-
Відкриті торги з особливостями
-
Однолотова
-
КЕП
Насос відцентровий, одноступінчастий, горизонтальний, двостороннього всмоктування з двигуном 75 кВт
Тендер Prozorro UA-2026-08-19-002484-a
Пропозиції розглянуті
період кваліфікації завершився 3 години назад
1 505 885.00
UAH без ПДВ
Період уточнення:
19.08.2026 10:38 - 24.08.2026 00:00
Відповідь надана
Щодо вимоги до діаметрів патрубків насосного обладнання
Номер:
6ff484718b8c4b669f29bb98d2d295a6
Дата опублікування:
20.08.2026 13:15
Опис:
Шановний Замовнику!
У Додатку №2 до Тендерної документації «Технічні вимоги» встановлено вимоги до діаметрів патрубків насосного обладнання, а саме:п. 20: Всмоктуючий патрубок фланцевий DN 250, PN16;п. 21: Напірний патрубок фланцевий DN 200, PN16.З метою розширення кола учасників, розвитку добросовісної конкуренції та забезпечення закупівлі найбільш ефективного обладнання, просимо розглянути можливість постачання насоса з більшими діаметрами патрубків, який за всіма іншими технічними та гідравлічними параметрами (продуктивність, напір, потужність тощо) повністю відповідає або перевищує ваші вимоги, а саме:Всмоктуючий патрубок фланцевий DN 300, PN16;Напірний патрубок фланцевий DN 250, PN16.Збільшення діаметра патрубків є технологічною перевагою, оскільки зменшує гідравлічний опір та знижує ризик кавітації.У зв'язку з цим просимо відповісти на такі питання:Чи допускається до участі у процедурі закупівлі насос із зазначеними більшими діаметрами патрубків (DN 300 та DN 250 відповідно)?У разі, якщо зміна діаметрів безпосередньо на насосі є неприйнятною через особливості наявного трубопроводу, чи розцінюватиметься як еквівалент постачання такого насоса (DN 300 / DN 250) у комплекті з відповідними фланцевими переходами (ексцентричними/концентричними конфузорами та дифузорами) до оригінальних розмірів мережі (DN 250 та DN 200)? Переходи будуть включені у вартість пропозиції.Просимо внести відповідні зміни до тендерної документації або надати роз'яснення, що дозволить нам взяти участь у даній закупівлі.
Відповідь:
Шановний Учаснику, щіро вдячний за інтерес до нашої закупівлі!
Розглянувши Ваше звернення щодо можливості постачання насосного обладнання з більшими діаметрами патрубків (DN 300 та DN 250 замість встановлених DN 250 та DN 200) у комплекті з фланцевими переходами, повідомляємо наступне.
Вимоги до технічних характеристик предмета закупівлі, що зазначені у Додатку № 2 до Тендерної документації, обумовлені чіткими технологічними потребами підприємства, параметрами існуючої системи трубопроводів та проєктно-кошторисною документацією.
Зміна геометричних розмірів патрубків безпосередньо на насосі із застосуванням додаткових конфузорів та дифузорів є неприйнятною з таких причин:
Ризик кавітації та гідравлічних втрат: Звуження або розширення потоку безпосередньо перед входом/виходом з насоса за допомогою перехідників створює зони додаткового турбулентного руху рідини, локальні гідравлічні опори та нерівномірний розподіл швидкостей потоку. Це суттєво підвищує ймовірність виникнення кавітаційних процесів, що призведе до прискореного зносу робочого колеса, вібрації та передчасного виходу обладнання з ладу.
Невідповідність монтажним габаритам: Існуюча трубна обв'язка розрахована на чітко визначені проєктом геометричні параметри. Встановлення насоса більших габаритів разом із перехідними елементами порушить монтажні відстані та вимагатиме капітальної реконструкції всього вузла.
Враховуючи вищевикладене, вимога щодо діаметрів патрубків (всмоктуючий — DN 250, PN16; напірний — DN 200, PN16) є критичною та повинна бути чітко і безумовно забезпечена учасником. Постачання обладнання з іншими діаметрами патрубків, навіть у комплекті з переходами, не допускається.
Зміни до Тендерної документації в цій частині вноситися не будуть. Просимо формувати свої тендерні пропозиції у суворій відповідності до вимог Додатка № 2.
Дата відповіді:
21.08.2026 07:54