-
Відкриті торги з особливостями
-
Однолотова
-
КЕП
39710000-2 Електричні побутові прилади. Кондиціонери Bosch CL7000i RAC 3,5 кВт WHITE – 5 штук, Bosch CL7000i RAC 5,3 кВт WHITE – 6 штук (або еквівалент)
Тендер Prozorro UA-2026-07-07-011142-a
Торги відмінено
507 952.50
UAH без ПДВ
Період оскарження:
07.07.2026 18:58 - 30.07.2026 00:00
Скарга
Виконана замовником
КЕП
Усунення дискримінаційних вимог
Номер:
85fcf6dc53ff4ae69a56c07443598fd4
Ідентифікатор запиту:
UA-2026-07-07-011142-a.a1
Назва:
Усунення дискримінаційних вимог
Скарга:
Внесення змін то технічної специфікації
Пов'язані документи:
Учасник
- Скарга до АМКУ .docx 11.07.2026 15:17
- Скарга до АМКУ .pdf 11.07.2026 15:17
- Запропонований Додаток 4 зі змінами.docx 11.07.2026 15:17
- pasport_Kanion_KWSM_18IR410AHF.pdf 11.07.2026 15:17
- pasport_Kanion_NXR-12IR32NEXORA-W _ копія.pdf 11.07.2026 15:17
- sign.p7s 11.07.2026 15:18
- рішення від 14.07.2026 №8518.pdf 14.07.2026 17:16
- Інформація про резолютивну частину рішення від 21.07.2026 № 8869.pdf 22.07.2026 15:29
- Рішення від 21.07.2026 № 8869.pdf 24.07.2026 15:05
- Пояснення на АМКУ.docx 16.07.2026 17:06
- 2.Роздруківка ДСТУ-Н Б В.1.1-27_2010.pdf 16.07.2026 17:06
- 1.Роздруківка Технічний регламент.pdf 16.07.2026 17:06
- Пояснення на АМКУ.pdf 16.07.2026 17:06
Дата прийняття скарги до розгляду:
11.07.2026 21:25
Дата розгляду скарги:
21.07.2026 10:00
Місце розгляду скарги:
Антимонопольний комітет України
Дата прийняття рішення про прийняття скарги до розгляду:
14.07.2026 17:16
Дата прийняття рішення про вирішення скарги:
24.07.2026 15:06
Дата виконання рішення Замовником:
30.07.2026 15:30
Коментар замовника щодо усунення порушень:
Виконано рішення Комісії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель від 21.07.2026 року №8869-р/пк-пз шляхом внесення змін до тендерної документації та оголошення про проведення відкритих торгів по процедурі відкритих торгів за предметом закупівлі: 39710000-2 Електричні побутові прилади. Кондиціонери Bosch CL7000i RAC 3,5 кВт WHITE – 5 штук, Bosch CL7000i RAC 5,3 кВт WHITE – 6 штук (або еквівалент) (UA-2026-07-07-011142-a)
Пункт скарги
Порядковий номер пункту скарги:
1
Номер:
cb333ee9300a47e28ec1f592c04c61ab
Заголовок пункту скарги:
Внесення змін то технічної специфікації
Тип пов'язаного елемента:
Скарга на лот
Тип порушення:
Порушення, пов'язані з вимогами законодавства
Ідентифікатор класифікації:
Технічна специфікація предмета закупівлі
Тип порушення:
Технічна специфікація предмета закупівлі
Опис суті пункту скарги:
Усунення дискримінаційних вимог щодо збільшення потенційного кола учасників в державній закупівлі
×
-
Назва доказу:
pasport_Kanion_NXR-12IR32NEXORA-W – копія.pdf
-
Повʼязаний документ:
pasport_Kanion_NXR-12IR32NEXORA-W _ копія.pdf
-
-
Назва доказу:
pasport_Kanion_KWSM_18IR410AHF.pdf
-
Повʼязаний документ:
pasport_Kanion_KWSM_18IR410AHF.pdf
Вимоги:
Зобов'язати замовника внести зміни до тендерної документації
×
-
Зобов'язати замовника внести зміни до тендерної документації
Запити Органу оскарження
Номер:
4c681a0489f643caae6115740e9f1604
Тема запиту:
інформації, документи та пояснення
Текст запиту:
Служба відновлення та розвитку інфраструктури у Миколаївській області (далі – Замовник, Служба) надає пояснення по суті скарги Товариства з обмеженою відповідальністю «НЕКСОРА ТЕХ» (далі – Скаржник) за предметом закупівлі: 39710000-2 Електричні побутові прилади. Кондиціонери Bosch CL7000i RAC 3,5 кВт WHITE – 5 штук, Bosch CL7000i RAC 5,3 кВт WHITE – 6 штук (або еквівалент) (номер в електронній системі закупівель UA-2026-07-07-011142-a), щодо порушення Замовником Процедури закупівлі.
Ознайомившись з інформацією, зазначеною в скарзі, керуючись вимогами Закону «Про публічні закупівлі» (далі - Закон) та приписами, що визначені Особливостями здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 року №1178 (далі - Особливості), уповноваженою особою Служби відновлення та розвитку інфраструктури у Миколаївській області прийнято рішення від 16 липня 2026р. протокол №4/46/2026, відповідно до якого внесено зміни до тендерної документації та оголошення про проведення відкритих торгів по процедурі відкритих торгів за предметом закупівлі: 39710000-2 Електричні побутові прилади. Кондиціонери Bosch CL7000i RAC 3,5 кВт WHITE – 5 штук, Bosch CL7000i RAC 5,3 кВт WHITE – 6 штук (або еквівалент) (UA-2026-07-07-011142-a), де враховано деякі спірні питання, визначені Скаржником в скарзі, видалено або змінено ряд технічних показників, бажаних для Замовника.
Звертаємо увагу, що Замовник є державною організацією та забезпечує свою діяльність за рахунок коштів на утримання служби замовника, які є державними коштами, тому принципи економії та ефективності для Служби є пріоритетними.
Зауважимо, що в додатку 4 до тендерної документації вказано: «Якщо в тексті тендерної документації є посилання на конкретну торгівельну марку чи фірму, патент, конструкцію або тип предмета закупівлі, джерело його походження або виробника слід вважати, що таке посилання містить вираз «або еквівалент» та приймаються у тендерних пропозиціях учасника.»
Також, Замовник залишає ряд технічних характеристик, які пропонував змінити Скаржник, без змін, а саме:
1. Клас енергоефективності обігріву (А+++)
Замовник має на меті придбати товар високого класу енергоефективності, який забезпечує ефективну роботу кондиціонера в режимі обігріву протягом міжсезоння та холодної пори року з мінімальним споживанням електричної енергії. Водночас Технічний регламент енергетичного маркування кондиціонерів повітря, затверджений постановою КМУ від 24.05.2017 №360, чітко розмежовує параметри SEER(СКЕЕ) та SCOP(СККД) для кожного класу енергоефективності (викопіювання з регламенту додаються).
2. Тип холодоагенту (R32)
Порівняно з іншими холодоагентами, R32 є більш екологічним, оскільки має значно нижчий потенціал глобального потепління (GWP ≈ 675) та майже не руйнує озоновий шар. Його однокомпонентний склад, що характеризується низькою токсичністю та віднесений до класу важкозаймистих холодоагентів (A2L), забезпечує вищу енергоефективність і кращу холодопродуктивність.
Крім того, застосування енергоефективного обладнання та холодоагент R32 відповідає державній політиці у сфері енергозбереження, підвищення енергоефективності та скорочення споживання енергетичних ресурсів, визначеній Національним планом з енергетики та клімату України на період до 2030 року.
3. Діапазон робочих температур на обігрів (не вужчий -30… +30℃)
Встановлюючи таку вимогу, Замовник керувався ДСТУ-Н Б В.1.1-27:2010 Захист від небезпечних геологічних процесів, шкідливих експлуатаційних впливів, від пожежі. Будівельна кліматологія, спираючись на можливий абсолютний мінімум температури повітря взимку у другому кліматичному районі – Південно-Східний (степ), до якого відноситься місто Миколаїв
(викопіювання з ДСТУ додаються).
4. Дата виготовлення (2026 рік)
Враховуючи обмеженість фінансування Замовника, придбання кондиціонерів 2026 року виготовлення забезпечить максимальний залишковий ресурс експлуатації та дозволить мінімізувати витрати на його технічне обслуговування, ремонт або заміну.
5. Режим GEAR (так)
Усі інженерні системи будівлі Замовника (освітлення, опалення, водопостачання, кондиціонування та засоби зв’язку) функціонують виключно за рахунок електричної енергії. Режим GEAR забезпечує примусове зменшення потужності компресора (на 50% або 75%). В умовах воєнного стану, де періодичне або раптове знеструмлення та слабка електромережа не є виключним, режим GEAR – це актуальний та ефективний спосіб підтримувати системи в робочому стані.
6. Режим очікування (так)
При виході на задані температурні параметри компресор переходить в енергозберігаючий робочий режим на мінімальних обертах. Це дозволяє безперервно підтримувати комфортний температурний режим без частих пусків і зупинок компресора. За умови, що в організації кондиціонер працює не менше 6 годин на добу, такий принцип роботи забезпечує більш економне споживання електричної енергії. За один місяць режим очікування дозволяє спожити на 30-40% менше електроенергії.
7. Функція іонізації (так)
Замовник з 12.11.2022р. перебуває у зоні можливих бойових дій згідно Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, затверджений наказом Міністерства розвитку громад та територій України від 26 травня 2026 року № 987. У зв’язку з цим у повітрі присутні підвищені концентрації пилу, продуктів горіння тощо. Насичення повітря негативно зарядженими іонами (аніонами) забезпечує ефективне очищення повітря від пилу, алергенів та бактерій. Це створює комфортні умови перебування працівників, що, в свою чергу, відповідає вимогам статті 158 Кодексу законів про працю України щодо забезпечення роботодавцем безпечних і нешкідливих умов праці.
Також слід зазначити, що Служба, відповідно до Положення про Службу відновлення та розвитку інфраструктури у Миколаївській області, затвердженого Наказом державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України від 19.02.2026 №114 (далі – Положення), є державною неприбутковою організацією, змовником робіт з (послуг) з нового будівництва, реконструкції, капітального ремонту, ремонту й утримання автомобільних доріг та іншого державного майна.
Джерелами фінансового забезпечення діяльності Служби є кошти Державного бюджету України та місцевих бюджетів, а також кошти з інших джерел, не заборонених законодавством, які надходять на рахунки Служби для фінансування мети, предмету діяльності та функцій Служби.
Служба утримується в межах кошторису видатків, затвердженого Уповноваженим органом управління, за рахунок коштів, передбачених у вартості нового будівництва, реконструкції, капітального ремонту, ремонту автомобільних доріг згідно з кошторисною частиною проектної документації або кошторисною документацією. Зазначені грошові кошти не є бюджетними і використовуються виключно на утримання Служби та не можуть використовуватися на інші цілі.
У 2026 році відповідно до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті за бюджетною програмою «Реалізація публічних інвестицій проектів Міністерства розвитку громад та територій України», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15.05.2026р. №650 Служба є одержувачем бюджетних коштів по публічним інвестиційним проектам - будівництву та ремонтам автомобільних доріг, які фінансуються згідно з інструментом Ukraine Facility (п.14 ПКМУ №650) і мають певні вимоги до використання зазначених коштів, в тому числі обов’язковість застосування поняття «Прийнятних країн», серед яких відсутня Китайська Народна Республіка. Служба придбаватиме кондиціонери за рахунок коштів на утримання Служби замовника, які отримає з коштів, передбачених у вартості будівництва, реконструкції, капітального ремонту, ремонту автомобільних доріг на утримання Служби замовника. Такі кошти не будуть бюджетними при отриманні їх Службою, але ж вони будуть державними коштами та похідними від фінансування Ukraine Facility, що на переконання Замовника не дозволяє придбання товарів походженням з країн, які не є прийнятними. Скаржник пропонує товар, країною походження якого є Китай, який не є прийнятною країною (підтверджується документами, доданими Скаржником до Скарги).
Відповідно до ч.4 ст. 23 Закону, технічні специфікації не повинні містити посилання на конкретні марку чи виробника або на конкретний процес, що характеризує продукт чи послугу певного суб’єкта господарювання, чи на торгові марки, патенти, типи або конкретне місце походження чи спосіб виробництва. У разі якщо таке посилання є необхідним, воно повинно бути обґрунтованим та містити вираз "або еквівалент".
Замовник в технічній специфікації визначив технічні характеристики, які задовольняють потреби Замовника, цій потребі відповідають кондиціонери бренду Bosch, тому таке посилання є необхідним та відповідно технічній специфікації містить вираз «або еквівалент».
Також інформуємо, що проведення аналізу ринка кондиціонерів по всіх сукупних характеристиках технічної специфікації тендерної документації потребує чималого часу та людського ресурсу, тому надання в складі пояснень інформації щодо відповідності усім в сукупності вимогам тендерної документації не виявляється можливим.
Враховуючи викладене, Замовник вважає вимоги тендерної документації в частині технічної специфікації такими, що не суперечать вимогам закупівельного законодавства та в повній мірі враховують потреби організації.
Додатки:
1. Роздруківка з Технічний регламент енергетичного маркування кондиціонерів повітря, затверджений постановою КМУ від 24.05.2017 №360 на 2 аркушах.
2. Роздруківка з ДСТУ-Н Б В.1.1-27:2010 Захист від небезпечних геологічних процесів, шкідливих експлуатаційних впливів, від пожежі. Будівельна кліматологія на 3 аркушах.
Дата опублікування:
16.07.2026 17:06