-
Відкриті торги з особливостями
-
Однолотова
-
КЕП
ДК 021:2015 за кодом Єдиного закупівельного словника (CPV) 24310000-0 - Основні неорганічні хімічні речовини
Тендер Prozorro UA-2026-07-07-007768-a
Торги не відбулися
9 792 166.67
UAH без ПДВ
Період уточнення:
07.07.2026 15:00 - 13.07.2026 00:00
Відповідь надана
щодо повернення тари та чинності ГОСТу
Номер:
b8fe76bad38840cfa9d8f807a2a195eb
Дата опублікування:
10.07.2026 11:28
Опис:
Шановний Замовнику! Ознайомившись з Тендерною документацією, зокрема з Додатком 3 (Проєкт договору) було виявлено наступне:
-застарілий ГОСТ 6718-93, який було скасовано 01.01.2026 р.
- у пункті 2. Якість, тара, упаковка та маркування товару взагалі нічого не сказано про повернення тари Постачальнику!
Згідно вимог Правил охорони праці при виробництві, зберіганні, транспортуванні та застосуванні хлору, затверджених Наказом Державного комітету України з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду від 12.03.2010 р. №56, відносно тари, яка буде використовуватись Покупцем як обертова. Контейнери є засобом багаторазового використання і підлягають поверненню Постачальнику не пізніше дати наступної поставки товару, однак в будь-якому випадку – протягом 90 (дев’яноста) календарних днів після закінчення терміну дії договору. Просимо внести відповідні зміни до тенденої документації., зокрема до Додатку 3 (Проєкт договору).
Відповідь:
Дякуємо за звернення та зауваження щодо актуальності нормативно-технічної документації.
Повідомляємо, що будуть внесені зміни в Договір поставки.
Дата відповіді:
10.07.2026 14:28
Відповідь надана
Щодо відповідності якості товару
Номер:
389c1b15d0fd4bb98e0d2170e84dfdee
Дата опублікування:
09.07.2026 15:21
Опис:
Шановний замовнику!
Під час аналізу тендерної документації нами було виявлено ряд невідповідностей чинному законодавству України та технічних вимог, які суттєво обмежують конкуренцію та дискримінують учасників, зокрема імпортерів та сучасних виробників.
У Додатку № 4 встановлено вимоги щодо технічних характеристик предмета закупівлі із посиланням на ГОСТ 6718-93, поділ продукту на «сорти» (Вищий/Перший), а також зазначено застарілий код класифікатора ОКП 21 1431.
Дані вимоги є незаконними з огляду на наступне:
1. Скасування ГОСТ 6718-93.
Міждержавний стандарт ГОСТ 6718-93 «Хлор рідкий. Технічні умови» в Україні остаточно скасовано з 1 січня 2026 року на підставі Наказу ДП «УкрНДНЦ» № 262 від 29.08.2025 року. Вимагати від учасників підтвердження відповідності скасованому стандарту, який юридично не існує у правовому полі України, є грубим порушенням. Сучасні виробники виготовляють та постачають рідкий хлор за чинними Технічними умовами (ТУ) або міжнародними стандартами (наприклад, EN 937).
2. Відсутність поділу на «сорти».
Поділ рідкого хлору на «сорти» був передбачений виключно скасованим ГОСТ 6718-93. У сучасній українській та європейській практиці стандартизації (зокрема в системі ДСТУ EN) поняття сортності хімічних речовин відсутнє. Натомість оцінюються конкретні показники хімічної чистоти та безпеки продукту. Вимога надати хлор певного «сорту» штучно обмежує участь постачальників високоякісного імпортного товару, який сертифікується за міжнародними паспортами якості (Certificate of Analysis) та європейськими стандартами.
3. Використання нечинного класифікатора ОКП 21 1431.
Загальносоюзний класифікатор продукції (ОКП) є радянським технічним документом, який повністю ліквідований і не має жодної юридичної сили в Україні. Відповідно до Наказу Мінекономіки № 1082 та Закону України «Про публічні закупівлі», предмет закупівлі в Prozorro визначається виключно за показниками єдиного закупівельного словника ДК 021:2015 (а саме: код 24311900-6 — Хлор). Посилання на ОКП є технічною помилкою та неправомірною вимогою.
Керуючись ст. 5 та ст. 24 Закону України «Про публічні закупівлі», з метою дотримання принципів недискримінації учасників, відкритості та прозорості на всіх стадіях закупівель,
ВИМАГАЄМО:
1. Внести зміни до тендерної документації, вилучивши вимоги щодо відповідності скасованому ГОСТ 6718-93 та нечинному коду ОКП 21 1431.
2. Вилучити вимогу щодо поділу рідкого хлору на «сорти».
3. Викласти технічні вимоги в актуальній редакції, дозволивши учасникам пропонувати рідкий хлор, який відповідає чинним Технічним умовам (ТУ) виробника або міжнародним/національним стандартам країни-виробника (зокрема EN 937 або еквівалент), що підтверджується паспортом/сертифікатом якості виробника.
Відповідь:
Повідомляємо, що на момент формування технічних вимог технічного завдання зазначений ГОСТ був чинним. Зважаючи на його подальше скасування та з метою дотримання принципів добросовісної конкуренції, відкритості та прозорості на всіх стадіях закупівель, Замовником прийнято рішення про внесення відповідних змін до тендерної документації.
Посилання на скасований ГОСТ буде вилучено (або замінено на формулювання щодо відповідності чинним Технічним умовам (ТУ) виробника, національним чи міжнародним стандартам, або їх еквіваленту, що підтверджують належну якість рідкого хлору).
Дата відповіді:
10.07.2026 14:01