-
Відкриті торги з особливостями
-
Однолотова
-
КЕП
Супутниковий модем
Тендер Prozorro UA-2026-07-08-011312-a
Завершена
902 500.00
UAH без ПДВ
Період уточнення:
08.07.2026 17:53 - 13.07.2026 00:00
Відповідь надана
Щодо невідповідності проєкту договору принципам добросовісності, розумності та справедливості.
Номер:
869c84438d054a118befaf23ea9f4258
Дата опублікування:
12.07.2026 17:30
Опис:
Додаток 6 до тендерної документації містить перелік документів та/або інформації, які подає учасник у складі тендерної пропозиції.
Згідно пункту 6 Додатку 6 до тендерної документації у складі тендерної пропозиції Учасник надає: лист-згода з умовами проєкту договору, складений за формою Додатку 9 до тендерної документації.
При цьому Проєкт договору - Додаток 5, Додаток 9 до тендерної документації.
Основні вимоги до договору про закупівлю та внесення змін до нього встановлені статтею 41 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25 грудня 2015 року № 922-VIII (далі – Закон № 922-VIII).
Відповідно до частини 4 статті 41 Закону № 922-VIII умови договору про закупівлю не повинні відрізнятися від змісту тендерної пропозиції/пропозиції за результатами електронного аукціону (у тому числі ціни за одиницю товару) переможця процедури закупівлі/спрощеної закупівлі або узгодженої ціни пропозиції учасника у разі застосування переговорної процедури, крім випадків визначення грошового еквівалента зобов’язання в іноземній валюті та/або випадків перерахунку ціни за результатами електронного аукціону в бік зменшення ціни тендерної пропозиції/пропозиції учасника без зменшення обсягів закупівлі.
З 22.02.2022р. в Україні оголошено військовий стан, введений указом Президента України від 22.04.2022 №64/2022, а від так, з 12.10.2022р. публічні закупівлі здійснюються відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 12.10.2022р. «Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування» (далі - Особливості).
Пунктом 18 Особливостей передбачено, що умови договору про закупівлю не повинні відрізнятися від змісту тендерної пропозиції переможця процедури закупівлі, у тому числі за результатами електронного аукціону, крім випадків:
визначення грошового еквівалента зобов’язання в іноземній валюті;
перерахунку ціни в бік зменшення ціни тендерної пропозиції переможця без зменшення обсягів закупівлі;
перерахунку ціни та обсягів товарів в бік зменшення за умови необхідності приведення обсягів товарів до кратності упаковки.
Отже:
• для підтвердження кваліфікації Учасник повинен надати лист-згоду з умовами проєкту договору, в протилежному випадку його тендерна пропозиція підлягає відхиленню,
• запропонована Замовником редакція проєкту договору про закупівлю товарів згідно законодавства про публічні закупівлі за виключенням деяких випадків не може бути змінена при укладенні договору.
Проєкт договору викладений у Додатку 5 до тендерної документації.
Статтею 1 визначений предмет Договору.
Так, згідно пункту 1.1 Постачальник зобов'язується поставити і передати у власність Замовнику: Супутниковий модем код за ДК 021:2015: 32530000-7: Телекомунікаційне супутникове обладнання (код за ДК 021:2015: 32531000-4: Обладнання супутникового зв’язку), (далі — Товар), зазначений у Специфікації (Додаток 1), а Замовник зобов'язується прийняти Товар і оплатити його в порядку та на умовах, передбачених цим Договором.
Статтею 7 визначена відповідальність Сторін, а саме:
7.1.У разі невиконання або неналежного виконання своїх зобов’язань, передбачених даним Договором, Сторони несуть відповідальність передбачену цим Договором та додатково чинним законодавством України.
7.2.У разі невиконання або неналежного виконання Сторонами своїх зобов’язань за цим Договором винна Сторона, що встановлюється за згодою Сторін або за рішенням суду, повинна відшкодувати іншій Стороні на її вимогу завдану шкоду в повному обсязі, якщо вона завдана в період чи внаслідок виконання умов цього Договору.
7.3.За порушення строку поставки Товару або строку заміни неякісного (невідповідного) Товару на якісний (відповідний) в гарантійний період, Постачальник на вимогу Замовника сплачує штраф у розмірі 7 % вартості Товару, з якого допущено прострочення виконання зобов’язань, за кожен день прострочення.
7.4.За порушення умов зобов’язання щодо якості поставленого Товару, Постачальник сплачує на користь Замовника штраф у розмірі 20 % від загальної вартості даного Договору.
7.5.Штрафні санкції, зазначені в п.7.3., п.7.4., даного Договору сплачуються Постачальником протягом 10 (десяти) робочих днів після отримання відповідної вимоги Замовника.
7.6.Сплата штрафних санкцій не звільняє Постачальника від належного виконання ним своїх зобов’язань за даним Договором.
7.7.Шкода (збитки), завдана (ні) Замовнику в разі невиконання або несвоєчасного виконання зобов’язань Постачальником, відшкодовуються Замовнику у повному обсязі з урахуванням індексу інфляції.
7.8.Замовник не несе відповідальності за затримку бюджетного фінансування та зобов’язується здійснити оплату за Товар згідно з пунктом 2.5. Сторони погодились, що Замовник звільняється від сплати будь-яких штрафів, пені, стягнень, інших санкцій тощо стосовно несвоєчасного виконання фінансових зобов’язань за цим Договором, яке викликане затримкою бюджетного фінансування.
7.9. У разі порушення Постачальником взятих на себе зобов’язань, передбачених даним Договором та /або визначених чинним законодавством України, Замовник має право в односторонньому порядку відмовитися від Договору, попередивши про це Постачальника за 10 (десять) календарних днів до припинення дії Договору, що не звільняє Постачальника від сплати штрафних санкцій та відшкодування збитків Замовнику, відповідно до пунктів 7.3, 7.4, 7.7 цього Договору.
З аналізу статті 7 проєкту договору вбачається:
• загальні положення законодавства України (пункти 7.1, 7.2),
• відповідальність Постачальника (пункти 7.3, 7.4, 7.5, 7.6, 7.7),
• звільнення Замовника від відповідальності (пункт 7.8),
• право Замовника в односторонньому порядку відмовитися від Договору (пункт 7.9),
• відсутність у Постачальника аналогічного права в односторонньому порядку відмовитися від договору.
Отже, проєктом договору при встановленні взаємних зобов’язань сторін встановлюється відповідальність лише для Постачальника та право односторонній відмови від договору лише для Замовника.
Відповідальності Замовника за порушення своїх договірних зобов’язань, зокрема, за порушення зобов’язання прийняття товару та його оплати, проєктом договору не встановлено.
При цьому пунктом 7.3 передбачене, що за порушення строку поставки Товару або строку заміни неякісного (невідповідного) Товару на якісний (відповідний) в гарантійний період, Постачальник на вимогу Замовника сплачує штраф у розмірі 7 % вартості Товару, з якого допущено прострочення виконання зобов’язань, за кожен день прострочення.
Одночасно обмежень дії пункту 7.3 проєкту договору у часі не передбачене.
Виходить, що, наприклад, за 15 днів прострочки, проєктом договору встановлюється штраф 7%*15 = 105% від суми товару, що більше повної вартості товару.
Виходить, що лише через 15 днів прострочки Замовник по умовам договору стає взагалі звільненим від оплати отриманого товару.
Згідно частини 1 статті 41 Закону № 922-VIII договір про закупівлю укладається відповідно до норм Цивільного та Господарського кодексів України з урахуванням особливостей, визначених цим Законом.
Цивільним кодексом України (далі – ЦК України) встановлені засади добросовісності, розумності та справедливості зобов’язання (ч.3 ст.509).
Верховний Суд зазначає, що цивільне законодавство не містить визначення згаданих принципів, віддаючи це на розсуд сторін зобов`язання. Тобто, укладаючи угоду, сторони повинні керуватись внутрішнім критерієм, добросовісністю, по відношенню до контрагента (вчиняти дії таким чином, щоб при цьому не завдавалася шкода, унеможливити укладення зобов`язання на засадах обману, насильства, зловживання довірою, дотримуватись правової поведінки суб`єктів зобов`язання, вчиняти всі залежні від сторони зобов`язання дії щодо належного виконання зобов`язання та непорушення прав інших осіб) і дотримуватись зовнішніх критеріїв, справедливості та розумності, що виражається в рівному юридичному масштабі поведінки й у співмірності юридичної відповідальності вчиненому правопорушенню. Тобто кожна сторона у виконанні цивільно-правових зобов`язань повинна дотримуватись такої процесуальної поведінки, яка б виключала необ`єктивні (упереджені, несправедливі) дії сторін зобов`язання стосовно одна одної.
За змістом частині 6 статті 13 Закону України «Про судоустрій і статус судді» від 02.06.2016р. №1402-VIII висновки щодо застосування норм права, викладені у постановах Верховного Суду, обов’язкові для врахування при застосуванні таких норм права.
Очевидно, що в даному випадку тендерна документація містить проєкт договору, якій не відповідає встановленому законом та роз’ясненому Верховним судом принципу рівного юридичного масштабу поведінки сторін договору, співмірності юридичної відповідальності вчиненому правопорушенню, вимоги об`єктивних, неупереджених, справедливих дій Замовника стосовно Постачальника.
Отже, передбачений тендерною документацією проєкт договору суперечить вимогам Закону № 922-VIII та ЦК України в частини добросовісності, розумності та справедливості зобов’язань, а тому підлягає уточненню, зокрема у частини відповідальності сторін.
Заявник цього звернення окремо підкреслює, що в даному випадку мова йде не про уникнення відповідальності у разі порушення зобов’язань, мова йде про дотримання у договорі ще на етапі узгодження його умов принципів добросовісності, розумності та справедливості зобов’язань кожної зі сторін договору.
Відповідь:
Шановний учаснику!
Замовником розглянуто Ваше звернення щодо коригування умов проєкту договору (Додаток 5 до тендерної документації) в частині відповідальності сторін.Повідомляємо, що відповідно до частини 1 статті 22 Закону України «Про публічні закупівлі» та Особливостей, затверджених постановою КМУ від 12.10.2022 № 1178, тендерна документація (включаючи проєкт договору) розробляється та затверджується самостійно Замовником. Визначені у Статті 7 проєкту договору умови (зокрема штраф у розмірі 7% за кожен день прострочення та звільнення Замовника від пені через затримку бюджетного фінансування) обумовлені специфікою фінансування установи та спрямовані на захист публічних інтересів і гарантію своєчасного постачання критично важливого супутникового обладнання. Чинне законодавство України не забороняє сторонам погоджувати розмір штрафних санкцій за взаємною згодою під час підписання договору (шляхом подання учасником листа-згоди). Зважаючи на викладене, правові підстави для внесення змін до тендерної документації в цій частині відсутні. Проєкт договору залишається в чинній редакції Замовника.
Дякуємо за Ваше звернення.
Дата відповіді:
14.07.2026 17:19
Відповідь надана
Запит способу зв’язку з Замовником для уточнення умов тендерної документації.
Номер:
4779877d94f14d5aa0dc778ee09d5bdd
Дата опублікування:
10.07.2026 11:54
Опис:
В тендерної документації зазначений телефон +38 056 756-52-26, на який не можливе додзвонитися.
В тендерної документації зазначений e-mail: dmytro.v.kulyk@gmail.com, на який надіслане звернення, на яке немає відповіді.
Інших способів зв’язку з Замовником в тендерної документації не зазначено.
Чи можливе зв'язатися з відповідальною особою по проведенню торгів по цієї закупівлі будь-яким чином?
Відповідь:
Шановний учаснику!
Замовником неодноразово здійснювалися спроби зв'язатися з Вами за телефонним номером 050 323-9-**, який був зазначений у листі, надісланому на адресу електронної пошти відповідальної особи. Станом на час підготовки цього повідомлення відповіді на телефонні дзвінки не отримано.
Звертаємо Вашу увагу, що у разі виникнення запитань або необхідності отримання роз'яснень Ви можете надсилати їх на адресу електронної пошти Замовника або через електронну систему закупівель. Відповіді на такі звернення надаватимуться виключно в порядку та у строки, визначені чинним законодавством України.
Дата відповіді:
10.07.2026 17:22
Відповідь надана
Стосовно коплектації товару
Номер:
fc90a4eb3e174f45863c6b4a50b3f3ac
Дата опублікування:
09.07.2026 11:22
Опис:
Шановний замовнику, просимо вас уточнити комелектацію поставки товару
В технічному завданні вказаний склад комплекту: антена, блок живлення, кабель живлення 15 м., кріплення на трубу.
Яким повинно бути саме: кріплення на трубу?
Крім того в описі вказано наявність: Корпус з первинного ABS пластику 3 мм з UV фільтром
Тобто це повинени бути корпус який кріпеться на трубу?
Чи підійде Вам корпус на магнітах?
Відповідь:
Шановний учаснику!
Вказаний у технічному завданні склад (антена, блок живлення, кабель живлення 15 м, кріплення на трубу) є стандартним комплектом постачання, що відповідає офіційним специфікаціям, зазначеним на сайті виробника Starlink (https://starlink.com/ua/specifications/5).
Щодо вимоги про наявність корпусу з первинного ABS пластику 3 мм з UV фільтром — Замовником будуть переглянуті ці умови та внесені відповідні зміни до тендерної документації.
Дякуємо за Ваше звернення.
Дата відповіді:
10.07.2026 17:51