• Відкриті торги з особливостями
  • Однолотова
  • КЕП

Засіб радіоелектронної боротьби

Торги не відбулися

1 478 450.01 UAH без ПДВ
Період оскарження: 09.06.2026 17:33 - 14.06.2026 00:00
Скарга
Відхилено
КЕП

Скарга щодо неправомірного відхилення тендерної пропозиції учасника

Номер: b938af5ed3f848459a81e111c279bd6a
Ідентифікатор запиту: UA-2026-06-09-013855-a.a2
Назва: Скарга щодо неправомірного відхилення тендерної пропозиції учасника
Скарга:
Пов'язані документи: Учасник Орган оскарження Замовник
Дата розгляду скарги: 31.07.2026 10:00
Місце розгляду скарги: Антимонопольний комітет України
Дата прийняття рішення про прийняття скарги до розгляду: 17.07.2026 13:10
Дата прийняття рішення про відхилення скарги: 05.08.2026 17:44
Автор: ТОВ "ІНСТИТУТ ГІГІЄНИ, ЕКОЛОГІЇ ТА САНІТАРІЇ", Світлана Ломаченко +380505965516, +380682065585 tovgec_2024@ukr.net

Пункт скарги

Порядковий номер пункту скарги: 1
Номер: b10c52d222c44890b4cee83425053db5
Заголовок пункту скарги: Скаржник не погоджується з рішенням Замовника щодо відхилення його Тендерної пропозиції, відповідно до протоколу розгляду тендерних пропозиції від 10.07.2026 року.
Тип пов'язаного елемента: Скарга на кваліфікацію
Тип порушення: Порушення, пов'язані з вимогами законодавства
Ідентифікатор класифікації: Кваліфікаційні критерії учасників
Тип порушення: Кваліфікаційні критерії учасників
Опис суті пункту скарги: ТОВ «ІНСТИТУТ ГІГІЄНИ, ЕКОЛОГІЇ ТА САНІТАРІЇ» (надалі – Скаржник) звертається до Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України в зв’язку з порушенням своїх прав та охоронюваних інтересів Головним управлінням Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Чернігівській області (надалі – Замовник) під час проведення процедури закупівлі - ДК 021:2015: 35730000-0 Електронні бойові комплекси та засоби радіоелектронного захисту за ідентифікатором UA-2026-06-09-013855-a.
09.06.2026 р. Замовником було розпочато процедуру закупівлі (відкриті торги з особливостями) UA-2026-06-09-013855-a, в якій Скаржником було розміщено тендерну пропозицію у відповідності до вимог Тендерної документації та Закону України «Про публічні закупівлі».
10.07.2026 року Замовником на веб-порталі Уповноваженого органу було розміщено протокол, відповідно до якого було відхилено тендерну пропозицію ТОВ «ІНСТИТУТ ГІГІЄНИ, ЕКОЛОГІЇ ТА САНІТАРІЇ».
Скаржник не погоджується з вище вказаним рішенням Замовника, вважає його протиправним та таким, що порушує норми Закону України «Про публічні закупівлі» виходячи з наступного.

ІІ. Обґрунтування наявності порушених прав.
1. Скаржник не погоджується з рішенням Замовника щодо відхилення його Тендерної пропозиції, відповідно до протоколу розгляду тендерних пропозиції від 10.07.2026 року.
Тендерну пропозицію Скаржника було відхилено з наступних підстав, зокрема:
«…керуючись абз. 2 підпунктом 2 пункту 44 та абз. 3 підпунктом 1 пункту 44 Особливостей вирішено відхилити тендерну пропозицію ТОВ «ІНСТИТУТ ГІГІЄНИ, ЕКОЛОГІЇ ТА САНІТАРІЇ» (код ЄДРПОУ/ІПН 35072105), а саме: тендерна пропозиція учасника не відповідає умовам технічної специфікації та іншим вимогам щодо предмета закупівлі тендерної документації, крім невідповідності в інформації та/або документах, що може бути усунена учасником процедури закупівлі відповідно до пункту 43 Особливостей та учасник зазначив у тендерній пропозиції недостовірну інформацію, що є суттєвою для визначення результатів відкритих торгів, яку замовником виявлено згідно з абзацом першим пункту 42 Особливостей.
Скаржник категорично не погоджується з вищезазначеним рішенням Замовника, вважає його незаконним, упередженим, таким, що прямо порушує принципи публічних закупівель (ст. 5 Закону), та підлягає скасуванню з огляду на наступне:
1. Щодо повноцінної чинності ТУ 2024 року та безпідставних звинувачень у "недостовірності"
Замовник у Протоколі № 85 зазначає, що за результатами його запиту до Головного управління забезпечення супроводження життєвого циклу ОВТ МОУ (лист від 08.07.2026 №220/57/4739) було встановлено, що інформація про ТТХ, надана для кодифікації, нібито «в повній мірі не відповідає інформації зазначеній у технічній документації на засіб РЕБ» .
Обґрунтування незаконності: Відповідно до офіційного Витягу з Каталогу предметів постачання (документ СЕДО № 220/57/2807) , виробу «СИСТЕМА РЕП, РЕБ SAQRIBS (З ЦИФРОВИМ ЛІТЕРНИМ МАРКУВАННЯМ)» присвоєно номенклатурний номер НАТО 5865-61-019-4136 саме на підставі ТУ У 26.3-35072105-002:2024.
Будь-які внутрішні робочі документи (паспорти виробів, технічні формуляри), які використовуються в процесі серійного виробництва чи випробувань, є динамічними та можуть передбачати різні модифікації пристрою в межах базових Технічних Умов (ТУ). Тим більше, кодифікація була проведена у суворій відповідності до Постанови КМУ №1275 на підставі Акту спільних відомчих випробувань, погодженого заінтересованим державним замовником – Командуванням Сухопутних військ.
Замовник перебрав на себе функції органу сертифікації/кодифікації та здійснив суб'єктивне тлумачення робочого листування. Наявність чинного номенклатурного номера НАТО в системі кодифікації, який повністю збігається з наданим Скаржником Витягом, є абсолютним і вичерпним підтвердженням виконання вимог Додатка 2 до тендерної документації. Таким чином, факт надання недостовірної інформації повністю відсутній.
2. Щодо відмінностей термінології та розбіжностей у внутрішніх документах бази кодифікації
Замовник апелює до розбіжностей у назвах показників: «дальність радіоелектронного подавлення» vs «радіус дії», «частотний діапазон» vs «спектр електромагнітної шумової завади», тощо .
Обґрунтування незаконності: Такі розбіжності є виключно лінгвістично-синонімічними або пов'язані з наявністю інших версій внутрішньої документації/паспортів, ТУ (зокрема, за 2025 рік), які розглядалися органом кодифікації, але не спростовують чинність фінальних ТТХ виробу за базовими ТУ 2024 року. Паспорт виробу та гарантійні документи згідно з нормами права є документами, що супроводжують готовий комплект постачання конкретної одиниці товару кінцевому споживачу, а не предметом оцінки відповідності технічній специфікації на етапі відкритих торгів. Головний документ — чинні ТУ та Акт держзамовника.
3. Щодо огульності та нечіткості викладення підстав відхилення у Протоколі Замовника
Відповідно до пункту 46 Особливостей (Постанова КМУ №1178), замовник зобов'язаний оприлюднити підстави відхилення із зазначенням, у чому саме полягає така невідповідність. Обґрунтування незаконності: Замовник у текстовій частині протоколу перелічує лише розбіжності у назвах фізичних величин та параметрів між двома документами уповноваженого органу . Проте, Замовник взагалі не вказав конкретних цифрових або технічних параметрів, яким засіб РЕБ Скаржника не відповідає відносно його ж власної Тендерної документації. Замовник не зазначив: «В ТД вимагалось X МГц, а учасник запропонував Y МГц». Огульне посилання на те, що «інформація в повній мірі не відповідає», без деталізації числових значень та конкретних вимог ТД, є прямим порушенням п. 46 Особливостей та позбавляє Учасника можливості захистити свої права через розмитість звинувачень.
4. Порушення права на виправлення невідповідностей протягом 24 годин (п. 43 Особливостей)
Замовник стверджує, що у нього відсутні підстави для надання 24 годин на виправлення через нібито «відсутність інформації на виконання вимог технічної специфікації». Обґрунтування незаконності: Скаржник надав у складі пропозиції повний пакет документів: найменування товару, ТУ, Витяг з КПП та супровідні листи . Вся інформація про технічні та якісні характеристики була присутня. Якщо Замовник вбачав певні розбіжності у формулюваннях чи назвах параметрів між пропозицією та листом МОУ, які не змінюють сам предмет закупівлі (марку, модель РЕБ SAQRIBS), він був зобов'язаний застосувати механізм п. 43 Особливостей та надати Скаржнику 24 години на усунення розбіжностей або надання пояснень. Своїми діями Замовник позбавив Учасника законного права на виправлення формальних/технічних помилок.
Таким чином, Замовник не довів наявності саме невідповідності технічним вимогам тендерної документації, а обмежився посиланням на різницю у формулюваннях окремих характеристик. Такий підхід не відповідає вимогам Закону України «Про публічні закупівлі» та Особливостей, оскільки рішення про відхилення повинно ґрунтуватися на встановлених фактах невідповідності предмета закупівлі вимогам тендерної документації, а не на суб’єктивному тлумаченні окремих термінів або способу їх викладення.
Звертаю увагу комісії, що Замовник порівнював документи між собою. Але ЗУ «Про публічні закупівлі» вимагає порівнювати тендерну документацію із тендерною пропозицією учасника. В протоколі про відхилення ця інформація відсутня.
Замовник не довів невідповідність тендерної пропозиції вимогам тендерної документації
Відповідно до абзацу другого підпункту 2 пункту 44 Особливостей, затверджених постановою Кабінету Міністрів України №1178, підставою для відхилення тендерної пропозиції є саме її невідповідність умовам технічної специфікації та іншим вимогам тендерної документації, а не наявність будь-яких припущень чи сумнівів щодо змісту документів, отриманих із інших джерел.
У спірному випадку Замовник не здійснив належного порівняльного аналізу вимог тендерної документації із документами, поданими Скаржником у складі тендерної пропозиції.
У Протоколі №85 Замовник не зазначив:
• якій саме вимозі тендерної документації не відповідає тендерна пропозиція Скаржника;
• який саме пункт технічної специфікації порушено;
• який саме документ, поданий Скаржником, не відповідає вимогам тендерної документації;
• які саме технічні характеристики товару не відповідають вимогам Замовника;
• у чому полягає така невідповідність із наведенням конкретних цифрових показників або технічних параметрів.
Натомість Замовник фактично обмежився посиланням на окремий лист Міністерства оборони України та навів порівняння окремих відомостей, що містяться у внутрішніх документах органу кодифікації, між собою, а не здійснив порівняння вимог тендерної документації із тендерною пропозицією Скаржника.
Таким чином, Замовник підмінив предмет оцінки. Замість встановлення відповідності або невідповідності тендерної пропозиції вимогам тендерної документації він фактично здійснив аналіз документів, які не є складовою тендерної документації, та зробив висновки щодо можливих розбіжностей між ними.
При цьому сама по собі наявність різних формулювань, технічної термінології або редакцій внутрішніх документів не є доказом невідповідності предмета закупівлі вимогам тендерної документації та не підтверджує подання недостовірної інформації.
Слід також звернути увагу, що Замовник не встановив жодної конкретної технічної характеристики товару, яка б не відповідала вимогам тендерної документації. У Протоколі відсутнє будь-яке зіставлення технічних показників, визначених Замовником у технічній специфікації, із показниками товару, запропонованого Скаржником.
Отже, висновок про невідповідність тендерної пропозиції ґрунтується виключно на припущеннях та суб’єктивному тлумаченні окремих документів, а не на встановлених фактах невідповідності вимогам тендерної документації.
За таких обставин рішення про відхилення тендерної пропозиції не відповідає вимогам пункту 44 Особливостей та принципам здійснення публічних закупівель, визначеним статтею 5 Закону України «Про публічні закупівлі», зокрема принципам об’єктивного та неупередженого визначення переможця, пропорційності, недискримінації учасників та рівного ставлення до них.
2. В порушення вимог пункту 44 Особливостей Замовник безпідставно відхилив тендерну пропозицію Скаржника із зазначених у протоколі № 85 щодо прийняття рішення уповноваженою особою Замовника від 10.07.2026 року підстав. Також оскільки Замовником безпідставно відхилено тендерну пропозицію Скаржника, остаточна цінова пропозиція якого є економічно вигідною то Замовником не дотримано принципи здійснення публічних закупівель, визначених частиною першою статті 5 Закону, зокрема: максимальна економія, ефективність та пропорційність; недискримінація учасників та рівне ставлення до них; об’єктивне та неупереджене визначення переможця процедури закупівлі/спрощеної закупівлі.

3. Нормативне обґрунтування Скарги.
Згідно із статтею 5 Закону України «Про публічні закупівлі» закупівлі здійснюються за такими принципами:
- добросовісна конкуренція серед учасників;
- максимальна економія, ефективність та пропорційність;
- відкритість та прозорість на всіх стадіях закупівель;
- недискримінація учасників та рівне ставлення до них;
- об’єктивна та неупереджене визначення переможця процедури закупівлі/
спрощеної закупівлі;
- запобігання корупційним діям і зловживанням.
Крім того, відповідно до частини вісімнадцятої статті 18 Закону за результатами розгляду скарги орган оскарження має право прийняти рішення:
1) про встановлення або відсутність порушень процедури закупівлі (у тому числі порушення порядку оприлюднення або неоприлюднення інформації про процедури закупівлі, передбаченої цим Законом);
2) про заходи, що повинні вживатися для їх усунення, зокрема зобов’язати замовника повністю або частково скасувати свої рішення, надати необхідні документи, роз’яснення, усунути будь-які дискримінаційні умови (у тому числі ті, що зазначені в технічній специфікації, яка є складовою частиною тендерної документації), привести тендерну документацію у відповідність із вимогами законодавства або за неможливості виправити допущені порушення відмінити процедуру закупівлі.
Скаржник вважає, що своїми діями Замовником було порушено вимоги статті 31 Закону, оскільки Тендерна пропозиція Скаржника в повній мірі відповідає вимогам Закону та Тендерної документації.
Відхиливши тендерну пропозицію Скаржника Замовником було порушено один з принципів здійснення закупівель, а саме принцип об’єктивності і неупередженості прийняття рішень щодо вибору переможця процедури закупівлі, чим порушено наші права та інтереси, зокрема стати переможцем процедури закупівлі, укласти договір, виконати свої зобов’язання та отримати прибуток.
IV. Вимоги суб’єкта оскарження та їх обґрунтування.
З огляду на вищевикладене вбачається, що Замовником при прийнятті рішення про відхилення тендерної пропозиції Скаржника було порушено вимоги Закону України «Про публічні закупівлі», а тому рішення Замовника є таким, що підлягає скасуванню. На підставі наведеного вище, керуючись нормами статей 5, 18, 23 Закону України «Про публічні закупівлі»
Вимоги: Зобов’язати замовника скасувати рішення про відхилення тендерної пропозиції скаржника

Запити Органу оскарження


Вимога
Є відповідь

ВИМОГА щодо скасування протоколу відхилення пропозиції учасника

Номер: 82b12175628c4727a72235ae4b6afc55
Ідентифікатор запиту: UA-2026-06-09-013855-a.a1
Назва: ВИМОГА щодо скасування протоколу відхилення пропозиції учасника
Вимога:
10 липня 2026 року Уповноваженою особою Замовника було прийнято рішення (Протокол № 85) про відхилення тендерної пропозиції переможця ТОВ «ІНСТИТУТ ГІГІЄНИ, ЕКОЛОГІЇ ТА САНІТАРІЇ». Скаржник вважає таке відхилення неправомірним, необґрунтованим та таким, що порушує принципи здійснення публічних закупівель, з огляду на наступне. 1. Щодо повноцінної чинності ТУ 2024 року та безпідставних звинувачень у "недостовірності" Замовник у Протоколі № 85 зазначає, що за результатами його запиту до Головного управління забезпечення супроводження життєвого циклу ОВТ МОУ (лист від 08.07.2026 №220/57/4739) було встановлено, що інформація про ТТХ, надана для кодифікації, нібито «в повній мірі не відповідає інформації зазначеній у технічній документації на засіб РЕБ» . Обґрунтування незаконності: Відповідно до офіційного Витягу з Каталогу предметів постачання (документ СЕДО № 220/57/2807) , виробу «СИСТЕМА РЕП, РЕБ SAQRIBS (З ЦИФРОВИМ ЛІТЕРНИМ МАРКУВАННЯМ)» присвоєно номенклатурний номер НАТО 5865-61-019-4136 саме на підставі ТУ У 26.3-35072105-002:2024. Будь-які внутрішні робочі документи (паспорти виробів, технічні формуляри), які використовуються в процесі серійного виробництва чи випробувань, є динамічними та можуть передбачати різні модифікації пристрою в межах базових Технічних Умов (ТУ). Тим більше, кодифікація була проведена у суворій відповідності до Постанови КМУ №1275 на підставі Акту спільних відомчих випробувань, погодженого заінтересованим державним замовником – Командуванням Сухопутних військ. Замовник перебрав на себе функції органу сертифікації/кодифікації та здійснив суб'єктивне тлумачення робочого листування. Наявність чинного номенклатурного номера НАТО в системі кодифікації, який повністю збігається з наданим Скаржником Витягом, є абсолютним і вичерпним підтвердженням виконання вимог Додатка 2 до тендерної документації. Таким чином, факт надання недостовірної інформації повністю відсутній. 2. Щодо відмінностей термінології та розбіжностей у внутрішніх документах бази кодифікації Замовник апелює до розбіжностей у назвах показників: «дальність радіоелектронного подавлення» vs «радіус дії», «частотний діапазон» vs «спектр електромагнітної шумової завади», тощо . Обґрунтування незаконності: Такі розбіжності є виключно лінгвістично-синонімічними або пов'язані з наявністю інших версій внутрішньої документації/паспортів, ТУ (зокрема, за 2025 рік), які розглядалися органом кодифікації, але не спростовують чинність фінальних ТТХ виробу за базовими ТУ 2024 року. Паспорт виробу та гарантійні документи згідно з нормами права є документами, що супроводжують готовий комплект постачання конкретної одиниці товару кінцевому споживачу, а не предметом оцінки відповідності технічній специфікації на етапі відкритих торгів. Головний документ — чинні ТУ та Акт держзамовника. 3. Щодо огульності та нечіткості викладення підстав відхилення у Протоколі Замовника Відповідно до пункту 46 Особливостей (Постанова КМУ №1178), замовник зобов'язаний оприлюднити підстави відхилення із зазначенням, у чому саме полягає така невідповідність. Обґрунтування незаконності: Замовник у текстовій частині протоколу перелічує лише розбіжності у назвах фізичних величин та параметрів між двома документами уповноваженого органу . Проте, Замовник взагалі не вказав конкретних цифрових або технічних параметрів, яким засіб РЕБ Скаржника не відповідає відносно його ж власної Тендерної документації. Замовник не зазначив: «В ТД вимагалось X МГц, а учасник запропонував Y МГц». Огульне посилання на те, що «інформація в повній мірі не відповідає», без деталізації числових значень та конкретних вимог ТД, є прямим порушенням п. 46 Особливостей та позбавляє Учасника можливості захистити свої права через розмитість звинувачень. 4. Порушення права на виправлення невідповідностей протягом 24 годин (п. 43 Особливостей) Замовник стверджує, що у нього відсутні підстави для надання 24 годин на виправлення через нібито «відсутність інформації на виконання вимог технічної специфікації». Обґрунтування незаконності: Скаржник надав у складі пропозиції повний пакет документів: найменування товару, ТУ, Витяг з КПП та супровідні листи . Вся інформація про технічні та якісні характеристики була присутня. Якщо Замовник вбачав певні розбіжності у формулюваннях чи назвах параметрів між пропозицією та листом МОУ, які не змінюють сам предмет закупівлі (марку, модель РЕБ SAQRIBS), він був зобов'язаний застосувати механізм п. 43 Особливостей та надати Скаржнику 24 години на усунення розбіжностей або надання пояснень. Своїми діями Замовник позбавив Учасника законного права на виправлення формальних/технічних помилок. На підставі вищевикладеного та керуючись ст. 18 Закону України «Про публічні закупівлі» та Постановою КМУ №1178, — ПРОСИМО: 1. Прийняти скаргу ТОВ «ІНСТИТУТ ГІГІЄНИ, ЕКОЛОГІЇ ТА САНІТАРІЇ» до розгляду. 2. Скасувати рішення про відхилення тендерної пропозиції ТОВ «ІНСТИТУТ ГІГІЄНИ, ЕКОЛОГІЇ ТА САНІТАРІЇ», оформлене Протоколом № 85 від 10 липня 2026 року.
Вирішення: Відповідно до пункту 46 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабміну від 12.10.2022 № 1178, у разі коли учасник процедури закупівлі, тендерна пропозиція якого відхилена, вважає недостатньою аргументацію, зазначену в повідомленні, такий учасник може звернутися до замовника з вимогою надати додаткову інформацію про причини невідповідності його пропозиції умовам тендерної документації, зокрема технічній специфікації, та/або його невідповідності кваліфікаційним критеріям, а замовник зобов’язаний надати йому відповідь з такою інформацією не пізніш як через чотири дні з дати надходження такого звернення через електронну систему закупівель, але до моменту оприлюднення договору про закупівлю в електронній системі закупівель відповідно до статті 10 Закону. При цьому, подана Вимога Учасника стосується скасування рішення про відхилення тендерної пропозиції ТОВ «ІНСТИТУТ ГІГІЄНИ, ЕКОЛОГІЇ ТА САНІТАРІЇ» Законом України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) та Особливостями затверджених постановою КМУ від 12.10.2022 № 1178 (далі – Особливості) передбачено скасування замовником свого рішення лише в разі вжиття ним заходів на виконання рішення органу оскарження. Тобто норми Закону та Особливостей не містять підстав для скасування замовником своїх рішень і не передбачають можливості додаткового розгляду тендерної пропозиції учасника, щодо якого замовник уже прийняв рішення. Виходячи із норм чинного законодавства України у сфері публічних закупівель, відсутні правові підстави для скасування прийнятого рішення.
Статус вимоги: Не задоволено