• Відкриті торги з особливостями
  • Однолотова
  • КЕП

Моторна олива Motul Tekma Mega X LA 10W-40 або еквівалент

Завершена

424 770.00 UAH з ПДВ
Період оскарження: 23.06.2026 18:14 - 28.06.2026 00:00
Скарга
Виконана замовником
КЕП

Скарга На неправомірні дії та рішення Замовника публічних закупівель, які порушують вимоги Закону України «Про публічні закупівлі»

Номер: eb4f9cd0830f448baafe39b6b343a8a8
Ідентифікатор запиту: UA-2026-06-23-013908-a.a2
Назва: Скарга На неправомірні дії та рішення Замовника публічних закупівель, які порушують вимоги Закону України «Про публічні закупівлі»
Скарга:
Дата розгляду скарги: 16.07.2026 10:00
Місце розгляду скарги: Антимонопольний комітет України
Дата прийняття рішення про прийняття скарги до розгляду: 09.07.2026 14:45
Дата прийняття рішення про вирішення скарги: 21.07.2026 16:58
Дата виконання рішення Замовником: 28.07.2026 17:11
Коментар замовника щодо усунення порушень: ПРОТОКОЛ ЩОДО ПРИЙНЯТТЯ РІШЕННЯ УПОВНОВАЖЕНОЮ ОСОБОЮ КОМУНАЛЬНОГО ПІДПРИЄМСТВА «СЕРВІСНИЙ ЦЕНТР» 28.07.2026 м. Одеса Щодо виконання рішення Комісії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель Уповноваженою особою Комунального підприємства «Сервісний центр» розглянуто рішення Комісії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель № 8701-р/пк-пз від 16.07.2026, прийняте за результатами розгляду скарги ТОВ «АВТО-КОМФОРТ ПЛЮС» у процедурі відкритих торгів за предметом закупівлі «Моторна олива Motul Tekma Mega X LA 10W-40 або еквівалент», ідентифікатор закупівлі UA-2026-06-23-013908-a. Відповідно до резолютивної частини зазначеного рішення Комісією Антимонопольного комітету України зобов'язано Комунальне підприємство «Сервісний центр» скасувати рішення про відхилення тендерної пропозиції товариства з обмеженою відповідальністю «АВТО-КОМФОРТ ПЛЮС» за вказаною процедурою закупівлі. Відповідно до ч.22 статті 18 Закону України «Про публічні закупівлі» рішення органу оскарження є обов'язковими до виконання замовниками. У зв'язку з необхідністю виконання рішення органу оскарження, ВИРІШЕНО: 1. Виконати рішення Комісії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель № 8701-р/пк-пз від 16.07.2026. 2. Скасувати рішення уповноваженої особи Комунального підприємства «Сервісний центр», оформлене протоколом від 02.07.2026, про відхилення тендерної пропозиції Товариства з обмеженою відповідальністю «АВТО-КОМФОРТ ПЛЮС» у процедурі закупівлі UA-2026-06-23-013908-a. 3. Забезпечити оприлюднення цього протоколу в електронній системі закупівель у строки та порядку, визначені законодавством. 4. Подальший розгляд тендерної пропозиції учасника здійснити відповідно до вимог Закону України «Про публічні закупівлі», Особливостей здійснення публічних закупівель, затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 1178, та з урахуванням рішення органу оскарження. Уповноважена особа КП «Сервісний центр» Артавазд МНАЦАКАНЯН
Автор: ТОВ "АВТО-КОМФОРТ ПЛЮС", Олена Лисовенко +380990911174 e.lisovenko@auto-comfort.com.ua https://auto-comfort.com.ua/

Пункт скарги

Порядковий номер пункту скарги: 1
Номер: b27e015f4a3b41b8bb4d00459c72cfd1
Заголовок пункту скарги: ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «АВТО-КОМФОРТ ПЛЮС» не погоджується з рішенням Замовника, воно є необґрунтованим, необ’єктивним та таким, що порушує принципи законності, добросовісної конкуренції, відкритості та недискримінації учасників, передбачені статтею 5 Закону України «Про публічні закупівлі».
Тип пов'язаного елемента: Скарга на кваліфікацію
Тип порушення: Порушення, пов'язані з вимогами законодавства
Ідентифікатор класифікації: Технічна специфікація предмета закупівлі
Тип порушення: Технічна специфікація предмета закупівлі
Опис суті пункту скарги: Замовник самостійно розширив тлумачення вимоги пункту Додатку 2 до тендерної документації та порівнював з параметром, який не було зазначено в тендерній документації, а саме загальне лужне число (Total Base Number, TBN)
Вимоги: Зобов’язати замовника скасувати рішення про відхилення тендерної пропозиції скаржника

Запити Органу оскарження

Вимога
Є відповідь

Щодо неправомірного відхилення Учасника

Номер: b892a56da4214913b7f7c0dd7cfabae9
Ідентифікатор запиту: UA-2026-06-23-013908-a.a1
Назва: Щодо неправомірного відхилення Учасника
Вимога:
Вважаємо, що пропозиція ТОВ «Авто-комфорт плюс» була неправомірно відхилена. Рішення Замовника є необґрунтованим, необ’єктивним та таким, що порушує принципи законності, добросовісної конкуренції, відкритості та недискримінації учасників, передбачені статтею 5 Закону України «Про публічні закупівлі». В Додатку 2 «Технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі» Замовником не було зазначено вимоги відповідності оливи за показником - загального лужного числа (Total Base Number, TBN), також в тендерній документації не було вказано посилання на офіційний сайт виробника, де можна було ознайомитися з офіційним технічним паспортом (Technical Data Sheet) товару Моторна олива Motul Tekma Mega X LA 10W-40. У відкритому доступі ресурсів інтернет-просторів офіційного сайту виробника продукції ТМ Motul не знайдено, отже не зрозуміло на яких підставах були зроблена порівняльна характеристика товарів. У складі тендерної пропозиції було надано технічний опис LUBEX ROBUS PRO LA 10W-40, в якому вказано: «Вищезазначена інформація отримана в результаті нашого контролю якості. Наведені значення є типовими для поточного виробництва. Хоча майбутнє виробництво відповідатиме нашим технічним умовам (специфікаціям), можливі коливання цих характеристик. Звіт про аналіз контролю якості (сертифікат аналізу) може бути наданий для ознайомлення з властивостями продукту, що постачається.» Тобто точні фізико-хімічні характеристики будуть вказані в сертифікаті аналізу на конкретну партію продукту, який надається разом з товаром. Отже, технічні та якісні характеристики запропонованого товару повністю відповідають або перевищують вимоги Замовника, тому тендерна пропозиція відповідає умовам технічної специфікації Замовника. Просимо скасувати рішення щодо відхилення пропозиції ТОВ «АВТО-КОМФОРТ ПЛЮС» та закінчити процедуру закупівлі у відповідності до вимог чинного законодавства України Інакше змушені будемо звернутися до Антимонопольного комітету України.
Пов'язані документи: Учасник
Вирішення: На даному етапі проведення процедури закупівлі чинним законодавством не передбачено можливості для Замовника самостійно скасувати прийняте рішення про відхилення тендерної пропозиції виключно на підставі отриманої вимоги учасника. Відповідно до статті 18 Закону України «Про публічні закупівлі», у разі якщо учасник вважає, що рішення, дії чи бездіяльність Замовника порушують його права та законні інтереси, він має право оскаржити такі рішення, дії чи бездіяльність до органу оскарження в установленому законодавством порядку.
Статус вимоги: Відхилено