-
Відкриті торги з особливостями
-
Однолотова
-
КЕП
43210000-8 Машини для земляних робіт (Запасні частини до бульдозерів TD-25M «EXTRA»)
Тендер Prozorro UA-2026-07-22-006095-a
Запасні частини до бульдозерів TD-25M "EXTRA", для потреб Трипільської ТЕС ПАТ "Центренерго", Кількість: 413 шт (76 найменувань)
Завершена
4 638 534.41
UAH без ПДВ
Період уточнення:
22.07.2026 13:49 - 30.07.2026 00:00
Відповідь надана
Зміна умов оплати
Номер:
1f951247203c456fa484ae66e27cf231
Дата опублікування:
29.07.2026 15:09
Опис:
Шановний Замовнику, в розділі Умови оплати даної Закупівлі № UA-2026-07-22-006095-a зазначена пiсляоплата: 100%. Враховуючи військовий стан в Україні, різке коливання валют, а також існуючі реальні вимоги по закупівлі імпортного товару від виробників, перевізників, митних органів, де всюди встановлена 100% попередня оплата (до відпуску товарів або надання послуг), просимо Вас розглянути можливість зміни умов оплати на попередню оплату в розмірі 90% та післяоплату 10% після підписання відповідного Акту приймання-передачі. Такі умови оплати повністю виключають корупційну складову, проведення закупівлі "під одного постачальника", а також забезпечують збільшення учасників Закупівлі і як результат - можливість отримання найнижчих цін для державного підприємства.
Дана пропозиція обгрунтована аналізом проведених попередніх закупівель (в яких ми брали участь, або відмовлялися від участі) по даній категорії товару, а також систематичного порушення термінів оплати (3 і більше місяців) зі сторони Замовника. Зміну умов оплати ми і раніше пропонували в своїх зверненнях по схожих тендерах, що проводилися в попередні роки. На жаль, наша пропозиція не була підтримана, але наші припущення щодо нечесної конкуренції в тендерах підтвердилися у повідомленнях СБУ про кримінальні порушення в питаннях закупівель.
Як альтернативу, ми пропонуємо розглянути організацію і проведення тендеру одним туром. В якому учасники подають свої пропозиції і переможець визначається не в цілому по загальній сумі тендеру, а переможцем є той, хто запропонує найнижчу ціну на кожну позицію. Таким чином, в тендері може бути декілька переможців, кожний по своїх позиціях лоту, де була ним запропонована найнижча ціна. Організатор тендеру отримує безальтернативну вигоду, тому що він отримує найнижчі ціни від постачальників, які фахово можуть займатися не всією номенклатурою лоту, а лише окремими його позиціями. Додатково є запасні частини, які відсутні на складі у виробника і по таких позиціях потрібно формувати окреме замовлення на виготовлення даних запасних частин. Така процедура потребує окремих організаційно-фінансових витрат та термінів постачання і вона може суттєво впливати на результати при проведенні Замовником тендеру. В запропонованій нами процедурі проведення торгів такий учасник може приймати участь тільки в одній або в декількох позиціях, але при цьому у нього буде найкраща ціна, найкоротші терміни доставки, фаховий підхід, виключаючий рекламації на дефіцитні запчастини та обладнання. Такі тендери широко використовують аналогічні підприємства критичної інфраструктури (ДТЕК та інші). В такому випадку укладаються декілька договорів, куди включені найнижчі ціни в поданих пропозиціях. Такий порядок примушує учасників тендеру зразу пропонувати найнижчі ціни, без урахування процедури аукціонного кроку та певної стратегічної боротьби між учасниками під час проведення аукціону.
Надіємося, що наші зауваження та пропозиції будуть розглянуті і ми зможемо прийняти участь у тендері. Запропоновані умови поставки надали б нам можливість закрити даний лот поставкою товару на суму 4259000,00грн без ПДВ.
Відповідь:
Шановний потенційний Учаснику!
У відповідь на Ваше звернення повідомляємо, що Замовником буде розглянуто Ваше звернення. У разі прийняття позитивного рішення, будуть внесені відповідні зміни до тендерної документації до кінцевого строку подання тендерних пропозицій.
Дата відповіді:
30.07.2026 16:28