-
Відкриті торги з особливостями
-
Однолотова
-
КЕП
Деревина Деревина дров’яна непромислового використання 1 група - (дуб, граб, береза, ясен, берест, акація)
Тендер Prozorro UA-2026-07-14-010599-a
Завершена
806 403.00
UAH без ПДВ
Період оскарження:
14.07.2026 16:20 - 19.07.2026 00:00
Вимога
Є відповідь
Оскарження дискваліфікації
Номер:
9be7f32f7a3a46d9b9e2b25a532ee704
Ідентифікатор запиту:
UA-2026-07-14-010599-a.a1
Назва:
Оскарження дискваліфікації
Вимога:
ВИМОГА
про скасування рішення щодо відхилення тендерної пропозиції
Замовником прийнято рішення про відхилення тендерної пропозиції ФОП Гаргаун Яни Вікторівни, оформлене протоколом №01/18-26 від 24.07.2026 року, з підстав нібито невідповідності технічним вимогам тендерної документації.
Вважаємо зазначене рішення безпідставним та таким, що прийняте з порушенням принципів здійснення публічних закупівель, з огляду на таке.
1. Щодо зауваження про проведення аукціону у ІІ кварталі 2026 року
Замовник зазначає, що надані учасником документи підтверджують придбання деревини за результатами аукціону, проведеного 18.05.2026 року (ІІ квартал), тоді як тендерною документацією було зазначено проведення аукціону у ІІІ кварталі 2026 року.
Разом із тим таке твердження не свідчить про невідповідність предмета закупівлі чи неможливість виконання договору.
Строк поставки товару відповідно до проєкту договору визначений на ІІ півріччя 2026 року, тобто після укладення договору. Відповідно, жодного значення для можливості належного виконання договору не має те, в якому саме місяці або кварталі учасник придбав деревину чи уклав форвардний контракт, якщо він має законне джерело походження товару та забезпечує його поставку у визначений договором строк. Також звертаю увагу Замовника на те, що постачання товару згідно Форварду відбувається від 01 липня 2026 р. до 31 грудня 2026 р. включно.
Таким чином, висновок Замовника фактично ґрунтується виключно на формальній ознаці дати проведення біржового аукціону та жодним чином не доводить відсутності у учасника можливості поставити товар відповідно до умов закупівлі.
2. Щодо відповідності технічним характеристикам
У технічній специфікації Замовником встановлено вимогу щодо поставки деревини довжиною 1–2 метри.
Учасником у складі тендерної пропозиції було надано відповідне пояснення, яким підтверджено, що поставка буде здійснюватися саме деревиною довжиною 1–2 м, тобто відповідно до вимог технічної специфікації. Також згідно Форварду Учасник підтверджує походження товару довжиною 2 м, що відповідає вимогам Замовника.
Отже, твердження Замовника про невідповідність технічним характеристикам не відповідає фактичним обставинам та не враховує документи, подані учасником у складі тендерної пропозиції.
3. Щодо висновку про невідповідність пропозиції
Замовником не наведено жодного доказу того, що запропонований товар не відповідає технічним характеристикам предмета закупівлі або що учасник не зможе виконати договір.
Натомість рішення про відхилення ґрунтується на формальному тлумаченні окремих документів без встановлення факту невідповідності товару вимогам закупівлі.
Відповідно до принципів здійснення публічних закупівель, визначених статтею 5 Закону України «Про публічні закупівлі», Замовник зобов'язаний забезпечувати об'єктивне та неупереджене визначення переможця, а рішення мають бути пропорційними та обґрунтованими.
У даному випадку таких обґрунтувань Замовником не наведено.
Вимагаємо:
Скасувати рішення про відхилення тендерної пропозиції ФОП Гаргаун Яни Вікторівни, оформлене протоколом №01/18-26 від 24.07.2026 року.
Провести повторний об'єктивний розгляд тендерної пропозиції з урахуванням усіх документів та пояснень, поданих учасником.
Забезпечити дотримання принципів недискримінації учасників, об'єктивності та неупередженості під час розгляду тендерної пропозиції.
В іншому випадку Учасник залишає за собою право звернутися до органу оскарження для захисту своїх прав та законних інтересів.
Пов'язані документи:
Замовник
- Протокольне рішення №334.pdf 29.07.2026 13:48
Дата подачі:
27.07.2026 10:26
Вирішення:
27.07.2026 року в електронній системі закупівель оприлюднено Вимогу, яка зареєстрована за ідентифікатором № UA-2026-07-14-010599-a.a1, наступного змісту «Замовником прийнято рішення про відхилення тендерної пропозиції ФОП Гаргаун Яни Вікторівни, оформлене протоколом №01/18-26 від 24.07.2026 року, з підстав нібито невідповідності технічним вимогам тендерної документації.
Вважаємо зазначене рішення безпідставним та таким, що прийняте з порушенням принципів здійснення публічних закупівель, з огляду на таке.
1. Щодо зауваження про проведення аукціону у ІІ кварталі 2026 року
Замовник зазначає, що надані учасником документи підтверджують придбання деревини за результатами аукціону, проведеного 18.05.2026 року (ІІ квартал), тоді як тендерною документацією було зазначено проведення аукціону у ІІІ кварталі 2026 року.
Разом із тим таке твердження не свідчить про невідповідність предмета закупівлі чи неможливість виконання договору.
Строк поставки товару відповідно до проєкту договору визначений на ІІ півріччя 2026 року, тобто після укладення договору. Відповідно, жодного значення для можливості належного виконання договору не має те, в якому саме місяці або кварталі учасник придбав деревину чи уклав форвардний контракт, якщо він має законне джерело походження товару та забезпечує його поставку у визначений договором строк. Також звертаю увагу Замовника на те, що постачання товару згідно Форварду відбувається від 01 липня 2026 р. до 31 грудня 2026 р. включно.
Таким чином, висновок Замовника фактично ґрунтується виключно на формальній ознаці дати проведення біржового аукціону та жодним чином не доводить відсутності у учасника можливості поставити товар відповідно до умов закупівлі.
2. Щодо відповідності технічним характеристикам
У технічній специфікації Замовником встановлено вимогу щодо поставки деревини довжиною 1–2 метри.
Учасником у складі тендерної пропозиції було надано відповідне пояснення, яким підтверджено, що поставка буде здійснюватися саме деревиною довжиною 1–2 м, тобто відповідно до вимог технічної специфікації. Також згідно Форварду Учасник підтверджує походження товару довжиною 2 м, що відповідає вимогам Замовника.
Отже, твердження Замовника про невідповідність технічним характеристикам не відповідає фактичним обставинам та не враховує документи, подані учасником у складі тендерної пропозиції.
3. Щодо висновку про невідповідність пропозиції
Замовником не наведено жодного доказу того, що запропонований товар не відповідає технічним характеристикам предмета закупівлі або що учасник не зможе виконати договір.
Натомість рішення про відхилення ґрунтується на формальному тлумаченні окремих документів без встановлення факту невідповідності товару вимогам закупівлі.
Відповідно до принципів здійснення публічних закупівель, визначених статтею 5 Закону України «Про публічні закупівлі», Замовник зобов'язаний забезпечувати об'єктивне та неупереджене визначення переможця, а рішення мають бути пропорційними та обґрунтованими.
У даному випадку таких обґрунтувань Замовником не наведено.
Вимагаємо:
Скасувати рішення про відхилення тендерної пропозиції ФОП Гаргаун Яни Вікторівни, оформлене протоколом №01/18-26 від 24.07.2026 року.
Провести повторний об'єктивний розгляд тендерної пропозиції з урахуванням усіх документів та пояснень, поданих учасником.
Забезпечити дотримання принципів недискримінації учасників, об'єктивності та неупередженості під час розгляду тендерної пропозиції.
В іншому випадку Учасник залишає за собою право звернутися до органу оскарження для захисту своїх прав та законних інтересів.».
Виходячи зі змісту Вимоги та норм чинного законодавства України у сфері публічних закупівель, необхідно надати додаткову інформацію на Вимогу такого змісту:
«Шановний учаснику, Замовником розглянуто Вашу вимогу. Повідомляємо наступне:
Публічні закупівлі під час дії правового режиму воєнного стану регулюються Законом України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) з урахуванням положень постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі”, на період дії правового режиму воєнного стану та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування» від 12.10.2022 № 1178 (зі змінами) (далі – Особливості).
Відповідно до абзацу другого підпункту 2 пункту 44 Особливостей, замовник відхиляє тендерну пропозицію із зазначенням аргументації в електронній системі закупівель у разі, коли тендерна пропозиція не відповідає умовам технічної специфікації та іншим вимогам щодо предмета закупівлі тендерної документації, крім невідповідності в інформації та/або документах, що може бути усунена учасником процедури закупівлі відповідно до пункту 43 цих Особливостей.
У Додатку №1 до тендерної документації (пункт 4 «Технічні вимоги», частина пункту 3) замовник чітко встановив вимогу щодо надання учасниками підтвердних документів на закупівлю деревини дров’яної непромислового використання 1 групи за результатами аукціону, проведеного у 3-му кварталі 2026 року.
Згідно з поданими ФОП Гаргаун Яною Вікторівною у складі тендерної пропозиції документами (Форвардний контракт № UUB-27389-23 від 18.05.2026 та Протокол біржових торгів № 27389/180526/3127818642/1 від 18.05.2026):
Біржовий аукціон було проведено 18.05.2026 (тобто у 2-му кварталі 2026 року), що прямо суперечить вимогам тендерної документації щодо проведення аукціону у 3-му кварталі 2026 року.
У наданих документах чітко зафіксовано маркування та скорочення предмета закупівлі — «ПВ», що у деревообробній галузі та біржовій практиці означає «промислова деревина» (деревина для промислового перероблення, круглі лісоматеріали тощо).
Водночас замовник у цій закупівлі здійснює закупівлю виключно непромислової дров'яної деревини (деревина дров'яна непромислового використання 1 групи), призначеної безпосередньо для використання як опалювальний матеріал в опалювальний сезон. Деревина промислового використання за своїми якісними та технічними характеристиками, призначенням і ціноутворенням не є тотожною дров'яній деревині та не може використовуватися за цільовим призначенням замовника.
Прийняття замовником пропозиції та документів на товар іншого виду (промислову деревину замість дров'яної непромислової) означатиме фактичну зміну істотних умов та предмету закупівлі, визначеного тендерною документацією. Це є грубим порушенням принципів здійснення публічних закупівель, закріплених статтею 5 Закону України «Про публічні закупівлі», зокрема максимальної економії, ефективності та недискримінації учасників, оскільки замовник не може придбати за результатами процедури зовсім інший товар, ніж той, на який оголошувався тендер.
Учасник у своїй вимозі зазначає про формальний характер зауважень та наявність пояснень. Однак відповідно до положень пункту 43 Особливостей, можливість усунення невідповідностей шляхом завантаження нових документів стосується виключно випадків підтвердження відповідності учасника кваліфікаційним критеріям або надання інших документів, передбачених умовами тендерної документації, які прямо не стосуються технічних характеристик та суті самого предмета закупівлі.
Технічні документи, які підтверджують безпосередні характеристики предмету закупівлі та законність походження саме того товару, який вимагається замовником (деревина дров'яна непромислового використання), не можуть бути замінені або створені постфактум, оскільки це змінює саму тендерну пропозицію учасника в частині предмета закупівлі. Замовник не має правових підстав надавати 24 години на виправлення невідповідностей, якщо сам товар та документи на нього не відповідають технічній специфікації.
Враховуючи викладене, рішення уповноваженої особи про відхилення тендерної пропозиції ФОП Гаргаун Яни Вікторівни, оформлене протоколом №01/18-26 від 24.07.2026 року, прийняте у повній відповідності до вимог тендерної документації та норм чинного законодавства України (зокрема пункту 44 Особливостей). Підстави для задоволення вимоги та скасування зазначеного рішення відсутні.
З огляду на викладене, Вимога Учасника відхиляється Замовником.»
Під час розгляду другого питання порядку денного:
Відповідно до пункту 46 Особливостей замовник зобов’язаний надати йому відповідь з такою інформацією не пізніш як через чотири дні з дати надходження такого звернення через електронну систему закупівель, але до моменту оприлюднення договору про закупівлю в електронній системі закупівель відповідно до статті 10 Закону.
Таким чином, необхідно оприлюднити відповідь на Вимогу в порядку, зазначеному вище.
ВИРІШИЛА:
1. Надати відповідь з додатковою інформацією на Вимогу Учаснику та відповідно відхилити вимогу ФОП Гаргаун Яна Вікторівна (ІПН 3127818642) відхилити вимогу учасника.
2. Оприлюднити відповідь з додатковою інформацією на Вимогу через електронну систему закупівель.
Статус вимоги:
Відхилено