• Відкриті торги з особливостями
  • Однолотова
  • КЕП

«Пiдгoтoвкa oб’єкту: «Кaпiтальний ремoнт фaсaдiв Лiцею №269 містa Києвa за адресою: прoспект Академiкa Глушкoвa, 17-А у Голосіївському районі міста Києва» до опалювального сезону та проведення заходів з енергозбереження» (ДК 021:2015 код 45453000-7 «Капітальний ремонт і реставрація»)

Завершена

9 695 590.40 UAH з ПДВ
Період оскарження: 08.06.2026 15:40 - 20.06.2026 00:00
Вимога
Є відповідь

Ігнорування виявленої невідповідності у пропозиції Переможця може свідчити про порушення вимог законодавства у сфері публічних закупівель та призвести до прийняття рішення, яке не відповідає принципам відкритості, прозорості та неупередженості.

Номер: 57ce25f7ede947aabadd2f36f2d10f03
Ідентифікатор запиту: UA-2026-06-08-010215-a.a1
Назва: Ігнорування виявленої невідповідності у пропозиції Переможця може свідчити про порушення вимог законодавства у сфері публічних закупівель та призвести до прийняття рішення, яке не відповідає принципам відкритості, прозорості та неупередженості.
Вимога:
Шановний Замовнику! Відповідно до вимог тендерної документації, для підтвердження відповідності тендерної пропозиції технічним, якісним та кількісним характеристикам предмета закупівлі учасники повинні були надати у складі пропозиції договірну ціну, підписану інженером-проектувальником, а також копію його кваліфікаційного сертифіката. Разом з тим, у складі тендерної пропозиції Переможця надана договірна ціна не містить підпису інженера-проектувальника, що є прямим невиконанням вимог тендерної документації. Зазначена невідповідність стосується документів, які були встановлені Замовником для підтвердження відповідності пропозиції технічним вимогам, а тому відповідно до підпункту 2 пункту 44 Особливостей є безумовною підставою для відхилення тендерної пропозиції такого учасника. При цьому практика органу оскарження є сталою та послідовною щодо необхідності відхилення тендерних пропозицій, які не відповідають технічним вимогам тендерної документації, що підтверджується, зокрема, рішеннями за процедурами закупівель: * UA-2026-02-17-012632-a.b2; * UA-2024-10-16-009997-a.a1. Незважаючи на наявність очевидної невідповідності, Замовником було прийнято рішення про визначення такого учасника переможцем процедури закупівлі. Вказані дії свідчать про застосування різного підходу до оцінки тендерних пропозицій учасників та створюють обґрунтовані сумніви щодо дотримання принципів здійснення публічних закупівель, визначених статтею 5 Закону України «Про публічні закупівлі», зокрема принципів добросовісної конкуренції, недискримінації учасників, рівного ставлення до них, об’єктивного та неупередженого визначення переможця процедури закупівлі. Звертаємо увагу, що Замовник не наділений правом вибірково застосовувати вимоги тендерної документації до різних учасників. Якщо певна вимога була встановлена тендерною документацією, вона є обов’язковою для всіх учасників без винятку та повинна однаково враховуватися під час розгляду та оцінки тендерних пропозицій. Ігнорування виявленої невідповідності у пропозиції Переможця може свідчити про порушення вимог законодавства у сфері публічних закупівель та призвести до прийняття рішення, яке не відповідає принципам відкритості, прозорості та неупередженості. Вимагаємо скасувати рішення про визначення переможця процедури закупівлі та провести повторний, об'єктивний і неупереджений розгляд тендерної пропозиції з урахуванням усіх вимог тендерної документації та положень чинного законодавства. У разі невиконання зазначеної вимоги будемо змушені звернутися до Антимонопольного комітету України для захисту своїх прав та законних інтересів, а також повідомити органи державного фінансового контролю про виявлені порушення законодавства у сфері публічних закупівель.
Пов'язані документи:

Документів не завантажено.

Вирішення: Розглянувши вимогу щодо скасування рішення про визначення переможця процедури закупівлі, Замовник повідомляє наступне. Доводи, викладені у вимозі, є необґрунтованими та не підтверджуються змістом тендерної документації, вимогами чинного законодавства у сфері визначення вартості будівництва та документами, поданими Переможцем у складі тендерної пропозиції. Тендерною документацією встановлено, що у складі договірної ціни учасник подає договірну ціну, пояснювальну записку, локальні кошториси, об'єктні кошториси, відомість ресурсів до локального кошторису та дефектний акт. Одночасно тендерною документацією передбачено, що кошторисні документи повинні бути складені з урахуванням вимог законодавства України, Настанови з визначення вартості будівництва та постанови Кабінету Міністрів України від 19.11.2025 №1512 «Деякі особливості визначення вартості будівництва в умовах воєнного стану». Таким чином, вимоги тендерної документації підлягають системному тлумаченню та застосуванню у взаємозв'язку, оскільки сама тендерна документація прямо відсилає до вимог Настанови з визначення вартості будівництва щодо оформлення кошторисної документації. Під час розгляду тендерної пропозиції Переможця Замовником встановлено, що у складі пропозиції надано повний комплект кошторисної документації, передбачений тендерною документацією. Пояснювальна записка, локальні кошториси, об'єктні кошториси, відомість ресурсів до локального кошторису та дефектний акт підписані сертифікованим інженером-проєктувальником (кошторисником), а також надано копію його кваліфікаційного сертифіката. Документ «Договірна ціна» оформлений відповідно до форми, встановленої Додатком 30 до Настанови з визначення вартості будівництва. Зазначена форма передбачає підписання документа сторонами договору та не містить окремого реквізиту для підпису інженера-проєктувальника. Самовільне внесення змін до нормативно встановленої форми документа тендерною документацією не передбачалося. Верховний Суд у своїй практиці також виходить із того, що договірна ціна формується та визначається відповідно до положень Настанови з визначення вартості будівництва, яка встановлює порядок її складання та оформлення (зокрема, постанова Верховного Суду у справі №240/26773/22). Отже, оцінюючи відповідність тендерної пропозиції вимогам тендерної документації, Замовник виходив із необхідності застосування її положень у взаємозв'язку з вимогами Настанови. Документ «Договірна ціна» оформлений відповідно до нормативно затвердженої форми, а документи кошторисної документації, форма яких передбачає підпис відповідального виконавця, підписані сертифікованим інженером-проєктувальником, що підтверджує складання кошторисної документації відповідним фахівцем. Посилання заявника на окремі рішення органу оскарження саме по собі не свідчить про наявність порушення у даній процедурі закупівлі, оскільки кожна скарга розглядається виходячи з конкретного змісту тендерної документації, установлених у ній вимог та документів, поданих учасником у межах відповідної процедури закупівлі. Враховуючи викладене, підстави для скасування рішення про визначення переможця процедури закупівлі відсутні, а вимога не підлягає задоволенню. Окрім того, Додатком 2 до тендерної документації передбачено, що Переможець процедури закупівлі під час укладення договору про закупівлю повинен надати: -​договір; -​договірна ціна; -​календарний графік виконання робіт; -​локальний кошторис; -​об’єктний кошторис; -​відомість ресурсів до локального кошторису; -​дефектний акт; -​Інформація про ціни на матеріальні ресурси формою згідно з додатком 11 до Настанови, з одиницями виміру, кількості, відпускної ціни, вартості транспортування та заготівельно-складських витрат, а також інформацію про країну походження товару щодо кожної номенклатурної позиції. - Звіт з аналізу цін на матеріальні ресурси, які враховані в підсумковій відомості ресурсів відповідно до положень підпунктів 1-3 пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 19.11.2025 № 1512 «Деякі особливості визначення вартості будівництва в умовах воєнного стану» та КНУ «Настанова з визначення аналізу цін на матеріальні ресурси» (зі змінами); -​витяг з інформаційно-аналітичної системи «Облік відомостей про притягнення особи до кримінальної відповідальності та наявності судимості», завірений електронною печаткою служби єдиної інформаційної системи МВС; -​відповідну інформацію про право підписання договору про закупівлю; На виконання цих вимог, Переможцем було надано усю необхідну документацію, що була передбачена умовами тендерної документації. Додатково зазначаємо, що в п. 4 частини 1 Розділу ІІІ. Інструкція з підготовки тендерної пропозиції вказано, що не вважається суттєвою помилкою випадок, коли окрема сторінка (сторінки) копії документа (документів) не завірена підписом та / або печаткою учасника процедури закупівлі (у разі її використання). Так і в рішенні Антимонопольного комітету України № 10558-р/пк-пз від 18.06.2024 зазначено, що відсутність підпису та печатки сертифікованого інженера-проектувальника на окремому документі не є підставою для відхилення тендерної пропозиції учасника закупівлі в той час, коли такий підпис і печатка наявні на інших документах, а також надані, документи, які підтверджують повноваження такого інженера-проектувальника. Враховуючи вищезазначене, у Замовника відсутні підстави для скасування свого рішення про визначення переможця процедури закупівлі.
Статус вимоги: Відхилено