• Відкриті торги з особливостями
  • Однолотова
  • КЕП

Кухонне приладдя, товари для дому та господарства і приладдя для закладів громадського харчування

Період подачі пропозицій

до закінчення періоду залишився день (до 03.09.26 00:00)

356 436.47 UAH без ПДВ
До закінчення прийому пропозицій
01
дн
09
год
58
хв
20
сек
Довідка МВС Пов'язаний план Розрахувати вартість участі
Період уточнення: 14.08.2026 16:31 - 31.08.2026 00:00
Відповідь надана

ВИМОГА щодо усунення порушень та внесення змін до тендерної документації

Номер: 0318ce3c3bcd493087485bc371935bb0
Дата опублікування: 19.08.2026 19:24
Опис: Шановний Замовнику! Під час ознайомлення з тендерною документацією на закупівлю за кодом ДК 021:2015 — 39220000-0 «Кухонне приладдя, товари для дому та господарства і приладдя для закладів громадського харчування» виявлено окремі положення, які містять суперечності, допускають неоднозначне трактування або можуть необґрунтовано звужувати коло потенційних учасників. Просимо розглянути наведені нижче питання та внести відповідні зміни до тендерної документації. 1. Позиція №35 — невідповідність об’єму каструлі У Додатку 2 в позиції №35 найменування товару зазначено як: «Каструля з нержавіючої сталі з кришкою, 6 л», водночас у технічних характеристиках цієї ж позиції зазначено: «Об’єм: 12 л». Таким чином, документація одночасно містить дві різні вимоги щодо об’єму одного товару, що не дозволяє учаснику однозначно визначити, яку саме каструлю необхідно запропонувати. Просимо уточнити необхідний об’єм каструлі та привести найменування і технічні характеристики позиції №35 у відповідність між собою. 2. Вимога щодо використання кухонного посуду в мікрохвильовій печі У примітках до Додатка 2 зазначено, що кухонний посуд повинен бути, зокрема, придатним для використання в мікрохвильовій печі. Водночас до предмета закупівлі входять каструлі, гастроємності, половники, сито та інші товари з нержавіючої сталі, щодо яких така вимога не може застосовуватися. Крім того, предмет закупівлі включає різні за матеріалом та призначенням товари, тому незрозуміло, до яких саме позицій Замовник застосовує зазначену загальну вимогу. Просимо конкретизувати перелік позицій, до яких застосовується вимога щодо можливості використання в мікрохвильовій печі, та виключити її для товарів, для яких таке використання не передбачене. 3. Строк поставки кожної партії протягом 24 годин Відповідно до Додатка 2 та проєкту договору товар постачається окремими партіями за заявками Замовника, при цьому поставка кожної партії повинна здійснюватися протягом 24 годин з дати отримання заявки. Предмет закупівлі включає значну кількість різнорідних товарів: одноразовий посуд, паперові пакети, скляний посуд, каструлі, гастроємності, кухонний інвентар, контейнери та інші товари. Необхідність забезпечення поставки будь-якої із зазначених позицій протягом лише 24 годин фактично вимагає постійної наявності всього асортименту на складі Постачальника або розташування складу безпосередньо у м. Києві чи поруч із місцем поставки. Така умова може створювати перевагу учасникам, які територіально знаходяться поблизу Замовника, та ускладнювати участь постачальників з інших регіонів, які мають можливість належно виконати договір за умови розумного строку поставки. Просимо збільшити строк поставки кожної партії товару до не менше ніж 3 робочих днів з моменту отримання заявки Замовника. Також просимо передбачити спосіб направлення заявки, який дозволятиме однозначно підтвердити дату та час її отримання Постачальником. 4. Мінімальна партія замовлення — від 100 одиниць Додатком 2 встановлено: «Мінімальна партія замовлення — від 100 од.» Водночас у технічній специфікації є окремі позиції, загальна кількість яких за весь строк поставки становить менше 100 одиниць — 2, 4, 6, 10, 20, 30 одиниць тощо. Тому незрозуміло, чи вимога щодо 100 одиниць: стосується кожної окремої позиції; чи означає сумарну кількість товарів у межах однієї заявки. Також у специфікації використовуються різні одиниці виміру — штуки, упаковки, рулони, що додатково ускладнює трактування поняття «100 од.». Просимо чітко визначити, що означає мінімальна партія у 100 одиниць, та зазначити, чи йдеться про сумарну кількість товарів за всіма позиціями однієї заявки. Також просимо визначити порядок обрахунку мінімальної партії для товарів, одиницею виміру яких є упаковка або рулон. 5. Вимога щодо аналогічного договору вартістю не менше 350 000 грн без ПДВ Додатком 1 передбачено, що аналогічним вважається повністю виконаний договір за кодом ДК 021:2015 39220000-0, при цьому його вартість повинна становити не менше 350 000 грн без ПДВ. Учасник може мати належний та документально підтверджений досвід постачання аналогічних товарів за договорами меншої вартості. При цьому тендерна документація не містить обґрунтування, чому саме договір на суму не менше 350 000 грн необхідний для підтвердження спроможності учасника виконати майбутній договір. Встановлення конкретного мінімального фінансового порогу може звужувати коло учасників, які фактично мають відповідний досвід постачання аналогічного товару. Просимо переглянути зазначену вимогу та виключити мінімальну вартість аналогічного договору у розмірі 350 000 грн без ПДВ або надати обґрунтування необхідності встановлення саме такого вартісного порогу. 6. Вимога щодо коричневого кольору паперових стаканів У Додатку 2 для позицій №5, №6 та №7 — паперових гофрованих стаканів об’ємом 175 мл, 250 мл та 340 мл — встановлено вимогу щодо коричневого кольору товару. При цьому з тендерної документації не вбачається, чим обумовлена необхідність постачання стаканів саме коричневого кольору та яким чином конкретний колір впливає на їх функціональні, якісні, санітарні чи експлуатаційні характеристики. За умови відповідності матеріалу, об’єму, щільності та іншим технічним вимогам стакани іншого кольору можуть мати аналогічні споживчі властивості. Встановлення конкретного кольору без пояснення його необхідності може необґрунтовано звужувати асортимент товарів, які можуть бути запропоновані потенційними учасниками. Просимо обґрунтувати необхідність постачання паперових стаканів саме коричневого кольору або внести зміни до технічної специфікації, передбачивши можливість постачання стаканів іншого кольору за умови відповідності всім іншим технічним та якісним характеристикам. 7. Посилання у проєкті договору на статтю 231 Господарського кодексу України Пунктом 6.2 проєкту договору передбачено: «У разі невиконання або несвоєчасного виконання зобов’язань за цим Договором Постачальник сплачує Замовнику штрафні санкції визначені частиною другою статті 231 Господарського кодексу України». Водночас Господарський кодекс України втратив чинність з 28.08.2025, тому станом на дату проведення цієї закупівлі посилання на частину другу статті 231 Господарського кодексу України є неактуальним. Просимо привести пункт 6.2 проєкту договору у відповідність до чинного законодавства України та чітко визначити порядок і розмір відповідальності Постачальника. 8. Підтвердження форс-мажорних обставин Пунктом 7.5 проєкту договору встановлено, що єдиним належним доказом настання форс-мажорних обставин є документ, виданий Торгово-промисловою палатою України. Водночас законодавством передбачена можливість засвідчення форс-мажорних обставин також уповноваженими регіональними торгово-промисловими палатами. Просимо привести пункт 7.5 проєкту договору у відповідність до чинного законодавства та передбачити можливість підтвердження форс-мажорних обставин документом Торгово-промислової палати України або уповноваженої нею регіональної торгово-промислової палати. Ураховуючи викладене, просимо Замовника розглянути зазначені питання та внести відповідні зміни до тендерної документації, що забезпечить однозначність її вимог та дозволить ширшому колу потенційних учасників підготувати пропозиції, які повною мірою відповідатимуть фактичним потребам Замовника.
Відповідь: Дякуємо за запитання, будуть внесені відповідні зміни.
Дата відповіді: 21.08.2026 16:59