-
Відкриті торги з особливостями
-
Однолотова
-
КЕП
Захисні комплекти для проведення тактичних занять із застосуванням нелетальних маркувальних боєприпасів (шоломи з захисними комірами)
Тендер Prozorro UA-2026-08-05-004756-a
Торги не відбулися
1 089 500.00
UAH без ПДВ
Період оскарження:
05.08.2026 11:59 - 10.08.2026 00:00
Вимога
Є відповідь
Непраомірне відхилення пропозиції учасника
Номер:
b0f3d30c52144a3b97847da06bbeb17b
Ідентифікатор запиту:
UA-2026-08-05-004756-a.a1
Назва:
Непраомірне відхилення пропозиції учасника
Вимога:
Шановний замовник, Учасник надав усі документи, передбачені додатками 1 та 2 до тендерної документації. Зокрема додатком 2 вимагалось:
Вимоги до якості запропонованого Товару:
Якість та комплектність товару повинні відповідати технічній документації, діючим на території України ДСТУ, вимогам до якості, умовам Договору, про що учасник надає лист гарантію.
Якщо поставлений товар виявиться неякісним, або таким, що не відповідає умовам, Продавець зобов’язаний замінити цей товар. Всі витрати, пов’язані із заміною товару неналежної якості несе Продавець.
Учасник повинен надати заповнену таблицю із вказанням назви запропонованого товару та його параметрів на відповідність заявленим вимогам. Замовника відповідно до даного Додатку 2 для підтвердження відповідності товару технічним, кількісним та якісним вимогам Замовника без порівняльних показників. Замовник залишає за собою право здійснити перевірку запропонованого Учасником товару на відповідність технічним вимогам. У разі встановлення невідповідності пропозиція Учасника підлягає відхиленню.
ТОВ «Укроборонекспорт» підтвердив ці вимоги, а саме:
- Відповідність товару технічній документації щодо якості, комплектністі, діючим на території України ДСТУ, вимогам до якості, умовам Договору, листом гарантією з назвою «13. Лист гарантія якість»;
- Додатково надав (документ не передбачено тендерною документацією) підтвердження діючим на території України ДСТУ (9197:2022 Засоби індивідуального захисту. Шоломи протиударні. Загальні технічні умови), яким підтверджується «Відповідність стандартам безпеки: Товар повинен відповідати міжнародним регламентам захисту очей та обличчя під час проведення навчально-тренувальних стрільб (зокрема ASTM F1776/ANSI Z87.1/EN166 або еквівалентним випробуванням виробника на протиударну стійкість).
Відповідно до Протоколу щодо прийняття рішення уповноваженою особою із закупівель товарів, робіт та послуг військової частини А4138 від 18 серпня 2026 р. №277 пропозиція ТОВ «Укроборонекспорт» була відхилена, на підставі підпункту 2 пункту 44 Особливостей. (не відповідає умовам технічної специфікації та іншим вимогам щодо предмета закупівлі тендерної документації, крім невідповідності в інформації та/або документах, що може бути усунена учасником процедури закупівлі відповідно до пункту 43 цих особливостей).
Звертаємо увагу Уповноваженої особи, що не були враховані вимоги законодавства України з питань публічних закупівель, а саме:
Підпункт 11 статті 26 Закону України «Про публічні закупівлі»
11. Документи, що не передбачені законодавством для учасників - юридичних, фізичних осіб, у тому числі фізичних осіб - підприємців, не подаються ними у складі тендерної пропозиції/пропозиції та не вимагаються під час проведення переговорів з учасником (у разі застосування переговорної процедури закупівлі).
Відсутність документів, що не передбачені законодавством для учасників - юридичних, фізичних осіб, у тому числі фізичних осіб - підприємців, у складі тендерної пропозиції/пропозиції, не може бути підставою для її відхилення замовником.
Пункту 28 Особливостей
Перелік всіх документів та/або всієї інформації, які подаються учасником процедури закупівлі у складі тендерної пропозиції, та перелік всіх документів та/або всієї інформації, які подаються переможцем процедури закупівлі, оформлюються двома окремими додатками до тендерної документації. У зазначених переліках замовник розміщує посилання на відповідні вимоги тендерної документації, якщо включення таких вимог до переліків у повному обсязі ускладнило б їх сприйняття.
Пункту 43 Особливостей
Невідповідністю в інформації та/або документах, які надаються учасником процедури закупівлі на виконання вимог технічної специфікації до предмета закупівлі, вважаються помилки, виправлення яких не призводить до зміни предмета закупівлі, запропонованого учасником процедури закупівлі у складі його тендерної пропозиції, найменування товару, марки, моделі тощо.
Пункту 46 Особливостей
Інформація про відхилення тендерної пропозиції, у тому числі підстави такого відхилення (з посиланням на відповідні положення цих особливостей та умови тендерної документації, яким така тендерна пропозиція та/або учасник не відповідають, із зазначенням, у чому саме полягає така невідповідність), протягом одного дня з дати ухвалення рішення оприлюднюється в електронній системі закупівель та автоматично надсилається учаснику процедури закупівлі/переможцю процедури закупівлі, тендерна пропозиція якого відхилена, через електронну систему закупівель.
У разі коли учасник процедури закупівлі, тендерна пропозиція якого відхилена, вважає недостатньою аргументацію, зазначену в повідомленні, такий учасник може звернутися до замовника з вимогою надати додаткову інформацію про причини невідповідності його пропозиції умовам тендерної документації, зокрема технічній специфікації, та/або його невідповідності кваліфікаційним критеріям, а замовник зобов’язаний надати йому відповідь з такою інформацією не пізніш як через чотири дні з дати надходження такого звернення через електронну систему закупівель, але до моменту оприлюднення договору про закупівлю в електронній системі закупівель відповідно до статті 10 Закону.
Звертаємо Вашу увагу, що законодавством України, а також тендерною документацією не передбачено відхилення пропозиції Учасника підстав відсутності або наявності документів, що не передбачені тендерною документацією. Також замовник не підтвердив на підставі яких документів, що передбачені, тендерною документацією, зробив висновок про невідповідність учасника технічним характеристикам, або неспроможність учасника поставити товар у відповідності до додатку 2 до тендерної документації.
З огляду на викладене та згідно із статтею 5 Закону України «Про публічні закупівлі» вимагаємо скасувати попереднє рішення про відхилення тендерної пропозиції ТОВ «Укроборонекспорт», та визнати переможцем торгів ТОВ «Укроборонекспорт»
Директор М.М. Черевко
Тел 098 280 49 40
Пов'язані документи:
Учасник
- ВИМОГА 20 08 .pdf 20.08.2026 17:05
- Відповідь на вимогу.docx 24.08.2026 12:23
Дата подачі:
20.08.2026 17:05
Вирішення:
Шановний Учаснику!
В порівняльній таблиці Додатку 2 (Технічна специфікація) замовником була вказана така вимога:
«Критерії якості, сертифікації та гарантії:
Відповідність стандартам безпеки: Товар повинен відповідати міжнародним регламентам захисту очей та обличчя під час проведення навчально-тренувальних стрільб (зокрема ASTM F1776/ANSI Z87.1/EN166 або еквівалентним випробуванням виробника на протиударну стійкість).»
Учасник завантажив протокол випробування запропонованого товару в систему, який Замовник взяв до уваги, як підтвердження данної вимоги.
Окрім цього, Замовник наголошує, що В Додатку 2 (Технічна специфікація) прописано: «Замовник залишає за собою право здійснити перевірку запропонованого Учасником товару на відповідність технічним вимогам. У разі встановлення невідповідності пропозиція Учасника підлягає відхиленню.»
Проаналізувавши технічні характеристики товару на сайті Учасника https://www.ukroboronexport.org.ua/ Замовник дійшов висновку, що запропонований товар не відповідає вимозі, що вказана вище, а саме комір не захищає шию, гортань, щитоподібний хрящ та ділянку сонних артерій від прямих влучань і рикошетів на 360°, як вимагалося в Додатку 2 (Технічна специфікація).
Відповідно до пункту 43 Особливостей, якщо замовником під час розгляду тендерної пропозиції учасника процедури закупівлі виявлено невідповідності в інформації та/або документах, що подані учасником процедури закупівлі у тендерній пропозиції та/або подання яких передбачалося тендерною документацією, він розміщує у строк, який не може бути меншим ніж два робочі дні до закінчення строку розгляду тендерних пропозицій, повідомлення з вимогою про усунення таких невідповідностей в електронній системі закупівель.
Під невідповідністю в інформації та/або документах, що подані учасником процедури закупівлі у складі тендерній пропозиції та/або подання яких вимагається тендерною документацією, розуміється у тому числі відсутність у складі тендерної пропозиції інформації та/або документів, подання яких передбачається тендерною документацією (крім випадків відсутності забезпечення тендерної пропозиції, якщо таке забезпечення вимагалося замовником, та/або інформації (та/або документів) про технічні та якісні характеристики предмета закупівлі, що пропонується учасником процедури в його тендерній пропозиції). Невідповідністю в інформації та/або документах, які надаються учасником процедури закупівлі на виконання вимог технічної специфікації до предмета закупівлі, вважаються помилки, виправлення яких не призводить до зміни предмета закупівлі, запропонованого учасником процедури закупівлі у складі його тендерної пропозиції, найменування товару, марки, моделі тощо.
Згідно з частиною дев'ятою статті 26 Закону учасник процедури закупівлі виправляє невідповідності в інформації та/або документах, що подані ним у своїй тендерній пропозиції, виявлені замовником після розкриття тендерних пропозицій, шляхом завантаження через електронну систему закупівель уточнених або нових документів в електронній системі закупівель протягом 24 годин з моменту розміщення замовником в електронній системі закупівель повідомлення з вимогою про усунення таких невідповідностей.
Враховуючи наведене, зазначені вище невідповідності не відносяться до тих, що визначені пунктом 43 Особливостей, у зв'язку з чим Замовник не має права звертатись за усуненням невідповідностей.
Абзацом 2 пункту 44 Особливостей визначено, що замовник відхиляє тендерну пропозицію із зазначенням аргументації в електронній системі закупівель у разі, коли тендерна пропозиція не відповідає умовам технічної специфікації та іншим вимогам щодо предмета закупівлі тендерної документації, крім невідповідності у інформації та / або документах, що може бути усунена учасником процедури закупівлі відповідно до пункту 43 цих особливостей.
Враховуючи викладене, у Замовника наявні підстави для відхилення пропозиції Переможця, визначені підпунктом 2 пункту 44 Особливостей.
Беручи до уваги все наведене вище, Замовник не має підстав для виконання вимоги Учасника та залишає рішення про відхилення пропозиції без змін.
З повагою
Статус вимоги:
Відхилено