• Відкриті торги з особливостями
  • Однолотова
  • КЕП
  • Без аукціону
  • 1

Роботи з розроблення проектно-кошторисної документації по розділу «Земляне полотно – протидеформаційні заходи» стадії «Проєкт» (далі – Роботи) по об’єкту «Реконструкція об’єктів інфраструктури залізничного транспорту дільниці Чернівці – Вадул-Сірет – Держкордон в Чернівецькій області

Завершена

9 913 765.50 UAH без ПДВ
Період оскарження: 19.06.2026 13:51 - 27.06.2026 00:00
Вимога
Є відповідь

Лист

Номер: 6cdefc7a08a14bf683cd05f9f5396a18
Ідентифікатор запиту: UA-2026-06-19-007919-a.a2
Назва: Лист
Вимога:
Уповноваженій особі Акціонерного товариства «Українська залізниця» Одеського відділення філії «Проектно-вишукувальний інститут залізничного транспорту» АТ «Укрзалізниця» Відповідно до Протоколу розкриття тендерних пропозицій опублікованого 03 липня 2026 року ТОВ «МОСТСТРОЙКОМ» визнано організацією, яка відповідає кваліфікаційним критеріям встановленим в тендерній документації, щодо неї відсутні підстави для відмови, установлені ст. 17 Закону України «Про публічні закупівлі» та опубліковано повідомлення про намір укласти Договір про закупівлю за номером UA-2026-06-19-007919-a, Роботи з розроблення проектно-кошторисної документації по розділу «Земляне полотно – протидеформаційні заходи» стадії «Проєкт» по об’єкту «Реконструкція об’єктів інфраструктури залізничного транспорту дільниці Чернівці – Вадул-Сірет – Держкордон в Чернівецькій області Код ДК 021:2015 - 71320000-7 - Послуги з інженерного проектування. На думку ТОВ «РІАЛЬТО» відповідно до змісту тендерної документації із додатками визнання ТОВ «МОСТСТРОЙКОМ» організацією переможцем було упередженим та супереч вимогам встановленим Замовником закупівлі. Відповідно до Розділу 3. Інструкція з підготовки тендерних пропозицій п. 5 Кваліфікаційні критерії відповідно до статті 16 Закону та пункту 48 Особливостей, підстави, встановлені пунктом 47 Особливостей, та інформація про спосіб підтвердження відповідності учасників установленим критеріям і вимогам згідно із законодавством та Особливостями визначено 1. Кваліфікаційний критерій (кваліфікаційні критерії) та спосіб подання учасниками документально підтвердженої інформації про їх відповідність кваліфікаційним критеріям (кваліфікаційному критерію), зазначені у Додатку № 2 до тендерної документації зазначено: Учасник в складі тендерної пропозиції повинен надати: 1. Копію договору на виконання робіт з розроблення проектно-кошторисної документації об’єктів залізничного транспорту, аналогічного за предметом закупівлі, та документ(и), що підтверджують його виконання в повному обсязі або в частині, достатній для підтвердження досвіду (акт(и) виконаних робіт / наданих послуг тощо). 2. Позитивний лист-відгук (або рекомендаційний лист тощо) від контрагента про виконання учасником зазначеного аналогічного договору. 3. На підтвердження належного та якісного виконання аналогічного договору, копія якого надається у складі тендерної пропозиції, учасник обов'язково надає позитивний експертний звіт за таким об’єктом, виданий експертною організацією, яка відповідає вимогам, визначеним у ч. 2 ст. 31 Закону України «Про регулювання містобудівельної діяльності».» Виходячи з назви закупівлі, вбачається, що аналогічним договором за предметом закупівлі має бути договір з розроблення проектно-кошторисної документації за розділом «Земляне полотно – протидеформаційні заходи» стадії «Проєкт», адже це є основною вимогою, також п. 3 зазначено «на підтвердження належного та якісного виконання аналогічного договору, копія якого надається у складі тендерної пропозиції, учасник обов'язково надає позитивний експертний звіт», натомість ТОВ «МОСТСТРОЙКОМ» надає лист-пояснення №29/06 від 29 червня 2026 року, але ж вимога Тендерної документації обов’язкове надання позитивного експертного звіту за таким об’єктом. В складі пропозиції ТОВ «МОСТСТРОЙКОМ» є лише копія експертного звіту до проекту, який зазначено в довідці про виконання аналогічного договору Вих 24/06-2 від 24 червня 2026 року, як об’єкт з «Капітального ремонту металевого мосту» Кіровоградська обл. стадія «Робочий проект» - ДК 021:2015 - 71320000-7 - Послуги з інженерного проектування, вказаний об’єкт не є аналогічним за предметом закупівлі та не відповідає розділу «Земляне полотно – протидеформаційні заходи» стадії «Проєкт». Просимо скасувати рішення про визнання переможцем відкритих торгів з особливостями учасника процедури закупівлі № UA-2026-06-19-007919-a на закупівлю робіт з розроблення проектно-кошторисної документації по розділу «Земляне полотно – протидеформаційні заходи» стадії «Проєкт» по об’єкту «Реконструкція об’єктів інфраструктури залізничного транспорту дільниці Чернівці – Вадул-Сірет – Держкордон в Чернівецькій області» учасника ТОВ «МОСТСТРОЙКОМ» (ЄДРПОУ 37732596) з тендерною пропозицією, яка становить 6 345 267,99 грн без ПДВ (шість мільйонів триста сорок п’ять тисяч двісті шістдесят сім гривень 99 копійок) за відсутності досвіду виконання робіт аналогічних за предметом закупівлі, які мають позитивний експертний звіт згідно вимог тендерної документації. Також просимо Уповноважену особу Акціонерного товариства «Українська залізниця» Одеського відділення філії «Проектно-вишукувальний інститут залізничного транспорту» АТ «Укрзалізниця» більш ретельно підходити до оцінки тендерних пропозицій учасників, адже вище вказані рішення призводять до дискредитації інших учасників закупівлі. В разі неврахування інформації викладеної в даному листі, будемо змушені звернутися до Суду.
Пов'язані документи: Замовник
Вирішення: За результатами розгляду вимоги встановлено таке. Відповідно до пункту 3 Додатка 2 до тендерної документації учасник повинен надати: - копію договору на виконання робіт з розроблення проєктно-кошторисної документації об'єктів залізничного транспорту, аналогічного за предметом закупівлі; - документи, що підтверджують його виконання; - позитивний лист-відгук; - позитивний експертний звіт за таким об'єктом, виданий експертною організацією, що відповідає вимогам частини другої статті 31 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності». У складі тендерної пропозиції ТОВ «МОСТСТРОЙКОМ» надано: - довідку про виконання аналогічних договорів; - договір № ОД/П-24-609-НЮ від 07.10.2024, предметом якого є розроблення проєктної документації за об'єктом «Капітальний ремонт металевого мосту» в Кіровоградської області (стадія «Робочий проєкт»); - документи, що підтверджують виконання договору; - позитивний лист-відгук; - позитивний експертний звіт № 078-06-25/КП від 10.06.2025 (реєстраційний номер EX01:7545-7665-5089-8343), виданий уповноваженою експертною організацією. Отже, твердження скаржника про відсутність позитивного експертного звіту не відповідає фактичним обставинам, оскільки такий документ міститься у складі тендерної пропозиції. Щодо твердження скаржника про те, що поданий договір не є аналогічним предмету закупівлі, Замовник зазначає таке. Тендерною документацією визначено, що аналогічним є договір на виконання робіт з розроблення проєктно-кошторисної документації об'єктів залізничного транспорту. При цьому тендерна документація не містить вимоги, що аналогічний договір повинен стосуватися виключно розроблення проєктної документації за розділом «Земляне полотно – протидеформаційні заходи» або бути виконаним виключно на стадії «Проєкт». Таким чином, доводи заявника ґрунтуються на власному тлумаченні поняття «аналогічний договір» та фактично доповнюють вимоги тендерної документації умовами, яких вона не містить. Крім того, відповідно до додатка до позитивного експертного звіту № 078-06-25/КП робочим проєктом капітального ремонту металевого мосту передбачено виконання комплексу робіт із приведення до нормативного стану земляного полотна та баластної призми залізничних колій на підходах до мосту, включаючи зрізання надлишкового баласту, планування узбіч земляного полотна та формування баластної призми із досипкою щебенем. При цьому металевий міст разом із земляним полотном насипів підходів до нього є складовими єдиного об'єкта інфраструктури залізничного транспорту загального користування класу наслідків (відповідальності) СС3. Відповідно, проєктна документація, розроблена за зазначеним договором, охоплює проєктування об'єкта залізничного транспорту, що відповідає вимогам пункту 3 Додатка 2 тендерної документації щодо підтвердження досвіду виконання аналогічного договору. Отже, твердження заявника про те, що поданий договір не є аналогічним предмету закупівлі, ґрунтується на довільному тлумаченні вимог тендерної документації та таке твердження не підтверджується документами, наданими у складі тендерної пропозиції ТОВ «МОСТСТРОЙКОМ».
Статус вимоги: Відхилено
Вимога
Є відповідь

Вимога щодо усунення порушень та приведення тендерної пропозиції у відповідність до вимог законодавства

Номер: df5a3d859158462a8252a56e07e30fd3
Ідентифікатор запиту: UA-2026-06-19-007919-a.a1
Назва: Вимога щодо усунення порушень та приведення тендерної пропозиції у відповідність до вимог законодавства
Вимога:
Під час аналізу тендерної пропозиції ТОВ «МОСТСТРОЙКОМ» встановлено ряд суттєвих порушень, що свідчать про надання недостовірної інформації та невідповідність пропозиції встановленим вимогам, а саме: 1. Відсутність належного документального підтвердження компетентності лабораторії для проведення досліджень (порушення вимог до якості та достовірності результатів) • Встановлене порушення: Згідно з додатком № 2 до тендерної документації, Замовником встановлено вимогу щодо наявності кваліфікаційного сертифіката інженера-проєктувальника, що відповідає законодавству у сфері архітектури та містобудування, згідно з яким відповідальність за інженерні вишукування несе саме такий фахівець. Однак надання учасником у складі пропозиції копії свідоцтва про акредитацію чи атестацію лабораторії, з якою укладено договір на проведення лабораторних випробувань ґрунтів та будівельних матеріалів, не передбачено. • Обґрунтування: Для об'єктів зі значними наслідками (клас наслідків СС3), яким є об'єкт будівництва залізничної колії до державного кордону, результати лабораторних досліджень мають юридичну силу для проходження державної експертизи виключно у разі, якщо лабораторія пройшла оцінку вимірювальних можливостей або акредитована за стандартом ДСТУ EN ISO/IEC 17025 «Загальні вимоги до компетентності випробувальних та калібрувальних лабораторій» . Наявність акредитації є критичною, оскільки у разі виникнення спірних ситуацій результати досліджень неакредитованих лабораторій не визнаються достовірними . Зазначена вимога фактично є тотожною до вимоги щодо наявності ліцензії, оскільки забезпечує достовірність та юридичну силу результатів випробувань, що є суттєвим для визначення ціни та якості робіт. • Наслідки: Ненадання учасником у складі тендерної пропозиції документів, що підтверджують акредитацію лабораторії, унеможливлює перевірку відповідності пропозиції вимогам щодо якості та достовірності результатів досліджень. Це свідчить про надання недостовірної інформації, що впливає на визначення ціни та якості пропозиції. 2. Використання програмного забезпечення російського походження (пряме порушення санкційних обмежень) • Встановлене порушення: На підтвердження наявності ліцензійного програмного забезпечення учасником надано «Сертифікат користувача програми для ЕОМ» на Платформу nanoCAD 21.0, в якому зазначено, що розробником та правовласником є ТОВ «Нанософт разработка» (Російська Федерація, м. Москва, ИНН 7751031421). • Обґрунтування: Тендерною документацією (Розділ 3, п. 2) встановлено пряму вимогу дотримання Постанови КМУ № 1178, яка забороняє замовникам здійснювати публічні закупівлі товарів, робіт і послуг у громадян Російської Федерації, а також забороняє пропонувати в тендерній пропозиції товари походженням з Російської Федерації. Хоча програмне забезпечення не є безпосереднім предметом закупівлі, його заявлення у матеріально-технічній базі для проєктування стратегічного об'єкта інфраструктури (залізничної колії до державного кордону) суперечить санкційній політиці України та умовам тендерної документації . Замовник у цьому ж пункті прямо наголошує: «У випадку неврахування учасником під час подання тендерної пропозиції, зокрема, невідповідність учасника чи товару (робіт чи послуг) зазначеним нормативно-правовим актам, учасник вважатиметься таким, що не відповідає встановленим вимогам, а його тендерна пропозиція підлягатиме відхиленню». Заявлення програмного забезпечення російського походження свідчить про порушення учасником вимог чинного законодавства України та умов тендерної документації, а також про недотримання санкційних норм. • Наслідки: Використання ПЗ російського походження є грубим порушенням тендерної документації та чинного законодавства, що свідчить про недобросовісність учасника та є підставою для відхилення пропозиції. 3. Математичні маніпуляції та недостовірні дані у Кошторисі №1 (надання недостовірної інформації) • Встановлене порушення: У Кошторисі №1 на вишукувальні роботи учасником допущено грубі математичні розбіжності, що свідчать про надання недостовірної інформації, суттєвої для визначення ціни пропозиції. • Обґрунтування: Вимогами тендерної документації встановлено, що кошторис має бути складений відповідно до Кошторисних норм України «Настанова з визначення вартості будівництва». o Сума прямих витрат за кошторисом становить: 1 320 429,60 грн (польові) + 484 475,31 грн (лабораторні) + 357 808,49 грн (камеральні) = 2 162 713,40 грн. o При розрахунку «Витрат по внутрішньому транспорту» (рядок 11) та «Видатків по зовнішньому транспорту» (рядок 12) учасник застосовує для розрахунку відсотків незрозумілу базову суму 1 938 586,27 грн, яка не відповідає жодному з попередніх показників (прямі витрати, загальна сума, тощо). o При розрахунку «Витрат по метрологічному забезпеченню» (рядок 14) учасник використовує ще одну нічим не обґрунтовану базову суму — 2 093 673,17 грн. • Наслідки: Розрахунки містять спотворені дані, які не випливають із попередніх математичних дій. Зазначені розбіжності свідчать про надання недостовірної інформації, що є порушенням абз. 3 пп. 1 п. 44 Особливостей здійснення публічних закупівель, затверджених Постановою КМУ № 1178. Виявлені неточності впливають на визначення ціни пропозиції учасника. Відповідно до викладеного, на підставі абз. 3 пп. 1 п. 44 Особливостей здійснення публічних закупівель, затверджених Постановою КМУ № 1178, виявлені недоліки свідчать про надання учасником ТОВ «МОСТСТРОЙКОМ» недостовірної інформації, що є суттєвою для визначення ціни пропозиції та відповідності учасника встановленим вимогам, а також про порушення санкційних норм. З огляду на вищезазначене, відповідно до вимог тендерної документації та положень Закону України «Про публічні закупівлі», вимагаємо: 1. Розглянути зазначені порушення під час оцінки тендерної пропозиції ТОВ «МОСТСТРОЙКОМ». 2. Вжити заходів щодо відхилення тендерної пропозиції учасника, який не відповідає встановленим вимогам, у зв'язку з наданням недостовірної інформації та порушенням умов тендерної документації, зокрема в частині санкційних обмежень та порядку визначення вартості робіт.
Пов'язані документи: Учасник Замовник
Вирішення: 1. Щодо компетентності лабораторії Замовником розглянуто доводи, викладені у пункті 1 вимоги, щодо невідповідності тендерної пропозиції ТОВ «МОСТСТРОЙКОМ» вимогам тендерної документації у зв'язку з ненаданням документів, що підтверджують акредитацію або атестацію лабораторії, залученої для проведення лабораторних досліджень. За результатами розгляду, Відповідно до пункту 1 Додатка 2 до тендерної документації для підтвердження відповідності кваліфікаційному критерію «Наявність у учасника процедури закупівлі обладнання, матеріально-технічної бази та технологій» учасник повинен надати довідку про наявність матеріально-технічної бази, яка, зокрема, підтверджує наявність власної лабораторії/випробувального центру або договору на надання послуг (робіт) з проведення лабораторних досліджень та/або оренди лабораторії/випробувального центру. Жодних інших вимог щодо підтвердження компетентності лабораторії тендерною документацією не встановлено. Зокрема, тендерною документацією не передбачалося надання у складі тендерної пропозиції: - свідоцтва про акредитацію лабораторії; - атестата про оцінку вимірювальних можливостей; - документів щодо відповідності лабораторії вимогам ДСТУ EN ISO/IEC 17025; - інших документів, що підтверджують компетентність лабораторії. Більше того, у самій вимозі заявник зазначає, що «надання учасником у складі пропозиції копії свідоцтва про акредитацію чи атестацію лабораторії не передбачено», чим фактично підтверджує відсутність такої вимоги у тендерній документації. Замовник здійснює розгляд та оцінку тендерних пропозицій виключно на відповідність вимогам, визначеним тендерною документацією. Відсутність документів, які тендерною документацією не вимагалися, не може бути підставою для відхилення тендерної пропозиції. Посилання заявника (скаржника) на вимоги щодо акредитації лабораторій для проходження державної експертизи проєктної документації не можуть бути підставою для відхилення тендерної пропозиції, оскільки такі питання стосуються виконання договору та організації виконання робіт, а не оцінки відповідності учасника вимогам тендерної документації під час проведення процедури закупівлі. Крім того, заявником не наведено жодного належного та допустимого доказу того, що інформація, подана ТОВ «МОСТСТРОЙКОМ», є недостовірною. Саме по собі ненадання документа, який не вимагався тендерною документацією, не може свідчити про подання учасником недостовірної інформації у розумінні підпункту 1 пункту 44 Особливостей здійснення публічних закупівель, затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 1178. Практикою Постійно діючої адміністративної колегії АМКУ неодноразово встановлено, що замовник не має права відхиляти учасника за невідповідність вимогам, які прямо не зазначені в тендерній документації. Брак документа, який не вимагався, не може трактуватися як надання «недостовірної інформації». Висновок: Враховуючи викладене, за цим пунктом вимоги відсутні правові підстави для відхилення пропозиції ТОВ «МОСТСТРОЙКОМ». 2. Щодо використання програмного забезпечення російського походження (Платформа nanoCAD 21.0). Відповідно до пункту 1 Додатка 2 до тендерної документації учасники повинні були підтвердити наявність чинного ліцензованого програмного забезпечення, яке використовуватиметься під час виконання робіт, шляхом надання копії ліцензії на програмний комплекс, що буде використано під час проведення розрахунків. Інші вимоги щодо програмного забезпечення, зокрема щодо його виробника, країни походження або обмеження використання в тендерній документації відсутні. Програмне забезпечення Платформа nanoCAD 21.0, зазначене у складі довідки про матеріально-технічну базу ТОВ «МОСТСТРОЙКОМ» є виключно внутрішнім технічним інструментом інженерів підприємства для виконання креслярських робіт, не передається замовнику у власність, не є предметом закупівлі за даним тендером. ТОВ «МОСТСТРОЙКОМ» розглянув зазначену вимогу на сайті Уповноваженого органу та листом від 10.07.2026 Вих. № 10072026-1 повідомив про те, що використання вказаного програмного комплексу здійснюється виключно в локальному (автономному) режимі на робочих станціях, які повністю ізольовані від мережі Інтернет. Це унеможливлює будь-який обмін даними, автоматичне оновлення чи передачу інформації (зокрема проектних рішень щодо об'єктів критичної інфраструктури) на зовнішні сервери розробника. Право на використання даного програмного забезпечення було набуто підприємством раніше, і жодні фінансові операції з резидентами Російської Федерації у межах виконання майбутнього договору не проводяться. Таким чином, використання програмного забезпечення як локального інструменту розробки не порушує вимог Постанови КМУ № 1178, санкційного законодавства України та повністю нівелює будь-які ризики у сфері кібербезпеки. Замовником перевірено документи, подані ТОВ «МОСТБУДКОМ», та встановлено, що учасником виконано вимогу тендерної документації. Висновок: Враховуючи, що тендерна документація містила лише загальну вимогу про наявність ліцензійного програмного забезпечення (без прямої та чіткої заборони софту російського походження), то використання учасником ТОВ «МОСТБУДКОМ» локально встановленого nanoCAD не є підставою для відхилення його тендерної пропозиції. 3. Щодо математичних розбіжностей у Кошторисі №1 Скаржник у своєму зверненні зазначає про незбіг базових сум для нарахування транспортних та метрологічних витрат із загальною сумою прямих витрат є свідченням «надання недостовірної інформації» (абз. 3 пп. 1 п. 44 Особливостей). Відповідно до умов Тендерної документації Замовника та вимог Постанови КМУ № 1178, критерієм оцінки тендерних пропозицій є Ціна. Кінцева ціна тендерної пропозиції ТОВ «МОСТБУДКОМ» є чітко визначеною в електронній системі закупівель Prozorro та є остаточною зобов'язуючою ціною для учасника. Наявність відхилень або розбіжностей між сумою окремих статей витрат у локальних кошторисах (які розраховуються автоматизованими програмними комплексами відповідно до Кошторисних норм України) та підсумковою ціною пропозиції свідчить про надання учасником комерційної знижки (дисконту) в межах його господарської діяльності та є його власним комерційним ризиком. Зазначене не змінює загального обсягу та якості робіт, які учасник зобов'язався виконати. Твердження Скаржника про порушення абз. 3 пп. 1 п. 44 Особливостей (надання недостовірної інформації) є безпідставним. Розбіжність в арифметичних розрахунках внутрішньо-кошторисних баз (зокрема витрат на транспорт чи метрологічне забезпечення) є технічною чи методологічною особливістю розрахунку вартості вишукувальних робіт, а не свідомим наданням неправдивих даних про юридичні чи кваліфікаційні факти. Наведена учасником інформація не впливає на відповідність самого учасника кваліфікаційним критеріям. Невідповідність розрахункових величин у проміжних рядках кошторису остаточній ціні пропозиції не визначена Особливостями (Постанова КМУ № 1178) як безумовна підстава для відхилення тендерної пропозиції переможця, оскільки не призводить до спотворення результатів закупівлі. При укладанні договору про закупівлю сторонами буде забезпечено приведення договірної ціни до кошторисних розрахунків. Висновок: Підстави для задоволення вимоги скаржника та відхилення тендерної пропозиції ТОВ «МОСТБУДКОМ» за цим пунктом відсутні.
Статус вимоги: Відхилено