-
Відкриті торги
-
Безлотова
-
КЕП
ДК 021: 2015 код 09110000-3 «Тверде паливо» (паливні брикети деревні «Піні-Кей»)
Тендер Prozorro UA-2019-03-20-000647-c
ДК 021: 2015 код 09110000-3 «Тверде паливо» (паливні брикети деревні «Піні-Кей»)
Завершена
696 000.00
UAH з ПДВ
мін. крок: 1% або 6 960.00 UAH
мін. крок: 1% або 6 960.00 UAH
Період уточнення:
20.03.2019 12:17 - 25.03.2019 14:00
Відповідь надана
Наявні порушення законодавства які обмежують коло потенційних учасників і створюють штучні пріорітети окремим учасникам
Номер:
a337f35852a544fe819666f4cc2f909a
Дата опублікування:
20.03.2019 22:14
Опис:
Закон України “Про публічні закупівлі” (далі - Закон) установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади. Ураховуючи вимоги пункту 29 частини першої статті 1 Закону, тендерна документація розробляється та затверджується замовником і повинна містити перелік складових, визначених частиною другою статті 22 Закону. При цьому тендерна документація не повинна містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників (частина четверта статті 22 Закону). Водночас згідно з частиною третьою статті 5 Закону замовник не може встановлювати дискримінаційні вимоги до учасників. Згідно з пунктом 3 частини другої статті 22 Закону тендерна документація повинна містити інформацію про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі, у тому числі відповідну технічну специфікацію (у разі потреби - плани, креслення, малюнки чи опис предмета закупівлі). При цьому технічна специфікація повинна містити: детальний опис товарів, робіт, послуг, що закуповуються, у тому числі їх технічні та якісні характеристики; вимоги щодо технічних і функціональних характеристик предмета закупівлі у разі, якщо опис скласти неможливо або якщо доцільніше зазначити такі показники; посилання на стандартні характеристики, вимоги, умовні позначення та термінологію, пов’язану з товарами, роботами чи послугами, що закуповуються, передбачені існуючими міжнародними або національними стандартами, нормами та правилами. Технічна специфікація не повинна містити посилання на конкретну торговельну марку чи фірму, патент, конструкцію або тип предмета закупівлі, джерело його походження або виробника. У разі якщо таке посилання є необхідним, воно повинно бути обґрунтованим, а специфікація повинна містити вираз "або еквівалент". Замовником в технічній частині тендерної документації міститься пряме посилання на торгівельну марку брикети "PINI -KAY". Це унеможливлює участь у торгах інших виробників паливних брикетів які можуть запропонувати брикети з аналогічними або кращими показниками але вони мають назву відмінну від брикети "PINI -KAY". Вимагаємо внести зміни до тендерної документації та привести її у відповідність до чинного законодавства з публічних закупівель.
Відповідь:
Використання конкретного посилання на стандарт брикету з деревини «Піні-Кей» без зазначення виразу «або еквівалент» не порушує вимог ст. 22 Закону України «Про публічні закупівлі», оскільки вказівка на вид паливних брикетів стандарту «Піні-Кей» не є посиланням на торгову марку чи конкретного виробника, а є вказівкою стандарту брикету, який виражає його фізичну форму (торцований багатогранник ( 4, 6 або 8 граней з поздовжнім радіальним отвором всередині), сформований з дотриманням відповідної технології виробництва, та який є самим високотехнологічним видом палива і постійно використовується для опалення приміщень закладів освіти. Відповідно до зазначеного тендерна документація не містить вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасника.
Дата відповіді:
21.03.2019 09:43