-
Відкриті торги з особливостями
-
Однолотова
-
КЕП
ДК 021:2015: 39710000-2 — Електричні побутові прилади
Тендер Prozorro UA-2026-06-30-013642-a
Торги не відбулися
1 984 783.00
UAH з ПДВ
Період оскарження:
30.06.2026 16:56 - 24.07.2026 00:00
Скарга
Виконана замовником
КЕП
Дискримінаційні умови ТД Замовника
Номер:
776593aae1b5425d9f078abe31f461cc
Ідентифікатор запиту:
UA-2026-06-30-013642-a.a1
Назва:
Дискримінаційні умови ТД Замовника
Скарга:
Тендерна документація до Закупівлі містить дискримінаційні вимоги, які протиправно унеможливлюють нашу участь
Пов'язані документи:
Учасник
- скарга ворд 04.07.2026 14:27
- скарга пдф 04.07.2026 14:27
- Овочерізка інструкція 04.07.2026 14:27
- Запропонована редакція Додатку 2 04.07.2026 14:27
- sign.p7s 04.07.2026 14:30
- рішення від 07.07.2026 №8233.pdf 07.07.2026 16:16
- Інформація про резолютивну частину рішення від 15.07.2026 № 8641.pdf 16.07.2026 17:24
- рішення від 15.07.2026 №8641.pdf 20.07.2026 13:35
- Додаток 2 до тендерної документаціїзакупівлі UA-2026-05-16-000089-a.docx 09.07.2026 12:13
- Порівняльна таблиця (58).pdf 09.07.2026 12:13
- Пояснення.pdf 09.07.2026 12:13
- пояснення амку.docx 09.07.2026 12:13
Дата прийняття скарги до розгляду:
04.07.2026 14:44
Дата розгляду скарги:
15.07.2026 10:00
Місце розгляду скарги:
Антимонопольний комітет України
Дата прийняття рішення про прийняття скарги до розгляду:
07.07.2026 16:17
Дата прийняття рішення про вирішення скарги:
20.07.2026 13:35
Дата виконання рішення Замовником:
22.07.2026 21:13
Коментар замовника щодо усунення порушень:
На виконання рішення Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель від 15.07.2026 № 8641-р/пк-пз, прийнятого за суб'єктним зверненням ТОВ «НЕКСОРА ТЕХ» (код ЄДРПОУ: 45851285) від 04.07.2026 № UA-2026-06-30-013642-a.a1, Замовником забезпечено приведення тендерної документації у відповідність до вимог Органу оскарження та оприлюднено її в новій редакції за процедурою закупівлі «ДК 021:2015: 39710000-2 — Електричні побутові прилади» (ідентифікатор закупівлі: UA-2026-06-30-013642-a).
Пункт скарги
Порядковий номер пункту скарги:
1
Номер:
354bdd00158d46d9a34283b21b9f9fab
Заголовок пункту скарги:
Технічні, якісні та кількісні характеристики предмету закупівлі
Тип пов'язаного елемента:
Скарга на закупівлю
Тип порушення:
Порушення, пов'язані з вимогами законодавства
Ідентифікатор класифікації:
Технічна специфікація предмета закупівлі
Тип порушення:
Технічна специфікація предмета закупівлі
Опис суті пункту скарги:
Нами може бути надане обладнання, яке відповідає більшості встановленим у закупівлі вимогам, проте через надмірну деталізацію Замовником специфічних технічних вимог, які становлять предмет закупівлі, ми позбавлені можливості пропонувати наявну продукцію іншого виробника. До даної скарги додаються документи, що підтверджують технічні параметри наявного у нас товару та доводять неможливість виконати заявлені вимоги до предмета закупівлі у своїй сукупності.
×
-
Назва доказу:
Овочерізка інструкція
-
Повʼязаний документ:
Овочерізка інструкція
-
-
Назва доказу:
Запропонована редакція Додатку 2
-
Повʼязаний документ:
Запропонована редакція Додатку 2
Вимоги:
Зобов'язати замовника внести зміни до тендерної документації
×
-
Ухвалити рішення, яким встановити наявність порушень процедури закупівлі UA-2026-06-30-013642-a та зобов’язати замовника закупівлі усунути допущені порушення шляхом внесення змін до Додатку 2 до тендерної документації відповідно до вимог скаржника у редакції що додається до скарги.
Запити Органу оскарження
Номер:
5f3ff1002bd0493cbea5f6c0a3c2f0cd
Тема запиту:
На виконання Рішення №8233-р/пк-пз від 07.07.2026 Комісії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель(далі-Рішення) КОМУНАЛЬНА УСТАНОВА "ЦЕНТР З ОБСЛУГОВУВАННЯ ЗАКЛАДІВ ОСВІТИ" ВИНОГРАДІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ(далі-Замовник) надає пояснення та інформацію по суті скарги
Текст запиту:
КОМІСІЯ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ З РОЗГЛЯДУ СКАРГ ПРО ПОРУШЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА У СФЕРІ ПУБЛІЧНИХ ЗАКУПІВЕЛЬ
На виконання Рішення №8233-р/пк-пз від 07.07.2026 Комісії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель(далі-Рішення) КОМУНАЛЬНА УСТАНОВА "ЦЕНТР З ОБСЛУГОВУВАННЯ ЗАКЛАДІВ ОСВІТИ" ВИНОГРАДІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ(далі-Замовник) надає наступні пояснення та інформацію по суті скарги.
Скаржник ТОВ «НЕКСОРА ТЕХ»(далі-Скаржник) у своїй скарзі стверджує, що ним може бути надане обладнання, яке відповідає більшості встановленим у закупівлі вимогам, проте через надмірну деталізацію Замовником специфічних технічних вимог, які становлять предмет закупівлі, він позбавлений можливості пропонувати наявну продукцію іншого виробника. При цьому у сукупності всім вказаним вимогам відповідає продукція лише одного виробника, щодо позицій товару котрий оскаржується. Запропонувати еквівалент неможливо.
Виходячи зі змісту скарги Скаржник стверджує, що таким обладнанням є Овочерізка.
При формуванні технічних, якісних та кількісних характеристик предмета закупівлі Замовник виходив виключно із потреб закладів освіти, які будуть використовувати товари, що є предметом закупівлі.
Відповідно до положень ч.1 та ч.3 ст. 23 ЗУ Про публічні закупівлі : Технічна специфікація повинна містити опис усіх необхідних характеристик товарів, робіт або послуг, що закуповуються, у тому числі їх технічні, функціональні та якісні характеристики. Характеристики товарів, робіт або послуг можуть містити опис конкретного технологічного процесу або технології виробництва чи порядку постачання товару (товарів), виконання необхідних робіт, надання послуги (послуг). Технічні специфікації можуть бути у формі переліку експлуатаційних або функціональних вимог, у тому числі екологічних характеристик, за умови, що такі вимоги є достатньо точними, щоб предмет закупівлі однозначно розумівся замовником і учасниками.
У разі якщо вичерпний опис характеристик скласти неможливо, технічні специфікації можуть містити посилання на стандартні характеристики, технічні регламенти та умови, вимоги, умовні позначення та термінологію, пов’язані з товарами, роботами чи послугами, що закуповуються, передбачені існуючими міжнародними, європейськими стандартами, іншими спільними технічними європейськими нормами, іншими технічними еталонними системами, визнаними європейськими органами зі стандартизації або національними стандартами, нормами та правилами. До кожного посилання повинен додаватися вираз "або еквівалент".
Замовник до оголошення процедури закупівлі UA-2026-06-30-013642-a враховуючи потреби закладів освіти провів аналіз ринку та сформував технічну специфікацію, яка дозволяє закупити якісний товар який найбільше відповідає потребам замовника причому дозволяє залучити широке коло потенційних учасників, які можуть запропонувати товар різних виробників.
На виконання п.2 резолютивної частини Рішення надаємо інформацію щодо відповідності усім в сукупності вимогам тендерної документації продукції щонайменше двох виробників у вигляді порівняльної таблиці:
Характеристики Овочерізки визначені Замовником у технічнічні специфікації
ОВОЧЕРІЗКА HURAKAN HKN-FNT-A З НАБОРОМ ДИСКІВ
Професійна овочерізка HLC-300 Frosty
Овочерізка з набором дисків призначена для швидкої та якісної нарізки сирих і варених овочів.
Продуктивність овочерізки повинна становити не менше ніж 250 кг/год,.
Корпус обладнання повинен бути виконаний з алюмінію або нержавіючої сталі. Робочі елементи повинні бути виготовлені з нержавіючої сталі, що відповідає санітарним нормам, забезпечує гігієнічність та простоту у догляді.
У комплект з овочерізкою повинно входити не менше 5 дисків для різних типів нарізки: диски для нарізання скибочками - 2 мм та 4 мм і терки - 3 мм, 4 мм та 7 мм, диск-скидач і штовхач або їх аналоги у розмірах визначених виробником товару
Напруга: 220В. Продуктивність: 300 кг/год.
Матеріал корпусу: алюміній.
Матеріал робочих частин: нержавіюча сталь.
У комплекті: 5 дисків (для нарізання скибочками 2, 4 мм; терка 3, 4, 7 мм), диск-скидач, штовхач.
Напруга: 220 В.
Продуктивність, кг/год 251-350
Живлення 220В
Матеріал корпусуметал (алюміній, нержавійка)
У комплекті:
5 дисків: (P2, слайсер, δ=2 мм; P4, слайсер, δ=4 мм; H3, терка, δ=3 мм; H4, терка, δ=4 мм; H7, терка, δ=7 мм)
диск-скидач і штовхач
Посилання на джерела в яких зазначена інформація з характеристиками товару https://np.com.ua/product/ovocherizka-hurakan-hkn-fnt-a-z-naborom-dyskiv/
https://proftechnika.ua/profesiina-ovocherizka-hlc-300-frosty/?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=dsa-ua&gad_source=1&gad_campaignid=23408055779&gbraid=0AAAAAoTH_WqhKrc0UhgK3s3oSkO9dkEaP&gclid=CjwKCAjw6rfSBhAqEiwA_yocpqD_Qe2ZsA1K9iFdg1uA8WeYnl_45pWUMWHdnke0JIXrO6q_RQ2yUhoC1NoQAvD_BwE
Таким чином на ринку наявний товар як мінімум двох виробників, який повністю відповідає в сукупності вимогам тендерної документації, а тому зазначене твердження Скаржника «сукупності всім вказаним вимогам відповідає продукція лише одного виробника, щодо позицій товару котрий оскаржується. Запропонувати еквівалент неможливо.» є голослівним і не підтверджується жодними доказами.
Слід зауважити, що скаржник у скарзі вказує шляхом виділення жовтим кольором положень, що на його думку у вимогах тендерної документації замовника до товару овочерізка є дискримінаційним наявность: «терки – 3 мм, 4 мм та 7 мм» але при тому у запропонованій Скаржником редакції Додатку 2 до тендерної документації ним зазначається: У комплект з овочерізкою повинно входити не менше 5 дисків для різних типів нарізки: диски для нарізання скибочками - 2 мм та 4 мм і терки - 3 мм, 4 мм або 5 мм та 7 мм, диск-скидач і штовхач або їх аналоги у розмірах визначених виробником товару. З цього слід зазначити, що тоді Скаржник не вважає вимогу щодо поставки у комплекті терки 3 мм та 7 мм дискримінаційною оскільки він залишив таку вимогу у запропонованій ним редакції тендерної документації.
Однак вимоги замовника щодо поставки «терки – 3 мм, 4 мм та 7 мм» не є дискримінаційними оскільки на ринку наявні мінімум 2 виробники, що мають товар з необхідними замовнику характеристиками, а замовник у тендерній документації чітко зазначив: У комплект з овочерізкою повинно входити не менше 5 дисків для різних типів нарізки: диски для нарізання скибочками - 2 мм та 4 мм і терки - 3 мм, 4 мм та 7 мм, диск-скидач і штовхач або їх аналоги у розмірах визначених виробником товару. Тобто замовник передбачив у тендерній документації можливість для потенційних учасників поставити разом із овочерізкою диски для нарізання скибочками та терки у інших розмірах ніж визначено тендерною документацією за умови, якщо такі розміри визначив саме виробник товару. Таким чином перелік товарів, які можуть бути поставлені замовнику є більш широким та замовник забезпечив високий рівень конкуренції і жодним чином не обмежував потенційних учасників.
Щодо визнання дискримінаційною вимоги замовника у тендерній документації: «Продуктивність овочерізки повинна становити не менше ніж 250 кг/год»,
Скаржник жодним чином не обґрунтовує у своїй скарзі чому він не може виконати дану вимогу замовника, а у запропонованій ним редакції тендерної документації просить встановити вимогу Продуктивність овочерізки повинна становити не менше ніж 200 кг/год без обґрунтування причини встановлення саме цього показника.
Як було зазначено вище Замовник при визначенні приблизних технічних характеристик товару керувався потреба закладів освіти куди повинен бути поставлений товар.
Так наприклад з 01 вересня 2026 року у закладі освіти Виноградівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №8 Виноградівської міської ради Закарпатської області куди повинна бути поставлена одна одиниця товару овочерізка протягом одного дня харчуванням буде охоплено 1056 учнів.
Відповідно до вимог НОРМИ
споживання основних груп харчових продуктів на сніданок, обід та вечерю в закладах загальної середньої освіти та інших закладах освіти, що провадять освітню діяльність на певному рівні (рівнях) повної загальної середньої освіти, дитячих закладах оздоровлення та відпочинку у разі п’ятиденного перебування затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 24 березня 2021 р. № 305 мінімальна норма споживання овочів на одного учня складає 100 грам на день.
Відповідно працівник харчоблоку даного закладу освіти за допомогою овочерізки повинен за робочий день обробити(порізати, терти, тощо) 1056 учнів х100 грам овочів = 105600 грам(105,6 кг) овочів.
Якщо використовувати овочерізку із характеристиками «Продуктивність овочерізки повинна становити не менше ніж 250 кг/год» які передбачено тендерною документацією замовника то для обробки (порізати, терти, тощо) 105,6 кг овочів необхідно витрати: 0,4224 години.
При використанні овочерізки з характеристиками які пропонує скаржник «Продуктивність овочерізки повинна становити не менше ніж 200 кг/год» то для обробки (порізати, терти, тощо) 105,6 кг овочів необхідно витрати: 0,528 години
Додатково звертаємо увагу, що закупівля товару овочерізка здійснюється для забезпечення реалізації програми безоплатного гарячого харчування всіх учнів 1–11 класів комунальних шкіл, які навчаються очно або у змішаному форматі за кошти державної субвенції відповідно до Постанови КМУ від 01 липня 2026 р. № 869 , що є частиною реалізації Стратегії реформування системи шкільного харчування до 2027 року, яка впроваджується за ініціативою першої леді України Олени Зеленської. У закладі освіти Виноградівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №8 Виноградівської міської ради Закарпатської області враховуючи проектну потужність наявного харчоблоку, харчування 1056 учнів буде здійснюватися з розрахунку 8-10 змін по 100-120 учнів у кожній зміні, враховуючи це овочерізка, яка планується до закупівлі має мати якомога кращі характеристики продуктивності, щоб забезпечити швидкість виконання своєї технологічної задачі за найменшу кількість робочого часу, оскільки затримки у процесі приготування їжі через технічну недосконалість обладнання можуть вплинути на можливість харчування всіх учнів закладу, що в свою чергу може призвести до негативних наслідків і зриву виконання урядової програми, яка впроваджується за ініціативи першої леді України та контроль за виконанням якої всіма суб'єктами здійснюється безпосередньо Офісом Президента України.
Таким чином Скаржник пропонує занизити характеристики товару в результаті чого Замовник отримає товар з гіршими характеристиками оскільки для обробки за допомогою поставленого товару одного і того обсягу овочів затрачається більший час роботи овочерізки, що пришвидшує її природній знос та вичерпання ресурсу, потребує витрачання додаткового робочого часу працівників харчоблоку закладу.
У своїй скарзі Скаржник заявляє, що «ми позбавлені можливості пропонувати наявну продукцію іншого виробника».
Однак в ході аналізу інформації, що міститься у публічному доступі в електронній системі закупівель Замовником було виявлено, що Скаржник брав участь у процедурі закупівлі відкриті торги з особливостями UA-2026-05-16-000089-a оголошені Окрема комендатура охорони і забезпечення Державної прикордонної служби України (військова частина 1498) на закупівлю Овочерізка з набором дисків https://prozorro.gov.ua/uk/tender/UA-2026-05-16-000089-a
Вимогами Додатку 2 до тендерної документації процедури закупівлі UA-2026-05-16-000089-a, що додається вимагалося постачання овочерізки з наступними характеристиками : Технічні вимоги
Овочерізка з набором дисків:
Продуктивність :300 кг/год (± 50 кг/год);
Швидкість обертання лез: не менше 270 об/хв;
Комплект дисків: не менше 5 шт;
Диск-слайсер – 2 мм;
Диск-слайсер – 4 мм;
Диск-терка – 2, 4, 7мм;
Диск –скидач;
Штовхач;
Матеріал робочих частин: нержавіюча сталь;
Матеріал корпусу: алюміній;
Скаржник у складі власної тендерної пропозиції поданої під час участі у процедурі закупівлі UA-2026-05-16-000089-a надав електронний файл Порівняльна таблиця (58).pdf, що додається, в якому міститься порівняльна таблиця №120 від 25.05.2026 р. в якій Скаржник зазначив можливість постачання Овочерізки з характеристиками, які зазначені нижче :
Таким чином під час участі у процедурі закупівлі UA-2026-05-16-000089-a Скаржник заявляв можливість постачання товару з характеристиками, які відповідають тим, що встановив замовник у технічній специфікації процедури закупівлі UA-2026-06-30-013642-a, яку Скаржник оскаржує і заявляє нібито про неможливість її виконання.
Враховуючи все вище наведене
ПРОСИМО:
У задоволенні скарги Скаржника поданої по процедурі закупівлі UA-2026-06-30-013642-a повністю відмовити
Дата опублікування:
09.07.2026 12:13