• Відкриті торги з особливостями
  • Однолотова
  • КЕП

Деревина Деревина дров’яна непромислового використання 1 група - (дуб, граб, береза, ясен, берест, акація)

Завершена

806 403.00 UAH без ПДВ
Період уточнення: 14.07.2026 16:20 - 19.07.2026 00:00
Відповідь надана

усунення дискримінаційних вимог

Номер: 6d124c950e814af58383636f69be102b
Дата опублікування: 16.07.2026 15:02
Опис: Замовнк вимагає надати копію договору (договорів) купівлі-продажу необробленої деревини з виробником продукції та копію аукціонного (аукціонних) свідоцтва (свідоцтв) про результати проведення аукціону з продажу необробленої деревини, проведеного у 3-му кварталі 2026 року (до дати опублікування тендерної документації Замовника), в яких біржа визнає Учасника переможцем в аукціоні з продажу: Деревини дров’яної непромислового використання 1 група (дуб, граб, береза, ясен, берест, акація). Звертаємо увагу Замовника на те, що учасник може придбати древину промислового викоритсання та порізати її на довжини відповідно вимог Замовника. Таким чином Замовник обмежує коло учасників. вимагаємо прибрати з ТД вимогу про надання саме договору на придбання Деревини дров’яної непромислового використання 1 група (дуб, граб, береза, ясен, берест, акація).
Відповідь: Шановний учасник, дякуємо за Ваше звернення. Замовник повідомляє, що Постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі”, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування» № 1178 від 12.10.2022 встановлює порядок та умови здійснення публічних закупівель (далі – закупівлі) товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі” (далі – замовники), із забезпеченням захищеності таких замовників від воєнних загроз на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування. Відповідно до вимог п. 28 Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі”, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування» № 1178 від 12.10.2022 (далі – Особливості) тендерна документація формується замовником відповідно до вимог статті 22 Закону з урахуванням цієї Постанови, та своєчасно розміщена у відповідності до вимог пункту 24 Особливостей. Затверджена тендерна документація включає в себе невід’ємні частини до неї зокрема але не виключно, додаток №3 до тендерної документації. Додаток №3 до тендерної документації «ТЕХНІЧНА СПЕЦИФІКАЦІЯ (ВИМОГИ)» Технічні, якісні, кількісні та інші характеристики предмета закупівлі, технічна специфікація щодо закупівлі: ДК 021:2015: 03410000-7 — Деревина (Деревина дров’яна непромислового використання 1 група - ( дуб, граб, береза, ясен, берест, акація) відповідно до оприлюдненого оголошення № UA-2026-07-14-010599-a. Варто звернути увагу на те, що додаток №3 та додаток №1 до тендерної документації складені у відповідності до вимог Особливостей. Отже, виходячи з наданої інформації, яка викладена у тендерній документації та додатках до неї Учасник самостійно вивчає встановлені вимоги та формує свою тендерну пропозицію з урахуванням норм чинного законодавства України, зокрема але не виключно: відповідно до Особливостей. Згідно з ДСТУ та нормативними документами у лісовому господарстві, деревина дров’яна непромислового використання та деревина промислового використання є різними категоріями лісопродукції, які мають різні цілі використання, методи обліку, вимоги до якості та ціноутворення. Замовник здійснює закупівлю саме «Деревини дров’яної», оскільки вона є специфічним паливним ресурсом, що вже відповідає вимогам щодо вологості, наявності кори, сортності тощо, які є важливими для замовника. Деревина промислового використання (наприклад, пиловник, фанерна сировина) є вищою за якістю та вартістю сировиною, яка призначена для переробки на пиломатеріали, шпон чи іншу продукцію. Використання промислової деревини як палива (дров) є економічно необґрунтованим та неефективним витрачанням бюджетних коштів. Вимога надати документи саме на «Деревину дров’яну 1 групи» є гарантією того, що Замовник закуповує саме ту категорію товару, яка відповідає предмету закупівлі, а не залишки, відходи або товар, призначений для іншої галузі. Замовник має дискреційне право самостійно визначати предмет закупівлі та встановлювати кваліфікаційні вимоги до учасників, які є необхідними для підтвердження спроможності поставити товар, що відповідає специфікації. Вимога щодо надання аукціонного свідоцтва на конкретний вид лісопродукції (яка відповідає предмету закупівлі) є заходом контролю, спрямованим на запобігання купівлі нелегальної деревини або деревини по завищених цінах. Враховуючи викладене, Замовник вважає встановлені вимоги обґрунтованими, такими, що відповідають чинному законодавству та принципам добросовісної конкуренції. Внесення змін до тендерної документації не обгрунтованими
Дата відповіді: 17.07.2026 19:47
Відповідь надана

Щодо усунення дискримінаційних вимог тендерної документації

Номер: 4074349925e440fea4f8a8838de5b14d
Дата опублікування: 16.07.2026 14:25
Опис: Ознайомившись із тендерною документацією, просимо переглянути та внести зміни до технічних та кваліфікаційних вимог щодо підтвердження законності походження деревини, оскільки окремі положення необґрунтовано звужують коло потенційних учасників та не відповідають чинному законодавству. Зокрема, тендерною документацією передбачено, що учасник, який не є постійним або тимчасовим лісокористувачем, повинен надати: копію договору купівлі-продажу необробленої деревини з виробником продукції; копію аукціонного свідоцтва про результати аукціону з продажу необробленої деревини, проведеного у 3 кварталі 2026 року. товарНо-транспортну накладну (ЛІС) відповідно Форма ЕО-6 до Інструкції з ведення електронного обліку деревини Вважаємо зазначені вимоги дискримінаційними з таких підстав. По-перше, законодавством України не встановлено обов'язку, щоб постачальник паливної деревини придбавав її виключно на біржових аукціонах або безпосередньо у постійного лісокористувача. Паливна деревина може бути придбана у будь-якого законного власника товару, який набув право власності відповідно до вимог законодавства та має документи, що підтверджують законність її походження. По-друге, суб'єкти господарювання можуть мати сформовані товарні запаси деревини, придбані раніше, або закуповувати продукцію у інших власників лісопродукції. Вимога щодо надання саме аукціонного свідоцтва за конкретний квартал безпідставно виключає можливість участі таких суб'єктів у закупівлі, хоча вони мають можливість поставити товар належної якості та законного походження. Таким чином, вимога щодо обов'язкового надання аукціонних свідоцтв саме за 3 квартал 2026 року не пов'язана безпосередньо з предметом закупівлі, не підтверджує спроможність учасника виконати договір та порушує принципи недискримінації учасників і добросовісної конкуренції, визначені Законом України «Про публічні закупівлі». Крім того, технічними вимогами встановлено вимогу щодо постачання дров непромислового використання діаметром 10 см і більше. Звертаємо увагу, що відповідно до чиних нормативних документів, які регламентують класифікацію деревини дров'яної непромислового використання, така деревина може мати мінімальний діаметр від 2 см. Отже, встановлення мінімального діаметра 10 см є необґрунтованим обмеженням та штучно звужує коло потенційних учасників, які можуть запропонувати товар, що повністю відповідає нормативним вимогам. Враховуючи викладене, просимо внести зміни до тендерної документації, а саме: Виключити вимогу щодо обов'язкового надання копій аукціонних свідоцтв про результати аукціону, проведеного саме у 3 кварталі 2026 року, а також вимогу щодо надання договору купівлі-продажу виключно з виробником продукції та товарНо-транспортну накладну (ЛІС) відповідно Форма ЕО-6 до Інструкції з ведення електронного обліку деревини. Передбачити можливість підтвердження законності походження товару будь-якими документами, що підтверджують законне набуття права власності на деревину відповідно до вимог чинного законодавства України. Привести технічні характеристики предмета закупівлі у відповідність до вимог нормативних документів щодо деревини дров'яної непромислового використання та виключити необґрунтовану вимогу щодо мінімального діаметра 10 см, встановивши характеристики відповідно до чинних стандартів. Просимо усунути зазначені порушення шляхом внесення відповідних змін до тендерної документації, що забезпечить дотримання принципів відкритої та добросовісної конкуренції, недискримінації учасників та максимальної економії бюджетних коштів.
Відповідь: Шановний учасник, дякуємо за Ваше звернення. Замовник повідомляє, що Постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі”, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування» № 1178 від 12.10.2022 встановлює порядок та умови здійснення публічних закупівель (далі – закупівлі) товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі” (далі – замовники), із забезпеченням захищеності таких замовників від воєнних загроз на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування. Відповідно до вимог п. 28 Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі”, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування» № 1178 від 12.10.2022 (далі – Особливості) тендерна документація формується замовником відповідно до вимог статті 22 Закону з урахуванням цієї Постанови, та своєчасно розміщена у відповідності до вимог пункту 24 Особливостей. Затверджена тендерна документація включає в себе невід’ємні частини до неї зокрема але не виключно, додаток №3 до тендерної документації. Додаток №3 до тендерної документації «ТЕХНІЧНА СПЕЦИФІКАЦІЯ (ВИМОГИ)» Технічні, якісні, кількісні та інші характеристики предмета закупівлі, технічна специфікація щодо закупівлі: ДК 021:2015: 03410000-7 — Деревина (Деревина дров’яна непромислового використання 1 група - ( дуб, граб, береза, ясен, берест, акація) відповідно до оприлюдненого оголошення № UA-2026-07-14-010599-a. Варто звернути увагу на те, що додаток №3 та додаток №1 до тендерної документації складені у відповідності до вимог Особливостей. Отже, виходячи з наданої інформації, яка викладена у тендерній документації та додатках до неї Учасник самостійно вивчає встановлені вимоги та формує свою тендерну пропозицію з урахуванням норм чинного законодавства України, зокрема але не виключно: відповідно до Особливостей. Вимога щодо надання аукціонного свідоцтва (3 квартал 2026 р.) та договору з лісокористувачем встановлена Замовником як інструмент контролю прямого ланцюга постачання від виробника (лісокористувача) до кінцевого споживача. Це мінімізує ризик закупівлі деревини невідомого походження, та надмірного збільшення кінцевої вартості товару. Використання ЕО-6 є обов’язковою вимогою відповідно до «Інструкції з ведення електронного обліку деревини». Вимога надати цей документ при поставці є підтвердженням того, що деревина пройшла облік у системі ЕОД. Технічні вимоги до предмета закупівлі формуються Замовником відповідно до його технічних потреб. Встановлений мінімальний діаметр деревини (10 см) зумовлений технічними характеристиками обладнання Замовника. Використання деревини меншого діаметра призводить до підвищеної витратності палива, неповного згоряння, утворення надмірної кількості золи та забивання колосникових решіток, що знижує ефективність теплогенерації та створює ризики зупинки роботи опалювального обладнання в опалювальний сезон. Враховуючи викладене, Замовник вважає встановлені вимоги правомірними та необхідними для забезпечення безперебійного опалювального процесу та гарантування легальності походження палива. Внесення змін до тендерної документації у частині виключення вказаних вимог на даному етапі не вбачається обгрунтованим
Дата відповіді: 17.07.2026 19:45