування:
29.06.2026 13:42
Дата виконання:
29.06.2026 13:40
Статус:
Скасовано
- Лот №1 ₴9 408 000.00 Вугілля кам’яне марки ДГ (13-100), код за Єдиним закупівельним словником ДК 021:2015: 09110000-3 — Тверде паливо